PDA

Zobacz pełną wersję : Skradziony sprzęt! Bardzo proszę o pomoc!



Kruchus
06-11-2011, 20:47
Witam Koleżanki i Kolegów!


Podczas włamania do mieszkania skradziono mój sprzęt fotograficzny. Poza wartością materialną, którą przedstawiał, pozwał mi zrobić na chleb i utrzymanie. Złodzieje odebrali mi nie tylko możliwość realizowania pasji i zainteresowań, ale także możliwość zarabiania na życie!
W przypadku próby odsprzedania niżej wymienionego sprzętu, lub innej z nim styczności bardzo proszę o kontakt ze mną lub Policją . Cały niżej wymieniony sprzęt zarejestrowany jest imiennie na oficjalnej stronie Nikon Polska. W ramach moich możliwości zrewanżuję się za udzieloną pomoc i okazane zrozumienie mojej trudnej sytuacji.

Dziękuję!


Kontakt: Marek Kruszewski tel. 504-788-294

Skradziono:

Aparat:
• Aparat Nikon D300 SN: 4015673
• Grip Nikon MB-D10 SN: 2086424

Obiektywy:

• Nikkor 17-55mm f/2.8 ED-IF DX SN: US370828
• Nikkor 80-200 f/2.8D ED AF SN: 1025833
• Nikkor 300mm f/4 ED AF SN: 226454
• Tokina 12-24 f/4 SN: niestety nie znany

Lampa błyskowa:

• Nikon SB900 SN: 2036692

Filtry:

• 2x Hoya Pro1 Digital 77mm (nakręcone na 17-55 oraz 80-200)
• Hoya Super HMC Pro1 82mm (nakręcona na 300 f/4)

Akumulatory:

• 16x Sanyo Eneloop

Karty pamięci:

• SanDisk ExtremePro 16 GB
• 6x SanDisk Ultra 2 4 GB

Torba foto:

• Lowepro Slealth Reporter 500AW
• Lowepro Card Wallet (zewnętrzne etui na karty pamięci)

Stopki statywowe:

• 3x Manfrotto 200PL 1/4

KaleidoStar
06-11-2011, 20:49
Jest wydarzenie na FB?

ASAHI
06-11-2011, 20:58
Cholera co się dzieje.. Jestem za wypalaniem piętna na czole.

KaleidoStar
06-11-2011, 21:03
Ano...

Kruchus, jak będzie wydarzenie na FB, to daj linka.

-bob-
06-11-2011, 21:07
jak podeślesz to też wkleję na FB






już na fejsie jest

Kruchus
06-11-2011, 21:08
Proszę uprzejmie, oto link:

http://www.facebook.com/event.php?eid=143274902439830

Bardzo dziękuję za zainteresowanie!
Pozdrawiam!

marcinc
06-11-2011, 21:17
Współczuję.
Poszła informacja na FB.

KaleidoStar
06-11-2011, 21:27
Udostępnione.

jahu4
06-11-2011, 21:30
Gilotyna przywróci porządek, myślę o rączkach

KaleidoStar
07-11-2011, 00:01
Gilotyna przywróci porządek, myślę o rączkach

E nie, ja jednak jestem za pracami spolecznymi. Takie coś bez rączek trzeba będzie utrzymywać przecież...tyłek podcierać, karmić itp...

credka
07-11-2011, 09:59
E nie, ja jednak jestem za pracami spolecznymi. Takie coś bez rączek trzeba będzie utrzymywać przecież...tyłek podcierać, karmić itp...
Pieczątka na czole i na rękach - coś na symbol "jestem złodziejem", a leni do roboty zagonić siłą, jak po dobroci za ciężko! :evil:

Wpis FB poleciał dalej.

wer
07-11-2011, 10:03
Kiedyś w każdym mieście było coś takiego jak pręgierz...

zdyboo
07-11-2011, 10:04
Pieczątka na czole i na rękach - coś na symbol "jestem złodziejem"

Pieczątkę łatwo zmyć, lepszą metodę wymyślił Aldo Raine.

credka
07-11-2011, 10:16
Tuszową owszem ;) Ale nikt o takiej nie mówił :D

Hertha
07-11-2011, 13:20
Liczę na pozytywny finał tej sprawy. W przypadku mojej siostry finałem było złapanie złodzieja, który teraz siedzi za kratkami i nikogo więcej przez kolejne 4 lata nie okradnie. Ale co z tego, skoro nie ma on pieniędzy, aby oddać to co ukradł i sprzedał za bezcen taksówkarzom... a jeszcze z moich podatków teraz sobie je, ogląda telwizję, gra w tenisa stołowego, chodzi na siłownię, gra w karty, wychodzi na spacerki... nie dość że okradł moją rodzinę, to jeszcze teraz żyje na nasz koszt za kratkami. Bardzo to sprawiedliwe.

Jordański
07-11-2011, 13:40
Przykra historia. Wyrazy współczucia...

Rafał_Sz
07-11-2011, 13:41
Sam kiedyś zostałem okradziony. Wiem co to za uczucie. Współczuję kolego, oby się sprzęt odnalazł.

Kruchus
08-11-2011, 02:14
Dzięki za dobre słowo. Człowiek latami zbiera, gromadzi, kolekcjonuje. Tworzy sobie zestaw z którym praca przypomina spacer w najwygodniejszych butach. Na niektóre rzeczy polowałem ponad dwa lata. Z każdego elementu cieszyłem się jak małe dziecko i dbałem w aż nieprzyzwoity sposób. Choć sprzęt można było zakwalifikować do klasy pro (że uszczelniony, że solidny, że odporny i takie tam) ja traktowałem wszystko jak by było zrobione z papieru. Naturalnie nie całowałem wszystkiego po każdej sesji, ale zawsze używałem z szacunkiem. Był w stanie takim, w jakim sam chciałbym kupić.
Co do ewentualnego odzyskania mojej własności... Wielkich złudzeń nie mam, w głębi ducha liczę na to, że będzie to możliwe. Rozpuściłem informację na giełdzie foto w warszawskiej stodole, złożyłem obszerne zeznania na policji, założyłem wydarzenie na mordoksiążce. Chyba tyle da się zrobić. Nie sposób nie zgodzić mi się z doświadczeniem Hertha, że prawdopodobnie darmozjady puściły cały mój dorobek ze bezcen w jakiejś melinie, czy innym lombardzie.
W zasadzie to tyle moich przemyśleń. Zawsze dobrze schłodzone piwo potrafi koić ból, więc pozostało mi owe zastosować.
Jeszcze raz dzięki za wsparcie i dobre słowo.
To miłe.

Pozdrawiam!

wer
08-11-2011, 03:42
Trzeba naciskać na posłów, żeby stworzyli centralny rejestr rzeczy skradzionych. Wtedy każdy będzie mógł szybko i łatwo sprawdzić czy coś jest kradzione. W tej chwili ile osób się zastanawia i sprawdza to przy zakupie? Tym bardziej, że nie ma gdzie sprawdzić. Centralny rejestr wypełniany przez policję przy zgłoszeniu kradzieży i jest większa szansa na znalezienie skradzionych przedmiotów, dodatkowo odstraszy to część złodziei i paserów.

Robert_P
08-11-2011, 10:54
Dodałem na fejsie choć tyle mogę zrobić , niestety :(

Gregor174
08-11-2011, 11:13
Sprzet wczesniej czy pozniej "wyplynie" ,to na pewno nie byl foto -amator .Popytac zulikow oni czesto sporo wiedza