Zobacz pełną wersję : Jaką przetwonicę do laptopa w aucie kupić?
Koledzy, wystarczy "belejaka", czy jednak są przetwornice do laptopa w aucie lepsze i gorsze? Specjalnie piszę "do laptopa", bo możliwe że czymś się różnią od tych zwykłych, ogólnych?
Z doświadczenia powiem Ci jedno, kup sobie przetwornicę 12-230V. Wydasz za taką (średniej klasy) ok. 200zł ale będziesz miał święty spokój. Nie radzę kupować zasilaczy pod zapalniczkę samochodową, nigdy nie wytrzymują więcej jak tydzień. Dodatkowo dzięki takiemu urządzeniu zepsułem sobie wtyczkę od zasilania w laptopie, a jeden z zasilaczy stanął w płomieniach w czasie używania. Obecnie mam przetwornicę 350W, używam zwykłego domowego zasilacza i nie mam żadnych problemów. Swoją kupiłem gdzieś na parkingu za ok. 300zł (moja była droższa bo potrzebowałem 24-230V).
A mozesz podac link do jakiegos sklepu lub aukcji?
Ja od trzech lat używam takiego Belkina 300W i nie mam powodów do narzekań.
Posiada wyłącznik przy zbyt niskim napieciu akumulatora, automatyczne wyłączenie w razie przegrzania.
Estetyczny, odporny na poniewieranie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cokupic.pl/i/c_big934064.jpg)
Ps.Widzę że jest na Alledrogo
Ja kupiłem w Norauto jakąś przetwornicę za 150 zł i jest ok. Wytrzymała podróż nad morze z włączonym laptopem więc jest dobra :-)
kakersik
06-11-2011, 14:53
Z doświadczenia powiem Ci jedno, kup sobie przetwornicę 12-230V. Wydasz za taką (średniej klasy) ok. 200zł ale będziesz miał święty spokój. Nie radzę kupować zasilaczy pod zapalniczkę samochodową, nigdy nie wytrzymują więcej jak tydzień. Dodatkowo dzięki takiemu urządzeniu zepsułem sobie wtyczkę od zasilania w laptopie, a jeden z zasilaczy stanął w płomieniach w czasie używania. Obecnie mam przetwornicę 350W, używam zwykłego domowego zasilacza i nie mam żadnych problemów. Swoją kupiłem gdzieś na parkingu za ok. 300zł (moja była droższa bo potrzebowałem 24-230V).
To chyba trochę drogo dałeś. Ja kupiłem swoją firmy Profitexx 24v na 230v 600w (chwilowo 1200) na alle za ok 200 plnów. Fakt, że w 2008 roku. Sądzę jednak, że nie podrożały aż tak. Wcześniej korzystałem z zasilacza samochodowego na 12/24v i w ciągu trzech miesięcy umarła mi bateria. Po wymianie na przetwornicę nowa bateria służyła do końca życia lapka. Także ja polecałbym przetwornicę. Przy kupnie sprawdź, czy wentylator pracuje cały czas, czy może włącza się tylko raz na jakiś czas. Bo taki pracujący non stop potrafi nieźle w****..ć.
Ja miałem dokładnie taką: http://www.euroelektro.pl/index.php?id=1&module=shop&action=product_view&id_product=170
A w tej z podanego linka wentylator pracuje caly czas?
kakersik
06-11-2011, 15:30
Nie. Pracuje chwilkę przy włączeniu - tak ok 15-20 sekund. Jak korzystałem tylko z jednego lapka to później nie włączał się wcale, niezależnie jak bardzo obciążałem kompa. A jak korzystaliśmy z trzech laptopów podpiętych to włączał się na ok 30 sek co jakieś 20 minut. Generalnie bardzo solidnie wykonana. Wyłączała się automatycznie jak poziom naładowania aku spadał poniżej 23,8 lub rósł powyżej 30 v. I wydaje mi się, że też ważne jest też do jakiej maksymalnej wartości może takie urządzenie pracować. Pierwsza przetwornica wyła (przestawała działać) mi w ciężarówce zaraz po uruchomieniu silnika - ładowanie 28.2. A z tą nie było problemów. Szkoda, że dopiero dziś piszesz. Ja swoją sprzedałem niecały miesiąc temu. Nie jeżdżę już jak kiedyś i przestała mi być potrzebna.
Art Erie
06-11-2011, 16:02
Miałem Profitexx i szybko oddałem z powodu bardzo kiepskich parametrów sinusoidy i poziomu szumów ( miało to napędzać TV LCD ) w laptopie nie będziesz miał tego typu problemów, bo zasilanie jest lepiej rozwiązane.
Z przetwornic mogę polecić polską firmę AZO, od 3 lat pracuje u mnie taka non stop (załącza się z zapłonem), jestem z niej bardzo zadowolony, polecił mi ją znajomy elektronik i teraz nie kupiłbym żadnej chińszczyzny :)
AZO łatwo znajdzesz w necie, i dobierzesz przetwornicę na odpowiednie napięcie i wymaganą moc.
Napięcie i moc? Wybaczcie moją ignorację, ale ma być po prostu do laptopa ;) Nie musi być 24V, bo jachtu nie mam ;) Nawet to niepotrzebne, bo podnosi koszt. Tak wiec jakies male podsumowanie?
Art Erie
06-11-2011, 16:34
Napięcie i moc? Wybaczcie moją ignorację, ale ma być po prostu do laptopa ;) Nie musi być 24V, bo jachtu nie mam ;) Nawet to niepotrzebne, bo podnosi koszt. Tak wiec jakies male podsumowanie?
Jeśli autko osobowe, to instalacja 12V. Z drugiej strony mamy napięcie na wyjściu, więc będzie to sieciowe 230V.
Potrzebujesz więc przetwornicy 12/230V DC/AC ( prąd stały na zmienny ).
Moc w przypadku laptopa jest wartością, która można pominąć bo to będzie zapewne 80-90W. Warto wziąć jednak pod uwagę możliwośc podłączenia innych odbiorników ( pobór mocy podany jest na obudowie ).
Dobierając moc przetwornicy do odbiornika, trzeba liczyć 30% nadwyżkę, więc w przypadku przetwornicy 12/230V 200W będzie można podłączyć na przykład dwa (duże) laptopy.
Oczywiście im wyższa moc, tym wyższa cena przetwornicy ale 200-300W jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem.
spiritwood
06-11-2011, 21:14
Nikt tego jeszcze nie polecał, więc będę pierwszy. Kup sobie przetwornicę na 110V do zapalniczki. Są tanie, nie są tak wyżyłowane jak te na 230V, tanie, praktycznie niezawodne. Obecnie zasilacze do lapków czy innych urządzeń i tak są uniwersalne, tzn obsługują napięcie od 110 do 240V więc wszystko się*zgadza. Jedyna rzecz którą*potrzebujesz to przejściówka z US na EUR - jakieś 12 PLN lub też kabel US na stałe w przetwornicy. Mam, używam wraz z żoną od lat pięciu. Nic się nie pali, nic nie przegrzewa, hulaj dusza piekła nie ma.
Podoba mi się przetwornica Belkin która ma kolega Woldemorth.
Warto dołożyc i kupić lepsza, wiekszosc na allegro to bubel. Teraz to bedzie moja 3-4.
Polecam firmy Waeco, Belkin, Profitexx, słyszałem również pozytywne opinie o polskiej firmie AZO.
nie prościej kupić zasilacz samochodowy na 12V ?
Kundzior
12-03-2012, 10:48
nie prościej kupić zasilacz samochodowy na 12V ?
Prościej przeczytać cały wątek zanim się cokolwiek chlapnie.
velaskez
12-03-2012, 19:47
Ja od trzech lat używam takiego Belkina 300W i nie mam powodów do narzekań.
Posiada wyłącznik przy zbyt niskim napieciu akumulatora, automatyczne wyłączenie w razie przegrzania.
Estetyczny, odporny na poniewieranie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cokupic.pl/i/c_big934064.jpg)
Ps.Widzę że jest na Alledrogo
Też używam takiej, póki co niezawodna.
Art Erie
12-03-2012, 20:06
[...] słyszałem również pozytywne opinie o polskiej firmie AZO.
Chyba najlepsze przetwornice na rynku.
Chyba najlepsze przetwornice na rynku.
Troche się teraz pozmieniało z AZO.
Firma AZO swego czasu produkowała przetwornice w Polsce, w zakładzie produkcyjnym w Gdyni. Przetwornice były dość dobrej jakości, ale bez rewelacji, duży plus to serwis, który szybko naprawiał. Część przetwornic to produkcja z Chin (czarne, niebieskie były z Polski). Obecnie firma Azo Digital nie produkuje/ nie sprzedaje przetwornic.
Obecnie chyba oprócz Mean Well to produkcja "Made in China", MW robiony jest dla odmiany na Tajwanie.
AZO zmieniło trochę działalność, robią teraz jakieś układy do lamp, powstała firma Volt, która zajmuje się min przetwornicami, ale już nie produkcją, zlecają to "chińczykowi". Przetwornice zostały ulepszone, pojawiły się nowe funkcje.
Serwisem zajmuje się firma Volt, jeżeli części są na stanie to robią to od ręki. Do tej pory miałem tylko jeden przypadek uwalenia.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.