PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro Rover Plus AW - ktos z Was to ma?



ekonom
07-06-2005, 16:43
witam!

Muszę w miarę szybko zdecydowac sie na zakup plecaka. Myślę o Lowepro Rover Plus AW albo i o Orion Trekker II . Boję się jednak że ten drugi model (tańszy) nie jest wystarczającym zabezpieczeniem dla sprzętu. Zależy mi na plecaku bezpiecznym i dwukomorowym. Sprzęt jaki chciałbym upchnąć w dolnej komorze to :D70 kit , SB 800 ,50mm 1,8 ,70-300 G, ładowarka do aparatu i do akumulatorów do lampy i jakieś drobiazgi typu dodatkowe akumulatory filtry....Czy do Lowepro Rover Plus AW sie to zmieści??? Czy ktoś z Was ma może ten plecak i może podzielić sie wrażeniami? Zaznaczam że zależy mi na dwóch komorach w plecaku.

dzieki i pozdrawiam!

al
07-06-2005, 20:35
mam ten<Lowepro Rover Plus AW > plecak
jestem z niego bbbb.. zadowolony
Twój sprzęt spokojnie się w nim zmieści ;)
kupiłem go na allegro za 350pln
jeszcze raz polecam..

Al Bundy
07-06-2005, 21:05
Sam szukam tez plecaka na wyjazd - piszcie...

Irvine
08-06-2005, 16:43
Byla gdzies tu ciekawa dyskusja wczesniej na ten temat. Po jej przeczytaniu jak i rowniez wlasnym rozpatrzeniu tych dwoch modeli wybralem Orion Trekker wychodzac z zalozenia ze po co mi wielki i ciezki plecak. Ten drugi wazy cos ze dwa kilo, Orion 700g.
Plecakiem ze sprzetem i tak nie bede rzucal niezaleznie od tego ile ma ochrony a dodatkowy ciezar nie jest potzrebny.
Jesli jednak nosisz statyw to do Oriona nie da sie przyczepic.

Robert S.
08-06-2005, 18:43
Witam
Miałem podobny dylemat, który plecak wybrać. Moim zdaniem oba plecaki diametralnie różnią się przeznaczeniem. Rover jest bardzo duży, cięzki, z solidnym pasem biodrowym. Wg mnie nadaje się on raczej na całodzienne wypady w góry. Z kolei Orion jest mały, dość pojemny i zdecydowanie wystarczający na wypady rowerowe za miasto. Nie jest tak duży i ciężki jak Rover. Wykonanie tez jest bardzo solidne, a zabezpieczenie sprzętu takie samo jak w Roverze (te same grubości wyściółki). Ja wybrałem Oriona. Spokojnie w nim mieszczę D 70, kita, 70-300G, jest miejsce na lampe, filtry, szmatki i inne duperele. Górna komora jest mniejsza niż w Roverze, ale jak dla mnie wystarczająca (zapakujesz małą wodę i coś do jedzenia na wycieczkę. Co do mocowania statywu- nie jest on do tego przeznaczony, ale nie oznacza to, że jest to niewykonalne :D Rover jest wyposarzony w pokrowiec przeciwdeszczowy i przeciwkurzowy. Moja kobieta zrobiła mi taki do Oriona na maszynie, a swoje miejsce ma w kieszonce bocznej- świetna sprawa na deszcz (koszt materiału kilka złociszy) Do plecaka spokojnie można przyszyć dwa paski z zatraskami i na polara też już jest miejsce (paski wyglądają jakby były oryginalne) :D
Jestem bardzo zadowolony z Orion Trekkera II