PDA

Zobacz pełną wersję : Ślubny debiut-parę ujęć



adamkloc
09-10-2011, 20:14
Witam, jakiś czas temu byłem fotografem ślubnym u rodziny no i oto kilka takich ujęć z mojego debiutu:)

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/8742/dsc4739d.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/5343/dsc4704.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/3030/dsc4518y.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/6457/dsc4637l.jpg)

pan.lukasz
09-10-2011, 20:42
na zdjęciu nr 1 jakiś ten pan młody ciemny, co? i ma dziwną poświatę
na zdjęciu nr 2 pan za panną młodą się dziwnie dziwi i odwraca uwagę moją (wiem, że ciężko bez niego było zrobić zdjęcie, ale jednak)
na zdjęciu nr 3 lekko bym kontrast ruszył na mocniejszy :) a tak to ładnie
a zdjęcie nr 4 mogłeś jakoś do góry pociągnąć, wtedy więcej przestrzeni byłoby widocznej na zdjęciu a tak to chyba najlepsze dla mnie z tej czwórki :)

moja opinia jest amatorska, więc się nie przejmuj :)

amirez
09-10-2011, 21:32
Strasznie "zimna" obróbka jak na ślub.
Ostatnie ciekawe.

yerzu
09-10-2011, 21:35
Dobrze nie jest - nie ma ciekawych kadrów, obróbki, dobrych momentów.

getos
09-10-2011, 21:37
więc tak, może teraz ja dwa słowa i nie to że się mądrzę, napiszę co myślę:
1. na pewno to są zdjęcia słabe, wybrałeś z całego repo 4 zdjęcia, jeżeli te uważasz za najlepsze, ciekawe, to kiepsko
2. kolorki leżą
3. kadr na zdjęciu nr 2 nie do przyjęcia
3. nie dość że z 4-ech zdjęć wszystkie kościelne, to na dodatek na 4-ech podpisy, eh
generalnie są to bardzo słabe zdjęcia, ja bym z takich zdjęć nie był zadowolony jako klient, rozumiem że od czegoś trzeba zacząć, ale zabieraj się do pracy i na razie z takim poziomem nie bierz tej odpowiedzialności na swoje barki...

proximus323
09-10-2011, 21:57
Ja jeszcze dodam abyś nie używał gotowych presetów. Nie wiem czym obrabiasz, ale poszukaj jakiś tutków i postaraj się samemu uzyskać jakiś ciekawy efekt który będzie wyglądał naturalnie a nie tak jak na 1. Odwiedzaj blogu innych fotografów i oglądaj co robią teraz sezon się kończy więc będzie sporo materiału przybywać.

adamkloc
09-10-2011, 22:06
getos-wytłumacz to bo nie rozumie"to na dodatek na 4-ech podpisy"???o co kaman?co do "ciepłoty" zdjęc to trudno jako taką uzyskać w kościele który jest w budowie nie ma sztucznego oświetlenia no i na ścianach są gołe szare tynki:)gets-"ja bym z takich zdjęć nie był zadowolony jako klient"moi "klienci"byli bardzo zadowoleni a zdjęcie 1 zrobiło u nich furorę:)wiem że musze się dużo nauczyć no ale od czegoś trzeba zacząć:)

proximus323-zdjęcia obrabiane były w lightroom 3 a tutaj jest tylko i wyłącznie mój efekt bez gotowych presetów co do fotki 1 specjalnie chciałem uzyskać taki efekt to było celowe i zamierzone i jak pisałem wcześniej"klientom"sie bardzo podobał

getos-jeszcze jedno pisałeś że na 2 kolorki leżą?czemu miało byc naturalnie i jest mz:)
proxiumus323-"Odwiedzaj blogu innych fotografów i oglądaj co robią"a czy naprawdę chodzi o to aby zdzierać pomysły z innych zwłaszcza jak sie nic nie podoba dookoła:)chyba lepiej mieć swój wypracowany"styl"niż kopiować pomysły innych zwłaszcza jak że są nudne przenowocześnione i mz słabe?

getos
09-10-2011, 22:25
co do podpisów to chciałem powiedzieć, że wrzucasz z całego wesela tylko cztery zdjęcia, w tym na dwóch Para Młoda coś podpisuje, bez sensu, co do kolorków, to pisałem o całym secie, nie o zdjęciu numer 2, numerki stosowane przeze mnie to po prostu zagadnienia, nie odniesienie do numerów zdjęć, to że Parze Młodej się podobało nie wyklucza tego co napisałem, a napisałem, że JA nie byłbym z takich zdjęć zadowolony jako Klient, tutaj na marginesie napiszę tak, moi klienci też są zadowoleni, ale ja do końca nigdy nie jestem zadowolony ze swojej pracy, bez takiego nastawienia nie byłoby rozwoju niestety, więc zawsze patrz krytycznie na swoją pracę, to pomaga, podtrzymuję dalej że te zdjęcia są słabe, a Ty zanim weźmiesz kolejne zlecenie, tym razem nie od znajomych tylko za pieniądze powinieneś odrobić big homework, poważnie...
co do swojego stylu to Chłopie szukaj go, jak najbardziej, ale nie pisz, że w necie jest kupa zdjęć przenowocześnionych, słabych i nudnych i nic Ci się nie podoba, że wszystko jest takie same, a Twoja "droga" którą tutaj prezentujesz jest początkiem czegoś [...], bo obrażasz kupę na serio świetnych wyjadaczy ślubnych, którzy odwalają kawał dobrej roboty, do której Ci jednak daleko, a jak chcesz się rzeczywiście pokazać, to wrzuć 15 zdjęć z tego ślubu, pokaż w nich opowieść tego dnia, narrację, wciągnij nas... czekam... albo spuść głowę i do roboty...
i nie traktuj tego co piszę jako mądrzenie się, bo sam jestem na początku tej drogi ;)...

a i jeszcze jedno, co do tego fragmentu:


co do "ciepłoty" zdjęc to trudno jako taką uzyskać w kościele który jest w budowie nie ma sztucznego oświetlenia no i na ścianach są gołe szare tynki:)

jakbyś Adaś zobaczył w jakich nieraz kościołach trzeba zrobić zdjęcia to wtedy byś się załamał, uwierz na słowo...

jacoslavgth
09-10-2011, 22:46
chyba lepiej mieć swój wypracowany"styl"niż kopiować pomysły innych zwłaszcza jak że są nudne przenowocześnione i mz słabe?
jasne :) gratuluje podejścia do sprawy, kadry sa nudne i nieciekawe, kolory sprane, jedynka w trupim kolorze... i można tak jeszcze wymieniać do bólu...

Rycerz
09-10-2011, 23:01
co do fotki 1 specjalnie chciałem uzyskać taki efekt to było celowe i zamierzone


chyba lepiej mieć swój wypracowany"styl"niż kopiować pomysły innych zwłaszcza jak że są nudne przenowocześnione i mz słabe?

masz rację, moim zdaniem już powinieneś brac dużą kasę za te zdjecia, a ludzie, którzy piszą ci mądre rady robią to z zawisci, a w ogóle to jesteś artystą i nie powinieneś sobie zawracać głowy jakimiś bezsensownymi zasadami obowiązującymi w fotografii od dziesiątków lat, bo wiadomo, że są nudne i słabe.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

proximus323
10-10-2011, 14:28
Oczywiście że własny styl trzeba mieć i jeżeli PM się zdjęcia podobają to jest OK. Ja na miejscu młodego to nie był bym zadowolony bo mam ciemną twarz. Mi materiał się nie podoba. Generalnie życzę Ci jak najwięcej klientów.

Archibald
10-10-2011, 15:42
...czy naprawdę chodzi o to aby zdzierać pomysły z innych zwłaszcza jak sie nic nie podoba dookoła:)chyba lepiej mieć swój wypracowany"styl"niż kopiować pomysły innych zwłaszcza jak że są nudne przenowocześnione i mz słabe?

Heh, dobre :) Ubawiłem się :)

Co do Twojej wstawki - wzbudza we mnie zazdrość, jest taka inspirująca, ma swój własny styl, i jest ponadczasowa. Czy takiej opinii oczekiwałeś?

slivus
10-10-2011, 15:51
jak nic, lansujesz nowy styl -tylko czekać na rzesze naśladowców.

gragah
10-10-2011, 17:18
Jezusa chyba troszkę przestraszyłeś że się tak od razu poddał.

BUBYPL
10-10-2011, 18:44
jakbyś Adaś zobaczył w jakich nieraz kościołach trzeba zrobić zdjęcia to wtedy byś się załamał, uwierz na słowo...


np. z tamtego tygodnia, kościółek stary (120 lat) drewniany, ciemny, bardzo mały- nie wszyscy goście się zmieścili, do tego młodzi 1m od ołtarza, podczas przysięgi nie miałem szans na przejście z jednej na druga stronę- "latałem" za ołtarzem i za młodymi, ale i tak nie mogłem zrobić ujęcia aby widać było młodych i księdza "od stóp po głowy".

a kolega widze miał warunki jak ta "lala" duży jasny, szeroko i wysoko itd.

adamkloc
10-10-2011, 19:40
getos-"to że Parze Młodej się podobało nie wyklucza tego co napisałem, a napisałem, że JA nie byłbym z takich zdjęć zadowolony jako Klient, tutaj na marginesie napiszę tak, moi klienci też są zadowoleni, ale ja do końca nigdy nie jestem zadowolony ze swojej pracy, bez takiego nastawienia nie byłoby rozwoju niestety" święta racja ja te z nie jestem zadowolony ze swojej pracy i tez uważam że trzeba się rozwijać:)-"co do swojego stylu to Chłopie szukaj go, jak najbardziej, ale nie pisz, że w necie jest kupa zdjęć przenowocześnionych, słabych i nudnych i nic Ci się nie podoba, że wszystko jest takie same, a Twoja "droga" którą tutaj prezentujesz jest początkiem czegoś [...], bo obrażasz kupę na serio świetnych wyjadaczy ślubnych, którzy odwalają kawał dobrej roboty, do której Ci jednak daleko,"co do stylu ja ciągle szukam swojego nie pisałem że go mam tylko że lepiej chyba mieć swój wypracowany niz ściągać od innych pomysły co do fotek w necie to są przenowocześnione jak patrzę na niektóre plenery to mi ręce opadają i się dziwię młodym że coś takiego kupują ale to kwestia gustu a o tym sie nie dyskutuje co do obrażania innych to broń Boże szanuje prace innych co do "drogi"któr.a tutaj prezentuję uważam że jest poczatkiem czegos bo każdy z was od czegoś zaczynał i każdy z was miał i ma jakąś drogę.:)I nie odbieram waszych rad jako mądrzenie się tylko ja lubię uzasadnione i konkretne opinie żeby sie czegoś dowiedzieć a nie tylko po łebkach:)
Co do kolegi rycerz-"masz rację, moim zdaniem już powinieneś brac dużą kasę za te zdjecia"ja nie uważam że powinienem brać za to dużą kasę ja nie biorę za to zadnej kasy bo ja mam z czego żyć to traktuję czysto hobbystycznie i robie przyjemnośc rodzinie żeby nie musiała bulić tysięcy złoty za zdjęcia.a ty ile bierzesz za swoje zdjęcia pewnie na maxa po całości?

Archibald- "Heh, dobre Ubawiłem się

Co do Twojej wstawki - wzbudza we mnie zazdrość, jest taka inspirująca, ma swój własny styl, i jest ponadczasowa. Czy takiej opinii oczekiwałeś?" nie bądz ironiczny i złośliwy bo sma ni jesteś omnibusem fotograficznym MZ:):)A generalnie to pozdrawiam wszystkich i dziekuję w szczegulności za pomoc getosowi bo jedynie on potrafił sie zachowac reszcie Panów dziękuję za uszczypliwości i cwaniaczenie:)

P.S. na margniesie dodam że fotografia ślubna jest tylko przerywnikiem w moich codziennych zdjęciach a mianowicie fotografii lotniczej i zapraszam panów do obejrzenia kilku setów na tym forum i wyrażenia swej opinii na ich temat:)

docxxx
10-10-2011, 19:48
reszcie Panów dziękuję za uszczypliwości i cwaniaczenie:)

P.S. na margniesie dodam że fotografia ślubna jest tylko przerywnikiem w moich codziennych zdjęciach a mianowicie fotografii lotniczej i zapraszam panów do obejrzenia kilku setów na tym forum i wyrażenia swej opinii na ich temat:)


To dlaczego nie napisales wprost: jestem cienki bolek w te klocki i dorabiam sobie do pensji?! Po ch... takie pisanie? Czego oczekiwales, ze ktos Cie poglaszcze po glowie? Jak robie gniota i ktos mi o tym mowi, to czerwienie sie, ale jesli ma racje to dziekuje i pytam, co moge zrobic lepiej (w przeciwnym wypadku udowadniam swoje racje), aby nastepnym razem klient mi zaplacil z pocalowanie reki. Bez hipokryzji, przeciez o to tu chodzi!
Sory, ale wiekszosc "z Was" wchodzi do dzialu i mysli sobie: "wrzuce kilka zdjec; jak powiedza, ze ladne, to ego urosnie po sufit. Jak powiedza, ze slabe, to napisze, ze to nie moja dzialka". Nie jest tak? Piszecie, aby miec kryta dupe, czy nauczyc sie czegos dobrego?

adamkloc
10-10-2011, 19:54
docxxx-"To dlaczego nie napisales wprost: jestem cienki bolek w te klocki i dorabiam sobie do pensji?"chłopie nie wiem ile ty zarabiasz jak musisz fotkami dobrabiac do penisjii zmień robotę ja z tym problemu nie mam bo pisałem że nie robię tego zarabokowo tylko grzecznościowo czytanie ze zrozumieniem się kłania:)co do poklepania po głowie nie liczyłem na to wręcz przecuiwnie wczoraj może zbyt nerwowo zareagowałem bo byłem po kilku piwkach a miałem inne intencej acz kolwiek nie zmienia to faktu że kilku kolegów cwaniakuje zamiast dać normalne rady jak getos:)

Ale ok nie ma tematu nie am co się spinać. Jak będę chciał poradę napisze do getosa na priv o prawdziwą opinie i mam nadzieje pomoc:)Pozdrawiam i zapraszam do moich lotniczych.

docxxx
10-10-2011, 20:06
Jak będę chciał poradę napisze do getosa na priv o prawdziwą opinie.

Chcesz powiedziec, ze reszta Cie oklamywala? ;)

adamkloc
10-10-2011, 20:10
Nie, tylko nie lubię cwaniakowania i przytaczania fragmentów rozmowy bez zrozumienia ogólnego sensu:)

Tak jeszcze wspomnę że nie pisałem ani razu że to foty są ********e i lepsze od waszych nic z tych rzeczy ale z drugiej stronu myślę że nie są aż tak tragiczne,fatalne,beznadziejne itd...po prostu jak widzę czasami jakie zdjęcia dostają młodzi za majątek kasy to mnie krew zalewa:) to tylko na marginesie

Archibald
10-10-2011, 20:25
Archibald- nie bądz ironiczny i złośliwy bo sma ni jesteś omnibusem fotograficznym MZ:):)

Jeszcze nie odczułeś mojej złośliwości, naprawdę. A że nie jestem omnibusem? Wiem, mało tego - ja uważam się za "cienkiego gościa". Czaisz różnicę? Nie fikam, że robię Bóg wie co - w przeciwieństwie do Ciebie.



Tak jeszcze wspomnę że nie pisałem ani razu że to foty są ********e i lepsze od waszych nic z tych rzeczy ale z drugiej stronu myślę że nie są aż tak tragiczne,fatalne,beznadziejne itd...po prostu jak widzę czasami jakie zdjęcia dostają młodzi za majątek kasy to mnie krew zalewa:) to tylko na marginesie

To chyba nie kontrolujesz własnych słów, bo trochę wcześniej dałeś dokładnie co innego do zrozumienia:


...a czy naprawdę chodzi o to aby zdzierać pomysły z innych zwłaszcza jak sie nic nie podoba dookoła:)chyba lepiej mieć swój wypracowany"styl"niż kopiować pomysły innych zwłaszcza jak że są nudne przenowocześnione i mz słabe?

...co oznacza, że skoro wszystkie dookoła są "nudne przenowocześnione i mz słabe" - to tylko Twoje są boskie :) Trwaj w tym przekonaniu, niech Ci pójdzie na zdrowie. Amen :-P

adamkloc
10-10-2011, 20:36
Archibald-"...a czy naprawdę chodzi o to aby zdzierać pomysły z innych zwłaszcza jak sie nic nie podoba dookołachyba lepiej mieć swój wypracowany"styl"niż kopiować pomysły innych zwłaszcza jak że są nudne przenowocześnione i mz słabe?"czytanie ze zrozumienie to jedno po drugie nadinterpretujesz:)ani razu nie padło to że moje jest ********e a wasze bee:)"...co oznacza, że skoro wszystkie dookoła są "nudne przenowocześnione i mz słabe" - to tylko Twoje są boskie" to jest efekt naditerpretacji a nie moejej oceny a chyba mam prawo bez samozachwytu pisać że coś mi się nie podoba to chyba gwarantuje mi konstytucja RP:)"ja uważam się za "cienkiego gościa"w pełni popieram po obejrzeniu twojego portfolio które tyczy sie do"że są nudne przenowocześnione"moja subiektywna ocena twórczości bez samozachwytu i mówienia że moje są Boskie:)Bo nie są i muszę dużo ćwiczyć aby Twoim dorównać:):):):):)

P.S. koniec tematu bo to masło maślane:)Przepraszam jak kogoś uraziłem nie chciałem tego no i obiecuję nie wrzucać tutaj więcej Boskich zdjęć:)

LordRamzes
10-10-2011, 20:41
Kolego zrób tak w LR koło histogramu masz strzałeczki zaznacz sobie jedną , jak będziesz przepalał to ci na czerwono będzie się zaświecały fragmenty zdjęcia i zrób tak rozjaśnij dodaj kontrastu potem czerni i podkręć kolory i ustaw prawidłow WB i zob efekt będzie dużo lepszy

adamkloc
10-10-2011, 20:44
LordRamzes-dziękuję bardzo za poradę zaraz spróbuję:) ale jeszcze pytanko czy to sie tyczy wszystkich fotek???

LordRamzes
10-10-2011, 20:47
LordRamzes-dziękuję bardzo za poradę zaraz spróbuję:) ale jeszcze pytanko czy to sie tyczy wszystkich fotek???

tak zresetuj ustawienia jak masz nefy i od początku rozjaśniaj jak zaczną przepały wychodzić cofnij WB czerń kontrast i pod wykresem światła itd ustaw aby powyciągać trochę

adamkloc
10-10-2011, 20:48
O dziękuję Ci bardzo:)mam nadzieję że się uda:)

LordRamzes
10-10-2011, 20:52
O dziękuję Ci bardzo:)mam nadzieję że się uda:)

czekam na efekty

adamkloc
10-10-2011, 21:13
Lordramzes-sprawdz sobie pocztę:)

Rycerz
10-10-2011, 22:28
adamkloc na dole kazdego postu masz opcję cytuj i wtedy widzisz wypowiedź do której możesz się odnieśc. To co piszesz jest strasznie nieczytelne, gdy cytujesz kogoś zlewa się z twoją odpowiedzią. Cięzko to czytać.
Poza tym nie pisz postów jeden pod drugim tylko masz 30 minut na edycje swojego posta.

Wyśmiałes się z innych dobrych fotografii pisząc, że są "przenowoczesnione" a sam pokazałes to co pokazałeś ;-) a potem się obrażasz, że sobie koledzy drwią lekko.

pilon
10-10-2011, 22:33
Drogi Autorze wątku. Bardzo bym prosił o pisanie z mniejszymi emocjami oraz o mniejszą nerwowość w formułowaniu myśli, szczególnie nie rozbijanie ich na dwa posty w odstępie kilku minut. Jeśli chcesz, żeby dobrze Cię rozumiano, lepiej spokojnie w głowie ułożyć odpowiedź i potem ją płynnie na klawiaturę przelać ;)

No i błagam, stosuj interpunkcję, zaprzyjaźnij się z CYTOWANIEM, zaprzęgnij jakikolwiek rozdział myśli na logiczne fragmenty, zdania... ;)

Bo to jest pole minowe dla czystości przekazu ;) :


Archibald-"...a czy naprawdę chodzi o to aby zdzierać pomysły z innych zwłaszcza jak sie nic nie podoba dookołachyba lepiej mieć swój wypracowany"styl"niż kopiować pomysły innych zwłaszcza jak że są nudne przenowocześnione i mz słabe?"czytanie ze zrozumienie to jedno po drugie nadinterpretujesz:smile:ani razu nie padło to że moje jest ********e a wasze bee:smile:"...co oznacza, że skoro wszystkie dookoła są "nudne przenowocześnione i mz słabe" - to tylko Twoje są boskie" to jest efekt naditerpretacji a nie moejej oceny a chyba mam prawo bez samozachwytu pisać że coś mi się nie podoba to chyba gwarantuje mi konstytucja RP:smile:"ja uważam się za "cienkiego gościa"w pełni popieram po obejrzeniu twojego portfolio które tyczy sie do"że są nudne przenowocześnione"moja subiektywna ocena twórczości bez samozachwytu i mówienia że moje są Boskie:smile:Bo nie są i muszę dużo ćwiczyć aby Twoim dorównać:smile::smile::smile::smile::smile:

P.S. koniec tematu bo to masło maślane:smile:Przepraszam jak kogoś uraziłem nie chciałem tego no i obiecuję nie wrzucać tutaj więcej Boskich zdjęć:smile:

yerzu
11-10-2011, 01:11
Ja już raz komentowałem - ale Autorze spójrz w galerię innych fotografów ślubnych na forum, później obejrzyj swoje zdjęcia raz jeszcze i jeśli uznasz, że krytyka nie jest słuszna to za przeproszeniem jesteś ślepy.

Te zdjęcia są na prawdę bardzo słabe i nie powinny ujrzeć światła dziennego.

adamkloc
11-10-2011, 09:01
Ja już raz komentowałem - ale Autorze spójrz w galerię innych fotografów ślubnych na forum, później obejrzyj swoje zdjęcia raz jeszcze i jeśli uznasz, że krytyka nie jest słuszna to za przeproszeniem jesteś ślepy.

Te zdjęcia są na prawdę bardzo słabe i nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Ja uważam że krytyka jest słuszna bo ani razu nie padło z mojej strony zdanie że moje zdjęcia sa fajne padło to z usta ludzi którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i naditerpretują.Wiem że te fotki są słabe ale się nie zgodzę że nie powinny ujrzeć światła dziennego bo powtórzę po raz kolejny są to fotki robione za darmo a i każdy z was zaczynał od takich zdjęć nie robię tego zarobkowo tylko w ramach grzeczności i wolnego czasu.Co do zdjęć innych fotografów na tym forum hmmm co mam powiedzieć nie podobają mi się są jak każde inne w necie oczywiście nie każde ale mi jako potencjalnemu klientowi ma prawo coś się nie podobac i mogę głośno wyrazić swoją opinię bez obrażania nikogo:)Bo nie chodzi mi o obrażanie bo pisałem już szanuję każdego fotografa ślubnego no ale...:)
P.S. widze że wszyscy "krytycy"jesteście z dużych miast w których stawka za zdjęcia ślubne jest chora wiem bo się orientowałem w moim mieście jest lekko inaczej tutaj stawki są zaniżane bo konkurencja jest ogromna a i ludzie maja lekko inne podejście do tematu zdjęć większość chce mieć tylko pamiątkę z tego dnia a nie małe dzieła sztuki wiem że trzeba trzymac jak największy poziom ale chwilami bez przesady:)

Archibald
11-10-2011, 09:17
...P.S. widze że wszyscy "krytycy"jesteście z dużych miast w których stawka za zdjęcia ślubne jest chora wiem bo się orientowałem w moim mieście jest lekko inaczej...

Wg aktualnych danych z internetu:

Lublin (masz podany w opisie) - 348 450 mieszkańców
Konin (ja mam w opisie) - 79 360 mieszkańców

Zważaj na to co piszesz, no chyba, że znowu coś "znadinterpretowałem", ale chyba nie, bo przecież też jestem "krytykiem" w tym wątku :-P

I posłuchaj uwagi kolegi pilon, Twoje słowo pisane bardzo ciężko odszyfrować. Tego przytyku do mnie z poprzedniej strony kompletnie nie mogę rozgryźć, ale akurat dynda mi to :-P

Dziękuję za uwagę, skończyłem marnowanie czasu w tym wątku.

proximus323
11-10-2011, 14:15
adamkloc nie wiem gdzie szukałeś informacji o stawkach za pracę fotografa ślubnego ale mi się wydaje że im większe miasto to i większa konkurencja. Ale to chyba nie jest miejsce na dyskusję o tym, tutaj komentujemy zdjęcia.