PDA

Zobacz pełną wersję : Rozciągnięty krajobraz.



Wald
29-10-2011, 14:26
Bardzo podobaj mi się krajobrazy z rozciągniętym niebiem, a centrum kadru jest jakby bardzo daleko. Mniej więcej jak tu:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/wideanglelandscape-1.jpg
źródło (http://www.photographymad.com/files/images/wide-angle-landscape.jpg)

Jak uzyskuje się taki efekt, czy to tylko zasługa jakiegoś szerokiego obiektywu?

ADAS
29-10-2011, 14:31
Wszystko masz w informacji o zdjęciu.
Bardzo szeroki obiektyw. Niskie ISO

Orientacja obrazka: 1
Data i czas modyfikacji pliku: 2011:02:17 14:29:52
Wykonano za pomocą urządzenia: Canon
Model urządzenia: Canon EOS 400D DIGITAL
Oprogramowanie: Adobe Photoshop CS3 Windows
Czas ekspozycji: 0,008
Wartość przysłony: 7,1
Program ekspozycji: 2
Czułość ISO: 100
Czas otwarcia migawki: 6,96579
Przysłona: 5,65564
Korekta ekspozycji: 0
Lampa błyskowa: 16
Ogniskowa: 10
Rozdzielczość w płaszczyźnie ogniskowej X: 4433,3
Rozdzielczość w płaszczyźnie ogniskowej Y: 4453,61
Jednostka rozdzielczości ogniskowej: 2
Parametry użytkownika: 0
Tryb ekspozycji: 2
Balans bieli: 0
Typ ujęcia: 0

Jak widać Canonami też da radę.

morzon
29-10-2011, 14:37
Bardzo podobaj mi się krajobrazy z rozciągniętym niebiem, a centrum kadru jest jakby bardzo daleko. Mniej więcej jak tu:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/wideanglelandscape-1.jpg
źródło (http://www.photographymad.com/files/images/wide-angle-landscape.jpg)

Jak uzyskuje się taki efekt, czy to tylko zasługa jakiegoś szerokiego obiektywu?

Dokładnie, to zasługa szerokiego kąta. Na tym obrazku to 10mm.

Wald
29-10-2011, 20:04
OK, dzięki za odpowiedz.
Czyli na matrycy DX obiektywem z przedziału 10-20 uzyskam coś zbliżonego do tego?

Greg77
30-10-2011, 14:00
OK, dzięki za odpowiedz.
Czyli na matrycy DX obiektywem z przedziału 10-20 uzyskam coś zbliżonego do tego?

Dokladnie.......

ADAS
31-10-2011, 12:02
Jedynie chmury i jelonek już takie zbliżone nie będą

morzon
31-10-2011, 12:04
Jedynie chmury i jelonek już takie zbliżone nie będą

Tzn?

ADAS
31-10-2011, 12:08
jelonek spier... a chmury odleciały

Wald
31-10-2011, 18:59
Dokladnie.......

Mogłem wcześniej zajrzeć na Twoją stronę, widzę ze 10mm na D90 robi robotę.