Zobacz pełną wersję : Co to kurcze blaszka jest??
"Obraz przekracza rozmiar obsługiwany przez funkcję Zapisz dla Internetu i urządzeń. Mogą wystąpić błędy związane z brakiem pamięci lub wolne działanie"
Taki oto komunikat mam od pewnego czasu w CS4 przy próbie zmniejszenia zdjęć Save for the Web. Mało tego, jeżeli już obrobione zdjęcie zapisane do jpg z profilem srgb w ten sposób próbuję zmniejszyć, to z kolorów wychodzi totalna sraczka. przykład po zmniejszeniu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/dsc9610xx-1.jpg
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/2604/dsc9610xx.jpg)
I zmniejszone przez SnS po konwersji do srgb w ps.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/dsc9610-1.jpg
źródło (http://img195.imageshack.us/img195/3041/dsc9610.jpg)
Też mam taki komunikat - olewam go, ale chętnie się dowiem na ile ma on znaczenie.
Co do kolorów - nie wiem czy ma to znaczenie, ale może robisz podwójną konwersję do srgb?
Zdjęcie zapisane w srgb po uruchomieniu "save for web" ma chyba domyślnie zaznaczony checkbox z "konwertuj na srgb".
Nie zaszkodzi sprawdzić, potestować.
edit; przepraszam za zamieszanie - na szybko sprawdziłem, chyba nie ma znaczenia..
Nie robię podwójnej, w Save for the web odznaczoną mam konwersję. Tak, czy inaczej kolory się rozjeżdżają.
Kiedyś już też miałem taki przypdek w jednym z wątków
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=138425
po zmniejszeniu w sns obrazek już wyglądał lepiej. Wtedy też miałem ten komunikat przy Save for the web.
http://imageshack.us/photo/my-images/194/4574238035cc44ea6c84o.jpg/
Najlepsze jest to, że czasami ten komunikat nie wyskoczy i wtedy jest ok z kolorami.
Rozwiązanie kwestii kolorów: http://blog.drisgill.com/2009/08/fix-for-photoshop-save-for-web-color.html
Bajdełej: ten cały sns i to co zrobił z obrazkiem to jakaś mała tragedia: ręce wyglądają jak u trupa, w wersji którą pokazałeś na forum wyglądało to o niebo lepiej.
Komunikat, który pokazuje Ci PS to nic innego jak stwierdzenie, że obrazek jest tak wielki, że komp może przez to trochę zwolnić (co oczywiście się dzieje) i to wszystko. Polecam najpierw użyć polecenia Image size, w metodzie resamplowania obrazka wybrać Bicubic sharper, zadać obrazkowi żądany rozmiar i dopiero potem dawać Save For Web - i masz spokój z tym komunikatem.
Dzięki za podpowiedź, przede wszystkim włączyłem CM w przeglądarce, sugestia z bloga nie do końca mi podeszła. Co do zmniejszania komunikat podawał, że mogą też wystąpić błędy związane z brakiem pamięci (6GB?), a wolne działanie mogę przeżyć. Robię jednak, jak powiedziałeś, czyli najpierw image size:)
Bajdełej: ten cały sns i to co zrobił z obrazkiem to jakaś mała tragedia: ręce wyglądają jak u trupa, w wersji którą pokazałeś na forum wyglądało to o niebo lepiej.
SNS-Resizer z obrazem nic nie robi. Jeżeli tylko w pliku obrazu zachowane są metadane a w przykładowym obrazie są, zmniejszony obraz korzysta z profilu kolorów oryginału.
po zmniejszeniu w sns obrazek już wyglądał lepiej. Wtedy też miałem ten komunikat przy Save for the web.
http://imageshack.us/photo/my-images/194/4574238035cc44ea6c84o.jpg/
W jakiej przestrzeni kolorów było zapisany oryginał tego zdjęcia?
Rozwiązanie kwestii kolorów: http://blog.drisgill.com/2009/08/fix-for-photoshop-save-for-web-color.html
Nie można zrobić nic gorszego. Facet nie ma bladego pojęcia o czym pisze.
PS sam sobie znajduje profil monitora i podpina pod CMM. Przestrzeń edycyjną wybieramy zgodnie z przeznaczeniem obrabianej fotografii, np. sRGB, AdobeRGB.
Najważniejsze przy monitorach szerokogamutowych (żeby zachować zgodność kolorów) to używać aplikacji z modułem zarządzania barwą.
Kiedyś już też miałem taki przypdek w jednym z wątków
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=138425
A używasz przeglądarki z CMM (np. Firefox)?
W srgb. Sns właśnie nic nie robi i dobrze, jedynie wyostrzanie jest wkurzające jak dla mnie, Tamto zdjęcie było wyraźnie ochłodzone, więc nie wiem, czy jako dobry przykład może służyć. Nie mam problemu z kolorem w sns, jedynie w z ostrością.
Nie można zrobić nic gorszego. Facet nie ma bladego pojęcia o czym pisze.
PS sam sobie znajduje profil monitora i podpina pod CMM. Przestrzeń edycyjną wybieramy zgodnie z przeznaczeniem obrabianej fotografii, np. sRGB, AdobeRGB.
Najważniejsze przy monitorach szerokogamutowych (żeby zachować zgodność kolorów) to używać aplikacji z modułem zarządzania barwą.
A używasz przeglądarki z CMM (np. Firefox)?
właśnie Firefox, z tym że włączyłem w nim w końcu CM i teraz jest ok, przynajmniej z tym co widzę na swoim eizeku.
Czyli z kolorem już jest wszystko ok, tak? :)
Ważnym jest żeby ustawić parametrowi gfx.color_management.mode wartość 1, wtedy CMM działał zarówno dla plików z profilem, jak i bez.
dokładnie tak, przestawiłem z 2 na 1 i znalazłem się w barwnym matrixie, szkoda że wcześniej nie wiedziałem, że lisek ma też tę funkcję.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.