Zobacz pełną wersję : Canon eos 300C
na razie mało znalazłem ale wygląda, że niezłe cudo razem z całą stajnią do filmów wypuścił canon kilka chwil temu
http://www.engadget.com/2011/11/03/canon-launches-c300-cinema-camera-prepares-to-take-on-red-scarl/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/737/29842724323127573206213.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/2042/30250524323238906528413.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img528.imageshack.us/img528/898/29836924323010906551213.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/576/39204124322866573232313.jpg)
j_szczygiel
04-11-2011, 01:15
Ciekawie sie robi. Sensor 4k, sugerowana cena 16.000 USD - zapewne "konkurencja" dla istniejacego wciaz na papierze Scarleta ;) Ciekawa informacja dot. "blokady" rozdzielczosci do 1080p - z taka cena ciezko bedzie konkurowac np. z FS-100 czy AG-AF101. Specyfikacja http://wiegaertnerfilms.com/news/canon-c300-s35-eos-cinema-camcorder-announced/ Czas na krok REDa :)
Red coś miał dzisiaj pokazać - pojawiło się jakieś coś?
Film z nowego Canona, oczywiście premierowo Laforet ;)
http://vimeo.com/30215350
Raczej w HD i fullscreen.
EDIT:
no i sam sobie odpowiem - RED też coś wypuścił i canon jednak troszkę marnie przy tym wygląda:
http://nofilmschool.com/2011/11/red-announces-scarlet-camera-shoots-5k/
Na dodatek wersja z mocowaniem EF jest za niecałe 10k$ co przy 16k$ za canona wygląda naprawdę rewelacyjnie.
ale ale:
"Canon has a new 'EOS Movies' DSLR on the way too: 4K video, 35mm full frame sensor"
http://www.engadget.com/2011/11/03/canon-has-a-new-eos-movies-dslr-on-the-way-too/
:)
http://www.optyczne.pl/4367-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_EOS_C300_C300_PL_.html
BialyBST
04-11-2011, 11:17
a nikon ziewa
Hmmm, mam niepojete wrazenie, ze Canon odchodzi od filozofii "photo only", w ktorej caly czas siedzi Nikon. Czyzby wizjonerska droga?
njght_84
04-11-2011, 13:53
canon miał już drugie wersje obiektywów jak nikon ich jeszcze nie miał;)
tak jak d1m2 i d2hs..
nikon do tej pory nie ma lustrzanki z porządnym filmem.
j_szczygiel
04-11-2011, 14:45
ale ale:
"Canon has a new 'EOS Movies' DSLR on the way too: 4K video, 35mm full frame sensor"
http://www.engadget.com/2011/11/03/canon-has-a-new-eos-movies-dslr-on-the-way-too/
:)
Cos mi sie srednio chce wierzyc w to 4k i FF... tak czy inaczej to nadal aparat, nie kamera. Puszka bedzie (a raczej musi byc) tansza od 300C a zarazem drozsza od 1d X, ktory ma kosztowac ok 7.000 USD i rejestrowac 1080p. Jesli nowy czerwoniec ma 4K za 10k USD (mozliwe bagnety EOS i PL), to pozamiatane - . Jannard nie zartowal ;)
http://thoo.cal.pl/c300-vs-scarlet/
pytam jako amator:
1) dlaczego matryca Super 35 ma wymiary 24.6 x 13.8 mm ? skąd ta 35'ka w nazwie? ja szczezrze mówiąc jak przeczytałem: format SUper 35, to od razu pomyślałem o FF
2) czym się różni mocowanie EF od PL?
3) czy obiektywy PL można podpiąć do luster? na jednym z rysunków na optyczne.pl odnośnie nowego lustra Canona jeden z tych nowych obiektywów (o ogniskowej chyba 24mm) jest podpięty do tego nowego aparatu, dobrze myślę? czy zatem mocowanie EF i PL jest identyczne? jeśli tak to czym się te biektywy różnią?
pytam z czystej ciekawości =)
j_szczygiel
04-11-2011, 15:06
1. Super 35 to standard w kinematografii - wiki prawde Ci powie http://en.wikipedia.org/wiki/Super_35 ;)
2. EF to bagnet Canona, ktory z bagnetami obiektywow filmowych ma niewiele wspolnego. PL mount to bagnet Arri, zatem jesli Canon chce sprzedac troche wiecej swoich kamer i wejsc na ten rynek, nieprzystosowanie pod najpopularniejsze szkla uzywane przez filmowcow byloby strzalem w kolano.
3. Tak, z odpowiednia przejsciowka jesli juz kogos stac na taki obiektyw ;) Sa firmy, ktore przerabiaja np. 5d http://www.denz-deniz.com/index.php?page=7&productgroup=1&product=1 Mz jednak kupno takiego aparatu w dobie zapowiedzi nowego Scarleta czy chocby FS-100 wydaje sie troche malo sensowne.
Hmmm, mam niepojete wrazenie, ze Canon odchodzi od filozofii "photo only", w ktorej caly czas siedzi Nikon. Czyzby wizjonerska droga?
Parę lat temu czytałem wypowiedź kogoś z Canona odnośnie przyszłości.
Twierdzili, że będzie się robić filmy a fotki to będą po prostu kadry wycięte z takiego filmu.
Wydawało mi się to ciut absurdalne.
Tak samo ten standard 4k uważałem wtedy za bezsensowny, że będzie on realny za 20 lat albo i później.
Przy 4k pojedynczy kadr to jak zdjęcie z miarę dobrej lustrzanki.
Mam projektor full HD, po zmianie DVD na Blue Ray ostrość się bardzo poprawiła przy 100 calowym ekranie,
ale zwłaszcza przy krajobrazach to te 4k byłoby super sprawą.
pytam jako amator:
1) dlaczego matryca Super 35 ma wymiary 24.6 x 13.8 mm ? skąd ta 35'ka w nazwie? ja szczezrze mówiąc jak przeczytałem: format SUper 35, to od razu pomyślałem o FF
Aparaty fotograficzne naświetlają klatki wzdłuż filmu a kamery w poprzek, więc klatki są mniejsze chociaż film ten sam.
Aparaty fotograficzne naświetlają klatki wzdłuż filmu a kamery w poprzek, więc klatki są mniejsze chociaż film ten sam.
Dopowiem jeszcze, że wynika to z faktu, że jak rodziła się koncepcja małego obrazka, chciano dla wygody użytkowników i ogólnej dostępności materiałów skorzystać z filmu już istniejącego. Wybór padł więc na taśmę filmową, którą postanowiono naświetlać w poprzek dla zmaksymalizowania wielkości klatki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.