Zobacz pełną wersję : D7000 - TYLKO zdjęcia, BEZ PYTAŃ i narzekania na puszke.
W dziale o szklach sa podobne watki, wiec czemu nie mialoby byc podobnego tyle, ze z body w roli glownej.
W tym watku wrzucamy nasze fotki wykonane puszka D7000. Pomoze to niezdecydowanym w wyborze.
Nie zadajamy pytan odnosnie nr seryjnych, dzialania AF, tylko pokazujemy jakiej jakosci zdjecia jest w stanie wypluc z siebie ten aparat.
Zapraszam do wstawiania Waszych fotografii.
Na poczatek ja wrzuce cos od siebie:
wszystkie fotki z obiektywem nikkor 18 - 105
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/zupka-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-bQF65P8DaC8/ToSIK7K-SxI/AAAAAAAABJM/L3nXhIjpZtM/s1600/zupka.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/DSC_9176EditEdit-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/--YOmjbQz1Vs/Tn27VVeyk-I/AAAAAAAABI0/vgfEeQgJJAI/s1600/DSC_9176-Edit-Edit.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/DSC_9094-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-pVsN54ylcvA/TlecdsbYESI/AAAAAAAABFs/1EF9AYx5fto/s1600/DSC_9094.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-9Aqwp3_XfTw/TlecgSKyUCI/AAAAAAAABF0/zqTy7weMIDg/s1600/DSC_9140.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/1-12.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-YyrlmxuuCzg/Tkrlx7G-T8I/AAAAAAAABFQ/ewYqWvenc4Q/s1600/1.jpg)
popieram!!! - czekamy na fotki...
gadzeciarz
22-10-2011, 09:23
Dla ciekawskich dwa w jednym,nowy Tamron 18-270 PZD i ten godny ubolewania nikon D jak d...7000 ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
i cropek
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
Zdjęcia robione z ręki i do tego prawie w ruchu prosto z aparata
D7000 + kit 18-105
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://simon.masternet.pl/images/DSC_0660.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://simon.masternet.pl/images/DSC_0665.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://simon.masternet.pl/images/DSC_0979.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://simon.masternet.pl/images/DSC_0989.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://simon.masternet.pl/images/DSC_1018.JPG)
N70-300vr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6253870599_9ff832523e_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6038/6253870599_9ff832523e_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6226233073_2524a5d850_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6171/6226233073_2524a5d850_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6253869785_099567bd6e_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6218/6253869785_099567bd6e_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6251252544_e04142eb33_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6091/6251252544_e04142eb33_b.jpg)
N 18-70 [HDR]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6016792471_700e3a5c5a_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6003/6016792471_700e3a5c5a_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/5945344907_a989a64884_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6131/5945344907_a989a64884_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6016792289_1824ca50e5_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6143/6016792289_1824ca50e5_b.jpg)
N 35/1.8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6253870947_1e84f4722b_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6092/6253870947_1e84f4722b_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6113363456_69647dcebd_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6188/6113363456_69647dcebd_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6049814280_516506dd64_z-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6064/6049814280_516506dd64_z.jpg)
nie chce robic OT, ale w innym temacie jakos mnie zniecheciliscie do D7k a tu udowadniacie ze aparat wykonuje super foty, aż miło sie oglada. i znow sklaniam sie ku d7k. mam nadzieje ze za 1,5 miesiaca rownież bede mogl cos tutaj wrzucic :)
Wiadomo, że każdy wybrał jakieś atrakcyjne (dla niego) fotki. Nikt nie napisze " halooooo właśnie zamieściłem 4 świetnej jakości foty z sesji 100 zdjęć ... niestety 65 % nadawało się do kosza z powodu nieostrości, wadliwie odczytanego WB, ... ". Nie ciesz się RAT ... dalej wszyscy jesteśmy w czarnej D***e :D
Jeśli już czekasz to moim zdaniem warto poczekać do lutego 2012 ... spodziewam się wyraźnie niższych cen / nie wspominając czy wyjdzie coś nowego bo z Nikonem bywa rożnie /.
Biorąc pod uwagę : http://www.tvn24.pl/-1,1721662,0,1,gotowe-zdjecie-juz-nie-bedzie-niezmienne-rewolucja,wiadomosc.html może w ogóle nie ma sensu kupowanie Nikona ??
To kilka strzalow prosto z puszki, jpg bez obrobki zadnej.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img190.imageshack.us/img190/7214/dsc9746y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/1126/dsc9755s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/4469/dsc9764.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/img87/4669/dsc9771.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/616/dsc9773x.jpg)
a ja mam prosbe
mozna by tu zapodac cos na iso od 1000 w gore, dopisujac rowniez wartosc przyslony, moze czas naswietlania.
Mnie najbardziej interesuje jak d7000 radzi sobie na wysokim iso.
Da rade wziasc to pod uwage i zamiescic troche fot na wysokim iso ? Ile mozna z cienia wyciagnac?
Bedzie porownanie do slynnego d90 ktory wszyscy znaja.
Dzieki.
Ps.
Milo wiedziec ze zamiast testow ktos tu robi zdjecia...
:)
gadzeciarz
22-10-2011, 16:05
Z kopalni gdzie ciemno jak w D ..7000
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
Zdjęcia na szybko z reki i tamrona 18-270 pzd. bez żadnej obróbki -zresztą i tak mi ta obróbka specjalnie się nie udaje ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
iso 2500 ,3200
Mowisz i masz :)
ISO 1600
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img607.imageshack.us/img607/451/dsc9775w.jpg)
ISO 3200
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/6091/dsc9777.jpg)
ISO 6400
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/img21/3985/dsc9779t.jpg)
ISO 25600
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/img219/4527/dsc9781.jpg)
Z kopalni gdzie ciemno jak w D ..7000
Hehe, rok temu bylem w Wieliczce, moja komorka wtedy tak sie sprawdzila :P
Normalnie popelniles plagiat, ja bylem pierwszy :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/img219/1461/20100915052.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/770/20100915053.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/9459/20100915062.jpg)
gadzeciarz
22-10-2011, 16:28
-"Normalnie popelniles plagiat, ja bylem pierwszy"- a takie też masz ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
:P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img36.imageshack.us/img36/4793/20100915048.jpg)
N 18-70 [HDR]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6269648820_236f37f640_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6104/6269648820_236f37f640_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/5945901938_bbff28dcb5_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6004/5945901938_bbff28dcb5_b.jpg)
N 70-300VR
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6045838030_658e3071cf_z-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6188/6045838030_658e3071cf_z.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6069975283_42c83bfa19_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6065/6069975283_42c83bfa19_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6096640301_7f2d39d8e2_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6089/6096640301_7f2d39d8e2_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6045288511_db9ee1b480_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6073/6045288511_db9ee1b480_b.jpg)
skubany Tamron nieźle ostry
Jaki tampon? Wszystkie były nikkorami robione :)
Na ostatnim zdjęciu trzeba było tego peta wymazać :)
kropkowa
22-10-2011, 20:29
Nieśmiało wstawiam kilka zdjęć z mojego nikosia z 18-105,powtarzam -uczę się dopiero:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/2unv81y-1.jpg
źródło (http://i56.tinypic.com/2unv81y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/4j6v61-1.jpg
źródło (http://i54.tinypic.com/4j6v61.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/2hre1ys-1.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/2hre1ys.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/213kzgm-1.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/213kzgm.jpg)
To i ja wrzucę coś z kita 18-105
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/821/dsc1329z.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/51/dsc1376m.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/823/dsc1366.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsc0788e.jpg/)
kropkowa
22-10-2011, 21:07
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/2wpnp0w-1.jpg
źródło (http://i54.tinypic.com/2wpnp0w.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/25a3edf-1.jpg
źródło (http://i56.tinypic.com/25a3edf.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/90qexu-1.jpg
źródło (http://i55.tinypic.com/90qexu.jpg)
Rafał_Sz
22-10-2011, 22:02
1. Nie powinno się dotykać zdjęć obróbką.
2. Powinno się podawać linki do pełnych rozmiarów.
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/833/dsc5657malyramka.jpg/)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/695/dsc1473male.jpg/)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/684/dsc36611ramka.jpg/)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc3517maly.jpg/)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/215/dsc3612maly.jpg/)
6.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/196/dsc3659maly.jpg/)
7.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/825/dsc9009ramkamaly.jpg/)
O ile rozumiem sens pokazywania zdjęć wykonanych określonym obiektywem, to pokazywanie zdjęc z jednej puszki ale z zastosowania przeróżnych obiektywów, poddanych obróbce w mniejszym lub większym stopniu czemu ma służyc?
załóżmy jeszcze wątki ze zdjeciami wykonanymi d40, d50, d70s, d200, d300, d700, d3 i jeszcze kompaktami! a co ;-)
Do chwalenia się swoimi zdjęciami są odpowiednie wątki...
[ niektóre z prezentowanych tutaj zdjęć mogą odstraszać potencjalnych nabywców ;-) ]
marekwwwww
22-10-2011, 23:48
motylek iso 6400
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto.recenzja.pl/foty/motylek-237-24a9327695391fee30db1f6da950b3eb.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto.recenzja.pl/foty/pocz_to_wka_z_da_rlo_wka-238-5ef21b61575e5bc0d39b436925c853e1.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto.recenzja.pl/foty/kolezanki-239-41c3da1f045243c26393052a0a44962d.jpeg)
kropkowa
23-10-2011, 09:32
Sugerujesz, że backfocus na zdjęciach Kropkowej Ciebie również razi w oczy? ;-)
Przepraszam Cię bardzo, że musisz męczyć się oglądając moje nieudolne zdjęcia. Rozumiem, że Ty należysz do grona tych doskonale cykających...Najlepiej jest krytykować...Nie można by jakoś inaczej?Napisać wprost co jest nie tak, dać jakąś wskazówkę... Weszłam tu, żeby nauczyć się czegoś od mądrzejszych, ale...
Nikolay, ta kobieta na tych nieudolnych fotografiach to ja;) sprawdziłam Ci rozkład :D czekam :P
@Kropkowa
Koledze chodzi o to że Twój D7000 ma back focus (czyli źle ustawia ostrość) - nie czepia się on Twoich kadrów ;-) Aparat do serwisu.
Co do kłótni... Uważam, że ten wątek jest zupełnie bez sensu - zdjęcia można oglądać w miejscu gdzie je publikujemy. Za chwilę pojawią się inni użytkownicy którzy stwierdzą, że dla nich nie ma takiego kącika żeby wsadzać fotki "ot tak sobie".
EDIT - żeby nie było, że spamuje - link do zdjęć pełnowymiarowych (nie jestem autorem) http://pl.pixel-peeper.com/cameras/?camera=1496
Stare i pewno już wstawiałem ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img825.imageshack.us/img825/5451/d7k1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img840.imageshack.us/img840/6127/d7k2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img804.imageshack.us/img804/9288/d7k3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/8026/d7k4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/1620/d7k5.jpg)
kropkowa
23-10-2011, 12:13
@kropa
masz takiego bf że głowa mała :D Serwisik czeka....
Czy mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi? Będę bardzo wdzięczna;)Bo już się martwię :(
ja go dopiero kupiłam :(
A może jakiś link do wątku o złym ustawianiu ostrości, żebym Wam tu nie zaśmiecała?
A może jakiś link do wątku o złym ustawianiu ostrości, żebym Wam tu nie zaśmiecała?
Polecam to, ciekawa lektura.
http://accord-foto.pl/index.php?artykul=110
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img811.imageshack.us/img811/6250/13694342.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/1165/24896028.jpg)
Wyrzuciłem zdjęcia z D90.
Szczerze to nie rozumiem sensu zakładania tego wątku. Konia z rzędem temu kto odrózni zdjęcia z D7000, D5100 i D3000. I z D90 itd itd.
Wszystko to sa body cropowe.
Wrzucanie zdjeć obrobionych zupełnie już wypacza sens prezentacji.
Jedyne co miałoby sens to pokazywanie wysokiego ISO oraz cropów zdjęć by popatzeć na szumy wtedy sie pojawiające.
Róbta co chceta, przeszkadzac nie będę, ale o ile jest sens pokazywania zdjęć robionych danym obiektywem (rodzaj bokehu, wyobrażenie jakie daje GO, ostrość, dystorsja, aberracje i inne sprawy,) to sens pokazywania (a już w szczególności miniatur) zdjęć z body - nie widzę go.
Zresztą pokazywanie zdjeć wykonanych konkretnym obiektywem w dedykowanych wątkach często tez jest mało sensowne, bo też pokazują zdjęcia obrobione, nie pokazują cropów (jak na miniaturze oceniać ostrość i wiele innych cech - aberracje itd?)
Wiesz co robią te zdjęcia ? One odpowiadają żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To są zdęcia na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tymi zdjęciami? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to są zdjęcia społeczne, które sobie będą wisieć na forum.
jacek z
ja sie dokladnie zgadzam z Toba.
Poprosilem tu o pokazanie mozliwosci d7000 na wysokich iso.
Fotki wklejono - za co dzieki bardzo.
Ale...
Wszystkie chyba foty w watku przeszly przez cs-a. Niestety.
Moze ktos da pare nieodszumianych, a jesli juz po soft-cie to takich,
gdzie wyciagaliscie z cienia zeby zobaczyc jak sobie radzi d7000 w takich warunkach.
Wtedy cos to da. Bedzie pomocne w chwili wyboru nowej puszki.
ps
patrzac na exify czasami za glowe mozna sie zlapac
Super szklo marzenie, odpowiednie iso, do tego topowa puszka d7000
fotograf zdawaloby sie odpowiedni, - a ...
... a jakosc zdjecia ponizej norm...ziarno jak z d40 na iso 1600 po zmierzchu...
...w kazdym razie na moim macku tak widac...
- Który to d7000 ma być może nawet tam i swoje ... plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów !-
Coś poplątełaś! ;)
Niestety muszę się zgodzić, że wątek ma niewielki sens. Już spieszę napisać dlaczego. Co jakiś czas piszę krótką recenzję obiektywów i zamieszczam zdjęcia nimi wykonane. No i wszystko fajnie, tylko często publikuję fotografie na przemian z korpusu D80 oraz D700 (a te aparaty dzieli bardzo dużo). Zdjęcia w formacie do ok. 900 pikseli w poziomie poddane nieznanej obróbce są bardzo często nie do odróżnienia. W zasadzie każdy JPEG jest poddany jakiejś obróbce, więc tu trudno wymagać, by każdy stosował ustawienia z puszki i wywoływał jednym oprogramowaniem. Dopiero jakieś ekstremalne warunki pokazują możliwości korpusu. Albo gdy ilość pikseli na matrycy się powiedzmy podwaja. Najwięcej do powiedzenia mają umiejętności fotografa, światło, obiektyw, i masa innych rzeczy.
Ja nie wątpię, że D7000 można zrobić wspaniałe zdjęcia. Oraz, że pewne aparaty mają przypadłości. Pytanie jaki to jest odsetek. No, ale to tyle ode mnie.
Ale...
Wszystkie chyba foty w watku przeszly przez cs-a. Niestety.
Tylko w 1 poscie wstawilem obrabiane zdjecia, wszystkie nastepne byly prosto z puszki, bez zadnej obrobki. Tylko pomniejszone w irfanview i nic wiecej.
Wiesz co robią te zdjęcia ? One odpowiadają żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To są zdęcia na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tymi zdjęciami? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo ....Post miał być i jest żartobliwy, ale tak serio to jest to sensowny powód.
Są inne watki, z zachwytami na temat innych body. Dla poprawy samopoczucia. W końcu samopoczucie ważna rzecz. Czyż nie? :)
Panowie i Panewki
najwazniejsze ze sie okazalo ze kolejny nikon robi zdjecia :)
mowie o d7000
i fajnie bo moze w zasadzie nie ma co sie czepiac wartosci naukowych watku
dla mnie poza testami i ogolnymi aspektami fotografii foty wymiataja
bo
widac radosc fotografujacych
:)
pozdr.
Bardzo odkrywcze. Kolejny Nikon robi zdjęcia :D
Fajny aparat jak wszystko od D 90 w górę. Nie oszukujmy się. Do szczęścia potrzeba jeszcze używania obiektywów z serii PRO - inaczej loteria jakościowa.
Ja dzisiaj odbieram 85tke 1.8 mam nadzieje, ze bedzie dobrze :)
Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk
Dajcie fotki czegoś co porusza się szybciej niż 1km/h bo z mojego d7000 też szklanki, butelki, listki, dmuchawce itp. wychodzą najlepiej :)
Ja dzisiaj odbieram 85tke 1.8 mam nadzieje, ze bedzie dobrze :)
Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk
Daj znać jak ostrzył z tą 85tką
Dajcie fotki czegoś co porusza się szybciej niż 1km/h bo z mojego d7000 też szklanki, butelki, listki, dmuchawce itp. wychodzą najlepiej :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/DSC_4056-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-O87pFs0feE0/TZOnoJmPf2I/AAAAAAAAA84/hQN7DwbD8nE/s1600/DSC_4056.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/DSC_4076-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-4_0XHLbgacM/TZOnsgZ0IOI/AAAAAAAAA9I/tESxTRb7qMo/s1600/DSC_4076.jpg)
Wlasnie odebralem nikkora 85 1.8D
Kilka pstrykow zaraz po podpieciu, JPG prosto z puszki bez obrobki :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/2293/dsc9836.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/6554/dsc9834n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/2212/dsc9827x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/img220/1218/dsc9801.jpg)
Sniper10000
24-10-2011, 15:20
Przepraszam Cię bardzo, że musisz męczyć się oglądając moje nieudolne zdjęcia. Rozumiem, że Ty należysz do grona tych doskonale cykających...
Tego nie powiedziałem. Podoba mi się zdjęcie z liściem, las też jest niczego sobie (lubię przyrodę). Ostatnie foto na torach też byłoby spoko, gdyby było ostre tam, gdzie powinno. I to właśnie chciałem zauważyć. Backfocus (czyli ostrość ustawiona poza fotografowanym obiektem) rzuca się w oczy również na zdjęciu z roślinką, grzybkiem i obu zdjęciach na torach. Ja w takiej sytuacji oddałem aparat do serwisu na kalibrację i pozbyłem się problemu. Ty możesz spróbować podregulować sobie w body.
gadzeciarz
24-10-2011, 16:14
Zdjęcia szybkie ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
kropkowa
24-10-2011, 18:05
Tego nie powiedziałem. Podoba mi się zdjęcie z liściem, las też jest niczego sobie (lubię przyrodę). Ostatnie foto na torach też byłoby spoko, gdyby było ostre tam, gdzie powinno. I to właśnie chciałem zauważyć. Backfocus (czyli ostrość ustawiona poza fotografowanym obiektem) rzuca się w oczy również na zdjęciu z roślinką, grzybkiem i obu zdjęciach na torach. Ja w takiej sytuacji oddałem aparat do serwisu na kalibrację i pozbyłem się problemu. Ty możesz spróbować podregulować sobie w body.
Dziękuję za wskazówki.Myślisz, ze mogę w body coś pokombinować?Moze sama namieszalam w ustawieniach sobie, czy to mozliwe, aby przy zlych parametrach te zdjecia takie wychodzily?chyba powinnam oddac go w jakies pomocne rece, ja sie dopiero ucze i niektorych rzeczy zwyczajnie jeszcze nie potrafie:( A serwis 170km ode mnie;/
Dziękuję za wskazówki.Myślisz, ze mogę w body coś pokombinować?Moze sama namieszalam w ustawieniach sobie, czy to mozliwe, aby przy zlych parametrach te zdjecia takie wychodzily?chyba powinnam oddac go w jakies pomocne rece, ja sie dopiero ucze i niektorych rzeczy zwyczajnie jeszcze nie potrafie:( A serwis 170km ode mnie;/
Ustaw tryb auto fokusa na AF-S, z tego co zauważyłem na dwóch zdjęciach AF był w trybie AF-A.
Znalazłem trochę turystyczno-portretowych zdjęć z bardzo dobrym obiektywem do formatu DX, czyli Sigmą 17-50 f/2.8. Wykonanych właśnie D7000. Powinny rozwiać obawy tych, którzy myślą, że aparat się do niczego nie nadaje. I od razu wskazać na to, że to obiektyw (wraz z umiejętnościami) ma podstawowe znaczenie.
http://www.flickr.com/photos/stone0807/tags/
Sporo zdjęć (w tym portretów i to chyba bez edycji) w pełnej rozdzielczości z obiektywu N35/1.8 można zobaczyć choćby na tej galerii:
http://www.flickr.com/photos/62620942@N03/page3/
Tu świetny przykład użycia wraz z obiektywem N24-70/2.8:
http://www.flickr.com/photos/mypixelportrait/6165408920/sizes/l/in/photostream/
Połączenie z N50/1.4G:
http://www.flickr.com/photos/mypixelportrait/tags/nikon50mmf14g/page2/
Dużo więcej plus wyszukiwarka dla kombinacji z obiektywami tutaj:
http://pl.pixel-peeper.com/cameras/?camera=1496
PS. *Literka N, oznacza obiektyw Nikkor. :D
kropkowa
24-10-2011, 19:49
Ustaw tryb auto fokusa na AF-S, z tego co zauważyłem na dwóch zdjęciach AF był w trybie AF-A.
Dzieki.Zrobilam tak dzis wlasnie. Pogrzebalam jeszcze w innych utawieniach przetwarzania obrazu itd byc moze ja sama robie blad w konfiguracji.
To ja też wrzucę coś w ruchu 18-105
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/261/dsc2849g.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/img705/6461/dsc3068g.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img694.imageshack.us/img694/7179/dsc9927sr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/4277/dsc9938a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/4454/29015829831447352024610.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/img684/1236/33821229831438018692210.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/9932/28917726492695685899810.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img97.imageshack.us/img97/6295/19669220167200985116010.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/5483/19669020278517640651010.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img148.imageshack.us/img148/599/17924618765420791960710.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/img193/9053/16889819291834072652710.jpg)
cos z dzisiejszego spaceru, bez obrobki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/8895/dsc0117cn.jpg)
Chciałem pokazać, co można powyciągać z tej matrycy, może komuś pomoże:
surowe
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.psybient.eu/foto/beskidy1a.jpg)
po obróbce
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.psybient.eu/foto/beskidy1.jpg)
A taki wątek, coby zwykłe foty wrzucać, rzeczywiście trochę bez sensu.
A taki wątek, coby zwykłe foty wrzucać, rzeczywiście trochę bez sensu.
Nie zgadzam się, ja z chęcią przeglądam zdjęcia w tym wątku:)
Z 85tki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/389/dsc0139edit.jpg)
Witam.
To może ja się odezwie prowodyr tego zamieszania. Dobrze się stało, że możemy oglądać zdjęcia zadowolonych posiadaczy tego korpusu. Proszę jednak o zdjęcia bez obróbki. Dziękuje ” Prezesowi ” za założenie tego tematu o tak wspaniałym korpusie.
Prośba do ” Prezesa” forum, aby w tym wątku można było umieścić opisy o ustawieniach, prezentacji możliwości i trikach, jakie można wydobyć z tego korpusu. Prośba do zawansowanych kolegów użytkowników tego korpusu o podawanie swoich spostrzeżeń o ustawieniach i co można z tego korpusu wydobyć. Wiem, że kolegów, którzy ten korpus umią wykorzystać w 100% jest niewielu, ale dzięki wam ta reszta będzie podciągała się do góry.
I proszę nie mówcie, że to było – ten korpus jest dopiero od roku.
panoramix
30-10-2011, 00:55
@114
"Bez obróbki", a to "co można wydobyć", jak piszesz, to jednak wykluczające się stanowiska. Rzeczywistym kadrem bez ingerencji, jest jedynie czysty RAW. JPG z puszki, jest już poddany algorytmom. Jedyne co stoi za jpg, to fakt, że większość użytkowników "kręci się" wokół tych samych profili jpg, dostępnych w aparacie.
"Prezesem" :) jest Admin - Piotrze pozdrawiamy Cię z tego zakątka forum i życzymy Ci zdrowia. A temat założyć może każdy. Ten akurat założył kolega qualin.
Poprawną formą liczby mnogiej od "umieć" jest "umieją", którą można zamienić na "potrafią", jeśli ma się trudności z odmianą. [Gdyby ktoś miał wątpliwości, można skonsultować z Ekonet-em :D].
Co do było, nie było i że korpus jest od roku... Zasady fotografii obejmują aparaty wszystkich marek: analogowe / cyfrowe i nawet te, których jeszcze nie ma :)
Nie oczekiwałbym podania tutaj na tacy, jakichś cudownych ustawień, które w magiczny sposób zmienią zdjęcia wynikowe nie do poznania. Takich ustawień po prostu nie ma. Są za to pewne elementy wiedzy fotograficznej, które w istocie, z tej samej sceny pozwalają uzyskać coś zupełnie nieosiągalnego dla osoby początkującej. Nieosiągalnego, bo skąd początkujący miałby to wiedzieć, skoro nie ma doświadczenia ?
Zdjęcia tuzów kadru, które tak chętnie podziwiamy, są składową ich wiedzy i doświadczeń fotograficznych, obycia ze sprzętem, rozumienia światła i umiejętności późniejszej obróbki tych zdjęć.
Wybacz proszę, jeśli poczułeś się strofowany, moją wypowiedzią w tym wątku. Nie mam zamiaru ani Ciebie, ani nikogo innego obrażać. Chciałem Ci jednak uzmysłowić, że nie istnieje żadna cudowna recepta na przejście z poziomu newbies do poziomu expert w trybie jednej czy nawet wielu porad. Wszystko przychodzi z czasem, doświadczeniem i związanymi z tym umiejętnościami.
Pozwól też, że wskażę Ci pewne miejsce forum (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=192225), gdzie możesz przekonać się jak często daleko jest kadr surowy, od efektu jaki cieszy nasze oczy na wystawach, w czasopismach lub na tym forum.
Magia nie istnieje - zamiast niej jest ciężka praca. Za to satysfakcjonująca, gdy widać jej efekty :)
Reasumując, dobrze byłoby najpierw wiedzieć, CO chce się uzyskać, a dopiero potem JAK.
Żeby nie był to OT - poniżej kadr z mojego aktualnego projektu. Wykonane za pomocą d7k + 35/1.8 + PSE9.
Niestety jestem tylko amatorem, a zdjęcia robię bo lubię.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/20111002_104131Resizer800Q100-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-JfABVo4m6HI/TqyBo7w4whI/AAAAAAAAAts/vIbbde3ADh0/s800/2011-10-02_10-41-31-Resizer-800Q100.jpg)
Niestety yungnuo 460 II nie daje rady przy okcie 80cm. Za mało światła daje. Trzeba stosować silniejsze lampy, ale akurat to miałem na statywie w ramach testów. Fotka pomniejszona i lekko wyostrzona w FastStone.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://szumofob.eu/przyklad_d7000.jpg)
I ja wkleję coś bez edycji, to może doczekam się konstruktywnej krytyki...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/8/dsc0174qx.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Rafał_Sz
30-10-2011, 23:43
Przepraszam wszystkich zainteresowanych, ale po obejrzeniu zdjęć, 90% z nich zniechęciło by mnie do zakupu D7000. :)
Proszę, dawajcie surowe pliki, tak jak kolega (koleżanka) powyżej.
Mario__S
31-10-2011, 08:51
Tylko zmniejszone w CNX i wywołany RAW, nic poza tym.
Exif zachowny.
Testowałem nowy nabytek S50-150 II / 150mm@f/2.8
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/6347/dsc8977.jpg)
150@f/3.5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/3435/dsc9163.jpg)
moonrage
02-11-2011, 13:07
I ja wkleję coś bez edycji, to może doczekam się konstruktywnej krytyki...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/8/dsc0174qx.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
oczekujesz krytyki, proszę bardzo... patrząc na to zdjęcie to lepiej już nic nie pokazuj a jak zdecydujesz się zignorować moje słowa to lepiej zastanów się dwa razy czy to co chcesz pokazać ma jakiś sens i wartość dla innych...
krzysiek.81
03-11-2011, 22:39
Tylko zmniejszone i lekko wyostrzone, ustawienia z puszki "standard"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/img193/1505/dsc192801.jpg)
To jest lekko wyostrzone?
krzysiek.81
04-11-2011, 01:20
To jest lekko wyostrzone?
Może trochę przesadziłem z tym lekko :-)...powiedzmy, że średnio bo w WiewNX sharpness na poziom 4.
RAW wywołany z ustawień z puszki SD (sdandard)
Tylko zmniejszone i lekko wyostrzone, ustawienia z puszki "standard"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/img193/1505/dsc192801.jpg)
którym szkłem to było robione?
0 obróbki => jeszcze jak nie miał padłego AF :) => Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/1JPG-3.jpg
źródło (http://www.fuente.cba.pl/nikoniarze/1.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/5JPG-3.jpg
źródło (http://www.fuente.cba.pl/nikoniarze/5.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/2JPG-3.jpg
źródło (http://www.fuente.cba.pl/nikoniarze/2.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/4JPG-3.jpg
źródło (http://www.fuente.cba.pl/nikoniarze/4.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/3JPG-3.jpg
źródło (http://www.fuente.cba.pl/nikoniarze/3.JPG)
krzysiek.81
04-11-2011, 01:38
którym szkłem to było robione?
Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G
oczekujesz krytyki, proszę bardzo... patrząc na to zdjęcie to lepiej już nic nie pokazuj a jak zdecydujesz się zignorować moje słowa to lepiej zastanów się dwa razy czy to co chcesz pokazać ma jakiś sens i wartość dla innych...
Się czepiasz. Szkło kitowe, ustawienia z manualną przesłoną i fotka poglądowa.
Jeśli chcesz oglądać zdjęcia 'testowe' pięknie podciągnięte- to wejdź na jakikolwiek z milionów testów w necie i zastanów się czy warto zużywać klawiaturę żeby pisać takie teksty.
moonrage
08-11-2011, 19:17
Się czepiasz. Szkło kitowe, ustawienia z manualną przesłoną i fotka poglądowa.
Jeśli chcesz oglądać zdjęcia 'testowe' pięknie podciągnięte- to wejdź na jakikolwiek z milionów testów w necie i zastanów się czy warto zużywać klawiaturę żeby pisać takie teksty.
A co ma szkło do tego, no powiedz mi? Sądzisz, że gdybym Ci dał do ręki obiektyw za 10000 zł to zrobiłbyś lepsze zdjęcie?
Nie musisz się tłumaczyć bo Twoje argumenty typu ustawienia manualne, fotka poglądowa są z d**** więc daruj sobie. Najpierw pokazujesz konia i na co liczysz, że ludzie padną z zachwytu na jego widok a potem piszesz pierdoły, że masz kitowy obiektyw itp...
Wolę zużywać klawiaturę na takie teksty niż męczyć oczy na takich, Twoich zdjęciach.
Weź się w garść i do roboty, nie sprzęt czyni fotografa...
Mam nadzieję, że zrozumiesz co chcę Ci przekazać i nie obrazisz się za bardzo.
...
Mam nadzieję, że zrozumiesz co chcę Ci przekazać i nie obrazisz się za bardzo.
Rozumiem moon.
Mamy w tym temacie wklejonych 5 milionów 'identycznych' portretów z których nic nie wynika.
Mogę się założyć że 10 kolejnych zdjęć 9 to znowu będzie to samo...
Wiesz o czym mówię?
moonrage
08-11-2011, 20:49
Ja cały czas mam nadzieję, że ludzie potrafią się uczyć na błędach i wyciągają wnioski.. no ale wróćmy do tematu...
Ja może zacznę, z ostatniego spaceru w Przemyślu:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://f.cl.ly/items/0b1r1V1J0R2c3o3Y1l1K/_DSC7655.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://f.cl.ly/items/0q1b2q382U0m0q2H3f0H/_DSC7658.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://f.cl.ly/items/3A102j3R1i1T071t2i2j/_DSC7743.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://f.cl.ly/items/1h1t201D1E2t222Y3E1R/_DSC7732.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://f.cl.ly/items/3C360l2o3F2f3u3h2H0G/_DSC7806.jpg)
Moj mial chwile slabosci i zaczal ostrzyc w slabym swietle :P
Kilka pstrykow, przy okazji konsumowania piwerka :P
Niestety tylko z malej odleglosci dawal rade, jak odszedlem na 3 metry bylo piekne mydelko :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img848.imageshack.us/img848/1994/dsc0900s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/3455/dsc0901m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/8750/dsc0904zk.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/6016/dsc0923zr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/6695/dsc0938l.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img811.imageshack.us/img811/7963/dsc0945e.jpg)
No i burdel się zrobił w wątku.
Najpierw po 3 niemal identyczne zdjęcia świeczek i kufla (w dodatku wrzucone przez autora tego wątku!), teraz fotki z D3100 okraszone EXIFem na pół strony.
Ludzie, litości! Mieliście pokazać jak pięknie potrafi focić Nikon D7000, a pokazujecie takie gnioty, że jak je oglądam, to na 100% kupiłbym pierwszą lepszą małpkę z marketu za 500 zł!
Nikt nei pisal, ze to watek o pieknych zdjeciach tylko zdjeciach jakie wypluwa puszka. Akurat zdjecia swieczek i kufla byly robione jak nie zauwazyles w bardzo marnym oswielteniu paru swieczek i chcialem tylko pokazac, ze jednak AF potrafi czasem zadzialas w takich warunkach.
http://www.birdwatching.pl/galeria/ostatnio-dodane/zdjecie/31850
Poglądowe o użyteczności wysokiego ISO:)
To jeszcze kilka plenerowych fotek, zeby znow nei znalazl sie ktos narzekajacy na kufle i swieczki :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/8676/dsc0654p.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/6375/dsc0686x.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/4499/dsc0743d.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/9323/dsc0759t.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/3317/dsc0711n.jpg)
Pawel Pawlak
17-11-2011, 13:06
Chciałem pokazać, co można powyciągać z tej matrycy, może komuś pomoże:
Po obróbce super :) Ciekawi mnie jak wygląda jakość w pełenj rozdzielczości przy tak forsownej obróbce ? Moższ pokazać jakieś cropy pokazujące tonalnośc i zarnistość miejsc zacienionych i świateł, a najlepiej takiego albo podobnego RAWa na maila ?
Kilka pstrykow na ISO 1600
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/img341/7055/dsc2409.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/8408/dsc2422j.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/2307/dsc2411.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/1701/dsc2416x.jpg)
Kilka pstyków z s70-200 i t17-50
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img849.imageshack.us/img849/552/68486154.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img688.imageshack.us/img688/3506/34839925.jpg)
3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/2554/93540466.jpg)
4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/6080/62428461.jpg)
5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/9139/43658774.jpg)
6
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img573.imageshack.us/img573/5254/56227707.jpg)
7
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/img341/4544/19968253.jpg)
incognitox
26-01-2012, 13:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-mxrzyP-RZwo/TxSRXsLcwWI/AAAAAAAA5Es/AzKotzfD9bg/s912/DSC_3277.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-417ThD44c0M/TxSk5gcPVmI/AAAAAAAA5HY/i2yOu-CbKFw/s912/DSC_3052-2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-MAqTsS9dXuk/TxSRibi6GuI/AAAAAAAA5E4/ML0pLnOypyM/s912/DSC_3226-2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-Wf5p5R3lSq8/TxTJPNBHOgI/AAAAAAAA5JI/DvIpds2CGrg/s912/DSC_3172.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-HKcfhYdPqY0/TwN1Eu0XctI/AAAAAAAA5Ac/HE1tmhY8pjc/s912/DSC_2437.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.