PDA

Zobacz pełną wersję : zalane fabryki Nikona i Canona Tajlandia



Antonioo
11-10-2011, 13:05
http://www.optyczne.pl/4309-nowo%C5%9B%C4%87-Pow%C3%B3d%C5%BA_w_Tajlandii_-_fabryki_Canona_i_Nikona_zalane.html


ta informacja nie napawa optymizmem . . .

lesiuc
11-10-2011, 13:09
To kara za kontrolę jakości.
W Tajlandii klepią D7000 ;)

mycza
11-10-2011, 13:20
http://www.optyczne.pl/4309-nowo%C5%9B%C4%87-Pow%C3%B3d%C5%BA_w_Tajlandii_-_fabryki_Canona_i_Nikona_zalane.html


ta informacja nie napawa optymizmem . . .

Tak, ciekawe ile pójdą ceny w górę:roll:

Antonioo
11-10-2011, 13:24
otóż to, skoro już i tak Nikon Polska zapowiadał , podniesienie cen o 10-15 % w przeciągu kilku dni

velaskez
11-10-2011, 13:28
Śmieszne to. Wy to kupujecie te aparaty jak mleko czy bułki, co? Co się wzbije musi spaść, można się wstrzymać z kupnem, a kto ma rzeczywiste parcie to i tak kupi.

morzon
11-10-2011, 13:28
otóż to, skoro już i tak Nikon Polska zapowiadał , podniesienie cen o 10-15 % w przeciągu kilku dni

Nie tylko NP, ogólnie wszędzie wchodzi nowa polityka cenowa. Ale to może oznaczać... że przewidzieli powódź! Strach się bać w takim razie jakie to kosmiczne ficzery będą w D4 :lol:

Antonioo
11-10-2011, 13:32
Śmieszne to. Wy to kupujecie te aparaty jak mleko czy bułki, co? Co się wzbije musi spaść, można się wstrzymać z kupnem, a kto ma rzeczywiste parcie to i tak kupi.


słuchaj , a czy popatrzyłeś na problem z punktu widzenia sklepu ? Ciebie może to nie obchodzi, ale pewną część osób tak . . .

U-CUT
11-10-2011, 13:39
Śmieszne to. Wy to kupujecie te aparaty jak mleko czy bułki, co? Co się wzbije musi spaść, można się wstrzymać z kupnem, a kto ma rzeczywiste parcie to i tak kupi.

Dokladnie

Parcia nie mam na nowa puche,ale jak sie pojawi to pewnie kupie-CHEC POSIADANIA ;)

verus
11-10-2011, 13:41
Trzeba będzie sprawdzać czy sprzęt nie jest po powodziowy :-)

Hertha
11-10-2011, 15:45
Śmieszne to. Wy to kupujecie te aparaty jak mleko czy bułki, co? Co się wzbije musi spaść, można się wstrzymać z kupnem, a kto ma rzeczywiste parcie to i tak kupi.

To samo usłyszałem od znajomego kiedy chciałem kupić D700 za 6800. Powiedział... wstrzymaj się wzbiło się o 200 zł to i musi spaść...

zarowka
11-10-2011, 15:48
otóż to, skoro już i tak Nikon Polska zapowiadał , podniesienie cen o 10-15 % w przeciągu kilku dni

serio? chyba powariowali! dobrze, że póki co nie planuję żadnych zakupów!

ekonet
11-10-2011, 19:27
http://www.optyczne.pl/4309-nowo%C5%9B%C4%87-Pow%C3%B3d%C5%BA_w_Tajlandii_-_fabryki_Canona_i_Nikona_zalane.html


ta informacja nie napawa optymizmem . . .
Taaak... "Canona" napisał z wielkiej litery, "Tajlandii" też, a "nikona" to już nie (w tytule). Nikoniarz od siedmiu boleści. ;)
(już poprawiłem) ;)

ASAHI
11-10-2011, 19:32
Niestety wszystko podrożeje. A potem znowu podrożeje.
Szara rzeczywistość..

Motorniczy
11-10-2011, 19:40
Normalnie jak podczas stanu wojennego... idziemy z babcia po swieczki , dzem i ryz :P

thorcik
11-10-2011, 19:49
Normalnie jak podczas stanu wojennego... idziemy z babcia po swieczki , dzem i ryz :P

Cukier, kupujcie cukier!

ASAHI
11-10-2011, 19:59
No tak, jakoś ten bimber trzeba pędzić..

mariaczi666
11-10-2011, 20:36
'Eksperci' i analitycy przewidują wzrost cen sprzętu agd/rtv pod koniec roku a ma to związek z kursem Euro, który ma być kiepski dla nas. Tak w ogóle to srają w portki aby nie przekroczył 4,2pln bo wtedy jest duża szansa na przekroczenie konstytucyjnej bariery relacji PKB do długu publicznego. Jeśli tak się stanie to możemy mieć o wiele większe kłopoty niż wzrost cen produktów Nikona o 10-15%. A chyba można miec obawy bo póki co Euro po 4,30...

credka
11-10-2011, 22:19
O ile mi wiadomo, to wszystko ma zdrożeć w ciągu najbliższych kilku miesięcy, i to nie mało... Dziwne więc, żeby sprzęt taniał... Lepiej zakasajcie rękawy i bierzcie się mocniej do roboty, bo raju to my długo nie zobaczymy. No chyba, że spełni się 28.X.'11 albo grudzień 2012 (http://www.przebudzenie.com.pl/forum/printview.php?t=427&start=0&sid=caf8e56058540c26cb0e49f55429f599) ;)

costi
12-10-2011, 00:47
Przed świętami zawsze wszystko drożeje...

FHR
12-10-2011, 01:30
Ach, jak dobrze tym, co już wszystko mają i tylko o zdjęciach myślą... ;)

Motorniczy
12-10-2011, 14:15
Ach, jak dobrze tym, co już wszystko mają i tylko o zdjęciach myślą... ;)

Mam pralke za 8000 zl ale trzeba kupic lepsza za 12000 zl , klasyczny syndrom posiadania :)

Rafał_Sz
12-10-2011, 14:48
Mam pralke za 8000 zl ale trzeba kupic lepsza za 12000 zl , klasyczny syndrom posiadania :)
Droższa nie znaczy lepsza. ;)

Pienia
12-10-2011, 15:19
jeszcze kilka dni temu, jak nikt nic nie mówił o powodzi, szkła zdrożały o 180-250 plnów...a nie które sklepy wstrzymały się ze sprzedażą, jak np. FOTOPANORAMA.PL, gdzie zmówiłem N85/1.8 i się wycofali mimo, że oferta na ich stronie, CENEO czy SKAPIEC jest aktualna...zamiast kupić za 1340 kupię za ok. 1500...

blackside
12-10-2011, 17:10
cena sb-400 do dziś nie spadła poniżej 199ziko... Może sprzedam swojego d3100 za więcej niż dałem :P...
A tak na poważnie bardzo im współczuje... nie tyle co nikonowi ile ludziom którzy tam robili... itd. Powódz to draństwo.

Motorniczy
12-10-2011, 17:20
Droższa nie znaczy lepsza. ;)

Nawet sobie nie wyobrazasz co ta pralka potrafi , no .. powiem Ci , ona pierze lepiej niz insze pralki ! ona generalnie pierze a inne nie ! :)

Rafał_Sz
12-10-2011, 17:28
Nawet sobie nie wyobrazasz co ta pralka potrafi , no .. powiem Ci , ona pierze lepiej niz insze pralki ! ona generalnie pierze a inne nie ! :)
Po kupnie i tak się okaże, że za mocno szumi. ;)

Seeker
12-10-2011, 17:58
Sony też
http://www.sonyalpharumors.com/the-real-cause-of-the-a77a65-shipping-delay-is-the-flood-in-thailand/

btw: chyba mi jakiś skrypt nie działa, bo pod zdjęciem jest "pomachai",
a jak macham, to nic się nie dzieje.
Działa to u kogoś...?

Chodzi o foto nad którym stoi: "...A77/A65 shipping ..." ;)

mateo912
12-10-2011, 19:46
Sony też
http://www.sonyalpharumors.com/the-real-cause-of-the-a77a65-shipping-delay-is-the-flood-in-thailand/

btw: chyba mi jakiś skrypt nie działa, bo pod zdjęciem jest "pomachai",
a jak macham, to nic się nie dzieje.
Działa to u kogoś...?

Chodzi o foto nad którym stoi: "...A77/A65 shipping ..." ;)

tam jest poRNchai :D

tylko co to jest to chai?:D

wasilewk
12-10-2011, 19:58
Tak, ciekawe ile pójdą ceny w górę:roll:


Poszły, ale i tak kupić nie można.
Jeszcze dwa dni temu w pewnej hurtowni było ponad 30szt. N70-300VR (produkowany w Tajlandii).
Wczoraj był już tylko jeden. Dziś w żadnej z dostępnych hurtowni go nie ma. Ludzie są szybsi od myśli...

Cena: stara 1830zł
Nowa: coś ok. 3tys.

Seeker
12-10-2011, 20:58
"tam jest poRNchai"

Nawet gdyby było pomachai, to i tak nie po naszemu. Zabawiłem się
tylko przez chwilę w "dziennikarza" "fakt"u ;)

Seeker
15-10-2011, 15:19
Trafiłem gdzieś na taki motyw: (wycinek z jakiejś dyskusji)

" "W wyniku powodzi jaka była w Tajlandii kilka dni temu bardzo ucierpiała fabryka Nikon.
W związku z tym należy się spodziewać braku na rynku lustrzanek Nikon modele od 3100 w górę i 300 s.
Tylko Nikon D700 produkowany był w innej fabryce.
Podstawowe obiektywy też niestety też spotkał ten sam los co lustrzanki.
W magazynach Nikona brak już jest tych towarów.
.....
Ceny w internecie są już wyższe niż w detalu i już w najbliższym czasie można liczyć się ze sporą podwyżką cen."

Info wewnątrz branżowe."


Niestety komp mi się później zawiesił i nie mogę tego teraz znaleźć.
Skopiowałem tylko powyższy fragment do kapownika, żeby nie zapomnieć wstawić.

TheNoX
16-10-2011, 09:54
Niestety na własnej skórze przekonałem się , że nastąpił kryzys dostępności lustrzanek NIkona - w FJ body D7k tylko na zamówienie i w cenie o ponad 100zł wyższej, w innych sklepach w moim regionie braki w dostępności - same zestawy z kitami. Na szczęście na Allegro znalazłem jeden w niedalekiej okolicy i jak się okazało to z "rozbiórki" zestawu kitowego. Zapewne w wielu sklepach jeszcze jest dostępne samo body, jednak kłopoty z jego zdobyciem "od ręki" są widoczne.

woytec60
06-11-2011, 13:02
A to to czytaliście?
Powódź w Tajlandii - oświadczenie firmy Nikon (http://www.optyczne.pl/4373-nowość-Powódź_w_Tajlandii_-_oświadczenie_firmy_Nikon_.html)
O zakupach za przyzwoitą cenę nie ma co myśleć...

Rafał_Sz
06-11-2011, 13:04
Nie raz i nie dwa. :)

szymonvader
06-11-2011, 13:38
chciałem kupić 70-200 VR w marcu, niestety ceny po trzęsieniu ziemi powędrowały ostro w górę. Przeżyłem to i odczekałem do teraz. Miałem już prawie całą kwotę (ok 1000 zł więcej niż w marcu) i co.... ceny w górę o kolejny 1000. Póki co olewam sprawę. Cena od marca poszła w górę o ponad 2000 zł to jest paranoja. I co ma do tego powódź, skoro Nikon chwali się, że ten typ jest w całości produkowany w Japonii?
Poszukam okazji odkupienia używki bo za nówkę w takiej cenie podziękuję.

wasilewk
06-11-2011, 13:55
chciałem kupić 70-200 VR w marcu, niestety ceny po trzęsieniu ziemi powędrowały ostro w górę. Przeżyłem to i odczekałem do teraz. Miałem już prawie całą kwotę (ok 1000 zł więcej niż w marcu) i co.... ceny w górę o kolejny 1000. Póki co olewam sprawę. Cena od marca poszła w górę o ponad 2000 zł to jest paranoja. I co ma do tego powódź, skoro Nikon chwali się, że ten typ jest w całości produkowany w Japonii?
Poszukam okazji odkupienia używki bo za nówkę w takiej cenie podziękuję.

Powiem za siebie:

Dla mnie takie ceny - to i tak odpada zakup za gotówkę. A na raty: czy płacę 200zł, czy 230 miesięcznie - to już pestka. Za to możliwość sprawdzenia i wyboru sztuki - nieoceniona.

Pzdr.

szymonvader
06-11-2011, 21:38
Dla mnie podwyżka z 6800 na 8888 jednak ma znaczenie. Nawet przy zakupie ratalnym.

krokus66
07-11-2011, 12:22
Warto przeczytać.


http://www.swiatobrazu.pl/nikon-wydal-nowe-oswiadczenie-w-sprawie-powodzi-24900.html

robin102
07-11-2011, 14:03
Dobrze jest. Wznowią produkcję w styczniu, w praktyce pewnie w marcu czyli na początek naszego sezonu fotograficznego, a do tego czasu oby nie dać się zwariować. W zimę raczej zapotrzebowanie na sprzęt foto nie wzrasta. Spekulanci mogą się ładnie przejechać, ale wiadomo pieniądze biorą się z ryzyka.

mateo912
07-11-2011, 14:06
Dobrze jest. Wznowią produkcję w styczniu, w praktyce pewnie w marcu czyli na początek naszego sezonu fotograficznego, a do tego czasu oby nie dać się zwariować. W zimę raczej zapotrzebowanie na sprzęt foto nie wzrasta. Spekulanci mogą się ładnie przejechać, ale wiadomo pieniądze biorą się z ryzyka.

wznowią w styczniu a fabryki pełną parą będą działać w marcu.
Więc jak to ma się do Twojego "w praktyce pewnie w marcu"

krokus66
07-11-2011, 14:54
Zwracam uwagę, że mowa jest o lustrzankach z matrycą APS-C.

mateo912
07-11-2011, 15:42
Zwracam uwagę, że mowa jest o lustrzankach z matrycą APS-C.

a myślisz że to nie jest powiązane ze sobą?
nie ma zysku z 1 półki trzeba podnieść ceny z 2 półki.

krokus66
07-11-2011, 16:02
a myślisz że to nie jest powiązane ze sobą?
nie ma zysku z 1 półki trzeba podnieść ceny z 2 półki.

Zwracam li tylko uwagę na treść artykułu.
Znaczy się, że produkcja innych idzie i należy chociaż z tego się cieszyć niż tylko się dołowac. Można założyć również, iż praca wre nad D700x, D800 i D4. Z dwojga złego wolę możliwość zakupu produktu droższego niż nie mieć tej możliwości.


a myślisz że to nie jest powiązane ze sobą?
nie ma zysku z 1 półki trzeba podnieść ceny z 2 półki.

Nie ma towaru z 1 półki, więc ceny towaru z 2 półki idą w górę. O.K.
To ja się pytam: Jak mocno poszybują ceny towarów gdy wstrzymana będzie produkcja tych z 1, 2 oraz 3 półki a handel będzie wyprzedawał tylko ich resztki? Widzisz chyba zasadniczą różnicę?

wer
07-11-2011, 17:07
Wstrzymano zapowiedź D800. A wszystko wskazuje, że miało być to ogłoszone 26 października. Nie wiadomo czy jakieś części do D700, D3 nie są produkowane w Tajlandii. Aparaty składane w Japonii, ale część rzeczy robią w Tajlandii, bo nie opłaca się robić czegoś w dwóch miejscach. Z jakiś powodów Nikon zwiększa nacisk na sprzedawców na ceny referencyjne, wzrastają ceny na całym świecie. Może być też tak, że produkcję D700 wstrzymano, bo ruszyła produkcja D800, powódź spowodowała zmianę planów, znów musieli przestawiać linie produkcyjne i dlatego jest dołek z dostępnością. W każdym razie Nikon ma sporo roboty z zabezpieczeniem na przyszłość działalności produkcyjnej.

robin102
07-11-2011, 18:40
Zwracam uwagę, że mowa jest o lustrzankach z matrycą APS-C.
Czyli z matrycą FX produkują w kraju świecącej wiśni ;)
Przetrzymajmy to wszystko i nad ludźmi się pochylmy którzy tam zginęli.

krokus66
07-11-2011, 21:01
Czyli z matrycą FX produkują w kraju świecącej wiśni ;)
Przetrzymajmy to wszystko i nad ludźmi się pochylmy którzy tam zginęli.

1. "... w kraju świecącej wiśni."
Dobre, naprawdę dobre.
Nigdzie nie doczytałem się o wstrzymaniu produkcji puszek FX po powodzi. Miejmy nadzieję, że praca nad nimi wre aczkolwiek z dużym prawdopodobieństwem zakładam, że niektóre części mogą być wytwarzane w innych zakładach. Miejmy nadzieję, iż je woda nie zalała tak jak nas krew zalewa.

2. "Przetrzymajmy to wszystko i nad ludźmi się pochylmy którzy tam zginęli."
Święte słowa, święte słowa ... podpisuję się pod tym.
Pamiętając o puszkach, o naszych przyjemnościach nie wolno nam zapominać o tragedii ludzi, którzy tam zginęli oraz o ich bliskich. My fotograficy powinniśmy wykazywać się szczególną wrażliwością w takich sytuacjach.

prz3mo
07-11-2011, 21:25
Dobrze jest. Wznowią produkcję w styczniu, w praktyce pewnie w marcu czyli na początek naszego sezonu fotograficznego, a do tego czasu oby nie dać się zwariować. W zimę raczej zapotrzebowanie na sprzęt foto nie wzrasta. Spekulanci mogą się ładnie przejechać, ale wiadomo pieniądze biorą się z ryzyka.

Amen.

rat
07-11-2011, 23:28
nosze sie z zamiarem zakupu d7k lub 300s. kontroluje ceny i jest beznadziejnie... z miesiac temu d7k z kitem 18-105 kosztowal w FJ 4444zl. dzis jest to cena 4999. body kosztowalo ok 3,5 tys zł. body d300s bylo po niecale 4200 zl dzis jest to 4777 zl. mialem nadzieje kupic aparat sobie na swieta, jednak chyba zrobie to w pozniejszym terminie... gdy ceny wroca do normalnego poziomu... ceny lamp tez poszy w gore o ok 150 zł. poza tym w wielu sklepach produkt ma status "chwilowo niedostepny" np w FJ juz sie nie dostanie samego body d7k :( chociaż czytajac opinie o tym aparacie chyba nie mam ochoty go posiadac. ale moze po wznowieniu produkcji w nowych fabrykach jego jakosc sie podniesie? coz pozostaje poczkeac kilka miesiecy

krokus66
08-11-2011, 11:50
nosze sie z zamiarem zakupu d7k lub 300s. kontroluje ceny i jest beznadziejnie... z miesiac temu d7k z kitem 18-105 kosztowal w FJ 4444zl. dzis jest to cena 4999. body kosztowalo ok 3,5 tys zł. body d300s bylo po niecale 4200 zl dzis jest to 4777 zl. mialem nadzieje kupic aparat sobie na swieta, jednak chyba zrobie to w pozniejszym terminie... gdy ceny wroca do normalnego poziomu... ceny lamp tez poszy w gore o ok 150 zł. poza tym w wielu sklepach produkt ma status "chwilowo niedostepny" np w FJ juz sie nie dostanie samego body d7k :( chociaż czytajac opinie o tym aparacie chyba nie mam ochoty go posiadac. ale moze po wznowieniu produkcji w nowych fabrykach jego jakosc sie podniesie? coz pozostaje poczkeac kilka miesiecy

Jak czytam niektóre opinie to mi się wszystkiego odechciewa. Nie dajmy się zwariować.

qualin
08-11-2011, 16:34
Wlasnie zajrzalem sobie do cennnika listopad 2011 na stronie nikon.pl
http://www.nikon.pl/tmp/PL/2419865273/3760176746/2327365364/27184057/1366269274/2215133712/491474971/2295102025/1237327324/2654154616/4179941312.pdf

Taki maly przyklad:
- D700 body - 11 099,27 zl.
- D7000 18-105 - 6099 zl, samo body - 5199 zl
- D300s body - 7 015,66 zl

Ja za d7000 z kitem dalem 4899 prawie rok temu. Czyli teraz moglbym odsprzedac po kosztach zakupu, tymbardziej, ze w sklepach brak puszek.

robin102
08-11-2011, 16:53
Strachy na lachy :)
Znajdź Kolego też kogoś ktoś się z guuupim na rozumy pomieniał i tyle zapłaci np. za starocia D700.

mateo912
08-11-2011, 17:48
Strachy na lachy :)
Znajdź Kolego też kogoś ktoś się z guuupim na rozumy pomieniał i tyle zapłaci np. za starocia D700.

ale teraz jest zmieniona polityka cenowa. sprzedawca musi sprzedawać w cenie sugerowanej.
promocje tylko za zgoda "góry"

adrian8308
10-11-2011, 12:16
Przymierzam się d kupna stałki, dziś dzwoniłem do dwóch dużych sklepów i nie mają żadnej pięćdziesiątki z silnikiem, w obydwu się tłumaczyli że zalało fabrykę, usłyszałem "może będą w przyszłym miesiącu". Na to wygląda, ze nie dość że ceny windują do góry, to do tego powoli zaczyna brakować sprzętu. Niestety trzeba przeczekać ten okres.

Kundzior
10-11-2011, 13:53
Spodziewaj się 50siątki w lutym najszybciej.

Kundzior
10-11-2011, 21:18
Gablota NIKONA coraz puściejsza....

Rafał_Sz
10-11-2011, 21:33
Gablota NIKONA coraz puściejsza....
Będzie jak za komuny. Nic nie będzie. :)

wer
10-11-2011, 23:05
Hmmm, w sumie to przez kolor logo tak mają!

uW8SnDH9IX8

krokus66
11-11-2011, 23:57
Będzie jak za komuny. Nic nie będzie. :)

Będzie ale dla bogatych.:p

jaroo1
16-11-2011, 18:42
Będzie ale dla bogatych.:p

I dobrze nie będzie kusić...

krokus66
17-11-2011, 12:21
I dobrze nie będzie kusić...

Kusić to będzie ale do ... grzechu.:grin:

grzehuu
18-11-2011, 23:35
Kusić to będzie ale do ... grzechu.:grin:

co?? gdzie?? do mnie??

iczerwinski
20-11-2011, 00:50
Wlasnie zajrzalem sobie do cennnika listopad 2011 na stronie nikon.pl
http://www.nikon.pl/tmp/PL/2419865273/3760176746/2327365364/27184057/1366269274/2215133712/491474971/2295102025/1237327324/2654154616/4179941312.pdf

Taki maly przyklad:
- D700 body - 11 099,27 zl.
- D7000 18-105 - 6099 zl, samo body - 5199 zl
- D300s body - 7 015,66 zl

Ja za d7000 z kitem dalem 4899 prawie rok temu. Czyli teraz moglbym odsprzedac po kosztach zakupu, tymbardziej, ze w sklepach brak puszek.

Tak, możesz...

wer
21-11-2011, 05:36
http://wiadomosci.wp.pl/title,Juz-ponad-600-ofiar-smiertelnych-powodzi-w-Tajlandii,wid,14002968,wiadomosc.html

Już 602 osoby zginęły w Tajlandii. Powódź trwa jeszcze w 17 z 77 stanów. Z niektórych miejsc woda zejdzie dopiero za kilka tygodni.

krokus66
28-11-2011, 09:15
Ceny ciągle rosną bo ...; no właśnie.

W ten piątek kupiłem w dużym sklepie stacjonarnym profesjonalną wiertarkę udarową firmy Bosch. Oglądałem ponadto: Makitę, Kress i Matebo. Dwukrotnie pytałem sprzedawcę czy zdrożały i o ile z tytułu zmiany kursu walut. Zapewniał mnie, że w tym roku zdrożały tylko jeden raz, w kwietniu o 5%. Podkreślił, że na pewno zdrożeją po Nowym Roku. Około 90% wiertarek tych 4 firm było w promocji, te które oglądałem były tańsze ok. 90-130 zł brutto. Zaznaczam, że nic nie targowałem, nie sugerowałem nawet zbyt wysokich cen (gdyż tak nie uważam) a sprzedawca sam z włanej woli dołożył mi bezpłatnie dłuto do podkuwania. Tym podarunkiem mnie kupił, wiertła i inne drobiazgi będę kupował tylko u niego mimo, że jest mi bardzo nie po drodze.

Okazuje się, że są sprzedawcy, którzy nie podnoszą cen pod byle pretekstem.

I to by było na tyle.:lol:

krokus66
28-11-2011, 21:33
Taka cisza, co niemożliwe???
Nikt nie wierzy? Jeśli ktoś sobie życzy, to mogę podać dokładny adres sklepu.

nowart
28-11-2011, 21:50
Chętnie bym odpowiedział ale na tak wzruszającą i łapiącą za serce historię brak słów...
Odpowiem jako sprzedawca sprzętu fotograficznego - nie pozostaje Ci nic innego jak omijać szerokim łukiem pazerne hieny spod szyldu fotosprzedawców i zacząć zaopatrywać się u swojego sprzedawcy wiertarek. Wskaż mu atrakcyjną niszę. Skoro taki z niego obrotny przedsiębiorca, że potrafi zdyskontować 20% wzrost kursu walut kosztem swojej marży oraz uniknąć podwyżek wprowadzanych przez samych producentów to tylko patrzeć jak wyrośnie nam solidny, tani i uczciwy sprzedawca sprzętu foto. I pewnie jeszcze jakiś obiektywik dorzuci gratis :D

krokus66
28-11-2011, 23:22
Pisząc o wiertarce przytoczyłem suchy fakt, nic więcej.
Celem moim było wykazanie, że nie wszyscy podnoszą ceny, bo kursy walut się zmieniły. Nawet w foto jak porównamy cenę D700 sprzed kryzysu z obecną, to uzyskamy współczynnik, który nijak ma się do wzrostu kursu. Ponadto ten współczynnik winien być dokładnie taki sam dla innych puszek i szkieł. Tylko tyle.

W wątku "Spekulacje o D800" pod nr 4396 napisałem:
"Pragnę dodać, że ja w swoich wypowiedziach nie bronię/ atakuję producentów bądź handlowców. Zajmuję stanowisko wyważone i pragmatyczne."

Tym wpisem chciałem zwrócić uwagę, że piszę bezstronnie - nie chcę nikogo urazić. Chyba niewiele znajdziesz na forum wypowiedzi równie delikatnych. Mam natomiast prawo do uczciwego ukazywania pewnych faktów.

Żeby było jasne. Wiem doskonale, że ceny zakupu w hurtowni/ u producenta przede wszystkim zależą od częstotliwości i wielkości zamawianych partii towaru. Mały sklep jest już na starcie przegrany, często ledwie wiąże koniec z końcem - nie winię za to właściciela, że jest mało operatywny i niezaradny. Jednak diametralnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wielkich sieci handlowych o zasięgu europejskim. Wiem po sobie jak wyglądają "negocjacje", jak narzucają bandyckie ceny i jaką biorą marżę.

Czy teraz mnie zrozumiałeś? Ja do Ciebie i Twoich/ naszych Kolegów absolutnie nic nie mam, bardziej Wam nieraz współczuję niż Ci się wydaje. Ja jednak też proszę o odrobinę zrozumienia i wybaczenia mojej irytacji.

ekonet
29-11-2011, 00:12
wiertarkę [...] Matebo
Nie istnieje. ;)

kazwita
29-11-2011, 00:27
Nie istnieje. ;)

Jeszcze…
Może właśnie w dalekich Chinach są drukowane nalepki z tą nazwą. Pozostaje jeszcze dobrać właściwy kolor tworzywa na obudowę. ;)

krokus66
29-11-2011, 09:42
Nie istnieje. ;)

Ha, ha, ha ... :mrgreen: masz rację - Metabo.

Nie ma jednak takiego złego, co by na dobre nie wyszło. Muszę Twój post koniecznie pokazać żonie i dzieciom. Ciągle mi mówią, że trudno ze mną wytrzymać gdyż jestem bardzo upierdliwy. Mam cichą nadzieję, że teraz bardziej łaskawym okiem na mnie spojrzą.:lol::lol::lol::lol::lol: Może teraz wzniosą oczy do Boga i zmówią paciorek za moje zdrowie.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Jeśli jesteś taki dokładny, to napisałem ponadto: "... a sprzedawca sam z włanej woli dołożył mi bezpłatnie dłuto do podkuwania."

Wiertarka i ma funkcję kucia? Niemożliwe.:roll::roll::roll: Prawidłowa nazwa brzmi:

Młot udarowo-obrotowy SDS-Plus z podkuwaniem ... symbol ... Professional.

:shock:

zdyboo
29-11-2011, 10:05
Prawidłowa nazwa brzmi:

Młot udarowo-obrotowy

Masło maślane, młot z definicji jest udarowy.

krokus66
29-11-2011, 10:34
... nie pozostaje Ci nic innego jak omijać szerokim łukiem pazerne hieny spod szyldu fotosprzedawców ...

Na marginesie.

Nigdy nie słyszałem takiego określenia w stosunku do sprzedawców.

ekonet
29-11-2011, 23:15
Muszę Twój post koniecznie pokazać żonie i dzieciom. Ciągle mi mówią, że trudno ze mną wytrzymać gdyż jestem bardzo upierdliwy. Mam cichą nadzieję, że teraz bardziej łaskawym okiem na mnie spojrzą.:lol::lol::lol::lol::lol: Może teraz wzniosą oczy do Boga i zmówią paciorek za moje zdrowie.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
To słuszny kierunek, drugi paciorek (z leżeniem krzyżem) niech zmówią za moje otoczenie. ;)

krokus66
30-11-2011, 10:26
To słuszny kierunek, drugi paciorek (z leżeniem krzyżem) niech zmówią za moje otoczenie. ;)

Świetne. :mrgreen:

Muszę Cię jednak zmartwić. Ja już w tej intencji zmówiłem bardzo wiele pacierzy. Brak efektów. Jak widać wyrozumiałość i cierpliwość boska też ma swoje granice.:lol::lol::lol::lol::lol:

wer
30-11-2011, 12:10
A Nikon uruchamia produkcję, przeniósł się do innej fabryki.

krokus66
30-11-2011, 12:44
A Nikon uruchamia produkcję, przeniósł się do innej fabryki.

Tak, podałem link w "Spekulacjach ..." To jest dobra wiadomość.

wasilewk
11-01-2012, 20:16
Dzisiaj:
http://www.nikon.com/news/2012/0110_01_e.htm (http://www.nikon.com/news/2012/0110_01_e.htm)

w razie czego "Google translate".

Majek
11-01-2012, 22:57
No tak, zapowiadają powrót do normalnej produkcji z końcem marca, a na jakiekolwiek zamiany w sklepach trzeba będzie z rok poczekać... Ale może to i dobrze? Bo myślę o zmianie puszki. Tak przynajmniej mam pretekst, żeby jeszcze poczekać. ;-)