PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon 1 - znamy ceny PL



dominikpl72
20-10-2011, 11:47
http://www.fotografuj.pl/News/System_Nikon_1_od_dzis_w_sprzedazy/id/5519

http://www.optyczne.pl/4332-nowo%c5%9b%c4%87-Nikon_1_-_znamy_ceny.html

Hmm...

R
20-10-2011, 11:53
nie nadaza sprowadzac...

docxxx
20-10-2011, 11:59
nie nadaza sprowadzac...

Az parsknalem smiechem :]

jacq
20-10-2011, 12:14
a 80-200 f2,8 podejdzie? :mrgreen:

w sensie czy wszystkie obiektywy do tego podchodzą czy zrobili specjalne nowe mocowanie?

Squier
20-10-2011, 12:43
nie nadaza sprowadzac...
Ha ha ha...

stock
20-10-2011, 12:44
juz od dawna wisza bilboardy FJ z cenami. 599 bym dał ale nie z 2 z przodu :)

Rafał_Sz
20-10-2011, 13:02
a 80-200 f2,8 podejdzie? :mrgreen:

w sensie czy wszystkie obiektywy do tego podchodzą czy zrobili specjalne nowe mocowanie?
Z przejściówką podejdzie.

Co do cen, to Nikon się zrobił strasznym optymistą. :)

marcin_G
20-10-2011, 13:07
Spokojnie - przez rok sprzedadzą 3 sztuki to pójdą po rozum do głowy. Kosmiczne ceny to nie wina Nikon Polsa, tylko "wybitnych specjalistów" z Tokio, którzy opracowali koncepcję (jakże chybioną...) tego systemu.

Grzybu
20-10-2011, 13:09
Ciekawe ile sama puszka kosztuje. Dokładając do tego cenę przejściówki, to taki konwerter robi się drogi.

prz3mo
20-10-2011, 14:34
Nieźle Nikona pogrzało...

Rafał_Sz
20-10-2011, 14:36
Nieźle Nikona pogrzało...
Bo oni po wypuszczeniu D7000 popadli w samozachwyt. :mrgreen:

Otiv
20-10-2011, 14:56
szczecin

Otiv
20-10-2011, 14:56
biorę dwa !!!

marcin_G
20-10-2011, 15:13
Ja oczyma wyobraźni widzę już te kolejki ustawiające się wieczorem pod sklepem, by rano udało się kupić "jedynkę". Już widzę te komitety kolejkowe i listy społeczne.... Tłumy ludzi ze sztandarami "KUPOWAĆ, BO OKAZJA"

Nie ma co - zaczęli cenami mocno promocyjnymi. Za dwa tygodnie - z racji trzęsienia ziemi w Japonii - z pewnością zdrożeje :D

bednario
21-10-2011, 09:18
hahaha ... przepraszam, ale to jedyny komentarz jaki mi przyszedł do głowy. Powodzenia Nikon! Chyba zrobili sobie jakiś żart z ludzi - ciekaw jestem cen nowych semipro-puszek ...

Marek
21-10-2011, 09:43
W cenniku nie ma kita N1 + przejściówka :)
Ale widząc te ceny, jako ceny Nikona, myślę, że w krótkim czasie rynek to zweryfikuje. Jeżeli wspomniany zestaw wyjdzie ok 2,0-2,5 tys i sprawdzeniu jak wygląda obrazek z jasnymi szkłami FF można się zastanowić nad konwenterem x2,7 z własną matrycą.

R
21-10-2011, 09:49
jak N przedstawi ceny kolejnych premier to sie okaze ze te paskudztwa 1 sa tanie jak kompakty...

morzon
21-10-2011, 10:08
juz od dawna wisza bilboardy FJ z cenami. 599 bym dał ale nie z 2 z przodu :)

Fakt. Jeszcze ten napis - "TYLKO 2599" - to jak liść w twarz...

downandout
21-10-2011, 10:17
wiesz, zawsze mogło być drożej;)

Pawel Pawlak
21-10-2011, 11:02
Nic dziwnego że taka drożyzna - warto sięgnąć do nowego cennika nikona żeby zobaczyć że nie tylko jedynka poleciała w kosmos. Może to kwestia kursów ?
w każdym razie D3x kosztuje jużpowyżej 33.000zł, D3s powyżej 22.000zł a d700 okolice 11000zł. Moja 400VR poszybowała do ceny 46.000 a 500VR kosztuje 41.000z. 600VR przekroczyła barierę 50.000zł. 2-3 tygodnie temu kiedy sprawdzałęm ceny 4000tka była o prawie 6000zł tańsza - czyli nastąpiła 15% powdwyżka

edit: chyba pownien pomyśleć o podniesieniu ceny za moją 500tkę na giełdzie ;))

pinio
21-10-2011, 11:05
edit: chyba pownien pomyśleć o podniesieniu ceny za moją 500tkę na giełdzie ;))

i dorzucić samochód jako gratis ;) :)

raider
21-10-2011, 11:19
500VR kosztuje 41.000z. 600VR przekroczyła barierę 50.000zł.

Hehe, to zapowiadany patentem 800/5.6 może zbliżyć się do 100 tys...

Marek
21-10-2011, 11:23
Moim zdaniem nie ma żadnych racjonalnych przesłanek do takich cen/podwyżek.
Zastanawiam się gdzie jest granica, po przekroczeniu której poziom sprzedaży zacznie spadać do zera. Biorąc relacje dochód-cena to jest jakiś kosmos.
Poza tym, moim zdaniem, po przekroczeniu jakiegoś progu cenowego te zabawki nie są warte swojej ceny.

Antonioo
21-10-2011, 11:50
Moim zdaniem nie ma żadnych racjonalnych przesłanek do takich cen/podwyżek.
Zastanawiam się gdzie jest granica, po przekroczeniu której poziom sprzedaży zacznie spadać do zera. Biorąc relacje dochód-cena to jest jakiś kosmos.
Poza tym, moim zdaniem, po przekroczeniu jakiegoś progu cenowego te zabawki nie są warte swojej ceny.



A czy wystarczająco racjonalną przesłanką jest fakt, że 1 Euro kilka tygodni temu stało po 3,50 zł, a teraz 4,40zł?
Jak myślisz w jakiej walucie płaci NP za sprzęt? - - -Euro jakby Kolega nie wiedział. . .

Grzybu
21-10-2011, 12:23
A czy wystarczająco racjonalną przesłanką jest fakt, że 1 Euro kilka tygodni temu stało po 3,50 zł, a teraz 4,40zł?
Jak myślisz w jakiej walucie płaci NP za sprzęt? - - -Euro jakby Kolega nie wiedział. . .

Kilka tygodni temu znaczy się w 2009.
Od co najmniej 2 lat EUR waha się w okolicach 4 zł

Pawel Pawlak
21-10-2011, 12:29
4 a 4.40 to 10%, 3.8 a 4.40 to 15% róznica cen o której pisałem za 400VR - 40.000zł a 46.000 to właśnie 15%.

bogdi64
21-10-2011, 17:26
to trochę z "innej beczki" -chcesz mieć nikona to płać i bierz co dają bo może być tylko drożej, niestety "brak konkurencji" pozwala na takie manewry, druga sprawa, że NIKON POLSKA nas "troszeczkę" ignoruje, jak popatrzę się na działania fuji (wprowadza nowy model kompaktu x10) i już od miesiąca nakręcanie atmosfery, konkursy, spotkania przedpremierowe z możliwością "zabawy" czymś czego jeszcze nie ma w sklepach (kawa i ciasteczka gratis), poszanowanie dla ewentualnego przyszłego klienta, a tu typowe zachowania monopolisty i to pod każdym względem, dosłownie "jak już wtopiłeś w ten system to cię mamy", wystarczy popatrzeć na ceny nowości i to bez różnicy z jakiej półki, wykonanie słabsze (ekonomiczne), a cena ....... bez komentarzy, teraz już nie ma wyboru i każda nowość jest oczekiwana tylko cena rozwala, no ale cóż, chcesz to masz i płać, jeszcze nie tak dawno nikon miał jednocześnie w ofercie 35-70, 35-80, 28-70, 35-105, 35-135 i wersja jasna 35-70, czyli tyle modeli do wyboru za rozsądne pieniądze, dziś już nie jest tak ciekawie, a w tym samym czasie, cosina, vivitar, tamron, tokina, sigma wypuszczały swoje wersje tych samych szkieł, dziś już konkurencja nie jest konkurencją, wybór systemowych niewielki dlatego cena wielka, bo jak nie ma wyboru "to trza brać co jest i za kasę jaką każą", tylko czekam teraz na manewr nikona, że w nowych modelach nie będzie możliwości stosowania obiektywów starszej generacji (jakaś tam blokada elektroniczna) już raz tak zrobiono z lampami błyskowymi, później z wersjami eco swoich aparatów (bez śrubki), a nowy sprzęt zgodnie z założeniem ekologów będzie ulegał samodegradacji po upływie 3 lat lub 100 tyś klatek ...

Marek
21-10-2011, 17:29
Paweł oczywiście masz rację, ale nie sądze, że Nikon musi podnosić ceny, wraz z wahnięciem kursu euro. Szkoda, że tak skrupulatnie nie robią korekty w dól, a bywało że złoty mocno się umacnial w stosunku do euro, a ceny nawet nie drgnęły w dół.

bogdi64
21-10-2011, 17:40
Paweł oczywiście masz rację, ale nie sądze, że Nikon musi podnosić ceny, wraz z wahnięciem kursu euro. Szkoda, że tak skrupulatnie nie robią korekty w dól, a bywało że złoty mocno się umacnial w stosunku do euro, a ceny nawet nie drgnęły w dół.


biorą "dobry przykład" na naszych koncernów paliwowych - po prostu brak konkurencji

Grzybu
21-10-2011, 18:00
A jaki tam brak konkurencji. Śmiem twierdzić że N1 ma sporą konkurencję na tle której nie bryluje. No może poza ceną.
W zasadzie to mi to lata jaka jest cena tych zabawek. Na razie mam swoje które mi wystarczają, a jak zachcę kupić jakiegoś bezlusterkowca to na pewno będę się rozglądał szerzej, nie tylko w stajni Nikona. Myślę, że tak właśnie postąpi większość ludzi. A że w Polsce w większości przypadków ludzie kierują się ceną to sprzedaż będzie jaka będzie.

Marek
21-10-2011, 18:06
to prawda - jak dla mnie jest tylko jeden powód żeby zainteresoawać się N1 - możliwość podpięcia szkieł z bagnetem F. z 70-200 robi sie 190-540/2,8 ciekawa alternatywa dla TC2,0 III. Pozostaje tylko jakość obrazka...

bogdi64
21-10-2011, 19:20
przepraszam, ale czy czasami ten HIT SPRZEDAŻY nie jest produkowany w Tajlandii ? - bo jeśli tak, to na premierę możemy poczekać .....

newtonek
21-10-2011, 23:09
to trochę z "innej beczki" -chcesz mieć nikona to płać i bierz co dają bo może być tylko drożej, niestety "brak konkurencji" pozwala na takie manewry
Brak konkurencji w czym? W bezlusterkowcach?


dosłownie "jak już wtopiłeś w ten system to cię mamy"
Tych co wtopili w system N1 raczej nie ma jeszcze za wielu.

morzon
21-10-2011, 23:11
przepraszam, ale czy czasami ten HIT SPRZEDAŻY nie jest produkowany w Tajlandii ? - bo jeśli tak, to na premierę możemy poczekać .....

Ale jaką premierę? Przecież to już na półkach w sklepach stoi.

raider
21-10-2011, 23:40
Ale jaką premierę? Przecież to już na półkach w sklepach stoi.

I zdaje się made in China :)

edit: tak China, produkcja wre, a wszystko pod czerwoną flagą z żółtą gwiazdą..: http://www.pixiq.com/article/nikon-1-system-a-look-inside-the-factory

bogdi64
22-10-2011, 00:12
Brak konkurencji w czym? W bezlusterkowcach?

tak - o tej wielkości matrycy i z tym mocowaniem bagnetowym, mówiącym, że jak masz system nikona to właśnie ten będzie idealny, więc płać, w przypadku np. samsunga, tworzy system od zera więc przynajmniej ceną próbuje zwabić klienta, Nikon ma klienta, więc próbuje go namówić na towar "luksusowy" - pozbawiony konkurencji, bo albo "1" albo budujesz system od początku


Tych co wtopili w system N1 raczej nie ma jeszcze za wielu.

jak wyżej, bo masz możliwość korzystania z zawartości własnej torby, przypomnij sobie historię NEX, gdy okazało się, że ludziska chcą szkieł, których nie ma, sony łaskawie wprowadza przejściówkę (troszkę wolną), aby ratować system praktycznie bez optyki, bo ci ludzie o skośnych oczach i małych rączkach w przydomowych warsztatach zaczęli dorabiać przejściówki na wszystkie systemy i kasa uciekała do innych producentów, Nikon już w dniu sprzedaży mówi, nie przejmuj się optyką bo my proponujemy przejściówkę, dla mnie to jest odpowiedź - sony chciało znaleźć nowego odbiorcę i im za bardzo to nie wychodziło, więc przeprosili się z obecnymi użytkownikami systemu, Nikon od razu mówi, że to jest dla użytkowników systemu nikona

newtonek
22-10-2011, 01:59
Oj, bogdi, poprawiłeś mi humor z samego wieczora :). Faktycznie, Nikon System 1 nie ma absolutnie żadnej konkurencji wśród aparatów z bagnetem Nikon System 1. Ale żarty na bok. Jedynka to rzeczywiście strzał w dziesiątkę - mały, zwinny aparacik, do którego po przypięciu niemal papierowej przejściówki i filigranowego Nikkora 14-24 (tu znakomite 38-65) czy smukłego 24-70 (z jedynką spacerowe 65-190) dostajemy kieszonkowy zestaw na każdą okazję. Co prawda tak liche szkła nie obsłużą w pełni gęstej matrycy nowych bestsellerów Nikona, ale kto w amatorskich aparatach patrzy na rozdzielczość? Brak gripu w aparacie - przy znikomych rozmiarach i wadze Nikkorów - też nie będzie przeszkodą. A to wszystko dostajemy prawie za darmo. Nie to co w Sonym, który musi dopłacać do każdego NEXa, bo inaczej nikt - jak widać w sklepach - tego badziewia nawet kijem nie tknie. Co prawda wprowadzenie przejściówki trochę uratowało ten konający system (w końcu - bądźmy poważni - z czymże najwygodniej używać NEXa, jeśli nie z Zeissem 135 (http://www.megapixel.co.il/mega/wp-content/uploads/2011/09/38438d1314904267-ifa-2011-spiegellose-systemkameras-sony-0022.jpg)), ale i to nie na długo, bo oto Nikon 1 trafił właśnie na półki sklepowe. Przekonałeś mnie.

wer
22-10-2011, 05:50
newtonek - jeśli masz długie szkło powyżej 300mm to i tak jedziesz ze statywu. Taki aparacik ma wtedy zalety. Lekki, nie ma wstrząsu od lustra. Pod pewne zastosowania przyrodnicze może się przydać. Tak samo przy digiscopingu. Lepiej to podpiąć do lunety niż kompakt, i lepiej to niż lustrzankę. Podpinałem pod lunetę Celestron C70 (maksutov) D60 i D90. D90 było za ciężkie, z D60 było znacznie lepiej mimo ograniczeń tego body. Więc nisze na ten sprzęt są, ale są to nisze. W każdym razie nie zdziwię się jak pojawią się zestawy Nikona luneta + System 1.

NIKOLAY
22-10-2011, 13:43
Hehehehe jakie ceny. Z radością popatrzę na upadek tej firmy, a przynajmniej "wizjonerów" z zarządu. Gdyby ta banda oszołomów dała D 700 w cenie 5000zł oraz po 3000zł za każdy zoom z serii PRO .... Canon, Pentax, Olympus musieli by zamknąć fabryki i zająć się robieniem gumek do włosów, a tak .... niech sobie produkują te V 1.

newtonek
22-10-2011, 14:24
Więc nisze na ten sprzęt są
Tylko że te nisze są zajmowane (jeśli już nie zajęte) przez inne aparaty. Tańsze. I najczęściej lepsze. Naprawdę nie rozumiem, czym Nikon planuje się przebić przez tłum już obecnych na rynku aparatów. Jedyna nieobsadzona nisza to właściciele Nikkorów 400, 500, czy 600, którzy zapragną "telekonwertera z matrycą" (choć moim osobistym zdaniem to i tak bez sensu; ale jeśli to im poprawi humor, to niech kupują). Przyznasz jednak, że na takiej niszy ciężko opierać system kieszonkowych aparacików.

krokus66
22-10-2011, 14:27
Hehehehe jakie ceny. Z radością popatrzę na upadek tej firmy, a przynajmniej "wizjonerów" z zarządu. Gdyby ta banda oszołomów dała D 700 w cenie 5000zł oraz po 3000zł za każdy zoom z serii PRO .... Canon, Pentax, Olympus musieli by zamknąć fabryki i zająć się robieniem gumek do włosów, a tak .... niech sobie produkują te V 1.

Hehehe ...
Rozumiem, że tęskno Ci za Smieną, Zorką i Zenitem. Ceny mogą martwić, co jednak nie oznacza, że są oszołomami. Po tym jak nas dłuższy czas traktuje NP, serwis N, Lee itd, to raczej oznacza, że Polska jako rynek nie jest dla nich liczącym się klientem. I jak powiedział kolega Paweł możemy sobie krzyczeć, płakać i tupać nogami - i tak to nic nie zmieni.

Prawda jest okrutna jak powiedziała śliczna dziewczyna do napalonego dziadka.

hijax_pl
22-10-2011, 14:30
Ja bym chętnie kupił taki aparacik z adapterem do F by zbudować jakieś fajowe tele z 70-200VR albo pstrykać macro z 105VR tyle, że cena takiego kompletu (v1 + adapter) po prostu skutecznie mnie leczy z takich pomysłów... Gdyby jednak taki zestaw kosztował max 2tysie - to już by wyglądało zupełnie inaczej...

krokus66
22-10-2011, 14:37
Jakieś 3-4 lata temu niepełnosprawni wystosowali list do premiera z prośbą aby państwo dotowało im w 50% wizyty w salonach masażu. :oops: Z otrzymywanego zasiłku nie stać ich na to a mają duże kłopotry z poderwaniem dzieczyny. :razz: Pewna logika w tym jednak była ... :shock:

morzon
22-10-2011, 14:45
Hehehehe jakie ceny. Z radością popatrzę na upadek tej firmy, a przynajmniej "wizjonerów" z zarządu. Gdyby ta banda oszołomów dała D 700 w cenie 5000zł oraz po 3000zł za każdy zoom z serii PRO .... Canon, Pentax, Olympus musieli by zamknąć fabryki i zająć się robieniem gumek do włosów, a tak .... niech sobie produkują te V 1.

Oj... na jakiej planecie mieszkasz?

NIKOLAY
22-10-2011, 14:52
Spox Panowie - pożyjemy - zobaczymy. Jak dla mnie ludzie z N są lekko wyalienowani z rzeczywistości ... Oby nie skończyli jak NOKIA ...

wer
22-10-2011, 17:09
Faceci w N trzymają się twardo gruntu, a wiadomo, że forsa to grunt. Wojna cenowa nie byłaby im na rękę, bo Canon i Sony mają znacznie większe zasoby finansowe i mogli odpowiedzieć tym samym, co by się skończyło dla Nikona szybko. A cena bezlusterkowców musi być marketingowo taka. Przynajmniej teraz. Nie wynika to z jakiś widzimisie. P7100 kosztuje ok. 1700 zł. Więc bezlusterkowiec nie może być tańszy, szczególnie jako nowość na rynku.

krokus66
22-10-2011, 18:15
Spox Panowie - pożyjemy - zobaczymy. Jak dla mnie ludzie z N są lekko wyalienowani z rzeczywistości ... Oby nie skończyli jak NOKIA ...

Aby było jasne.
Nie jestem adwokatem Pana N a charytatywnie też nie zamierzam go bronić. Znaną powszechnie prawdą jest, iż liderzy i wielkie firmy też popełniali duże błędy i znikali z rynku. Nie mam nic przeciwko temu aby N skończył jak Nokia. Jestem za tym aby lepsze weszło w miejsce dobrego. Martwię się tylko czy dożyję aby ten nowy piękny budynek zobaczyć na ruinach starego N.

Na marginesie.
Od pewnego czasu parę osób narzeka, że coś im tam chlapie i guma się zsuwa. Ja tego problemu nie mam, po prostu nie używam gumy. :oops::oops::oops:

Pawel Pawlak
22-10-2011, 18:59
Cała masa japończyków zwiedzających świat upamiętniając to milionami fotografii, z krórych kilkaset tysięcy jest kiepskiej jakości (bo było ciemno a ich kompakt pomimo że iso3200 to jednak dziadowskie, albo inny bezlustrowiec nie nadążył za poruszającym dzieciaczkiem czy innym psiakiem i ostrość jest np. na trawniku) czekała na takie maleństow co zrobi super-ostre zdjęcie nawet jeśli operator popełni falstart lub wręcz przeciwnie i pozwoli mu wybrać jedno z 5 najlepszych a nie bdzie misiał sam wertować 30 kiepskich (albo co gorsz, będzie pokazywał wszystkiem 29 nieudanych żeby dojść do jednego dobrego).Do tego nakręci filmik slow- motion albo full hd a w międzyczasie pstryknie fotografię z najważniejszego momentu. A wszystko to z jakością znaną z popularnych lustrzanek (tak, tak - dajcie do wywołania np. 10x15 przeciętne zdjęcia pamiątkowe z "jedynki" i dowolnego dslra entry level i zobaczcie jaką widać różnicę - do iso6400 włącznie )I Ci japończycy kupią "jedynkę" nawet jeśli będzie trochę droższa niż inne aparaty co mają lepszą "plastykę" ale za dużo zdjęć z nich jest rozmytych czy poruszonych.
I z całą pewnością są oni ważniejszy dla nikona targetem niż nasi zniesmaczeni, polscy internauci :)

NIKOLAY
23-10-2011, 04:26
W sumie nie wziąłem pod uwagę, że taki np. D 700 to prawie dwie moje pensje, a u pana Shmita, Robespierre lub Douglasa to część jednej pensji. Zapominam, że nie wszystko u nas jak w Unii czy pozostałej części normalnego świata ... w kwestii zarobków :(
Może to nie sprzęt jest za drogi , a tylko my (nie wszyscy) za mało zarabiamy :(

krokus66
24-10-2011, 12:52
W sumie nie wziąłem pod uwagę, że taki np. D 700 to prawie dwie moje pensje, a u pana Shmita, Robespierre lub Douglasa to część jednej pensji. Zapominam, że nie wszystko u nas jak w Unii czy pozostałej części normalnego świata ... w kwestii zarobków :(
Może to nie sprzęt jest za drogi , a tylko my (nie wszyscy) za mało zarabiamy :(

I tutaj całkowicie zgadzam się z Tobą.

Pojęcia drogi - tani lub dużo - mało są bardzo względne. To co dla jednego jest b. drogie, wręcz nieosiągalne, to dla innego jest bułką z masłem. Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytam: Dlaczego światowy lider ma dostosowywać ceny topowych artykułów z najwyższej półki do możliwości przeciętnie zarabiającego Polaka? :sad: Chciałbym aby tak było ale zdaję sobie sprawę, że N nie jest instytucją charytatywną.:sad: Trzęsienie ziemi i powódź tutaj nic absolutnie nie zmienia. Sądzę, że podobne oczekiwania jak nasze mają mieszkańcy Somalii bądź Bangladeszu. Porównanie celowo dałem bardzo drastyczne aby łatwiej trafić do wyobraźni.

docxxx
24-10-2011, 14:58
Dla mnie od zawsze bylo oczywiste, ze to my za malo zarabiamy, a nie sprzet jest za drogi. My tu gadu gadu, a ile to razy ktos nie stac na "luksus" w postaci czekolady za 10zl? Za 2zl jeszcze kupi, ale za dyche?! Szkoda kasy, nie stac mnie - mysli. A my sobie idziemy w supermarkecie i myslimy: Johny Walker, fajeczki i cola na dzis.
Wystarczy, aby zarobki wskoczyly na raptem poziom 5 tys na reke, a czlowiek juz inaczej mysli. D700 za 8 tysiecy? Pfffff, Kupie D3s. Sam byl tam zrobil ;)

Łopal
24-10-2011, 22:07
Mimo wszystko nie przekonuje mnie kampania marketingowa Nikona wokol calego systemu. Tu ktos pisal o japonskim targecie, zgadzam sie calkowicie. Ale wlasnie dlatego, moze nalezaloby nieco nizej pozycjonowac system w PL. Bo tu roznice z innymi systemami jednak sa, nie wiadomo, czy to wszystko dla wielkich milosnikow marki, nowych uzytkownikow, no nie spina mi sie to wszystko...

admin
29-10-2011, 08:55
Miałem ten aparat wczoraj w ręku. Jest faktycznie bardzo mały ale też dla kogoś kto wcześniej pracował aparatem kompaktowym, wydawał się będzie w sam raz. Menu jak się należało spodziewać mocno "pochowane". AF faktycznie szybki, może napisanie "błyskawiczny" to przesada. Można się do tego aparatu przyzwyczaić. Idę na cały listopad do szpitala. Planuję tam zrobić mały reportaż przy okazji moich badań. Taki aparat byłby dla mnie zbawienny. Niestety koszt jest za wysoki. Na pewno znajdą się nabywcy ale wśród nich raczej będą ci którzy o systemie myślą wtórnie. Raczej ma im zastąpić kompakt niż uzupełnić body pro bo dla tych drugich jest nieco większy D7000 (też macałem).

hijax_pl
29-10-2011, 19:17
Bawiłem się dziś V1 w FJ.

No i powiem, że zaskoczenie bardzo pozytywne.
Wizjer na duży plus (jak w tych nowych Sony A77) - a obawiałem się, że będzie tandeta jak w Alfach A55 czy też jakichś hybrydach. Na szczęście okazało się, żę mający w EVF 1,4Mpx też można ładnie obraz pokazać.
AF szybki, choć nie rzuca na kolana. Szczególnie kiedy da się aparacikowi dowolność w wybieraniu punktów AF.

mirek
17-12-2011, 14:13
Dzisiaj w FJ cena za zestaw 1J1 10-30 to 1999zl ?!
Cos szybko spadla

se8
27-02-2012, 12:32
FJ (internetowy) J1 1970
V1 1982 ?!!!!!!!
http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon-1v1-z-ob-10-30vr-bia-y/

snakemaycry
27-02-2012, 12:52
No wreszcie, jakieś rozsądne ceny.

Pawel Pawlak
27-02-2012, 13:27
zamówiełem, a za 2 minuty było" produkt chwilowo niedostępny" ;) ciekawe czy zrealizują zamówienie ?

doomin
27-02-2012, 14:36
No wreszcie, jakieś rozsądne ceny.


Odbiją sobie na D4 i D800

se8
27-02-2012, 17:52
V1 już dostępny ale za 2958zł.
Ciekawe jak FJ zachowa się w stosunku do osób, które zamówiły ten aparat za 1982zł.
W regulaminie sklepu jest taki zapis:
"V. REALIZACJA TRANSAKCJI
Poprzez klikniecie w ikonę "Zamów" Użytkownik akceptuje ofertę Asortymentu zgodnie z jego opisem i ceną oraz wyraża zgodę na realizację Transakcji w sposób określony Regulaminem. Zamówienia można składać drogą internetową przez 24 godziny na dobę przez cały rok pod adresem: http://www. e-fotojoker. pl. Wszystkie ceny podane w sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla Stron Transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia..."

Pawel Pawlak
27-02-2012, 19:15
no właśnie, ja mam potwierdzenie zamówienia w cenie 1982zł + wysyłka. Więc zgodnie z regulaminem powinienm dostać sprżet w tej cenie ;) Takich okazji było kilka - np. J1 +10-30+30VR-110VR za trochę powyżej 2500zł

R
27-02-2012, 20:26
no mam nadzieje, ze przysla Ci w tej cenie ;) daj znac koniecznie ;)

Pawel Pawlak
27-02-2012, 20:30
no też mam taką nadzieję - bo tylko dlatego zamówiłem ;) Ale wiesz, realistą jestem... wcale się zdziwię jeśli z jakiegoś powodu nie będą mogli zrealizować zamówienia.

R
27-02-2012, 20:39
no wszystko jest mozliwe, ale jak sie "zachowaja" to Ci sie udalo ;)

Pawel Pawlak
28-02-2012, 13:36
oczywiście mieli ostatnią sztukę... uszkodzoną :D:D więc nie mogą zrealizować zamówienia.

se8
28-02-2012, 13:39
Dzisiaj telefon z FJ :"...Towar przeznaczony dla Pana jest uszkodzony i nie możemy zrealizować zamówienia...".Ciekawe, czy komuś udało się zrealizować zamówienie za 1982zł, a może wszystkie V1 po 1982zł okazały się uszkodzone?
Jednocześnie status zamówienia zmienił się na ANULOWANO.

R
28-02-2012, 13:43
jak to uszkodzony? przeciez sa kolejne egzemplarze dostepne? sprawa do wygrania. tylko czy komus sie chce z nimi bawic...

Pawel Pawlak
28-02-2012, 13:47
ja gadałem już z rzecznikiem. chyba temat pociągnę, zwłaszcza że jak widać wszyscy zostaję poczęstowani kitem - ostatnia sztuka - uszkodzona. Jeśłi byłaby ostatnia, to tylko jeden z nas miał szansę ją zatwierdzić i statu zmieniłby sięna "niedostępny" i druga osoba nie mogłaby zatwierdzić zamówienia.

R
28-02-2012, 13:53
no wlasnie... kazde inne wytlumaczenie byloby rozsadniejsze... ale ta ostatnia uszkodzona... smiech. dla zasady uwazam ze powinno sie sprawe pociagnac i zrobic stosowna "reklame".

ja bym odpuscil, pod warunkiem ze ktos nie robilby ze mnie idioty, tylko wyjsnil sprawe i grzecznie przeprosil za zainstniala pomylke... ale w takim przypadku... to jest wrecz ponizajace dla kupujacego.

deep
28-02-2012, 13:58
kiedyś walczyłem z EuroRTVAGD w sprawie AF200/2. Rypnęli się z jedynką z przodu i prawie wylądowałem w sądzie, ale oni mają tak sformułowany regulamin że prawnik powiedział, że sprawę można wygrać lub przegrać bo reszta zależy od interpretacji sędziego. Ja odpuściłem bo za dużo pieniędzy by mnie to kosztowało (przegrana) ale stawka była o wiele większa niż tutaj bo różnica w cenie to było jakieś 7tyś. Przy tak małej stawce walka w sądzie będzie nie opłacalna.

Pawel Pawlak
28-02-2012, 14:12
Najważniejsze jest co mówi KC o umowach konsumencki zawieranych np. przez internet i czy takie jak sapisy jak: "W uzasadnionych przypadkach Sklep zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia lub ograniczenia sposobu płatności" w regulaminie sklepu mają moc prawną. Jeśli są one dozwolone, to znaczy że sklep może zrobić zawsze i wszystko, a jeśli nie to takie zapisy mogą sobie wsadzić w kieszeń.

princessa
28-02-2012, 16:41
Witam,
a może kogoś zainteresuje J1 10-30 za 1379 zł (czerwony MM Lublin)
http://www2.mediamarkt.pl/lublin/oferta-specjalna/aparat-hybrydowy-nikon-j1-czerwony-10mm-30mm-vr-,id-152377

downandout
28-02-2012, 18:09
Witam,
a może kogoś zainteresuje J1 10-30 za 1379 zł (czerwony MM Lublin)
http://www2.mediamarkt.pl/lublin/oferta-specjalna/aparat-hybrydowy-nikon-j1-czerwony-10mm-30mm-vr-,id-152377

w 4 miesiące od premiery sklepowej cena zjechała 50%. strach myśleć co będzie po roku od premiery :D

shaolin
28-02-2012, 21:35
Witam,
a może kogoś zainteresuje J1 10-30 za 1379 zł (czerwony MM Lublin)
http://www2.mediamarkt.pl/lublin/oferta-specjalna/aparat-hybrydowy-nikon-j1-czerwony-10mm-30mm-vr-,id-152377

I taka cena już jest sensowna... Jeszcze niech FT1 zjedzie o 50-80% (bo to nie jest warte więcej niż 200pln) i można działać :D

marzyciel9
22-03-2012, 15:42
ja gadałem już z rzecznikiem. chyba temat pociągnę, zwłaszcza że jak widać wszyscy zostaję poczęstowani kitem - ostatnia sztuka - uszkodzona. Jeśłi byłaby ostatnia, to tylko jeden z nas miał szansę ją zatwierdzić i statu zmieniłby sięna "niedostępny" i druga osoba nie mogłaby zatwierdzić zamówienia.

I jak się sprawy mają, próbowałeś coś zawalczyć?

Pawel Pawlak
22-03-2012, 15:46
tak. sprawa tygląda tak że nie chce mi sie dalej kontynuwować tematu - nie mam na to czasu.

jarvik
22-03-2012, 21:18
do sadu - jak ktos ma sily sprawa wygrana

moonrage
23-03-2012, 23:56
A ja mam takie coś:)
FT1 z 70-200 sprawuje się fenomenalnie! Tak samo dobrze jak z 105 micro


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/_MCZ0461-1.jpg
źródło (http://f.cl.ly/items/0j3k1M1L45453T0F2z40/_MCZ0461.jpg)

HYPER
25-03-2012, 23:18
ale brzydactwo ten Nikon :)

Władca Pixeli
26-03-2012, 00:46
ale brzydactwo ten Nikon :)
Ale wygląda prawie jak to: ;)
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=14624&limitowana-biala-leica-m9-p-w-japonii

Jasand
26-03-2012, 18:18
Wczoraj macałem te bezlusterkowce Nikona w Fotojoker. Nie kupilbym tego nigdy. Był też w różowym kolorze. Z relacji sprzedawcy wynika ,że od pierwszej dostawy sprzedali jeden(słownie jeden) J1. Ludzie zagladający w gabloty nawet o niego nie pytają. Ja byłem pierwszy od kilku miesiecy który zwrócił na nie uwagę. Ostatecznie kupiłem Nikona Coolpix P7100.

nazgul
26-03-2012, 19:02
Wczoraj macałem te bezlusterkowce Nikona w Fotojoker. Nie kupilbym tego nigdy. Był też w różowym kolorze. Z relacji sprzedawcy wynika ,że od pierwszej dostawy sprzedali jeden(słownie jeden) J1. Ludzie zagladający w gabloty nawet o niego nie pytają. Ja byłem pierwszy od kilku miesiecy który zwrócił na nie uwagę. Ostatecznie kupiłem Nikona Coolpix P7100.

Mam dokładnie te same odczucia :). A mojej żonie dla jaj pokazałem różowego J1. Nie przytoczę komentarza :))))))

downandout
26-03-2012, 20:51
Wczoraj macałem te bezlusterkowce Nikona w Fotojoker. Nie kupilbym tego nigdy. Był też w różowym kolorze. Z relacji sprzedawcy wynika ,że od pierwszej dostawy sprzedali jeden(słownie jeden) J1. Ludzie zagladający w gabloty nawet o niego nie pytają. Ja byłem pierwszy od kilku miesiecy który zwrócił na nie uwagę. Ostatecznie kupiłem Nikona Coolpix P7100.

Potwierdzam, od ponad trzech miesięcy nikt tego nie kupił. Ze dwa razy na miesiąc ktoś wejdzie i zapyta, ale to efekt wielu reklam. Różowy wzbudza zainteresowanie jedynie przechodzących nastolatek, tudzież właśnie mężów drwiących z żon ;)

ps. Jasand, sprzedałeś x10?

Jasand
27-03-2012, 09:22
ps. Jasand, sprzedałeś x10?

Nie , nie sprzedałem i nie zamierzam sprzedawać. Według mnie to fajny aparacik. Wczoraj dotarła do mnie z USA osłona p-słoneczna, mam juz futerał , tak że jest juz komplet.
Do zadań "specjalnych" bedzie D90 , a na wycieczki grupowe (autobusowe) będę zabierał X10 i P7100. Ten pierwszy do wnetrz i trudniejszych warunków, a P7100 do fotografii krajobrazów i wszystkiego innego na wolnym powietrzu.
Kupiłem drugi aparat ze stajni Nikona ze wzgledu na zoom jaki mi odpowiada oraz ,że ma prawie wszystko na wierzchu i nie trzeba grzebac za duzo w menu. NO i uchylny LCD. Zdjecia robi swietne , a że z filmowaniem troche gorzej to mi zwisa. Jestem z tych co twierdza ,że do filmowania to jest kamera. Zresztą X10 cudownie filmuje i w razie czego jest czym .

Z Twojej stopki widzę , że siedzisz w m43. Miałem zamiar wejśc z powrotem w system bezlusterkowy , ale na razie poczekam. Może kiedyś kupię OM-D E-M5 jak szał wokół niego minie no i stanieje. Ale wezmę go chyba z 14-150 mm

moonrage
07-04-2012, 11:51
Zapraszam pod adres: http://www.picturepro.pl/nikon-1/ gdzie podzieliłem się własnymi wrażeniami z użytkowania Nikona 1

Bartello
01-10-2012, 19:24
Widzieliście Panowie nową cenę Nikona 1 V1? :) 1922 zł w Fotojokerze, jeszcze z jakąś opcją cach back... Coś widzę że ten aparacik robi się coraz bardziej przystępny i opłacalny. Cena taka powinna odrazu w momencie prezentacji tak wyglądać.

A tak poza tym to tutaj znajdziecie moich pare kadrów i luźne przemyślenia co do tego aparatu
http://www.flickr.com/photos/bartello/sets/72157631610639576/

Pawel Pawlak
01-10-2012, 21:11
gdyby nie to że już mam rx100 to pewnie bym kupił. Sądzę że nadchodzi nowy model i trzeba wyczyścić magazyny.

Władca Pixeli
02-10-2012, 04:23
Widzieliście Panowie nową cenę Nikona 1 V1? :)
:mrgreen:


http://imageshack.us/a/img13/1306/adorama.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img13/1306/adorama.jpg)

elarco
02-10-2012, 08:48
tyle to on powinien kosztować na starcie ;)

Uwaga!
Od wczoraj do końca roku jest promo - szczegóły: http://www.nikoncashback.pl/ (http://www.nikoncashback.pl/)
Można uzyskać zwrot 4 bańki za V1, biorąc pod uwagę, że najtańsza oferta wg skąpca za V1 z 10-30 to na dzień dzisiejszy ~1900 zł więc cena w ostatecznym rozrachunku wychodzi bardzo sensowna za to maleństwo.

R
02-10-2012, 09:24
radze sie wstrzymac... do konca roku beda doplacac 500 zl zeby ktos chcial to w ogole wziac...

bogdi64
08-11-2012, 21:32
a za 1200zł - NIKON V1 - czy to już jest sens kupować ? - oczywiście z obiektywem ( porównywalna cena z Olympusem pen)

Pawel Pawlak
08-11-2012, 22:34
wg mnie tak; a gdzie za tyle jest ?

bogdi64
08-11-2012, 23:10
Wrocław MM - 1600zł - 400 zwrot

MariuszJ
08-11-2012, 23:57
Wrocław MM - 1600zł - 400 zwrot

Ja bym jednak poczekał, może za jakiś czas będzie odwrotnie...

Pawel Pawlak
09-11-2012, 09:55
no to kurcze, chyba zamienię mojego ukochanego RX100 ;)

stachmuszel
12-11-2012, 18:00
no to kurcze, chyba zamienię mojego ukochanego RX100 ;)

A w czym Nikon 1 jest lepszy od RX100?

Pawel Pawlak
12-11-2012, 19:46
V1 w tej cenie kosztuje połowę RX100 :)

MariuszJ
12-11-2012, 21:56
V1 w tej cenie kosztuje połowę RX100 :)

Można kupić dwa i walić z obu rąk jednocześnie jak Rambo.

Pawel Pawlak
12-11-2012, 22:32
aż takich ambicji nie mam.

ropusz
12-11-2012, 22:36
A swoją drogą skąd tyle pochwał dla Sony i jednocześnie tyle nagan dla 1. Matryca ma ta samą wielkość.

MariuszJ
12-11-2012, 22:39
A swoją drogą skąd tyle pochwał dla Sony i jednocześnie tyle nagan dla 1. Matryca ma ta samą wielkość.

I aparat jest większy... i więcej eFów... same zalety.

bogdi64
12-11-2012, 22:44
A swoją drogą skąd tyle pochwał dla Sony i jednocześnie tyle nagan dla 1. Matryca ma ta samą wielkość.

ale oprócz matrycy jest jeszcze obiektyw, fakt, że niektórzy pomijają jego rolę w fotografii ;) sony dał "produkt zamknięty", nikon niestety "niedorozwinięty"

ropusz
12-11-2012, 22:49
No właśnie jest obiektyw, który w Sony jakiś super jasny nie jest. W 1 zawsze można podłączyć inny, jak kit nie podchodzi.

MariuszJ
12-11-2012, 22:51
No właśnie jest obiektyw, który w Sony jakiś super jasny nie jest. W 1 zawsze można podłączyć inny, jak kit nie podchodzi.

Np. 14-24, przez przerzutkę za tysiąc złoty. I zdjęcia o razu nie wyglądają jak z kompakta, prawda, Ropusz? :D

ropusz
12-11-2012, 22:58
Raczej mi chodzi o to, że z samej specyfikacji nie wynika, żeby RX-100 był killerem 1 ;) Ale pochlebnych opinii o 1 na naszym forum jak na lekarstwo, w przeciwieństwie do Sony.
Pisząc o szkielkach do 1 miałem na myśli dedykowane do 1. Zresztą jest też Canon o podobnej matrycy i też o nim cisza.

MariuszJ
12-11-2012, 23:04
Raczej mi chodzi o to, że z samej specyfikacji nie wynika, żeby RX-100 był killerem 1 ;) Ale pochlebnych opinii o 1 na naszym forum jak na lekarstwo, w przeciwieństwie do Sony.

Myślę że abstrahując od jakości zdjęć, podstawową sprawę zauważysz na 0:40.
BmEbcxNUY6U


Pisząc o szkielkach do 1 miałem na myśli dedykowane do 1. Zresztą jest też Canon o podobnej matrycy i też o nim cisza.
Chyba pomyliłeś z Pentaxem Q. Canon się nie ośmieszył.

ropusz
12-11-2012, 23:24
Miałem na myśli EOSa M ale tam faktycznie APS-C siedzi, a nie 1". Miałem różne kompakty ale nigdy nie nosiłem ich w tylnej kieszeni. Może dlatego, że nie ma chudej d. i nie noszę spodni z kroczem w kolanach. Do przednich kieszeni jeansów ciężko włożyć aparat. Włożyć to jeszcze pół biedy, gorzej z wyjęciem. Wbrew pozorom RX-100 też swoje zajmuje. Mam np. Olympusa XZ-1, który dużo większy nie jest ale i tak do kieszeni spodni nie wchodzi.

stachmuszel
13-11-2012, 18:55
Tylko jak taki aparat wygląda po dłuższym noszeniu go w kieszeni, obojętnie czego, spodni, marynarki, kurtki etc. Zakurzony, powycierany itd. Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia, zakurzenia optyki i przetwornika, etc. Moim zdaniem aparat "kieszonkowy" do kieszeni to mit. Nie znam nikogo, kto by tak nosił kompakta.

bogdi64
13-11-2012, 20:11
........... Nie znam nikogo, kto by tak nosił kompakta.
wywołany do tablicy ;) - dlatego kupuję "tanie" :)

MariuszJ
13-11-2012, 20:15
Tylko jak taki aparat wygląda po dłuższym noszeniu go w kieszeni, obojętnie czego, spodni, marynarki, kurtki etc. Zakurzony, powycierany itd. Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia, zakurzenia optyki i przetwornika, etc. Moim zdaniem aparat "kieszonkowy" do kieszeni to mit. Nie znam nikogo, kto by tak nosił kompakta.

Noszę swojego nexa w kieszeni kurtki. Jak aparat przekracza granice mieszczenia mi się w kieszeni kurtki, robię się dużo bardziej tolerancyjny dla rozmiaru aparatu. Pod warunkiem rzecz jasna, że nie wyglądam z nim jakbym leczył kompleksy małego członka.

Niezakurzony i niepowycierany to jest jedynie aparat w domowym ołtarzyku.

stachmuszel
13-11-2012, 21:01
... Niezakurzony i niepowycierany to jest jedynie aparat w domowym ołtarzyku.

Nie mam domowego ołtarzyka, a i aparaty jakoś niepowycierane :-)

bogdi64
30-11-2012, 15:02
no to mamy co chcieliśmy - NIKON 1V1 z kitowym zoomem 999 zł
http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymienna-optyka/nikon-1-v1-10-30-mm-bialy.bhtml
w połączeniu z tym
http://www.nikoncashback.pl/Regulamin.pdf

:) - no to kto leci do sklepu ;)

R
30-11-2012, 15:46
poczekam jak bedzie za 499 i cashback 400... to bedzie rozsadna cena za ten wynalazek.

NIKOLAY
30-11-2012, 23:12
Po obejrzeniu sampli z 1V1 stwierdzam, że mój telefon HTC robi lepsze foty ... szkoda kasy na to COŚ :(

MariuszJ
30-11-2012, 23:18
Trochę przeginacie :)

Oferta 1000 zł za kompakt z wizjerem nie jest zła, szczególnie dla tych którzy z jakichś powodów nie lubią rzeczy kieszonkowych. Może nie jest to okazja życia, ale cena jest dość zbliżona do wartości realnej sprzętu. Szczególnie w kontekście debiutu V2, który jak pokazuje "progres" J1-J2, nie zaoferuje nam wiele więcej.

Oczywiście nie popieram tym samym kupowania rzeczy, które są nam zbędne, tylko dlatego że je mocno przecenili.

iljuszyn
01-12-2012, 21:46
Po obejrzeniu sampli z 1V1 stwierdzam, że mój telefon HTC robi lepsze foty ... szkoda kasy na to COŚ :(

Potwierdzam HTC Desire X, robi lepsze foty niż Sony W350 i ten niby kompaktowy nikon.
Nie ma co się dziwić nikon tym produktem wypełnia lukę na rynku... Wielu kupujących zasugeruje się marką, niestety. Lepiej kupić małpkę canona.

Pawel Pawlak
01-12-2012, 23:47
Potwierdzam HTC Desire X, robi lepsze foty niż Sony W350 i ten niby kompaktowy nikon.
Nie ma co się dziwić nikon tym produktem wypełnia lukę na rynku... Wielu kupujących zasugeruje się marką, niestety. Lepiej kupić małpkę canona.

W sprawie Sony W350 się nie wypowiem bo nie mam pojęcia co on potrafi. Ale pokaż mi proszę jakość z HTC która rozkłada nikona 1 ? Może na czułości iso200, 1600 i 6400. No i podpowiedz którą małpkę canona masz na myśli ?

Pawel92
02-12-2012, 00:13
...No i podpowiedz którą małpkę canona masz na myśli ?
Oczywiście M, jak małpka.
Muszę rzucić okiem na HTC :mrgreen:

Pawel Pawlak
02-12-2012, 00:19
z racji gabarytów i ceny ani g1x ani M nie zakwalifikowałbym do "małpek" ;)

Władca Pixeli
02-12-2012, 05:22
:) - no to kto leci do sklepu ;)

:mrgreen:


http://img69.imageshack.us/img69/5481/v11kj.jpg
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/5481/v11kj.jpg)


http://img7.imageshack.us/img7/4467/v12t.jpg
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/4467/v12t.jpg)

Bartello
02-12-2012, 11:33
Proszę Cię...
Mam lepszy aparat w telefonie, (sgs2), miałem 2 tygodnie Nikona V1, a przez ostatnie 4 lata Nikona D80.
Zdecydowanie jeżeli chodzi o wysokie ISO (>800), to szum, dynamika i szczegółowość z V1 bije na głowę nawet D80. Nie wspominając telefonu.
No ale teoretyzować zawsze sobie można i dorabiać ideę dlaczego go nie kupować. Wg. mnie, ten aparat w takiej cenie to super okazja.


Potwierdzam HTC Desire X, robi lepsze foty niż Sony W350 i ten niby kompaktowy nikon.
Nie ma co się dziwić nikon tym produktem wypełnia lukę na rynku... Wielu kupujących zasugeruje się marką, niestety. Lepiej kupić małpkę canona.

bogdi64
02-12-2012, 13:31
tak w tej chwili, w tej cenie zaczyna być ciekawy, a był by "bardzo ciekawy" z możliwością kupna ze 2-3 stałem w cenie samsungowskich, niestety nas niska cena , szkieł nie dotyczy i u nas JEDYNA DOSTĘPNA STAŁA to dalej wydatek powyżej 1000zł, tak samo jak "przejściówka" gdzie bardzo zastanawia mnie w czy jest "bardziej" skomplikowana niż olympusowaska, która kosztuje poniżej 400 i też się o nią "nie zabijają", "polityka" a bardziej marketing Nikona "dał ciała" nie wykorzystali pomysłów innych firm tylko opracowali "własną" strategię sprzedaży, za miast pierwszy model w nowym systemie sprzedawać jak najtaniej z dużą ilością akcesorii, aby "ludzi przyzwyczaić", a tak wielkie wejście z towarem "luksusowym" - tylko ludzie jakość TEGO luksusu "nie poczuli" ;)
ps: proszę nie porównujcie telefonu z aparatem, bo się czuję jak z moimi znajomymi I-phonowcami, a w nim jest, najlepszy, aparat, najlepsza kamera, najlepsze ..... itd

MariuszJ
02-12-2012, 14:03
tak w tej chwili, w tej cenie zaczyna być ciekawy, a był by "bardzo ciekawy" z możliwością kupna ze 2-3 stałem w cenie samsungowskich, niestety nas niska cena , szkieł nie dotyczy i u nas JEDYNA DOSTĘPNA STAŁA to dalej wydatek powyżej 1000zł, tak samo jak "przejściówka" gdzie bardzo zastanawia mnie w czy jest "bardziej" skomplikowana niż olympusowaska, która kosztuje poniżej 400 i też się o nią "nie zabijają", "polityka" a bardziej marketing Nikona "dał ciała" nie wykorzystali pomysłów innych firm tylko opracowali "własną" strategię sprzedaży, za miast pierwszy model w nowym systemie sprzedawać jak najtaniej z dużą ilością akcesorii, aby "ludzi przyzwyczaić", a tak wielkie wejście z towarem "luksusowym" - tylko ludzie jakość TEGO luksusu "nie poczuli" ;)
ps: proszę nie porównujcie telefonu z aparatem, bo się czuję jak z moimi znajomymi I-phonowcami, a w nim jest, najlepszy, aparat, najlepsza kamera, najlepsze ..... itd
Dobre aparaty w telefonach są ciekawe. Małe, kieszonkowe kompakty, dające dobry obraz też są ciekawe. Małe, choć już dalekie od kieszonkowości aparaty, które obrazkiem dorównują klocom lustrzankowym są ciekawe. A tu nie ma nic ciekawego.

A tekst "w cenie samsungowskich...", sugerujących że można te dwa systemy porównywać uważam za nadużycie.

Pawel92
02-12-2012, 15:18
... A tu nie ma nic ciekawego...
Pewnie jest to w dużym stopniu kwestia gustu (potrzeb). AF jest bardzo szybki, a i fps nie brakuje, więc myślę, że "coś tam" by się ciekawego znalazło :wink:

NIKOLAY
02-12-2012, 19:35
Jak dla mnie 1 V 1 może być ze złota, matrycę mieć z Haselblada czy jakoś tam .... lecz co z tego skoro obraz z niego jest kiepski ?! W ogóle szkoda gadać.

Tak na marginesie - kilka dni temu miałem gościa z dalekiego kraju, który przy wódeczce pokazywał na swoim iPhonie fotki z Meksyku, jakieś tam jego zjazdy na nartach z lodowca, pobyt na nartach w jakimś tam francuskim kurorcie , foty z USA ... i gdy tak je pokazywał .... delikatnie nóżką wkopywałem swojego D 90 pod stół żeby obciachu nie robił ... kurde zaskoczył mnie aparat w tym iPhonie :)

kolas
02-12-2012, 20:10
Ciebie nie zaskoczyła jakoś zdjęć tylko atrakcyjność miejsc w których był. A co do V1 to naprawdę aż takie kiepskie zdjęcia daje ? Może trzeba je obrabiać albo jakiś profil dodać ?

MariuszJ
02-12-2012, 21:14
Jak dla mnie 1 V 1 może być ze złota, matrycę mieć z Haselblada czy jakoś tam .... lecz co z tego skoro obraz z niego jest kiepski ?! W ogóle szkoda gadać.

On jest dokładnie taki, jak z aparatu o tym rozmiarze matrycy, wyposażonego w obiektyw o takim świetle, AD2012. Można (a nawet trzeba, choćby dlatego żeby ten koncept umarł jak najszybciej), ale używając emocjonalnych i nieprawdziwych argumentów, krytykujący nie wzbudza zaufania.

Władca Pixeli
03-12-2012, 02:03
On jest dokładnie taki, jak z aparatu o tym rozmiarze matrycy, wyposażonego w obiektyw o takim świetle, AD2012. Można (a nawet trzeba, choćby dlatego żeby ten koncept umarł jak najszybciej), ale używając emocjonalnych i nieprawdziwych argumentów, krytykujący nie wzbudza zaufania.
Problem w tym, że aparat mirrorless z tak małą matrycą nigdy nie powinien się pojawić na rynku, kiedy większość przeszła na większe formaty, albo powinien już na starcie mieć dużo niższą cenę.

Dla porównania Canon G12 kosztuje obecnie $399 a od dzisiaj Nikon Nikon 1 V1 Mirrorless Digital Camera with 10-30mm Lens kosztuje... :mrgreen:


http://img690.imageshack.us/img690/3503/nikonv1.jpg
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/3503/nikonv1.jpg)

Coraz bardziej utwierdzam się z przekonaniu, że Nikon w ostatnich latach nie ma pojęcia jakie są potrzeby rynku.

MariuszJ
03-12-2012, 02:10
Coraz bardziej utwierdzam się z przekonaniu, że Nikon w ostatnich latach nie ma pojęcia jakie są potrzeby rynku.
Ale 1 sprzedaje się dobrze. Co nie zmienia faktu, że ja (nie chcę pisać - my czy my tutaj - to nieprawomocne uogólnienie) kompletnie nie widzę sensu kupowania tego... (może delikatnie bo cicha i spokojna noc już jest) Czegoś. Czułbym się nieuczciwym polecając to Coś komukolwiek. Zresztą, jakich miałbym użyć argumentów?

Władca Pixeli
03-12-2012, 02:19
Ale 1 sprzedaje się dobrze
To w takim razie nie rozumiem dlaczego sprzedawać za połowę ceny, być może poniżej kosztów produkcji?

MariuszJ
03-12-2012, 02:26
To w takim razie nie rozumiem dlaczego sprzedawać za połowę ceny, być może poniżej kosztów produkcji?

Wchodzi V2 - to krótka perspektywa. Dłuższa (mam nadzieję) jest taka, że niestety wzrostu klienckiej świadomości, że jest to produkt khem... niekonkurencyjny? (kuźwa ale dzisiaj jestem pismejker) nie da się zatrzymać?

NIKOLAY
03-12-2012, 14:28
Ciebie nie zaskoczyła jakoś zdjęć tylko atrakcyjność miejsc w których był. A co do V1 to naprawdę aż takie kiepskie zdjęcia daje ? Może trzeba je obrabiać albo jakiś profil dodać ?

No właśnie jakość zdjęć /atrakcyjność miejsc także, ale w tym przypadku skupiłem się na jakości fotek ...cienie itp./


PS. OSKAR dla "pismejkera" za wyważone, nie agresywne, kompetentne wpisy.

cz4rnuch
15-12-2012, 11:18
Jak ktoś ma refleks to dziś na http://www.ibood.com/pl/pl/ można wyszarpać z dwoma obiektywami za 1650.

dkaz
16-12-2012, 21:43
To pierwszy mój post na tym forum więc na początek pozdrowienia dla wszystkich
Chciałbym się Wami podzielić moimi wrażeniami z wyboru aparatu który miałby być uzupełnieniem mojej lustrzanki (D5000). Po przeczytaniu wielu stron recenzji, testów, postów na forach, odwiedzeniu kilku elektromarketów jak i sklepów firmowych w celu pomacania i popstrykania interesującymi mnie sprzętami mój wybór padł na…….V1. Muszę przyznać że początkowo w ogóle nie brałem tego aparatu pod uwagę bo przecież w necie na systemie nikon1 nie zostawiono suchej nitki – bo kształt nijaki, bo matryca CX mniejsza niż u konkurencji, bo cena z kosmosu itp. Nawiasem mówiąc mam nieodparte wrażenie że niektórzy koledzy śmiejący się z marketingowego wyścigu na pixele i zoomy sami nieco zagubili się w licytacji na cale matryc zapominając że sama matryca zdjęcia nie robi i najważniejsze jest to żeby całość czyli puszka, optyka i potrzeby (i umiejętności) fotografującego stanowiły zgrany komplet . Mój początkowy zachwyt nad NEXami (i ich matrycą) szybko minął po wzięciu do ręki modeli z serii 3 i 5 oraz po zobaczeniu cen modeli 6 i 7. Słaba jakość naleśnika który miałby być podstawowym obiektywem tego zestawu oraz brak wbudowanego wizjera w tańszych modelach dopełniły dzieła zniszczenia. Astronomiczne ceny systemów Fuji również szybko odgoniły mnie od półek tej firmy. Nota bene dizajn Fujików jest świetny ale subiektywna jakość wykonania niższa niż można by się spodziewać . Panasoniki serii G oraz Olympusy serii PEN są niewątpliwie dobrymi sprzętami pod względem matryc oraz dostępnych obiektywów ale ciągle brakowało tej kropki nad i (G5, G3 GH to prawie lustrzanki pod względem rozmiarów, GF czy Peny nie mają integralnego wizjera) ale prawdziwym powodem ich przegranej była jakość zdjęć testowych. Należy zaznaczyć że jakość ich fotek bardzo dobra tylko że ………. taką samą a w niektórych przypadkach lepszą jakość dawały fotki z wyśmiewanej „mikroskopijnej” matrycy CX. Oczywiście nie mówię tu o profesjonalnych testach, zdjęciach tablic itp. tylko o moim subiektywnym wrażeniu. Najlepszy (najszybszy, najcelniejszy) autofokus V1 w tej klasie, świetne parametry video (wiem, wiem do filmowania jest kamera ale chodzi o sprzęt do oportunistycznej rejestracji rzeczywistości zarówno poprzez statyczne jak i ruchome obrazki), wbudowany elektroniczny wizjer, ruchome zdjęcia (żona jest zachwycona), jakość wykonania tego aparatu (wystarczy pomacać) oraz aktualna cena z wyprzedażowej promocji przekonały mnie do reszty. Aparat ma też swoje wady – pewnie większa matryca dawałaby wyższe używalne ISO, pewnie niektórzy będą narzekać na brak wbudowanej lampy co dla mnie akurat nie jest priorytetem – wystarczy przecież odpowiednio jasne szkło :).Pewnie dla niektórych brak pokrętła PASM będzie szczytem niekompetencji ale zaręczam że to kwestia przyzwyczajenia do innej nieco ergonomii. Aby zakończyć moją przydługą wypowiedź śmiem twierdzić że nikon wcale nie wypuścił niedorozwiniętego systemu aby nie zaszkodzić sprzedaży lustrzanek entry level (jak czytam na każdym forum).Oni po prostu dopasowali dobrze poszczególne składowe systemu nie wdając się w polemikę na cale i pixele. Ostatnio zaserwowane ceny w końcu odzwierciedliły realną wartość serii1, w planach są nowe ciekawe obiektywy, używanie tego sprzętu w charakterze telekonwentera (wątek wielokrotnie poruszany na tym forum) stwarza nowe ciekawe możliwości i (przede wszystkim) niezłe zdjęcia dają sporo argumentów za.

fafniak
16-12-2012, 22:01
O mamo.....
ręka do góry, komu udało się przez to przebrnąć ?!

pinio
16-12-2012, 22:07
Jeśli masz na myśli post nr 134 z tego wątku, to ja się zgłaszam.

miron19j
16-12-2012, 22:08
Jeśli masz na myśli post nr 134 z tego wątku, to ja się zgłaszam.
to jest nas dwóch :-)

fafniak
16-12-2012, 22:12
Nie wiem - to ja nie mogę... serio
Jak tekst nie jest choć trochę "połamany" to 3-4 linijka to maks....

bogdi64
17-12-2012, 22:47
ciekawa reklama ? - i ciekawe czy nasz nowy użytkownik, kiedykolwiek coś jeszcze napisze ?

Ofafluniec
17-12-2012, 23:15
ciekawa reklama ? - i ciekawe czy nasz nowy użytkownik, kiedykolwiek coś jeszcze napisze ?

Uśmiałem się. Gdy ktoś mówi coś negatywnego na temat Nikona 1 to wszystko jest ok. A gdy znajdzie się zadowolony użytkownik to od razu reklama. Gratuluję światopoglądu.

Prawda jest taka, że Ci co znają jakikolwiek model Nikona z serii 1 tylko z oglądania go w internetowym sklepie narzekają na jego wygląd, matrycę, ergonomię itd. Ale nikt już nie napisze o tym, że jest to solidnie wykonana konstrukcja i że jakość zdjęć wypluwanych przez te puchy jest zadziwiająco dobra. O czym można przeczytać w wielu recenzjach. Nikon 1 jest świetnym wyborem jeśli rozpatrujemy rynek kompaktów z wymienną optyką. Niska cena w porównaniu do konkurencji oraz to o czym wydaje mi się zapomina Sony, kompaktowość. Wystarczy spojrzeć na obiektywy do aparatów serii NEX.

bogdi64
17-12-2012, 23:44
Uśmiałem się. Gdy ktoś mówi coś negatywnego na temat Nikona 1 to wszystko jest ok. A gdy znajdzie się zadowolony użytkownik to od razu reklama. Gratuluję światopoglądu.

Prawda jest taka, że Ci co znają jakikolwiek model Nikona z serii 1 tylko z oglądania go w internetowym sklepie narzekają na jego wygląd, matrycę, ergonomię itd. Ale nikt już nie napisze o tym, że jest to solidnie wykonana konstrukcja i że jakość zdjęć wypluwanych przez te puchy jest zadziwiająco dobra. O czym można przeczytać w wielu recenzjach. Nikon 1 jest świetnym wyborem jeśli rozpatrujemy rynek kompaktów z wymienną optyką. Niska cena w porównaniu do konkurencji oraz to o czym wydaje mi się zapomina Sony, kompaktowość. Wystarczy spojrzeć na obiektywy do aparatów serii NEX.

masz 100% racji, pod warunkiem obecnej ceny, czyli ok 1000zł za wersję z wizjerem i pod warunkiem, że uznamy go "za całość", bez próby dalszego rozbudowywania systemu, jeśli pozostajemy na tym poziomie, to otrzymujemy, aparat ze średniej półki w "swojej klasie", jeśli traktujemy go jako aparat systemowy, czyli z możliwością rozbudowy, to wtopiliśmy, bo takie pojęcie w stosunku do tego modelu nie istnieje, więc jeśli mi zależy na kompakcie z dobrym wizjerem, troszkę większą matrycą, już nie przejmując się optyką w cenie 1000 zł, to może być odpowiedni wybór i przypuszczam, właśnie, że dla takiego odbiorcy go stworzono, tylko Nikon za mocno uwierzył w magię swojego logo startując z poziomu ceny na poziomie astronomicznym i sam na swoją prośbę położył ten system (jeśli kiedykolwiek miał to być system, a w historii fotografii już było wiele prób stworzenia czegoś nowego po czym już dziś nie pozostał nawet ślad, a producenci byli przekonani o genialności swoich rozwiązań, niestety przyszli użytkownicy - klienci, jakoś tego nie zrozumieli)

miron19j
18-12-2012, 00:07
jeśli traktujemy go jako aparat systemowy, czyli z możliwością rozbudowy, to wtopiliśmy, bo takie pojęcie w stosunku do tego modelu nie istnieje,
momencik, czegoś nie rozumiem.
Są już 3 korpusy (albo 4), kilka obiektywów, 2 lampy błyskowe, przejściówka na duże obiektywy. I to nie jest już system? To co Nikon musi wypuścić, żeby nazwać to systemem?
I nasuwa mi się taka refleksja. W tym Nikonie to chyba jakiś sami kamikadze pracują. Wypuścili aparat, który nie spodobał się większości fotografów w Polsce i jeszcze śmią wypuszczać kolejne, nowsze wersje tegoż. Toż to się w głowie nie mieści.
Chyba, Panowi Krytykanci, zapomnieliście, że jeżeli chodzi o sprzedaż sprzętu foto, to jesteśmy przedsionkiem Europy. I nasz rynek można by przyrównać co najwyżej do placu we wsi.

bogdi64
18-12-2012, 00:17
Jeszcze raz napiszę, gdyby nikon nie zachwycił się renomą swojej marki tylko od początku prowadził rozsądną politykę cenową, na pewno użytkowników było by dużo więcej, nie tylko u nas ceny poleciały, tak niską cenę ma on teraz na całym świecie, co do optyki, to masz mało i droogo, przejściówka to astronomia cenowa.
wpadki .
- nikon pronea, czyli system aps robiony włącznie z canonem, canon pozostawił swój bagnet, nikon zmienił, efekt obiektywy canona w użyciu, obiektywy nikona to koniec systemu, a kampania reklamowa była astronomiczna
- ricoh, czyli system z wymiennymi matrycami ?
- pentax q ?
i wiele innych, rozwiązań, które do klientów nie przemówiły, nie mówię, że to jest zły aparat, po prostu jest kierowany do bardzo wąskiej grupy odbiorców chcących mieć bardzo innego nikona ;)

LudwikXVI
18-12-2012, 03:31
Ale nikt już nie napisze o tym, że jest to solidnie wykonana konstrukcja i że jakość zdjęć wypluwanych przez te puchy jest zadziwiająco dobra. O czym można przeczytać w wielu recenzjach.

Potwierdzam. Jakość wykonania doskonała. Szkoda tylko, że nie robi zdjęć na akceptowalnym poziomie. Ktoś z lustrzanką Nikona raczej nie zejdzie poniżej pewnego poziomu obrazowania dlatego ten aparat jest nie dla mnie. Szkoda bo budowa jest bardzo solidna. Moim zdaniem kolega przesadził z tą "jakością zdjęć".

dkaz
18-12-2012, 10:35
ciekawa reklama ? - i ciekawe czy nasz nowy użytkownik, kiedykolwiek coś jeszcze napisze ?

napisze, napisze :) nie pracuję w sklepie fotograficznym ani w marketingu nikona, nie mam też prowizji za sprzedaż N1 :) Zdecydowałem się to napisać ponieważ teksty które czytam w necie są wg mnie zbyt negatywne dla tego sprzętu i bazując wyłącznie na nich nigdy bym nie kupił tego aparatu. Być może oczekiwania wobec firmy były zbyt duże. Jak dla mnie ma swoje zalety o których napisałem a cena 1300 zł (z uwzględnieniem zwrotu od nikona) za V1 + 10mm jest bardzo ok.

PS i obiecuję na przyszłość krótsze posty:)

MariuszJ
18-12-2012, 10:42
Ależ Nikon 1 spełnił oczekiwania - oczywiście od momentu, kiedy była znana jego specyfikacja. No może zawiódł tylko tym, że nie udało się zrobić do systemu szkieł które są albo mniejsze albo jaśniejsze od tych, które są w ofercie innych systemów o większych przetwornikach.

Problem jest w tym, że to specyfikacja nie spełniała oczekiwań.

dkaz
18-12-2012, 10:57
szkła w drodze, poczekam

dkaz
14-07-2013, 13:32
kilka sampli robionych V1 obiektyw 10mm 2,8 oraz tamron 70-300 usd z adapterem ft1 (autofocus działa), nie posiadam obiektywu makro a myślę że V1 tez dobrze sprawdziłby się np z nikkorem 60 micro 2,8

https://picasaweb.google.com/107447395058617505503/V1Sample?authkey=Gv1sRgCLr7nrug0Mb6zwE&feat=email