PDA

Zobacz pełną wersję : kupić AF Nikkora 180 mm f/2.8 IF-ED czy korpus D70?



st_luk
06-06-2005, 20:14
Co byście kupili? Mam nowa półroczną F80 kupioną jako nówke, do tego mam również nówke Nikkora 50 mm. W tej chwili dysponuje kwotą na nowego Nikkora AF 180 f/2.8 IF-ED.
W podobnej kwocie jak na Nikkora można już kupić korpus nowego Nikona D70. Co WY byście wybrali?

Ja wiem, że zdecydowanie obiektyw :D . Najlepsze szkło to priorytet, korpus to dodatek... (nie zawsze, ale raczej tak) Skądinąd ja osobiście nie czerpię satysfakcji i przyjemności ze zdjęć robionych na "krzemowo" (mam coolpixa).
Wolę dobre slajdy bądź negatywy. Cały smak fotografii wg mnie tkwi własnie w analogu. Piszę dla mnie, nie mam bowiem zamiaru rozpoczynać tematu o przewadze analoga nad cyfrą lub odwrotnie ;) Po prostu mam takie zboczenie - wkurza mnie ta postępująca cyfryzacja fotografii, która ją mcdonaldyzuje - że widzę przewagę jakości zdjęc analogowych nad cyforwymi, nie tylko w ich finalnym etapie, ale przede wszystkim w procesie tworzenia zdjęcia :mrgreen:

Pytam tylko dlatego, że mój kolega próbuje mi jednak udowodnić że D70 ponad wszystko. A ja jednak swoje wiem i wiem czego chce :)

Co Wy o tym sądzicie?

jurgen
06-06-2005, 20:20
hehe co za pytanie, ja bym brał krzem

st_luk
06-06-2005, 20:23
hehe co za pytanie, ja bym brał krzem

Będę wdzieczny za rozszerzenie wypowiedzi o tak zasadniczą kwestię jak: "dlaczego wziąłbyś krzem"? ;)

P.S.
Robienie krzemem typu coolpix to nie to samo co D70 rzecz jasna ;) Ale mimo wszystko, czuję że nie czas na lustrzany krzem...

Imago
06-06-2005, 20:35
Z tego co napisałeś to wydaje mi się, że sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie co brać. Oczywiście szkło. Skoro krzem cię denerwuje to po co się w to pakować? Poza tym body D70 możesz kupić później, kiedy zdecydujesz, że jednak czas na bliższą znajomość z fotografią cyfrową.

Pozdrowienia od miłośniczki "srebra" :D

matmol
06-06-2005, 20:57
Co byście kupili?

Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć: do czego jest Ci potrzebny zakupiony sprzęt? Do pracy? Dla przyjemności? Co fotografujesz? Jak często fotografujesz? Nikt z nas nie podejmie właściwej decyzji za Ciebie. Jak dla mnie fotografia cyfrówką dość znacznie różni się od fotografii analogowej. Jeśli lubisz swojego F-a i odpowiada Ci fotografowanie analogowe, to nie ma sensu pakować się w D70.

zgredek
07-06-2005, 09:36
Co byście kupili? [...]
Ja wiem, że zdecydowanie obiektyw :D .

IMHO wybrałeś dobrze - ten nikkorek to kapitalne szkiełko.
To samo o nim powiemy za 5 lat, a o D70... hmmm, będziemy mysleć z sentymentem...

gALL
07-06-2005, 09:51
SZKLO! D70 kupisz za rok za ponizej 2k zl a to szklo bedziesz juz mial do konca swoich dni.

Maciej G
07-06-2005, 13:16
jak wyżej :) , ta 180-ka naprawdę piknie "rysuje"...

tony
07-06-2005, 13:48
jeśli nie jesteś przekonany do cyfry, obiektyw, najlepiej to i to.
Ja kupiłem D-70 - 5 miesięcy temu i nie żałuję .

lamP.Art
12-06-2005, 21:49
Ja też jestem za szkłem :)

Osobiście tez mam F80s. Też przechodzę kryzys braku cyfry, ale jak sobie popatrzę na slajdy, które zrobiłem pożyczonymi szkłami wysokiej klasy to mi cyfra przechodzi. Tyle że mi się marzy Hasio jakiś...

Cyfrę tak czy inaczej będę musiał kupić, bo klienci żądają megapixeli :).

Ale F80 nigdy nie sprzedam, bo nie ma to jak zimowe piwko z przyjaciółmi przy sjaldach z wakacji. Echh.... :)