PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Lenspenem - mozna czyścić lustro?



piotereks
13-10-2011, 19:09
Witam.
Wraca po wymianie matówki body. patrze przez wizjer bez obiektywu a tam jakies male kropeczki, zaczynam czyscic generalnie lusterko/ bo matowki nie ruszam/ powietrzem, mikrofibra po lustrze. jest raz lepiej raz gorzej, ale zawsze jakos wiecej :syfkow" niz bylo. chce zakupic zestwa czyszczacy,..... tylko jaki.
Lepiej osobno pedzel i osobno gruszka - http://allegro.pl/zestaw-czyszczacy-lenspen-canon-nikon-pentax-sony-i1856643771.html
czy moze lepiej - gruszka z nakladanym pedzelkiem/ niby lepsze/ - http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-czyszczacy-do-optyki-rotin-i1854536411.html

Który zestaw w/g Was praktyczniejszy? prosze o odpowiedz.
Tak sie zastanawiam - czy koncowką lenspena ta do czyszcenia odciskow, tlustych plam, to moznaby poczyscic lustro?
prosze was o podpowiedz.

piotereks
15-10-2011, 19:37
nikt nic nie poradzi?

Grzybu
15-10-2011, 19:40
A skąd wiesz, że to brud na lustrze? Może na matówce? Bardzo to jest brudne? Jeśli nie, to nie ma sensu czyść.

piotereks
16-10-2011, 11:11
A skąd wiesz, że to brud na lustrze? Może na matówce? Bardzo to jest brudne? Jeśli nie, to nie ma sensu czyść.

wrocil po wymianie matowki na nowa, wiec jak moga byc na niej brudy?
sa na lustrzy jakies paprochy bo za kazdym przejazdem po lustrze ircha przesuwaja sie w inne miejsce

Grzybu
16-10-2011, 22:25
wrocil po wymianie matowki na nowa, wiec jak moga byc na niej brudy?
sa na lustrzy jakies paprochy bo za kazdym przejazdem po lustrze ircha przesuwaja sie w inne miejsce
No cóż, wszystko zależy od serwisu. Jedno niestety nie wyklucza drugiego. To że matówka jest nowa nie znaczy że nie można jej ubrudzić podczas zakładania. Brudy mogą na niej osiąść też podczas klapania lustrem. Tylko broń Boże jej nie czyść!!!!!
Ja na Twoim miejscu dmuchałbym gruszką w komorę. Jak to nie pomorze, to dałbym sobie spokój i przyzwyczaił się do paprochów. W końcu tym się tylko kadruje. A jak coś zepsujesz to za pierdołę będziesz musiał wydać kasę na naprawę.

piotereks
17-10-2011, 16:52
No cóż, wszystko zależy od serwisu. Jedno niestety nie wyklucza drugiego. To że matówka jest nowa nie znaczy że nie można jej ubrudzić podczas zakładania. Brudy mogą na niej osiąść też podczas klapania lustrem. Tylko broń Boże jej nie czyść!!!!!
Ja na Twoim miejscu dmuchałbym gruszką w komorę. Jak to nie pomorze, to dałbym sobie spokój i przyzwyczaił się do paprochów. W końcu tym się tylko kadruje. A jak coś zepsujesz to za pierdołę będziesz musiał wydać kasę na naprawę.

Swita racja! wymienilem matowke przy okazji naprawy lampy wbudowanej w body, ktorej nie mogłem zamknąć. widze tam jakies malutkie drobinki, widac ze matowka jest czysciutka, musze jakąś pozadna gruszke sobie sprawic. co sadzisz o tym - doradz - http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-czyszczacy-do-optyki-rotin-i1854536411.html