Zobacz pełną wersję : Pomocy - od zamieszkujących Irlandię :)
Witam
Nie miałem pomysłu gdzie umieścić, więc ląduje tutaj.
Mam do was gorącą prośbę, tydzień będę przebywał w Irlandii, dokładniej w dzielnicy Dublin 15.
Teoretycznie mam czas na zdjęcia oraz kierowcę ale po południu.
Gdzie warto się wybrać, żeby nie angażować za bardzo niezainteresowanego fotografią szwagra? :)
Z góry dziękuję za pomoc
http://pl.wikipedia.org/wiki/Glendalough
Boryszuk
07-11-2011, 15:25
a ja podlinkuję tak (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=1700236&postcount=1) ;)
Mozesz wybrac sie do Howth - ladny port i klify - najlepiej pojechac Dart-em(taka tutejsza kolej podmiejska) z Connolly Station do Howth. Malahide jest tez warto odwiedzic. Jesli mozesz wybrac sie gdzies dalej za Dublin - to warto obejrzec Mohery, Slieve League , Giants Causeway
Jeszcze Bray można zaliczyć, też dojedziesz Dartem z Connolly.
Tu masz fajna miejscowke, widok na jeziorko z gory, kazdy tam pstryka panoramke :) nawet ja :D
http://maps.google.com/maps?q=53.107088,-6.257272&num=1&t=h&vpsrc=0&z=15
Ta miejscowka jest na tzw "turystycznej trasie" do Glendalough, wiec mozesz jeden dzien zarezerwowac na te dwa punkty
A ja proponuje Tobie ustawic sie z kolega Hoobiem na calodniowy wypad na zachod, nad wybrzeze Atlantyku, wybiore sie chetnie z wami na zdjecia, wyjazd wczesnie rano i powrot wieczorem a zdjecia.....niezapomniane:D
Życie jak zwykle weryfikuje ambitne plany :) Parę zdjęć udało mi się zrobić, podejrzewam, że po obejrzeniu dokładniejszym mało co zostanie:)
W przyszłym roku też zamierzamy z małżonką wybrać się do jej siostry w odwiedziny, tak więc wtedy Greg77 może uda się nam spotkać i ugadać na jakiś wypad.
Dzięki wszystkim za pomoc, wiedza nie pójdzie na marne:)
Pozdrawiam Mirek
Cześć.
W 2011 nie wyszło za bardzo ze zdjęciami, zobaczymy jak będzie w tym roku.
Korzystając z rad, miejsca już wybrane:
Bray (http://www.fotoirlandia.com/Bray-Head-of.-mapa-134)
Portrane Seaside (http://www.fotoirlandia.com/Portrane-Seaside.-mapa-439)
Malahide Coast (http://www.fotoirlandia.com/Malahide-Coast.-mapa-208)
Malahide (http://www.fotoirlandia.com/Malahide.-mapa-381)
Czy coś ciekawego mi umknęło? Priorytetem jest niewielka odległość od Dublina :)
Oby pogoda dopisała.
Pozdrawiam Mirek
Wybierz się popołudniem lub wieczorem do Temple Bar w Dublinie. Całkiem fajny street da się tam zrobić. Jak rok temu byłem w Dublinie przez tydzień, to pomijając wyjazd do Belfastu i na Mohery, odpuściłem sobie całkowicie wyjazdy poza Dublin, to miasto mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Mili ludzie, dużo się dzieje i ogólnie bardzo miło wspominam pobyt tam.
zdyboo - no faktycznie, zachęcająco wygląda :)
Testowania alkoholów nie da się uniknąć :)
No to coś wybierz, kup i weź na jakiś plenerek do bacówki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.