PDA

Zobacz pełną wersję : Kropelki mistrza Maiera



sidek
07-11-2011, 00:26
Pewnie każdy z nas kiedyś próbował zabawy z kropelkami, ale Heinz Maier jak dla mnie jest mistrzem w tej dziedzinie...



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6318357497_1fe4757343-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6223/6318357497_1fe4757343.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6292577240_c6c8a569da-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6108/6292577240_c6c8a569da.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6302702355_49b1ec6b9e-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6094/6302702355_49b1ec6b9e.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6312562270_5d056cfcb0-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6106/6312562270_5d056cfcb0.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6316257635_2cafedff38-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6033/6316257635_2cafedff38.jpg)

więcej kropelek na: http://www.flickr.com/photos/cymaii/with/6302579609/

Kropelkowców zapraszam...

DR_DRE
07-11-2011, 00:47
A już się wystraszyłem że to Twoje zdjęcia :D

Soserious
07-11-2011, 00:48
A już się wystraszyłem że to Twoje zdjęcia :D

miałem tak samo :D

Ryszawiec
08-11-2011, 12:36
Kurcze i ja miałem strach w oczach :)

pavel_9
17-01-2012, 08:30
no fajnie, ale jak to możliwe, że u niego te krople przyjmują aż tak kreatywne kstałty? kilka kropelek upuszczonych w bardzo krótkim odstepie? ciekawe też jak koloruje te kropelki...skubaniec dobry jest

Semati
17-01-2012, 12:20
no fajnie, ale jak to możliwe, że u niego te krople przyjmują aż tak kreatywne kstałty? kilka kropelek upuszczonych w bardzo krótkim odstepie? ciekawe też jak koloruje te kropelki...skubaniec dobry jest

Masz odpowiedź

http://www.flickr.com/photos/cymaii/6302579609/in/photostream

grzehuu
17-01-2012, 12:47
dla mnie te kropelki są REWELACYJNE

MEGA REWELACYJNE

Art Erie
17-01-2012, 12:56
Masz odpowiedź

http://www.flickr.com/photos/cymaii/6302579609/in/photostream

Bardzo ciekawe. Wygląda na zawory elektromagnetyczne, płyn strzela chyba pod zwiększonym ciśnieniem (?)

prondek
17-01-2012, 21:50
Po prostu kosmos
Od dawna jest moim mistrzem jak zobaczyłem jego prace stwierdziłem że bez kontrolera to ja się już za krople nie zabieram;)
Pewnie oprócz paru zaworów jakiś zagęszczacz do wody dodany
Tu paru innych magików w tej dziedzinie
http://www.liquidsculpture.com/fine_art/index.html

http://www.liquiddropart.com/myliquiddropart/

login_87
17-01-2012, 21:52
Takie mam pyt techniczne... przy jakim czasie naswietlania robi sie takie zdjecia??

Art Erie
17-01-2012, 22:01
Takie mam pyt techniczne... przy jakim czasie naswietlania robi sie takie zdjecia??

Chyba najlepiej B
Ruch zamrozić błyskiem...

pavel_9
18-01-2012, 19:22
B w sensie Bulb? ile sekund 30-40? chyba nie tędy droga...

pavel_9
18-01-2012, 19:26
a zakładając, że mam juz zdjęcie kropelek (..taaa.akurat XD) to wie ktoś jak je tak ładnie pomalować? jest na to jakiś trik czy inny myk?

Art Erie
18-01-2012, 19:31
B w sensie Bulb? ile sekund 30-40? chyba nie tędy droga...

Tak w sensie BULB w ciemnym pomieszczeniu, rolę ultra szybkiej migawki pełni reporterska lampa błyskowa.


a zakładając, że mam juz zdjęcie kropelek (..taaa.akurat XD) to wie ktoś jak je tak ładnie pomalować? jest na to jakiś trik czy inny myk?

Drugi rząd od góry, trzeci od lewej
http://www.liquiddropart.com/myliquiddropart/index.html

velaskez
21-01-2012, 23:45
Przecież pan Meier pisze, że pod zdjęciem że tam jest 1/250, czyli minimalny czas synchronizacji. Do B ciężko by było ustawić wszystko i zachować absolutną ciemność.

sidek
07-05-2012, 23:06
to już na kompletne zdołowanie jeszcze coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blog.sony.com/wp-content/uploads/2012/04/Tobias_Bullet1.jpg)

sokolnik
07-05-2012, 23:14
nie pokazujcie takich zdjęć bo łapie kompleksy fotograficzne

MARTINK
07-05-2012, 23:14
to już na kompletne zdołowanie jeszcze coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blog.sony.com/wp-content/uploads/2012/04/Tobias_Bullet1.jpg)

Szacun to by byl jakby w pojedyncza krople trafil, a tak to tylko dostatecznie... :D

shaolin
08-05-2012, 02:27
Szacun to by byl jakby w pojedyncza krople trafil, a tak to tylko dostatecznie... :D

Taa, jakby srut zakrecil jeszcze kolko wokol stracajac reszte kropelek :mrgreen:

Foty miazga!

freefly
08-05-2012, 08:42
Tutaj macie trochę rozwiązań technicznych do tego typu fotografii.
http://www.pbase.com/fotoopa