PDA

Zobacz pełną wersję : okolice Kalwarii Zebrzydowskiej



fulpo
10-11-2011, 09:48
szukam w tej okolicy (+-40 km) jakiś starych opuszczonych domów fabryk, na plener z modelką...trafił ktoś na coś w swoich wędrówkach. Będę wdzięczny

Bartek - NinoVeron
11-11-2011, 15:04
niecałe 10 km od Kalwarii masz Lanckoronę - a to piękna mieścina na sesje modelkowe
stare domy, kryte strzechą, klimatyczny rynek - zdjęcia z google (http://www.google.pl/search?q=lanckorona&hl=pl&client=firefox-a&hs=Gnr&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ER29Ttr1O8jusgb11-nDAw&ved=0CEcQsAQ&biw=1920&bih=982&sei=FR29TtyfBI_ysgactvX-Ag)
opuszczonej fabryki nie kojarzę ale są ruiny zamku
chyba z 2 m-ce temu Digart organizował tam jakieś Warsztaty Modelkowe

fulpo
11-11-2011, 17:00
dzięki

tot1977
12-11-2011, 12:08
niecałe 10 km od Kalwarii masz Lanckoronę - a to piękna mieścina na sesje modelkowe
stare domy, kryte strzechą, klimatyczny rynek ...

Jak najbardziej, jest to piękne miejsce.
Ale wydaje mi się że autorowi chodzi o coś troszkę innego i w bardziej spokojnym miejscu. Autor szuka chyba bardziej industrialnych klimatów ?.
Do 40 km masz Kraków, a tam słynny krakowski prefabet !!!!. Spiesz się puki go nie zrównali z ziemią.
Byłem tam 2 razy i za każdym odkrywam nowe możliwości tego cudownego miejsca.
Pozdrawiam

sokrates
12-11-2011, 22:51
potwierdzam, Lanckorona daje tyle możliwości na sesję z modelką że trudno to wykorzystać za jeden raz. Zarówno samo miasteczko, jak i ruiny zamku i lasek w którym to ruiny się znajdują.

fulpo
15-11-2011, 03:10
Do 40 km masz Kraków, a tam słynny krakowski prefabet !!!!. Spiesz się puki go nie zrównali z ziemią.
Byłem tam 2 razy i za każdym odkrywam nowe możliwości tego cudownego miejsca.

a możesz mi lepiej sprecyzować gdzie znajde prefabet, bo nie byłem i nie słyszałem o tym miejscu? I Ewentualnie, jak najlepiej tam dotrzeć?

marekb
15-11-2011, 08:13
Na przeciw M 1.to juz teren prywatny i niedawno strażnik dał nam 15 minut skoro juz przyjechaliśmy.

tot1977
15-11-2011, 08:37
a możesz mi lepiej sprecyzować gdzie znajde prefabet, bo nie byłem i nie słyszałem o tym miejscu? I Ewentualnie, jak najlepiej tam dotrzeć?
Tak jak napisał marekb jest to na przeciw M1, jak chcesz to wejdziesz spokojnie od ul. Centralnej za ZiKiT-em.


Na przeciw M 1.to juz teren prywatny i niedawno strażnik dał nam 15 minut skoro juz przyjechaliśmy.

Nie wiem czy byłeś w tyg. czy w weekend ?? Ja byłem tam 2 razy w weekend a dokładnie w niedziele i naprawdę nie było problemu. Ostatnio byliśmy tam 3 tygodnie temu i spędziliśmy tam około 3 godzin.
W tyg. są większe szanse na przepędzenie ponieważ są tam jeszcze firmy i na pewno tez kręcą się dodatkowo ludzie.

krokus66
15-11-2011, 09:24
Lanckorona piękne miejsce, jednak już kilka lat temu duża część budynków była odnowiona. Strzech a w szczególności starych, to już chyba się nie uświadczy. Budynki odnowione, są ładne ale nie mają już tej patyny czasu, tego swoistego uroku. Proponuję szukać jeśli nie fabryki to chociaż stare zaklady produkcyjne, one mają swój niepowtarzalny klimat.

Chacal
15-11-2011, 17:57
W Bielsku są zakłady po browarze. Teren jest zamknięty, ale były dziury w płocie.
Nie wiem jak ostatnio.

fulpo
15-11-2011, 23:13
W Bielsku są zakłady po browarze. Teren jest zamknięty, ale były dziury w płocie.
Nie wiem jak ostatnio.
do Bielska trochę za daleko, byłem kiedys w parku w Pszczynie latem można spotkać nawet dzięcioła na wyciągnięcie ręki...a z browarem zapamiętam temat, może się przydać

fulpo
15-11-2011, 23:16
Lanckorona piękne miejsce, jednak już kilka lat temu duża część budynków była odnowiona. Strzech a w szczególności starych, to już chyba się nie uświadczy. Budynki odnowione, są ładne ale nie mają już tej patyny czasu, tego swoistego uroku. Proponuję szukać jeśli nie fabryki to chociaż stare zaklady produkcyjne, one mają swój niepowtarzalny klimat.
to może trasa Mszana--kierunek do Limanowej cos będzie z tych rzeczy?

fulpo
15-11-2011, 23:18
Tak jak napisał marekb jest to na przeciw M1, jak chcesz to wejdziesz spokojnie od ul. Centralnej za ZiKiT-em.



Nie wiem czy byłeś w tyg. czy w weekend ?? Ja byłem tam 2 razy w weekend a dokładnie w niedziele i naprawdę nie było problemu. Ostatnio byliśmy tam 3 tygodnie temu i spędziliśmy tam około 3 godzin.
W tyg. są większe szanse na przepędzenie ponieważ są tam jeszcze firmy i na pewno tez kręcą się dodatkowo ludzie.
dzięki za szczegóły.. coś z tego będzie,,,a przypomniało mi się, a jak wygląda sprawa z fortami?

tot1977
16-11-2011, 09:35
dzięki za szczegóły.. coś z tego będzie,,,a przypomniało mi się, a jak wygląda sprawa z fortami?

Fortów w Krakowie ci cala masa ;) tu masz spis ;) http://www.twierdza.art.pl/forty.htm
Osobiście po fortach się nie szlajałem, znam jedynie te za Prokocimiem. Powiem tak, bałbym sie tam sam z modelką iść. W okresie zimowym nie wiem czy nie spotkasz tam jakiś "tubylców".

marekb
16-11-2011, 10:09
jeśli Wadowice wchodzą w gre odezwij się na PM

fulpo
30-11-2011, 01:56
jeśli Wadowice wchodzą w gre odezwij się na PM
ok, będę pamiętał, dzięki