PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 85 mm f1.8



Kriss
08-06-2005, 14:20
Witam...

Za relatywnie niewielkie pieniądze mogę kupić obiektyw portretowy Nikkor 85 mm f1.8. Dostałem go na testy i tu spostrzeżenie, które jeśli używacie (lub używaliście) tego szkła może pomożecie mi zweryfikować. Mam mieszane uczucia co do silnika... jest głośny jak traktor. W porównaniu ze szkłem kitowym, czy też N80-200 f2.8 jest kilkukrotnie głośniejszy. Ostrzy dość szybko, ale strasznie głośno i do tego ten dźwięk jest taki, jak ze skrzyni biegów, gdy bieg wchodzi „nieczysto”.
Teraz pytania...
1. Czy to normalne dla tego, bądź nie bądź nie młodego, szkła, czy też to objaw rychłej śmierci tego silnika.
2. Czy ktoś wie gdzie we Wrocławiu można zlecić sprawdzenie tego obiektywu i wyczyszczenie z kurzu którym zarósł na wewnętrznych soczewkach.

Będę wdzięczny za wszystkie spostrzeżenia osób które używały takie szkiełko

Gamling
08-06-2005, 14:24
Ten obiektyw po prostu nie ma silnika. I pracuje dosc glosno to prawda, ale czy z Twoim jest ok ciezko ocenic nie slyszac. Przy okazji za ile mozesz go kupic?

Kriss
08-06-2005, 14:40
- Propozycja ceny jest 500 pln
- a jak nie ma silnika to co kręci pierścieniem i wywołuje ruch soczewek?

twlodar
08-06-2005, 14:46
Taki tam śrubokręcik wystający z bagnetu D70.. :)

Gamling
08-06-2005, 14:47
To bardzo tanio, az za bardzo. Pokaz najlepiej ten obiektyw komus kto sie na tym dobrze zna bo troche brzydko to pachnie. Chyba ze masz calkowite zaufanie do sprzedawcy.

gALL
08-06-2005, 21:43
Oddac szklo do przesmarowania mechanizmu napedu AF, powinien chodzic ciszej ale z AF-S go nie porownuj. 500 zl ... cos b. tanio, az za tanio.