Zobacz pełną wersję : Jaką dachówkę ceramiczną wybrać
Witam, zupełnie się na tym nie znam, każdy sprzedawca poleca to czym handluje, a w grę wchodzą poważne pieniądze, więc chciałem się dowiedzieć co polecicie, jakiego wybrać producenta, wzór, kolor.
Rafał_Sz
13-10-2011, 16:47
http://www.monier.pl/katalog-braas.html
http://www.jopek.pl/
http://www.roben.pl/produkty,dachowka-ceramiczna.xml
Do tego twoja wyobraźnia i dobrzy fachowcy od dachu.
układałem dachówke Jopka, pracowalem nawet z dekarzami jopka... układanie dachówki z jopka jest bardzo pracochłonne w porownaniu ze sposobem ukladania dachowek innych firm... dachówka z jopka jest tez ciezsza na dachu... co mi sie rzuciło w oczy to ze dachowka z jopka po nawet 10 latach wyglada tak samo... widzialem dachowki które sie łuszczyły... odpryskiwaly... chyba od słonca czy deszczów... po roku!...niestety nie wiem jakiej były firmy.... jezeli mialbym doradzic wzor dachowki jopka to tradycyjna kryta w koronke.... i dekarzy którzy robili przynajmniej kilka dachów w dachowce jopka... (najlepsi byliby dekarze jopka bo oni to poprostu mistrze w swoim fachu) ....tyle z mojej strony ;)
Kiedy ja budowałem domek, na tapecie była awantura z angobowanymi dachówkami czeskiego Tondacha. Wyglądały ślicznie, polakierowane, kolorowe, błyszczące. A potem widziałem całe place ze zwrotami. Pękała glazura, dachówka puszczała wodę.
Ja szukanie dachówek rozpoczynałbym od tego, czy dachówka ma dwa zamki, które wymuszają równe ułożenie. Ja niestety mam jednozamkową betonówkę i "fachowcy" próbowali zbyć moje czepianie się do niedoróbek, tym że dach się usiądzie pod śniegiem. Poza tym dwuzamkowa dachówka lepiej chroni przed nawiewaniem drobnego śniegu.
Osobiście polecił bym (a parenaście lat jestem związany z branżą dachową) coś produkowanego u naszych niemieckich sąsiadów :) Problem, że od paru lat w branży nastąpiła bardzo duża konsolidacja i rodzinne de facto firmy produkujące dachówkę ceramiczną zostały poprzejmowane przez "ceglarzy" - czyli np. Wiennerbergera :)
Temat jest prosty - produkcja cegły czy też dachówki ma dużo wspólnego - glina, piec, wypalanie - potrzebne są te same surowce i podobna technologia.
Jednak cegły sprzedaje się dużo więcej, co przełożyło się na wzrost zakładów, dochodów firm to produkujących gdy "dachówkarze" nie rośli w takim tempie i zostali celem przejęć.
W zasadzie wszystkie "zakupy" kończyły się w ten sam sposób - ograniczeniem asortymentu (strategia korporacyjna - produkujmy dużo, jednorodnie, szybko) i spadkiem jakości (mniej gliny = tańszy produkt).
Z tego co wiem w miarę z ofertą trzyma się Creato (też już przejęty) a na rynku w Polsce dostępny jest np Erlus - który nadal produkowany jest "autonomicznie" w Niemczech.
PiVi
A może ktoś się pochwali na co się zdecydował i dla czego akurat padł ten wybór.
A może ktoś się pochwali na co się zdecydował i dla czego akurat padł ten wybór.
Ja położyłem blachę z posypką ceramiczną AHI Roofing Corona.
Bo: tańsza niż ceramika, podobał mi się wygląd, lekka, odporna na uderzenia, odporna na zrywanie wiatru, cicha (podobnie jak ceramika nie bębni), 50 lat gwarancji.
enforces
31-07-2012, 09:37
http://www.monier.pl/katalog-braas.html
http://www.jopek.pl/
http://www.roben.pl/produkty,dachowka-ceramiczna.xml
Do tego twoja wyobraźnia i dobrzy fachowcy od dachu.
dodałbym jescze dobrze mi znaną firmę Dach Pol http://dach-pol.pl
A oni akurat mają hurtowanie materiałów i pokryć dachowych więc mają pełne spektrum. Z tego co swojego czasu się dowiedziałem to sporo niemieckiej dachówki jest uznana na rynku typu: Wienerberger, Meyer Holsen, Erlus. Ceramiczną robi też Röben.
enforces
31-07-2012, 09:39
A może ktoś się pochwali na co się zdecydował i dla czego akurat padł ten wybór.
dachówka ceramiczna jest chyba najbardziej premium produktem. Dodatkowo naturalnie wygląda, zapewnia odpowiednią cyrkulację i jest oczywiście trwała. Dobry dekarz, dobra dachówka i spokojnie kilkadziesiąt lat możesz spać spokojnie.
15 lat temu zdecydowałem się na Rupp Keramik - Achat. Święty spokój z dachem. Dzisiaj pewnie założyłbym karpiówkę, bo wygląda najładniej, ale wtedy nie miałem jeszcze wyrobionej opinii.
Powód dla którego kupiłem ten produkt był dość zabawny - po prostu założył ją wcześniej sąsiad, który miał duże doświadczenie w budownictwie i zaufałem jego rekomendacji.
enforces
03-08-2012, 09:41
15 lat temu zdecydowałem się na Rupp Keramik - Achat. Święty spokój z dachem. Dzisiaj pewnie założyłbym karpiówkę, bo wygląda najładniej, ale wtedy nie miałem jeszcze wyrobionej opinii.
Powód dla którego kupiłem ten produkt był dość zabawny - po prostu założył ją wcześniej sąsiad, który miał duże doświadczenie w budownictwie i zaufałem jego rekomendacji.
przynajmniej macie podobne dachy co może się fajnie komponować z otoczeniem. Ruppceramika to bardzo dobry producent z tego co słyszałem. To jest ta sama jakość co Brass.
MARS CooL
07-08-2012, 00:30
ja chyba polecę Creaton - drogie to to ale bardzo wysokie zamki i jest bardzo równa - przetyrzymała wichurę co to inne dachy latały po okolicy. Mam angobę w masie koloryzowaną i wypalaną w temp. o 200 st więcej niż normalnie. Po 10 latach tylko od strony północnej w jednym narozniku zieleniało ok 1,5m2 ale w zimie opalam weglem.
ja na swoj dach wybralem roben piemont w kolorze antracyt. prezentuje sie znakomicie a dekarze potwierdzili, ze uklada sie ja bardzo dobrze i ze jakosciowo jest bardzo dobra.
enforces
21-08-2012, 10:41
ja chyba polecę Creaton - drogie to to ale bardzo wysokie zamki i jest bardzo równa - przetyrzymała wichurę co to inne dachy latały po okolicy. Mam angobę w masie koloryzowaną i wypalaną w temp. o 200 st więcej niż normalnie. Po 10 latach tylko od strony północnej w jednym narozniku zieleniało ok 1,5m2 ale w zimie opalam weglem.
W Dach Polu Chrośla / Dębe zachwalają Erlusa i zamki Erloton.. Elementy te są wyjątkowo lekkie, trwałe i malowane proszkowo w kolorze dachówki. Są systemowe. Erloton niby produkuje nawet elementy montażu paneli słonecznych. :)
ja mam u siebie robena. polecil mi znajomy dekarz. dlugo myslalem nad konkretym typem i wybralem taka: http://klinkierbud.pl/produkt/bornholm-typ-s-miedziana-angobowana/. jest trwała, łatwo się ją ułozyo i odporna jest.
robin102
24-11-2016, 18:38
Cementowa dachówka BRASS, łatwa w ukladaniu, trwała, stabilna i odporna na wiatry. Nie droga.
dachówka ceramiczna Roben jest odporna na uszkodzenia, mrozy, nie kruszy się, nie ma wykwitów. to sa powody, dla ktorych polecę tę dachówkę
dachówka ceramiczna jest odporna na uszkodzenia, mrozy, nie kruszy się, nie ma wykwitów. to sa powody, dla ktorych polecę tę dachówkę
Nie musisz się powtarzać, no chyba ze szef Ci kazał...
zvierzak
24-04-2017, 11:58
ja chyba polecę Creaton - drogie to to ale bardzo wysokie zamki i jest bardzo równa - przetyrzymała wichurę co to inne dachy latały po okolicy. Mam angobę w masie koloryzowaną i wypalaną w temp. o 200 st więcej niż normalnie. Po 10 latach tylko od strony północnej w jednym narozniku zieleniało ok 1,5m2 ale w zimie opalam weglem.
A ja nie polecam firmy Creaton!
To co ta firma wyprawia nie mieści się w głowie, Sprzedawca sprzeda ci wszystko co potrzebujesz a potem firma Creaton wypnie się na ciebie bo akurat nie maja na stanie np bocznych dachówek i mozesz mieć dach nie wykończony nawet przez 3 lata.
MARS CooL
24-04-2017, 12:04
Teraz moglo sie zmienic ale jeden dach mam zrobiony w 2004r potem kolejny w 2009r i ostatni w zeszlym roku. Wszystkie bardzo dobrze sie zachowuja. Co do zamowien i stanow to chyba inny temat niz jakosci dachowki.
Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
tak jak ktos tam u gory piszę, Roben to strzał w 10!
ppfalcon
30-05-2017, 09:28
Bardzo marny ten (anty)marketing
grzegorzps
05-06-2017, 12:09
I nagroda "Złoty kilof" za odkopanie wątku z 2006 :-o
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.