PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić takie zdjęcie!?



kuzyn88
15-02-2007, 17:41
jak zrobić takie zdj nr 3 w podanym linku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=18139 chodzi mo o to tło że wszystko jest takie białe.

shadowArt
15-02-2007, 17:44
Ja bym mocno prześwietlił białą ścianę z tyłu i już. Wogóle tutaj scena jest mocno jasna. Generalnie - to wydaje mi się, że białe tło łatwiej uzyskać niż czarne ...

kuzyn88
15-02-2007, 17:58
czyli musze dać mocy strumień światła na białą ściane??

nim
15-02-2007, 18:23
Tak, ścianę oświetlasz (w miarę możliwości równomiernie) kilka EV wyżej niż dziewczynę. Zdjęcie naświetlasz tak, jakby tła nie było tzn. zgodnie z ilością światłą jaka pada na piękny temat zdjęcia. Automatów, matryc i innych cudów techniki bym nie używał. Raczej regularny światłomierz albo eksperymenty.

Zdrówka

adrian
15-02-2007, 19:31
Poczytaj też o high key, bo możliwe, że o takie efekty Ci chodzi :)

slaw74
15-02-2007, 21:12
Dokladnie to jest wysoki klucz!

Nalezaloby jeszcze wlozyc film cz/b (kolega widze ma analoga) a wykonujac odbitke pod powiekszalnikiem skorzystac z papieru twardego i naswietlac tak by nie zaczernic na maxa cieni....

A w cyfrze..... posiedziec przy szopie oczywiscie nie ujmujac wiedzy fotografowi i piekna modelce
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon12.gif)

ekonet
15-02-2007, 22:03
A nie prościej, Koledzy, napisać do autora tych zdjęć i zapytać? Na pewno odpowie... Ale burza mózgów też jest pożyteczna. :)

Azzu
15-02-2007, 22:10
Moim zdaniem to jest High-Key... W Photoshopie 5 minut robi się taki myk... Jeżeli masz postać już na białym tle to zrób tak:
1) klikasz Obrazek/Tryb/Kolor Lab
2) klikasz na zakładkę Kanały w tym okienku, gdzie są Warstwy
3) klikasz na kanał Jasność
4) potem Obrazek/Tryb/Skala Szarości
5) Obrazek/Tryb/Kolor RGB
6) Obrazek/Dopasuj/Krzywe
I ustawiasz tam taką linię tak, żeby uzyskać satysfakcjonujący Cię efekt. :-)

Pershing
15-02-2007, 22:21
Mz PADI bawił się w high key. Osiągnąć mistrzostwo w tej technice nie jest łatwo, ale możesz spróbować się z tym zmierzyć. Zrób zdjęcie na granicy przepału, najlepiej jak w większości kadru będziesz miał jasne obiekty. (białe tło, modelka ubrana na jasno, nalepiej jak będzie to blondynka o niebieskich oczach;) (tu mnie już trochę poniosło)Potem PS i zabawa "****ikami" (curves), i kontrastem, a najlepiej wpisz w wyszukiwarce high key i dostaniesz kilka wątków w których masz to ładnie opisane z przykładami.

rabijki
15-02-2007, 22:25
moze prosciej tlo dyfuzyjne poswiecone od tylu, reszta juz opisana
pozdro
olo

admin
15-02-2007, 22:42
A ja zapraszam na kursy fotografii studyjnej, na ktorych to zdjecie zostalo wykonane :) Wiecej tutaj (http://fotografia.edu.pl)

Czornyj
15-02-2007, 22:52
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2259

A te zdjęcia były ewidentnie robione z mocnym światłem na tło i słabszym na facjatę. U Admina lampków mnoga :D

NiseriN
15-02-2007, 23:41
'One touch white balance' w Photoshopie

stig
16-02-2007, 00:29
Te fotke (m.in.) zrobilem jedna sabinka wypalona w sufit. Tylko +3 EV a pozniej minimalna korekta krzywych.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img205.imageshack.us/img205/6634/paula4425nt7.jpg)

slaw74
16-02-2007, 09:28
No ale panowie...... wszyscy cyfry fajne macie... ;)

A kolega co zadal watek ma analoga.
Taaak wiem wiem... moze on skanowac negatyw, potem bawic sie w szopie i nawet zrobic odbitke w cyfrowym labie-beee ;)

A moze by tak rozwinac tutka do ciemni...?

A teraz wybaczcie ze nie na temat... ale przypomnial mi sie jeden post w ktorym kiedys ktos wypowiadal sie na temat High Key.... i napisal on ze bez szopa to takich zdjec nikt nie zrobi i ze to chyba jakas nowa technika szopowania...

Ubawilem sie wowczas.... i odpisalem co i tu wspomne, ze technika ta jest tak stara jak fotografia a jej przeciwienstwem jest Low Key...

Tak jak wspomnial tu jeden z kolegow... podczas robienia takich zdjec trzeba skupic sie na temacie, biala modelka, biale tlo, jasne swiatlo..... itp, itd

Ps. a w ciemni tez sie takie cacko zrobic fajnie da i wyglada niezgorzej :)

Czornyj
16-02-2007, 12:19
A teraz wybaczcie ze nie na temat... ale przypomnial mi sie jeden post w ktorym kiedys ktos wypowiadal sie na temat High Key.... i napisal on ze bez szopa to takich zdjec nikt nie zrobi i ze to chyba jakas nowa technika szopowania...

He, he - w dzisiejszych czasach ludzie to bez PS-a podetrzeć się nie potrafią! Trzeba było dać geniusza do cytatów :lol:

ekonet
16-02-2007, 12:45
Rzeczywiście część Kolegów chyba nie doczytała postów początkowych.
A jeśli chodzi o high-key, to powtórzę za Andreasem Feiningerem, że jest to możliwe tylko w przypadku motywów o małym kontraście, stosuje się oświetlenie bezcieniowe i jasne barwy, zwiększa się ekspozycję o 1-2 działki przysłony. I, o ile mnie wyczucie z dawnych lat nie zawodzi, to raczej miękki (a nie twardy) papier.

Antonina
16-02-2007, 12:48
A teraz wybaczcie ze nie na temat... ale przypomnial mi sie jeden post w ktorym kiedys ktos wypowiadal sie na temat High Key.... i napisal on ze bez szopa to takich zdjec nikt nie zrobi i ze to chyba jakas nowa technika szopowania...


He, he - w dzisiejszych czasach ludzie to bez PS-a podetrzeć się nie potrafią! Trzeba było dać geniusza do cytatów :lol:

To byłam ja :oops:

Jacek_Z
16-02-2007, 14:36
... że jest to możliwe tylko w przypadku motywów o małym kontraście, stosuje się oświetlenie bezcieniowe i jasne barwy, zwiększa się ekspozycję o 1-2 działki przysłony. I, o ile mnie wyczucie z dawnych lat nie zawodzi, to raczej miękki (a nie twardy) papier.
a w ogóle to sie specyficznie go wywołuje, bo po chwili wyciąga papier, osusza i nanosi wywoływacz na czarniejsze miejsca by je lepiej dowołac niz resztę....
kiedy to było......

Czornyj
16-02-2007, 14:46
To byłam ja :oops:

O, przepraszam cię serdecznie za mój ryj niewyparzony :lol:

slaw74
16-02-2007, 20:22
To byłam ja :oops:


I ja rowniez nie zamiezalem kolezanki urazic..... mam nadzieje ze mi wybaczysz....

Swoja droga na bledach sie czlowiek uczy! Serdecznie pozdrawiam!

slaw74
16-02-2007, 20:25
Rzeczywiście część Kolegów chyba nie doczytała postów początkowych.
A jeśli chodzi o high-key, to powtórzę za Andreasem Feiningerem, że jest to możliwe tylko w przypadku motywów o małym kontraście, stosuje się oświetlenie bezcieniowe i jasne barwy, zwiększa się ekspozycję o 1-2 działki przysłony. I, o ile mnie wyczucie z dawnych lat nie zawodzi, to raczej miękki (a nie twardy) papier.


hmmmm .... a ja stosowalem wlasnie twardszy...???
Dzieki temu nie uzyskiwalem szczegolow w swiatlach, a wyciagalem go z wolacza faktycznie szybciej jak pisze Jacek.

Musze sprobowac tez na mietkim.... ;) (ten blad zostawiam ku uciesze dr.Miodka)

kuzyn88
23-02-2007, 18:59
od papieru to jest już mój kolega w fotograficznym :) własnej ciemni nie mam :)