PDA

Zobacz pełną wersję : 1947rok, mały obrazek, jakość kodaka



bogdi64
30-10-2011, 18:08
http://milimetr.net/wp-content/uploads/2011/10/WARSAW_AUGUST_1947_CHenryNCobb.pdf

barracuda
30-10-2011, 18:16
Ciekawe. Robi większe wrażenie niż czarno białe zdjęcia zniszczonej Warszawy.

bogdi64
30-10-2011, 18:23
mnie zaskakuje bardzo pozytywnie jakość, zwłaszcza kolorystyka, już po zdjęciu widać nawet porę dnia,

karmel
30-10-2011, 18:34
Wow, świetne zdjęcia. Aż ciężko uwierzyć, że to 47 rok.

Boryszuk
30-10-2011, 18:36
e tam, budynki się walą ;)

bogdi64
30-10-2011, 18:40
e tam, budynki się walą ;)


ci od "photopsuja" naprawią - malkontent ;)

Kuba_
30-10-2011, 18:46
Rewelacja...

NBA
30-10-2011, 18:50
Wspaniałe... Ale jak się patrzy na te zniszczenia... To wielki, wielki smutek. No more war. Poland out of Afghanistan...

Rafał_Sz
30-10-2011, 18:59
Bardzo poruszające.

wer
30-10-2011, 19:13
Mnie najbardziej uderzyła ta rosnąca wszędzie trawa. Ciężko rozpoznać miejsca.

wasilewk
30-10-2011, 19:23
Mnie najbardziej uderzyła ta rosnąca wszędzie trawa. Ciężko rozpoznać miejsca.

Popatrz dłużej, rozpoznasz na pewno.
Tym bardziej, że jeszcze nie usunęto jeszcze starych latarni i słupów oraz charakterystycznych pozostałości budowli...
To to samo miasto, które hitlerowcy zamierzali zmieść z powierzchni ziemi...

Pzdr.

marki
30-10-2011, 20:19
Jest też filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=w_bAXkZdddM

Bartek_902
30-10-2011, 20:28
Patrze na te zdjęcia i mam wrażenie jak by to było teraz , jakość jest rewelacyjna pozwala się ,,przenieść" w tamte czasy ... tego nie odczuwam patrząc na zdjęcia b&w , zdjęcia w b&w są dla mnie jakąś nierealną bajką , bardzo odległą w czasie , a tu jest odwrotnie

Uwielbiam takie zdjęcia Warszawy , dają dużo do myślenia , są zagadkowe i rozbudzają wyobraźnie szczególnie gdy ktoś czyta dużo o tym okresie i historii Warszawy

Cosnek
30-10-2011, 21:31
Az ciężko uwierzyć, to unikatowa seria.

Seeker
31-10-2011, 13:49
Obraz jak z cyfry. W pozytywnym sensie, bez przebarwień charakterystycznych dla konkretnych materiałów kolorowych.

Martini30
31-10-2011, 16:17
Patrze na te zdjęcia i mam wrażenie jak by to było teraz , jakość jest rewelacyjna pozwala się ,,przenieść" w tamte czasy ... tego nie odczuwam patrząc na zdjęcia b&w , zdjęcia w b&w są dla mnie jakąś nierealną bajką , bardzo odległą w czasie , a tu jest odwrotnie

Uwielbiam takie zdjęcia Warszawy , dają dużo do myślenia , są zagadkowe i rozbudzają wyobraźnie szczególnie gdy ktoś czyta dużo o tym okresie i historii Warszawy

Mam identyczne odczucia także podpisuję się pod Twoją wypowiedzią 100%.

wer
31-10-2011, 17:08
Pytanie na ile tak wygląda klisza, a na ile ktoś się męczył w photoshopie z obróbką.

TMB
01-11-2011, 22:54
Pytanie na ile tak wygląda klisza, a na ile ktoś się męczył w photoshopie z obróbką.

Musisz się o to pytać ? Po co psuć efekt ;)

Rafał_Sz
08-11-2011, 20:39
Też warto zobaczyć: http://www.theatlantic.com/infocus/2011/10/world-war-ii-after-the-war/100180/