Zobacz pełną wersję : Losowe zdjęcia nie wczytują się na stronie
Dręczy mnie od pewnego czasu problem z moją stroną. Wrzucam na stronę kilkanaście/kilkadziesiąt zdjęć w postaci:
<IMG SRC="galeria/zdjecia/123.jpg" WIDTH="xxx"><BR>
Po otwarciu strony na dysku - wszystko jest okej. Po wrzuceniu na ftp nie wczytują się losowe zdjęcia. Po naciśnięciu F5 część się wczytuje, ale znikają te, które wcześniej się wczytały (albo nadal się nie wyświetlają te, których nie było widać, nie ma żadnej reguły). Problem dotyczy również innych użytkowników z różnych miejscowości, przeglądarek, systemów. Firma hostingowa umywa ręce.
Spotkał się ktoś z takim problemem kiedyś?
Jeśli masz dostęp do logów swojego serwera WWW na hostingu to poszukaj tam odwołań do swojej strony, poszukaj odwołań go swoich obrazków (GET) i znajdź przy nich kod odpowiedzi serwera WWW (200: OK lkub 4xx: błąd, np. 404: file not found, itp.).
Drugi sposób to poszukaj rozwiązania z debugowaniem wczytywania stron WWW, wtedy dowiesz się, co zwrócił serwer do przeglądarki, prosty błąd 404 spowoduje, że obrazek się po prostu nie wczyta.
Różne systemy i przeglądarki wykluczają już część błędów. Jeśli strona jest publiczna to podaj linka.
// edit:
http://getfirebug.com/network
"Examine HTTP Headers
HTTP headers contain all sorts of interesting information like the mime type of the file, the type of web server, caching directives, the cookie, and lots more. To see the HTTP headers, just click the arrow to the left of each request to expand it."
Nagłówki HTTP powiedzą Ci, czy serwer dla wywołania pliku zawołał 200: OK czy coś z czterysetki: 4xx: ZAWALIŁO SIĘ...
// edit:
http://getfirebug.com/network
"Examine HTTP Headers
HTTP headers contain all sorts of interesting information like the mime type of the file, the type of web server, caching directives, the cookie, and lots more. To see the HTTP headers, just click the arrow to the left of each request to expand it."
Nagłówki HTTP powiedzą Ci, czy serwer dla wywołania pliku zawołał 200: OK czy coś z czterysetki: 4xx: ZAWALIŁO SIĘ...
Firebug dla niewczytanych obrazków pokazuje mi "503. Service temporarily unavaliable."
Chociażby tu: http://dykczak.pl/reportaz_sw_marcin_2011.html
Zmień tego dostawcę, najlepiej jak najszybciej. Zacznijmy od tego, że DNS odpowiada, że domenę dykczak.pl obsluguje hosting boo.pl, który to hosting nie zbiera dobrych opinii co do jakości działania, ale pełno takich firm. Gorszą sprawą jest, że po HTTP zgłasza się serwer IWS, który rozszyfrowuje się jako Image Web Serwer, spodziewałem się jakiegoś lighttpd czy nginx, względnie Apache lub innego IIS na Windowsie ale nie produktu, który przeznaczony jest do hostowania obrazków a nie pełnowymiarowych stron. Błędy 503 oznacza, że serwis jest tymczasowo niedostępny, po ludzku: zapchałem się i się staram odepchać lub nie mogę Cię obsłużyć, przyjdź za chwilkę.
Przenieś się na inny hosting, jest wiele, naprawdę wiele, dobrych i polecanych firm, które z Ciebie nie zedrą, poczytaj opinie np. na webhostingtalk.pl lub innych forach dyskusyjnych, cena to naprawdę nie wszystko. A jeśli masz wiedzę i trochę zapału to mogę Ci polecić postawienie swojego własnego serwera na cienkim kliencie z własną dynamiczną domeną podpięta pod dykczak.pl, co da Ci własny hosting ograniczony Twoim łączem ze zużyciem prądu w granicy do 10zł na miesiąc. Opcja z własnym serwerem jest jednak dość zaawansowana, prościej będzie przenieść hosting i domenę do innej firmy.
Przykłady, że innym również galerie zwracają 503 i obrazki się nie wczytują: http://tiny.pl/h18xq a swój wybór wyraź nogami przenosząc się jak najszybciej w inne miejsce w sieci. Z problemem umywania rąk przez firmę hostingową spotkałem się już kiedyś, młodzież nazywa to klejeniem ściemy, co potwierdza ich serwer puszczając Ci 503 zamiast 200: wszystko OK.
Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że to hosting. Rozejrzę się za innymi ofertami w takim razie. Szkoda, że tak brzydko sobie pogrywają.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. ;)
Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że to hosting. Rozejrzę się za innymi ofertami w takim razie. Szkoda, że tak brzydko sobie pogrywają.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. ;)
Wlasnie ogladalem sobie te twoja strone i wszystko wczytalo sie pieknie, wiec nie kumam....moze to twoj dostawca internetu robi sobie jaja....
Druga sprawa to wielkie podziekowania za "Urodziny ulicy".....oj teskno sie zrobilo:(
Wlasnie ogladalem sobie te twoja strone i wszystko wczytalo sie pieknie, wiec nie kumam....moze to twoj dostawca internetu robi sobie jaja....
To na pewno nie sprawa dostawcy internetu. Problem występuje przy dostępie z całej Polski. A dostawca to robi sobie, ale nieco inaczej. ;)
Druga sprawa to wielkie podziekowania za "Urodziny ulicy".....oj teskno sie zrobilo:(
Nie ma sprawy. Wracaj, wracaj. ;)
Nie ma sprawy. Wracaj, wracaj. ;)
Na to sie raczej nie zanosi, ale jak mawiaja "nigdy nie mow nigdy".....
Moze faktycznie to wina serwera...
a ja kiedys bede musial spedzic swoje imieniny w Poznaniu ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.