PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 18 GP Abu Dhabi



adolfik9501
10-11-2011, 18:21
Witam.

Szybkimi krokami zbliżamy się do końca sezonu. Przed nami 2011 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX na Yas Marina Circuit. Będziemy gościć u obrzydliwie bogatych po raz trzeci.

Tor ma następujący układ:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(Pełny diagram jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/abu_dhabi_847/circuit_diagram.html))

Widok z satelity przedstawia się tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(24°28'15.99" N, 54°36'15.39" E)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dane techniczne:

Długość toru: 5554 m
Ilość okrążeń: 55
Dystans wyścigu: 305.355 km
Pierwsze Grand Prix: 2009

Strefa DRS:

1 strefa:
pomiar - 100 metrów przed nawrotem (zakręt nr 7)
aktywacja - w połowie prostej między zakrętami 7 i 8

2 strefa:
pomiar - w zakręcie nr 9
aktywacja - zaraz za zakrętem (łukiem) nr 10

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:34'03.414 hrs. 194.789 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:39'36.837 hrs. 183.923 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'39.394 min. 201.163 km/h.

Rekord toru (najlepsiejszy Fastes Lap):

2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'40.279 min. 199.387 km/h.

Obawiam się, że i tym razem w tych statystykach nie pojawi się nowe nazwisko...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 11 listopada 2011 r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 12 listopada 2011 r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 13 listopada 2011 r:

Wyścig: 14:00

Jak zawsze dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania na stronach:

http://www.vipbox.tv/

http://www.sport-typ.info/

www.drhtv.com.pl/index.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

axHsas5e8qU

Zapraszam.

MadOnion
10-11-2011, 21:28
Dla mnie najbardziej wypasiony tor w całym kalendarzu mimo tego że wyścigi sa raczej nudne ale sam tor jest z innej epoki.

adolfik9501
11-11-2011, 12:43
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
11-11-2011, 16:38
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
12-11-2011, 13:08
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
12-11-2011, 16:13
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Sierotka Hamilton zepsuł drugi sektor (nawet brak własnego rekordu) więc ma PP ;) W pierwszym, rzekomo zepsutym Hamilton uzyskał swój rekord przejazdu. Od zawsze wiadomo, że komentatorzy Polszmatu co innego oglądają...
Nie rozumiem podniecania się ilością PP w sezonie Vettela (w kontekście Mansella '92). Gościu wyrównał rekord, z tym że Mansell zrobił 14 PP w 16 wyścigach, a Vettel 14 w 18. W obu przypadkach głównym sprawcą rekordu, jak i przewagi był Newey.

Maldonado 10 miejsc w tył za skorzystanie z nadprogramowego silnika.

schwepes
12-11-2011, 16:38
hurrrrrra, znowu vettel... zapowiada się kolejne ciekawe GP ;)

MadOnion
12-11-2011, 17:49
Najlepszy jest czas ALonso z Q2 i Q3 : )

adolfik9501
12-11-2011, 22:26
FIA wydłużyła pierwszą strefę DRS o 75 m (do 545 m). Kierowcy dalej się śmieją, że na tym torze nic nie da ;)

Ruppel
12-11-2011, 22:39
Czyli kolejny "emocjonujący" wyścig, emocje na starcie, a potem Vettel, 30 sekund ciszy, i reszta peletonu.... Obym się mylił, ale to już się nudne robi:)

Slon
13-11-2011, 17:12
Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/abu.jpg)

mirtius
13-11-2011, 17:13
Czyli kolejny "emocjonujący" wyścig, emocje na starcie, a potem Vettel, 30 sekund ciszy, i reszta peletonu.... Obym się mylił, ale to już się nudne robi:)
Ale urwał... :mrgreen:
Niewiele się pomyliłeś, tylko lider zbojkotował wyścig "p, nie jadę" ;)

Ruppel
13-11-2011, 21:18
Ale urwał... :mrgreen:
Niewiele się pomyliłeś, tylko lider zbojkotował wyścig "p, nie jadę" ;)

Niestety nie oglądałem, ale cieszy fakt, że w końcu inny scenariusz:)

adolfik9501
13-11-2011, 21:39
Oglądałem, przysnęło mi się... co za nudny tor.

p.s. @Slon - Dzięki za wyniki.