PDA

Zobacz pełną wersję : Skradzione zdjęcie z portalu i wykorzystanie go.



blazej2
13-11-2011, 11:40
Pozwoliłem sobie umieścić moje zdjęcie w portalu regionalnym w sekcji historii o mojej miejscowości. Zdjęcie zostało podpisane, że autorem zdjęcia jestem ja. Jakoś nie dawno zapytałem się wujka google na temat działek na sprzedaż w mojej miejscowości. Okazało się, że, w co drugim ogłoszeniu jest moje zdjęcie. Jak by było mało, na zdjęciu został umieszczony znak wodny z nazwą ich firmy (np. metrohouse). Co mogę w tej sytuacji zrobić, czy jest szansa na wygraną przed sądem?

credka
13-11-2011, 14:16
Na początek możesz przeczytać regulamin portalu, na którym umieściłeś swoje zdjęcie, gdyż niektóre portale w ten sposób uzyskują pewne prawa do dysponowania i zarządzania zdjęciem. Nie znamy regulaminu, więc cóż można powiedzieć? Nie wiemy na co wyraziłeś zgodę umieszczając zdjęcie...

blazej2
13-11-2011, 19:14
Zdjęcie zostało umieszczone na portalu kartuzy.info, gdzie nie ma żadnego regulaminu, dt. umieszczania zdjęć do historii miejscowości.

credka
13-11-2011, 19:50
W takim razie napisz do portalu z zapytaniem na jakich zasadach działają, skoro nie masz dostępu co ich regulaminu. Jakiś powinni mieć... :|
Dowiedz się komu i na jakich zasadach udostępniają zdjęcia. Jeśli oni nie udostępniają, to wal wprost do osób, które "pożyczyły" zdjęcia. Zwykle opcja jest taka, że portal (nie) odpowiada za kradzież zdjęć, ale o tym zwykle też piszą w regulaminie...