PDA

Zobacz pełną wersję : Palatki wojskowe-namiot



U-CUT
02-11-2011, 16:45
W wojsku bylem dosc dawno i mam problem.Samemu jest ciezko,w armi robilo sie to we dwoje.

Macie jakies patety na dobre rozbijanie namiotu?

Kasandra
02-11-2011, 16:50
Ale namiotu?zwykłego namiotu?
No to byle podłoże nie było z górki;-)

U-CUT
02-11-2011, 16:58
Nie jest to taki zwykly namiot,zrobiony z dwoch peleryn.Chodzi o to ,ze samemu jest ciezko go rozbic.

Greg77
02-11-2011, 17:00
No bo samemu powinien byc z jednej peleryny:evil:

U-CUT
02-11-2011, 17:27
No bo samemu powinien byc z jednej peleryny:evil:

Z jednej peleryny namiotu nie zrobisz.

TMB
02-11-2011, 17:37
Bodajże dwa lata temu w ramach swoich zamiłowań przyrodą, próbowałem użyć takowego namiotu. Robiłem to następująco. Na początku oczywiście łączyłem dwie pałatki (z dwóch stron zapinałem), mniej więcej wizualnie brałem jakiś okrąg i wokół tego okręgu wbijałem śledzie (przez otwory w pałatce oczywiscie ;) ) w ziemie, gdy juz wszystkie przybiłem, to odpinałem kilka (zalezy od osoby :razz: ) guzików i wchodziłem do środka, następnie podkładałem owy drąg czy ten metalowy stelaż i "podnosiłem namiot".
Trza mieć w tym wprawę, ja 3 razy musiałem zmieniać ustawienie śledzi, aby wszystko zgrało.
Notabene, z dwóch pałatek to nikła czatownia była, dlatego odpuściłem ten rodzaj "budowli" :)

We dwóch to prosta sprawa ;)

U-CUT
02-11-2011, 17:48
Dlaczego tak drastycznie ;)

W Polsce to inna sprawa tu nie moge sobie pozwolic na czatownie z prawdziwego zdazenia (wykopany dol,pale,plandeka itd) Kilka razy w roku robilem i je trace a wiec moja praca idzie na marne(szkodniki niszcza/angielskie skarpety).Mialem namioty sklepowe takie badziewia za kilka zloty,mocniejszy wiatr i namiotu nie bylo.Z doswiadczenia wiem(spedzilem kilka miesiecy w polu) ze mi zaden wiatr nie zdmuchnie.

TMB
02-11-2011, 17:58
Ale to do czego Ci w takim razie? do zwierza? Fakt, że to tani materiał....jednak ja tam wole siatki maskujace :) lekkie, łatwe i przyjemne.
Dla mnie czatownia z palatek dopiero ma sens, gdy są 3 zastosowane. Dwa to jednak za malo - statyw, krzeselko, ja - jakiś ruch i od razu dotykam ściany. I polecam zrobić sobie taki stelaż z leszczeny/wierzbowych odrostów. 3-4-5 sztuk (zależnie od tego czy masz 2 czy 3 palatki) i jest świetnie :)

U-CUT
02-11-2011, 18:05
W sumie to masz racje,bedzie bardzo malo miejsca.

Bede kombinowal.

Mam 4
Dwie nr3 i dwie nr1

login_87
02-11-2011, 21:21
Mozecie zobrazowac to o czym rozmawiacie??

TMB
02-11-2011, 21:25
Mozecie zobrazowac to o czym rozmawiacie??

Zainteresowani wiedzą ;)
Zapewne zaraz U-Cut podrzuci linka.

U-CUT
02-11-2011, 21:39
http://imageshack.us/photo/my-images/401/29575025410354154321540.jpg/