PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 17 GP Indii



adolfik9501
27-10-2011, 11:31
Witam.

Tym razem zadebiutujemy podczas 2011 FORMULA 1 AIRTEL GRAND PRIX OF INDIA na torze Buddh International Circuit.

Układ toru jest następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(źródło (http://www.formula1.com/races/in_detail/india_863/circuit_diagram.html))

Zdjęcia z satelity (28°21′2″N 77°32′6″E) nie będzie, gdyż jest mocno zamglone i niewyraźne, a i tor na nim w budowie, choć właściwą nitkę widać.

Dane techniczne wg. oficjalnej strony F1 (w nawiasach alternatywne ;) ):

Długość toru: 5,125 km (5,141 km)
Ilość okrążeń: 60
Dystans wyścigu: TBC (?) lecz z 60 x długość daje 307,5 km (308,460 km)

Strefa DRS:

Będziemy mieli dwie strefy aktywacji DRS, każda ze swoim pomiarem:

1 - pomiar na wejściu w zakręt nr 3, aktywacja +/- w połowie prostej pomiędzy zakrętami 3 i 4;
2 - pomiar na wyjściu z zakrętu nr 15, aktywacja na wyjściu z zakrętu nr 16;

Rekordów jeszcze nie ma ;)

Harmonogram:

Piątek, 28 października 2011r:

1 trening: 06:30 - 08:00
2 trening: 10:30 - 12:00

Sobota, 29 października 2011r:

3 trening: 07:30 - 08:30
Kwalifikacje: 10:30

Niedziela, 30 października 2011r:

Wyścig: 10:30

Dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy, tradycyjnie do wyszperania m.in. na stronach:

http://www.vipbox.tv/

http://www.drhtv.com.pl/index.html

http://www.sport-typ.info/

Z wideoteki YT mogę jedynie zaproponować:

8iApTqY_Zv0

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jako, że jutro wieczorem wybywam a wrócę w dopiero w środę/czwartek, uprasza się jakąś dobrą duszyczkę o podanie wyników wyścigu i kwalifikacji... 3 trening niewymagany ;)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na deser w ramach OT proponuję 2 wyścigi, z ostatniego weekendu, V8 Supercars z toru Surfers Paradise (2GB każdy) do zassania tutaj (http://forum.wiziwig.eu/threads/21744-Full-Race-Downloads?p=1379355#post1379355). Międzynarodowy skład, duże fury, uliczny tor.

Zapraszam.

marki
27-10-2011, 20:44
To organizatorzy się popisali ogólnie :D

W centrum prasowym lata nietoperz, pokoje komentatorskie sprzedane jako vip roomy i w obecnych (http://s7.directupload.net/images/111027/aplttvmn.jpg) pokojach nie ma okien ale za to są szczury..

Na dodatek tor jest zasilany generatorem i co chwilę wybija energię :D

adolfik9501
27-10-2011, 20:45
Na tor wlezie krowa i po zawodach ;)

Slon
28-10-2011, 08:55
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/indie1.jpg)

adolfik9501
28-10-2011, 08:57
107% najlepszego czasu 1:32,915.

adolfik9501
28-10-2011, 11:05
Hamilton i Perez dostali karę przesunięcia o 3 pozycję do tyłu na starcie wyścigu za ignorowanie żółtych flag w pierwszym treningu...

Slon
28-10-2011, 13:04
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/indie2.jpg)

adolfik9501
28-10-2011, 13:23
Treningi treningami, ale Merce słabo w drugim.

marki
29-10-2011, 13:59
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/7879/qualk.jpg)

Trzeba pamiętać o karze dla Hamiltona i Pereza. Dodatkowo Ricciardo wymienił skrzynię biegów i też otrzymał karę (5 pozycji w dół).

Celeborn
30-10-2011, 11:20
Pietrov też o 5 pozycji niżej. Za kolizję z Schumacherem w poprzednim GP.

ASAHI
30-10-2011, 12:16
Komentarze na polszmacie znowu powalają..

MadOnion
30-10-2011, 13:15
Button to jest zawodnik 1 klasa na torze i poza nim.

costi
30-10-2011, 13:24
Podsumowując Massę: ale urwał! :D

Wyścig nawet-nawet, pinball na początku rozczulający, Hindusi muszą się uzbroić w miotły, śmieszny był pan, któremu na końcu spadła flaga z kijka :lol: szkoda, że Pietrow jednak nie zdążył łyknąć Pereza...

Slon
30-10-2011, 13:29
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/indie3.jpg)

Erie
30-10-2011, 13:43
Podsumowując Massę: ale urwał! :D

Wyścig nawet-nawet, pinball na początku rozczulający, Hindusi muszą się uzbroić w miotły, śmieszny był pan, któremu na końcu spadła flaga z kijka :lol: szkoda, że Pietrow jednak nie zdążył łyknąć Pereza...

Hamilton raczej nie powinien się tam znaleźć i to on wjechał Massie w bok (Massa był z przodu, jechał prawidłowym torem, więc nie bardzo rozumiem dlaczego kare dostał on a nie Hamilton). Późniejsze urwanie zawieszenia było już raczej następstwem tego uderzenia + oczywiście jazda po krawężnikach (za bardzo wziął do serca opowieści o służbowym samochodzie).

costi
30-10-2011, 15:55
Hamilton jechał prosto, a Massa nagle zszedł do wewnętrznej - i niby to Hamilton w niego wjechał? :lol: W bolidzie też są lusterka, trzeba z nich korzystać.

Wszystko przez DRS, kierowcom przestało się mieścić w światopoglądzie, że ktoś może wyprzedzać poza strefą DRS...

Celeborn
30-10-2011, 17:56
I jeden i drugi mógł ustąpić, decyzja sędziów dziwna, ja bym nikogo nie ukarał tylko podciągnął pod "incydent wyścigowy". bywa.

Marcin Jakubowski
30-10-2011, 21:32
Komentarze na polszmacie znowu powalają..

Niestety...

To już nawet nie jest śmieszne.
Tak jeden jak i drugi nie bez pojęcia. Mam receptę dla nich:
Niech oglądają sobie po każdym grand prix jak wyglądają komentarze na BBC, rtl i niech porównania ile niuansów można przekazać.
Trzeba to powtarzać po każdym wyścigu. Do bólu.

BugsBunny
30-10-2011, 23:17
Komentarze na polszmacie znowu powalają..

Taa... najbardziej mi się podobało " teraz to może będzie jak w scenariuszu filmu Znikający Punkt, jak Kowalski ".
Pamiętacie jak się kończy Znikający Punkt?

Czornyj
30-10-2011, 23:44
Pamiętacie jak się kończy Znikający Punkt?

Jak GP San Marino '94

McSimus
31-10-2011, 11:44
Ale przyznajcie, że takiej kurzawy na torze to jeszcze nie było :)