Zobacz pełną wersję : 1947rok, mały obrazek, jakość kodaka
http://milimetr.net/wp-content/uploads/2011/10/WARSAW_AUGUST_1947_CHenryNCobb.pdf
barracuda
30-10-2011, 18:16
Ciekawe. Robi większe wrażenie niż czarno białe zdjęcia zniszczonej Warszawy.
mnie zaskakuje bardzo pozytywnie jakość, zwłaszcza kolorystyka, już po zdjęciu widać nawet porę dnia,
Wow, świetne zdjęcia. Aż ciężko uwierzyć, że to 47 rok.
Boryszuk
30-10-2011, 18:36
e tam, budynki się walą ;)
e tam, budynki się walą ;)
ci od "photopsuja" naprawią - malkontent ;)
Wspaniałe... Ale jak się patrzy na te zniszczenia... To wielki, wielki smutek. No more war. Poland out of Afghanistan...
Rafał_Sz
30-10-2011, 18:59
Bardzo poruszające.
Mnie najbardziej uderzyła ta rosnąca wszędzie trawa. Ciężko rozpoznać miejsca.
wasilewk
30-10-2011, 19:23
Mnie najbardziej uderzyła ta rosnąca wszędzie trawa. Ciężko rozpoznać miejsca.
Popatrz dłużej, rozpoznasz na pewno.
Tym bardziej, że jeszcze nie usunęto jeszcze starych latarni i słupów oraz charakterystycznych pozostałości budowli...
To to samo miasto, które hitlerowcy zamierzali zmieść z powierzchni ziemi...
Pzdr.
Jest też filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=w_bAXkZdddM
Bartek_902
30-10-2011, 20:28
Patrze na te zdjęcia i mam wrażenie jak by to było teraz , jakość jest rewelacyjna pozwala się ,,przenieść" w tamte czasy ... tego nie odczuwam patrząc na zdjęcia b&w , zdjęcia w b&w są dla mnie jakąś nierealną bajką , bardzo odległą w czasie , a tu jest odwrotnie
Uwielbiam takie zdjęcia Warszawy , dają dużo do myślenia , są zagadkowe i rozbudzają wyobraźnie szczególnie gdy ktoś czyta dużo o tym okresie i historii Warszawy
Az ciężko uwierzyć, to unikatowa seria.
Obraz jak z cyfry. W pozytywnym sensie, bez przebarwień charakterystycznych dla konkretnych materiałów kolorowych.
Martini30
31-10-2011, 16:17
Patrze na te zdjęcia i mam wrażenie jak by to było teraz , jakość jest rewelacyjna pozwala się ,,przenieść" w tamte czasy ... tego nie odczuwam patrząc na zdjęcia b&w , zdjęcia w b&w są dla mnie jakąś nierealną bajką , bardzo odległą w czasie , a tu jest odwrotnie
Uwielbiam takie zdjęcia Warszawy , dają dużo do myślenia , są zagadkowe i rozbudzają wyobraźnie szczególnie gdy ktoś czyta dużo o tym okresie i historii Warszawy
Mam identyczne odczucia także podpisuję się pod Twoją wypowiedzią 100%.
Pytanie na ile tak wygląda klisza, a na ile ktoś się męczył w photoshopie z obróbką.
Pytanie na ile tak wygląda klisza, a na ile ktoś się męczył w photoshopie z obróbką.
Musisz się o to pytać ? Po co psuć efekt ;)
Rafał_Sz
08-11-2011, 20:39
Też warto zobaczyć: http://www.theatlantic.com/infocus/2011/10/world-war-ii-after-the-war/100180/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.