PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro Nova 200 vs Mekko p205. A może coś innego?



Sapphiron
12-10-2011, 09:52
Witajcie.

Poszukuję torby na zestaw: d700 z gripem + d700 + 2xsb900 + 85/1.8 + 50/1.8 + 35-70/2.8 + pierdoły typu karty aku itp.

Czy możecie polecić która torba da radę? Jeśli żadna to jaka inna?
Fundusz do 300zł, zastosowanie śluby i sesje plenerowe :)

Foto7
12-10-2011, 10:12
Zobacz co można upakować do Nowa 200 (http://www.cambags.com/bag-type/shoulder-bags-menu/lowepro-shoulder-bags/item/480-lowepro-nova-200aw.html)

A tutaj masz wybór toreb na dwa korpusy i resztę gratów (http://www.cambags.com/by-bag-size/by-bag-size-shoulder-bags/by-size-shoulder-1-2-bodies-more.html)

Pozdrawiam

Toma
12-10-2011, 10:37
Tamrac Pro 12, nówka wprawdzie ok 350pln, ale kupiłem sobie tu na forum używkę, ideał za jakieś dwieście z groszami, a noszę w niej: 2xD700 + SB-900+SB-800+jakaś lampka manualna oraz 28-75, 70-200VR, 16/2.8, 35/1.8, 50/1.4, 85/1.8, 28-105, tony baterii, obie ładowarki, filtry, POLECAM !!! wcześniej miałem Nova 5, Hamę Defender 220, jakąś największą od Mekko, ale dopiero ten tamrac spowodował, że nowej torby już nie poszukuję :)

Sapphiron
12-10-2011, 10:59
niestety powyżej 300 nie da rady...

tomko
12-10-2011, 11:32
Sprzętu masz za > 12 tys a szkoda by ci było dorzucić parę złotych do torby.
Ten sprzęt zarabia Ci na chlebek, dbaj o niego ;)
Oprócz pojemności sprawdź spód torby. Na plenerach są różne warunki, warto żeby był od spodu dobrze zabezpieczony.
Udanych zakupów
Pozdrawiam

Sapphiron
12-10-2011, 13:07
no cóż, to jest nie przewidziany wydatek i musi być na szybko. Na reportażu pewien człowiek mi rozciął plecak i zostałem tylko z kamizelka... Dlatego muszę kupić cokolwiek co przetrwa jeszcze dwa zlecenia i będzie miało urlop...

photez
12-10-2011, 13:35
Z ciekawosci - w jaki sposob rozciął ci plecak?
Umyślnie (chcial ukraść sprzęt ?) czy przypadkowo?

coroner
12-10-2011, 13:39
Osobiście mam NOVA 5, ale gabarytowo to to samo co 200 (200 jest chyba 2cm wyższa).
Mieszczę D300s+ MB-D10 + 50/1.8, 35/1.8, 85/1.8, Metz 48, YN-460 + zostaje miejsce na 2-3 szkła/dodatkowe body z gripem. A to tylko główna przegroda. W kieszonce a klapie szmatka i filtry. w kieszonce bocznej baterie, zaślepki, wyzwalacze, stopki pod lampy, karty itd.
W innej konfiguracji: D300s + MB-D10 + 17-55 (lub 14-24, 24-70), D40, 35, 50, 85, Metz 48, YN-460.

Flores
12-10-2011, 16:38
Mam Nova 200 i spokojnie Ci to wejdzie co wymieniłeś. Trzeba tylko ładnie wszystko sobie rozplanować z tymi gąbeczkami. A pierdy typu karty, szmatki itp można wszędzie upchać i będzie jeszcze miejsce żeby zmieścić teściową ;). Jednym mankamentem jest rączka, gdzie po dwóch latach materiał się przetarł i wygląda to niefajnie. Tak myślałem o wysłaniu tego na gwarancję ale chyba sobie podaruję, za dużo zachodu.

Sapphiron
12-10-2011, 16:59
A więc tak. Po bojach w sklepach FJ i MM Nova 200... została odrzucona... Zestaw owszem został zmieszony, a raczej upchany mało wygodnie.

Za to zostałem skuszony na Mekko p206. Zestaw wchodzi idealnie, jest otwór na górze do szybkiego dostępu, w kieszonkach mieści się mega ilość pierdółek, szmatek itp.
Wydaje się wielka ale wygodnie się nosi :)