Zobacz pełną wersję : jak zrobić takie zdjęcie!?
jak zrobić takie zdj nr 3 w podanym linku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=18139 chodzi mo o to tło że wszystko jest takie białe.
shadowArt
15-02-2007, 17:44
Ja bym mocno prześwietlił białą ścianę z tyłu i już. Wogóle tutaj scena jest mocno jasna. Generalnie - to wydaje mi się, że białe tło łatwiej uzyskać niż czarne ...
czyli musze dać mocy strumień światła na białą ściane??
Tak, ścianę oświetlasz (w miarę możliwości równomiernie) kilka EV wyżej niż dziewczynę. Zdjęcie naświetlasz tak, jakby tła nie było tzn. zgodnie z ilością światłą jaka pada na piękny temat zdjęcia. Automatów, matryc i innych cudów techniki bym nie używał. Raczej regularny światłomierz albo eksperymenty.
Zdrówka
Poczytaj też o high key, bo możliwe, że o takie efekty Ci chodzi :)
Dokladnie to jest wysoki klucz!
Nalezaloby jeszcze wlozyc film cz/b (kolega widze ma analoga) a wykonujac odbitke pod powiekszalnikiem skorzystac z papieru twardego i naswietlac tak by nie zaczernic na maxa cieni....
A w cyfrze..... posiedziec przy szopie oczywiscie nie ujmujac wiedzy fotografowi i piekna modelce
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon12.gif)
A nie prościej, Koledzy, napisać do autora tych zdjęć i zapytać? Na pewno odpowie... Ale burza mózgów też jest pożyteczna. :)
Moim zdaniem to jest High-Key... W Photoshopie 5 minut robi się taki myk... Jeżeli masz postać już na białym tle to zrób tak:
1) klikasz Obrazek/Tryb/Kolor Lab
2) klikasz na zakładkę Kanały w tym okienku, gdzie są Warstwy
3) klikasz na kanał Jasność
4) potem Obrazek/Tryb/Skala Szarości
5) Obrazek/Tryb/Kolor RGB
6) Obrazek/Dopasuj/Krzywe
I ustawiasz tam taką linię tak, żeby uzyskać satysfakcjonujący Cię efekt. :-)
Pershing
15-02-2007, 22:21
Mz PADI bawił się w high key. Osiągnąć mistrzostwo w tej technice nie jest łatwo, ale możesz spróbować się z tym zmierzyć. Zrób zdjęcie na granicy przepału, najlepiej jak w większości kadru będziesz miał jasne obiekty. (białe tło, modelka ubrana na jasno, nalepiej jak będzie to blondynka o niebieskich oczach;) (tu mnie już trochę poniosło)Potem PS i zabawa "****ikami" (curves), i kontrastem, a najlepiej wpisz w wyszukiwarce high key i dostaniesz kilka wątków w których masz to ładnie opisane z przykładami.
moze prosciej tlo dyfuzyjne poswiecone od tylu, reszta juz opisana
pozdro
olo
A ja zapraszam na kursy fotografii studyjnej, na ktorych to zdjecie zostalo wykonane :) Wiecej tutaj (http://fotografia.edu.pl)
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2259
A te zdjęcia były ewidentnie robione z mocnym światłem na tło i słabszym na facjatę. U Admina lampków mnoga :D
'One touch white balance' w Photoshopie
Te fotke (m.in.) zrobilem jedna sabinka wypalona w sufit. Tylko +3 EV a pozniej minimalna korekta krzywych.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img205.imageshack.us/img205/6634/paula4425nt7.jpg)
No ale panowie...... wszyscy cyfry fajne macie... ;)
A kolega co zadal watek ma analoga.
Taaak wiem wiem... moze on skanowac negatyw, potem bawic sie w szopie i nawet zrobic odbitke w cyfrowym labie-beee ;)
A moze by tak rozwinac tutka do ciemni...?
A teraz wybaczcie ze nie na temat... ale przypomnial mi sie jeden post w ktorym kiedys ktos wypowiadal sie na temat High Key.... i napisal on ze bez szopa to takich zdjec nikt nie zrobi i ze to chyba jakas nowa technika szopowania...
Ubawilem sie wowczas.... i odpisalem co i tu wspomne, ze technika ta jest tak stara jak fotografia a jej przeciwienstwem jest Low Key...
Tak jak wspomnial tu jeden z kolegow... podczas robienia takich zdjec trzeba skupic sie na temacie, biala modelka, biale tlo, jasne swiatlo..... itp, itd
Ps. a w ciemni tez sie takie cacko zrobic fajnie da i wyglada niezgorzej :)
A teraz wybaczcie ze nie na temat... ale przypomnial mi sie jeden post w ktorym kiedys ktos wypowiadal sie na temat High Key.... i napisal on ze bez szopa to takich zdjec nikt nie zrobi i ze to chyba jakas nowa technika szopowania...
He, he - w dzisiejszych czasach ludzie to bez PS-a podetrzeć się nie potrafią! Trzeba było dać geniusza do cytatów :lol:
Rzeczywiście część Kolegów chyba nie doczytała postów początkowych.
A jeśli chodzi o high-key, to powtórzę za Andreasem Feiningerem, że jest to możliwe tylko w przypadku motywów o małym kontraście, stosuje się oświetlenie bezcieniowe i jasne barwy, zwiększa się ekspozycję o 1-2 działki przysłony. I, o ile mnie wyczucie z dawnych lat nie zawodzi, to raczej miękki (a nie twardy) papier.
Antonina
16-02-2007, 12:48
A teraz wybaczcie ze nie na temat... ale przypomnial mi sie jeden post w ktorym kiedys ktos wypowiadal sie na temat High Key.... i napisal on ze bez szopa to takich zdjec nikt nie zrobi i ze to chyba jakas nowa technika szopowania...
He, he - w dzisiejszych czasach ludzie to bez PS-a podetrzeć się nie potrafią! Trzeba było dać geniusza do cytatów :lol:
To byłam ja :oops:
... że jest to możliwe tylko w przypadku motywów o małym kontraście, stosuje się oświetlenie bezcieniowe i jasne barwy, zwiększa się ekspozycję o 1-2 działki przysłony. I, o ile mnie wyczucie z dawnych lat nie zawodzi, to raczej miękki (a nie twardy) papier.
a w ogóle to sie specyficznie go wywołuje, bo po chwili wyciąga papier, osusza i nanosi wywoływacz na czarniejsze miejsca by je lepiej dowołac niz resztę....
kiedy to było......
To byłam ja :oops:
O, przepraszam cię serdecznie za mój ryj niewyparzony :lol:
To byłam ja :oops:
I ja rowniez nie zamiezalem kolezanki urazic..... mam nadzieje ze mi wybaczysz....
Swoja droga na bledach sie czlowiek uczy! Serdecznie pozdrawiam!
Rzeczywiście część Kolegów chyba nie doczytała postów początkowych.
A jeśli chodzi o high-key, to powtórzę za Andreasem Feiningerem, że jest to możliwe tylko w przypadku motywów o małym kontraście, stosuje się oświetlenie bezcieniowe i jasne barwy, zwiększa się ekspozycję o 1-2 działki przysłony. I, o ile mnie wyczucie z dawnych lat nie zawodzi, to raczej miękki (a nie twardy) papier.
hmmmm .... a ja stosowalem wlasnie twardszy...???
Dzieki temu nie uzyskiwalem szczegolow w swiatlach, a wyciagalem go z wolacza faktycznie szybciej jak pisze Jacek.
Musze sprobowac tez na mietkim.... ;) (ten blad zostawiam ku uciesze dr.Miodka)
od papieru to jest już mój kolega w fotograficznym :) własnej ciemni nie mam :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.