PDA

Zobacz pełną wersję : D70 kit - co na karcie gwarancyjnej?



wigi
07-06-2005, 19:56
Chcę w końcu wysłać aparat do serwisu NP (BF + brudna matryca).
Aparat kupiłem w polskim sklepie: kitowy zestaw + obiektyw 70-300 G.
Patrzę teraz jakie mam papiery. Widzę 5 kart gwarancyjnych: 3 chyba międzynarodowe (na puszkę i 2 obiektywy) oraz dwie polskie.
Niestety, na tych polskich sklep nie wypisał jaki to produkt i numer seryjny.
Mam pytania w związku z tym.
Czy puszka i obiektyw kitowy mają być wpisane na jednej polskiej gwarancji (domyślam się, że druga dotyczy drugiego obiektywu)? Co to jest u Was wpisane?
Co wysyła się do serwisu NP? Czy również oryginalne pudełko (oczywiście mam je)?

Jacek
07-06-2005, 21:46
Na aparat oddzielna (wysyłam Ci na priva skan mojej). Jeśli nie ma tam tylko marki produktu i jego numeru - to sobie wpisz. Masz pieczatkę sklepu tam - to git! Jak nie ma daty - to cóż - domyśl się...Do serwisu wyślij tylko aparat (obojętnie w jakim pudełku) - uwaga! - bez obiektywu, bez karty, bez akumulatora. Jak masz to od przodu załóż zaślepkę. Zdejmij też pasek! Dołącz kartę gwarancyjną i odcinek "C" tej międzynarodowej gwarancji, o której pisałeś (na aparat i tylko na aparat).
Zgodnie z gwarancją wyślij przesyłką kurierską DHL na koszt gwaranta. Numer tel. masz na swojej albo na skanie mojej. Potem będziesz tylko 3 tygodnie czekał na naprawę... :lol:
Powodzenia.

wigi
07-06-2005, 21:54
Dzięki Jacku. Skan jeszcze nie dotarł do mnie.
Ale do regulacji BF chyba muszę wysłać z aparatem obiektyw?
Czy mam też dołączyć kopię dowodu zakupu?

Jacek
07-06-2005, 22:01
Ani obiektywu, ani kopii faktury (chyba, że na żadanie - dołącz numer telefonu kontaktowego). Skan przez nasze forum nie idzie (albo ja nie umiem). Jak chcesz - przyslij adres na priva.

pjfox
07-06-2005, 22:53
a czy ja bym mógł też taką kopię
bym sobie poczytał (-:
pjfox@wp.pl

a nie 3 tygodnie tylko albo dzień-dwa - albo miesiąc... jak ja....
pjfox_at_wp.pl

wigi
07-06-2005, 23:26
Tu mam pytanie.
Czy do zestawu z kitowym obiektywem jest dolączana jedna polska gwarancja czy dwie?

pjfox
08-06-2005, 10:58
A mam pytanie - jak wygląda sprawa z gwarancją?

bo gwarancję daje producent czy sprzedawca?
D70tki się sprzedaje z gwarancją producenta - czyli sprzedawca jakbyco wysyła aparat do serwisu i po tym ma już czyste ręce? czy ma się 'martwić sprzętem'? w sensie - aparatu nie ma z serwisu miesiąc czy dwa, to musi odpowiedzieć na żądania klienta - zwrot kasy albo nowy aparat?

upadek
08-06-2005, 21:17
Ja na kita dostałem jedną kartę gwarancyjną dokładnie wypisaną przez sprzedawcę tzn. jaki sprzęt oraz nr seryjny.

wigi
09-06-2005, 10:09
No właśnie i tu zasadnicze pytanie: co jest wpisane na karcie gwarancyjnej zestawu kitowego? D70 Kit i numery seryjne puszki i obiektywu, czy sam D70 i tylko numer puszki? Co wtedy z kitowym obiektywem?

Jacek
09-06-2005, 12:55
Ja mam jedynie wpis D70 i nr seryjny. Ani słowa o obiektywie kitowym.

konrado
09-06-2005, 13:05
czyli jeśli chce wysłać aparacik na czyszczenie matrycy to musze wysłać do serwisu gwarancje i paragon?za DHL płaci serwis??

Jacek
09-06-2005, 13:08
nie czytasz innych postów? czyszczenie matrycy NIE jest objęte gwarancją!!! 80 zł kosztuje. sto razy o tym było...

irekka
09-06-2005, 13:45
Jeżeli regulacja BF to koniecznie z obiektywem musisz im dostarczyć. Na mojej gwarancji w polu numer seryjny jest zapis nr body/nr obiektywu.

krzysztofisko
09-06-2005, 14:34
Ja mam osobne gwarancje na Body, na Kita i na 70-300G te Nikonowskie międzynarodowe podstemplowane przez Fotojokera bo tam był D70+ Kit + 70-300g kupowany w styczniu br

konrado
09-06-2005, 15:04
nie czytasz innych postów? czyszczenie matrycy NIE jest objęte gwarancją!!! 80 zł kosztuje. sto razy o tym było...
TO CHYBA TY NIE CZYTASZ :!: PYTAM CZY JAK WYSLE APARAT NA CZYSZCZENIE MATRYCY TO KTO ZAPLACI ZA DHL???

Jacek
09-06-2005, 15:55
Jakim cudem Nikon zapłaci za DHL skoro nie bedzie gwarancyjnej naprawy. Dla mnie to oczywiste. Jesli dla Ciebie nie to szczęscia życzę...
A jesli chodzi o czytanie postów, to pozastanę przy swoim zdaniu BEZ KRZYCZENIA.

upadek
09-06-2005, 21:31
W mojej karcie gwarancyjnej w produkcie wpisane jest:
D 70, Dx 18-70 oraz podane są dwa nr seryjne pierwszy puszki, drugi obiektyw
oraz data zakupu i pieczątka skleup