Zobacz pełną wersję : Kropelki mistrza Maiera
Pewnie każdy z nas kiedyś próbował zabawy z kropelkami, ale Heinz Maier jak dla mnie jest mistrzem w tej dziedzinie...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6318357497_1fe4757343-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6223/6318357497_1fe4757343.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6292577240_c6c8a569da-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6108/6292577240_c6c8a569da.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6302702355_49b1ec6b9e-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6094/6302702355_49b1ec6b9e.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6312562270_5d056cfcb0-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6106/6312562270_5d056cfcb0.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6316257635_2cafedff38-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6033/6316257635_2cafedff38.jpg)
więcej kropelek na: http://www.flickr.com/photos/cymaii/with/6302579609/
Kropelkowców zapraszam...
A już się wystraszyłem że to Twoje zdjęcia :D
Soserious
07-11-2011, 00:48
A już się wystraszyłem że to Twoje zdjęcia :D
miałem tak samo :D
Ryszawiec
08-11-2011, 12:36
Kurcze i ja miałem strach w oczach :)
no fajnie, ale jak to możliwe, że u niego te krople przyjmują aż tak kreatywne kstałty? kilka kropelek upuszczonych w bardzo krótkim odstepie? ciekawe też jak koloruje te kropelki...skubaniec dobry jest
no fajnie, ale jak to możliwe, że u niego te krople przyjmują aż tak kreatywne kstałty? kilka kropelek upuszczonych w bardzo krótkim odstepie? ciekawe też jak koloruje te kropelki...skubaniec dobry jest
Masz odpowiedź
http://www.flickr.com/photos/cymaii/6302579609/in/photostream
dla mnie te kropelki są REWELACYJNE
MEGA REWELACYJNE
Art Erie
17-01-2012, 12:56
Masz odpowiedź
http://www.flickr.com/photos/cymaii/6302579609/in/photostream
Bardzo ciekawe. Wygląda na zawory elektromagnetyczne, płyn strzela chyba pod zwiększonym ciśnieniem (?)
Po prostu kosmos
Od dawna jest moim mistrzem jak zobaczyłem jego prace stwierdziłem że bez kontrolera to ja się już za krople nie zabieram;)
Pewnie oprócz paru zaworów jakiś zagęszczacz do wody dodany
Tu paru innych magików w tej dziedzinie
http://www.liquidsculpture.com/fine_art/index.html
http://www.liquiddropart.com/myliquiddropart/
login_87
17-01-2012, 21:52
Takie mam pyt techniczne... przy jakim czasie naswietlania robi sie takie zdjecia??
Art Erie
17-01-2012, 22:01
Takie mam pyt techniczne... przy jakim czasie naswietlania robi sie takie zdjecia??
Chyba najlepiej B
Ruch zamrozić błyskiem...
B w sensie Bulb? ile sekund 30-40? chyba nie tędy droga...
a zakładając, że mam juz zdjęcie kropelek (..taaa.akurat XD) to wie ktoś jak je tak ładnie pomalować? jest na to jakiś trik czy inny myk?
Art Erie
18-01-2012, 19:31
B w sensie Bulb? ile sekund 30-40? chyba nie tędy droga...
Tak w sensie BULB w ciemnym pomieszczeniu, rolę ultra szybkiej migawki pełni reporterska lampa błyskowa.
a zakładając, że mam juz zdjęcie kropelek (..taaa.akurat XD) to wie ktoś jak je tak ładnie pomalować? jest na to jakiś trik czy inny myk?
Drugi rząd od góry, trzeci od lewej
http://www.liquiddropart.com/myliquiddropart/index.html
velaskez
21-01-2012, 23:45
Przecież pan Meier pisze, że pod zdjęciem że tam jest 1/250, czyli minimalny czas synchronizacji. Do B ciężko by było ustawić wszystko i zachować absolutną ciemność.
to już na kompletne zdołowanie jeszcze coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blog.sony.com/wp-content/uploads/2012/04/Tobias_Bullet1.jpg)
sokolnik
07-05-2012, 23:14
nie pokazujcie takich zdjęć bo łapie kompleksy fotograficzne
to już na kompletne zdołowanie jeszcze coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blog.sony.com/wp-content/uploads/2012/04/Tobias_Bullet1.jpg)
Szacun to by byl jakby w pojedyncza krople trafil, a tak to tylko dostatecznie... :D
Szacun to by byl jakby w pojedyncza krople trafil, a tak to tylko dostatecznie... :D
Taa, jakby srut zakrecil jeszcze kolko wokol stracajac reszte kropelek :mrgreen:
Foty miazga!
Tutaj macie trochę rozwiązań technicznych do tego typu fotografii.
http://www.pbase.com/fotoopa
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.