Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : standard www?



slasib
30-10-2011, 11:31
Witam.
jak w temacie zwracam się z pytaniem w jakiej rozdzielczości tworzy się obecnie strony www. dawno nie śledziłem nowinek i z tego co było kiedyś pamiętam że nie było możliwości "skalowania"- chodzi o to iż strona zrobiona w rozdzielczości 1024x768 nie skalowała się samodzielnie np. do 1366x768 czy innych. czy jest na to sposób obecnie?

Piotr Szmidt
30-10-2011, 11:36
z badan Euro RSCG wynika za 1280x800 jest najczesciej uzywana rozdzielczoscia w tej chwili.

jadzik
30-10-2011, 12:19
w tej chwili cały czas większość stron robi się jeszcze jednak pod 1024 na 768 px, w praktyce daje to szerokość strony 980 px. Strona zawsze jednak może się skalować w zależności od rozdzielczości, wszystko jednak zależy jednak od specyfiki danej witryny.