PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 16 GP Korei Południowej



adolfik9501
13-10-2011, 22:19
Witam.

Już za chwilę, już za momencik odbędzie się 2011 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX na torze Korean International Circuit w Yeongam. Będzie to drugi wyścig na tym obiekcie.

Układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Zdjęcia z satelity (34°44'8.13" N, 126°24'43.69" E) nie będzie, gdyż Google jeszcze nie uaktualniło swoich map.

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5615 m
Ilość okrążeń: 55
Dystans wyścigu: 308.630 km
Pierwsze Grand Prix: 2010

Strefa DRS:

Pomiar: pomiędzy 1 a 2 zakrętem.
Aktywacja: 350 metrów po zakręcie numer 2.

Pierwszy zwycięzca:

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:46'20.810 hrs. 109.997 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'35.585 min. 211.476 km/h.

Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'50.257 min. 183.335 km/h.

Wyniki wyścigu z 2010 roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 14 października 2011 r:

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 15 października 2011 r:

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00

Niedziela, 16 października 2011 r:

Wyścig: 08:00

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania m.in. na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://www.drhtv.com.pl/index.html

http://www.vipbox.tv/

Z wideoteki YT:

a4FmyFMbr6o

oraz takie cosik:

fc-eaXASRi0

Łatwo nie mieli, ale nie robią tego za karę ;)

Zapraszam,

Paablitos
13-10-2011, 22:24
Dluga prosta... 'ustawkowy' DRS bedze robil swoje.

adolfik9501
14-10-2011, 08:37
Wyniki pierwszej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% procent najlepszego czasu: 2:11,379

Wyniki drugiej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% procent najlepszego czasu: 1:58,586

siona
15-10-2011, 07:09
no dziś - z przymusu - oglądam na polsacie! - nie da się ukryć - CIEKAWE DOZNANIE :D

adolfik9501
15-10-2011, 08:05
no dziś - z przymusu - oglądam na polsacie! - nie da się ukryć - CIEKAWE DOZNANIE :D

Z Borówą źle, bez niego jeszcze gorzej... Dziwne to... ;)

Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czau: 1:43,694.

Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Miło, że McLareny odrobiły zadanie domowe, ale dlaczego tak późno?!

adolfik9501
15-10-2011, 09:50
Tak przy okazji jakby kto chciał sobie obejrzeć najważniejszy wyścig w Australii (Bathurst 1000) w serii V8 Supercars na torze Mount Panorama, to do zassania jest tutaj (http://forum.wiziwig.eu/threads/21744-Full-Race-Downloads?p=1371089#post1371089). Ja się właśnie zabieram za oglądanie.

ASAHI
15-10-2011, 09:51
dzięki :-)

adolfik9501
15-10-2011, 21:40
Tak przy okazji jakby kto chciał sobie oglądnąć najważniejszy wyścig w Australii (Bathurst 1000) w serii V8 Supercars na torze Mount Panorama, to do zassania jest tutaj (http://forum.wiziwig.eu/threads/21744-Full-Race-Downloads?p=1371089#post1371089). Ja się właśnie zabieram za oglądanie.

Na raty, ale skończyłem. Sześć godzin relacji to jest coś ;) Końcówka jak w zeszłym roku - walka do końca. Następny w kolejce (21-23.10) Gold Coast 600 (2x300km) na torze Surfers Paradise. Również będzie zmiana kierowców, lecz tym razem międzynarodowy skład (http://www.goldcoast600.com.au/the-race/driver-partners).

ASAHI
16-10-2011, 01:56
Musze przyznać że robi wrażenie.. Lubię oglądać wyścigi. Ale nie wiem dlaczego :D

ASAHI
16-10-2011, 08:44
Pietrov nieco narozrabiał, i juz ma po wyścigu..

ekonet
16-10-2011, 08:48
Pietrov nieco narozrabiał, i juz ma po wyścigu..
Zapomniałeś powiedzieć, że jak zwykle "nam nabałaganił". ;)

adolfik9501
16-10-2011, 09:48
Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Puszki mają mistrza w obu klasyfikacjach. Proponuję Neweya na emeryturę albo do HRT ;)

Borówa chyba coś pił, bo mylił się tak okrutnie, że aż przeszedł samego siebie ;)

Biorąc pod uwagę ilość pieniędzy w F1 to poziom sportowy jest niewielki. Widowiskowość zapewniają jedynie osiągi oraz odgłos silnika, bo przecież nie manewry, których jest jak na lekarstwo, lub są sztuczne (DRS).

ASAHI
16-10-2011, 11:12
Niestety po wprowadzeniu dziwnych ograniczeń widowiskowośc poszła sie j.. echać. No to ostatnie wyścigi że tak powiem o pietruszkę już :-)

A wiadomo coś o powrocie Roberta?

marki
16-10-2011, 14:09
Wiadomo. (http://www.f1wm.pl/php/news_id-24213.html) Boullier rozmawiał z Morellim i Robert ma więcej czasu na podjęcie decyzji. Maksymalnie pewnie do połowy listopada.

adolfik9501
16-10-2011, 22:46
Witek za swój wyczyn na Schumacherze dostał karę przesunięcia o 5 pozycji w tył na starcie kolejnego wyścigu oraz reprymendę/naganę. Kilka reprymend może skutkować większą karą.

HRT dostało karę w wysokości połowy swojego budżetu, czyli kwotę 5000 Ojro ;) za niebezpieczne wypuszczenie Ricciardo w alei serwisowej.