PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy:((( - gwarancje Coolpix SQ



Daria25
08-06-2005, 22:40
Mam problem...dokładnie miesiąc temu oddałam aparat do naprawy, kupiłam go w grudniu 2004 w kwietniu padł, faktem jest że spał mi ale potem jeszcze działał i po miesiącu po prstu przestal....ale nie oto mi chodzi....był to coolpix SQ...chodzi mi o to ile Nikon ma czasu ażeby naprawic aparat w ramach gwarancji, lub odesłac do sklepu jeżeli nie podlega to gwarancji, bo z taka odpowiedzia własnie sie licze. szukałam wczędzie a nie mam karty gwarancyjnej, zabrali z aparatem wczoraj minal miesiąc....dzwoniłam do sklepu i niestety jeszce nic niewiedzą.....ja równiez pracuje w sklepie i u mnie w serwisie gwarancyjnym udzielono mi informacjii że najdłuzej moga przetrzymywac aparat miesiąc...nie wiem skąd to czy jest jakas ustawa...szukałam ale nie znalzłam ...wię cbardzo prosze o odpowiedź.......nie wiem co mam robic...no i czy wogole moge cos zrobić:((((

[ Dodano: Sro 08 Cze, 2005 ]
wiem, że to może głupie pytanie ale może ktoś z waś mial juz takie doświadczenia....bardzo prosze o pomoc...bo mąz mnie .....:((((((!!!!!!!!musze ja naprawić i tyle:((((( w końcu baba:(((

pjfox
09-06-2005, 02:20
popatrz tutaj (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=113975#113975)

Al Bundy
09-06-2005, 08:32
Jeśli w ciągu 14 dni nie udzielono Ci wyjaśnień co do dalszego postępowania to masz prawo domagać się zwrotu pieniędzy lub nowego sprzętu.

twlodar
09-06-2005, 08:35
www.federacja-konsumentow.org.pl

Daria25
09-06-2005, 18:30
ale czytak jest z nikonem czy ogólnie tak jest.......bo własnie podobno nikon ma jakies dziwne warunki gwarancji...a ja nie mam jej w domu...więc nie moge jej przeczytać.....:(((dzięki:((((

Al Bundy
10-06-2005, 12:29
Nikon jak kazda inna firma nie jest sobie panem...

al
25-06-2005, 14:45
jeżeli aparat był oddany na podstawie -niezgodnosci towaru z umową- to serwis musi orzec co będzie z sprzętem w równe 14 dni... z reklamacją jest gorzej.. do dwóch tygodni powinni powiedzieć(poinformować) co będzie ze sprzętem.. wymiana,naprawa.. jeśli np. nie ma części to mogą trzymać aparat ile chcą.. tak jest z nikonem.. (w praktyce)
a SQ to 70% reklamacji.. niestety