PDA

Zobacz pełną wersję : Kolory super na monitorze a na odbitce beznadziejne!



24h
08-06-2005, 21:09
Na monitorze zdjecia wygladaja przepieknie (piekne kolory) natomiast po wywolaniu zdjecia sa z charakterystyczna domianta brązowej barwy, ponadto ciemniejsze niz na monitorze.

Poprosiłem wiec o test w labie w ktorym wywoluje... (rzekomo pracuja na frontier 350, moj monitor LCD NEC 1760NX).

Dostalem zdjecie na plycie i odbitke ze tegoz samego zdjecia.
Roznice sa tak znaczne ze ustawienie czy skalibrowanie monitora jest niemozliwe (zdjecie z plyty na monitorze znacznie jasniejsze, barwy o innych nasyceniach itp w stosunku do odbitki).

Wpladlem wiec na taki pomysl:

Na zdjecie z plyty naloze maske dopasowania (barwy, nasycenia) tak aby zdjecie z plyty bylo identyczne z odbitka a nastepnie do moich juz zdjec (tych ladnie kolorowych) zastosuje maske PRZECIWNA!

Mysle ze pomysl nie byl glupi ale jednak po odebraniu odbitek zdjecia byly za mocno kolorowe (zolte twarze). Laboludek powiedzial ze nie moge wprowadzac korekty wiekszej niz 20% ale zeby uzyskac idnetycznosc testu z plyty z odbitka nie mialem wyjscia i czasami korekty byly nawet do 100%....

Teraz jednak nie wiem juz co mam robic... prosze doradzcie mi jak Wy poradziliscie sobie...

Al Bundy
08-06-2005, 21:48
1. Zmień laba
2. Poproś o zdjęcie testowe w trybie reprodukcji
3. Skalibruj i baw się dobrze

:)

Imago
09-06-2005, 13:06
Ważne też jest jaki masz monitor. Jeśli lampowy to faktycznie lab zmieniaj i kalibruj do nich. Jeśli LCD to przekłamuje barwy (ten typ tak ma- zawsze bardziej kolorowo niż jest naprawdę). I wtedy nie wiem co ci radzić.

Rave
09-06-2005, 13:12
Ważne też jest jaki masz monitor. Jeśli lampowy to faktycznie lab zmieniaj i kalibruj do nich. Jeśli LCD to przekłamuje barwy (ten typ tak ma- zawsze bardziej kolorowo niż jest naprawdę). I wtedy nie wiem co ci radzić.

niezawsze.

Imago
09-06-2005, 13:54
Zanotowałam :) (Napisałam to co usłyszałam podczas praktyk w labie - więc po prostu gość wszystkiego nie wiedział widocznie...) Dzięki za poprawienie - w końcu dopiero się uczę...

Giuppo
11-06-2005, 00:16
Dobre monitory LCD da sie skalibrowac w miare przyzwoicie.
24h w Twoim przypadku mozesz sprobowac pobawic sie w kalibracje uzywajac softu DoctorPro. Jest to filtr do Photoshopa, ktory pozwala ingerowac w czesc profilu ICC odpowiedzialna za wyswietlanie barw na monitorze, uzywajac narzedzi korekcyjnych Photoshopa. Czyli w miare intuicyjnie mozna skorygowac sposob wyswietlania monitora.

Gamling
11-06-2005, 00:20
Byc moze problem lezy w przestrzeni barwnej w ktorej zapisujesz zdjecia. Sprawdz w sRGB IIIa

Anonymous
18-06-2005, 17:25
zrób może jeszcze jeden test - wywyołaj fotki w kilku labach i porównaj, być może po prostu jak to się zdarza w wielkich labach marketowych ;) zapominają zmieniać regularnie płynów :D