PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 15 GP Japonii



adolfik9501
06-10-2011, 14:35
Witam.

Przed nami piętnasty wyścig w tym sezonie, 2011 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX na torze Suzuka International Racing Course. Na tym torze będziemy gościć bodaj po raz 23. Wyścigi na tym obiekcie odbywają się z przerwami, na Fuji, od roku 1987. Obecna wersja, jest piątą ewolucją toru, gdyż co jakiś czas majstrują od zakrętu 130R do szykany.

Układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Pełna wersja diagramu dostępna jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/japan_852/circuit_diagram.html).

Zdjęcia z satelity (34°50'37.73" N, 136°31'55.64" E) nie będzie, gdyż, ponieważ, dlatego że Google się leni i dalej jest tylko widoczna część toru, a reszta zasłonięta jest przez chmury.

Trochę danych technicznych (dane w nawiasie dotyczą pierwszej wersji toru (1987-1991):

Długość toru: 5807 m (5859 m)
Ilość okrążeń: 53
Dystans wyścigu: 307.471 km (310.550 km)
Pierwsze GP: 2003 (1987)
Ilość rozegranych GP: 6 (5)

Strefa DRS:

Pomiar: 70 m po zakręcie nr 15 (130R)
Aktywacja: 30 m po zakręcie nr 18

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:

2003 - Rubens Barrichello (Ferrari F2003-GA/Ferrari 052 3.0 V10) 1:25'11.743 hrs. 216.611 km/h.
(1987 - Gerhard Berger (Ferrari F1-87/Ferrari 033 1.5 V6T) 1:32'58.072 hrs. 192.861 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:30'27.323 hrs. 203.948 km/h.
(1991 - Gerhard Berger (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1:32'10.695 hrs. 202.141 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'29.599 min. 233.320 km/h.
(1991 - Gerhard Berger (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'34.700 min. 222.745 km/h.)

Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):

2005 - Kimi Raikkonen (McLaren MP4/20-Mercedes-Benz FO110R 3.0 V10) 1'31.540 min. 228.372 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'41.532 min. 207.757 km/h.)

Wyniki poprzedniego wyścigu na tym torze:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 7 października 2011r:

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 8 października 2011r:

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00

Niedziela, 9 października 2011r:

Wyścig: 08:00

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania na następujących stronach:

http://www.drhtv.com.pl/index.html

http://www.vipbox.tv/

http://www.sport-typ.info/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

rZ24-l5PC0k

EDc-AkhxbwI

jtMSnA_7dEk

Zapraszam.

MadOnion
06-10-2011, 16:17
I coś z Robertem

FsLpxd5Ypno

0fWWatiCi-o

siona
06-10-2011, 16:53
pomiar DRS nie jest w najlepszym miejscu IMO, mógłby być bliżej szykany.

adolfik9501
07-10-2011, 08:39
Wyniki dzisiejszych treningów:

Pierwszy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:40,188

Drugi:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:38,334

adolfik9501
08-10-2011, 06:47
Wyniki 3 treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:37,643

adolfik9501
08-10-2011, 08:05
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
08-10-2011, 08:25
Button przegrywa Q2 o 0,010 a Q3 o 0,009 czyli o 57cm.
Jestem zrozpaczony. Ale wolę takie kwalifikacje gdzie do ostatniej chwili nic nie jest pewne :-)

ASAHI
08-10-2011, 08:33
Przynajmniej coś się działo na torze :-)
A jutro zobaczymy kto wygra, walka zacznie się już na starcie, bo Szynka nie odpuści :-)

adolfik9501
08-10-2011, 08:47
Cieszą McLareny wysoko, choć szkoda, że Palec znowu wyrwał PP. Szynkalton zapewne zły, po tym jak nie poszło mu decydujące kółko. Zapowiada się ciekawy wyścig.

EDIT: Wydaje mi się, że Senna z Pietrovem powinni się zamienić miejscami na starcie (patrząc na czasy Q2), ale nawet na oficjalnej stronie F1 wyniki pokazują kolejność według numerów: MSC-SEN-PET-KOB. Ciekawe.

ASAHI
08-10-2011, 09:18
A faktycznie, powinni byc odwrotnie..
Ale to juz ich problem :-)

MadOnion
08-10-2011, 10:23
Kolejność jest prawidłowa, brak czasu powoduje ustawienie wg. nr Sen - 9, Pet - 10

ASAHI
08-10-2011, 10:29
A ja myslałem że wg czasu Q2. Dzięki :D

adolfik9501
08-10-2011, 14:14
Okazuje się, że kolejność startowa będzie zmieniona następująco:

KOB-MSC-SEN-PET

Według przepisów FIA dla kierowców bez czasów ustanawia się kolejność biorąc pod uwagę kiedy:

1. Ukończyli okrążenie wyjazdowe i rozpoczęli pomiarowe okrążenie.

2. Opuścili aleję serwisową i rozpoczęli okrążenie wyjazdowe.

3. Nie opuścili alei serwisowej w trakcie danej części kwalifikacji.

MadOnion
08-10-2011, 14:48
Kob dostał fajny prezent w domowym wyścigu : )

adolfik9501
09-10-2011, 09:46
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Vettel mistrzem... Ech, ten Newey. Ma chłopak szczęście jeździć w odpowiedniej ekipie w odpowiednim czasie. No cóż, taka jest F1.
Button jak profesor, końcówka spokojnie, a jak się chłopaki zbliżyli za bardzo do dał po gazie. Zadziwia mnie ten koleś.
Senna jakoś tak słabo. Bardzo się męczył w ogonie stawki. Tor go przerósł, czy autko średnio sobie radziło.
Rosberg ładnie się przebił.
Hamilton - jakoś takoś nie tegez ;)

Co do startów Vettela, nie pierwszy raz sprowadzają się do szybkiego zablokowania połączonego z wypychaniem z toru. IMHO powinno się trochę go za to trochę ukrócić ponieważ robi to bardzo niebezpiecznie, a skutki mogą być dla wielu kierowców opłakane. Nie mówię nie blokowaniu, ale Palec trochę przesadza.

costi
09-10-2011, 14:14
No, start miał dość agresywny, choć IMHO jeszcze mieścił się w zakresie tolerancji przepisów, aczkolwiek juz pojechał po metaforycznej bandzie.


Co do startów Vettela, nie pierwszy raz sprowadzają się do szybkiego zablokowania połączonego z wypychaniem z toru.
Start z PP z reguły składa się przede wszystkim z szybkiego zablokowania i utrzymania pozycji. Wypychanie z toru to inna historia...

MadOnion
09-10-2011, 21:55
No i szkoda ze SC nie jechał jeszcze 15 okr. dłużej yhhh : /

adolfik9501
10-10-2011, 11:26
Dla podniesienia atrakcyjności wyścigów F1 proponuję przenieść Neweya na emeryturę. Patrząc na to co gość przez te wszystkie lata zbudował to jest niemalże gwarantem sukcesów, zwłaszcza obecnie gdzie niezawodność praktycznie ociera się o 100%.

MadOnion
10-10-2011, 13:17
Trzeba przyznać że w tym sezonie bardzo mała liczba awarii jednostek napędowych, gdzie te czasy jak BMW wymieniało co trening motor :D

siona
10-10-2011, 17:28
Trzeba przyznać że w tym sezonie bardzo mała liczba awarii jednostek napędowych, gdzie te czasy jak BMW wymieniało co trening motor :D

no właśnie - to jest mocno zastanawiające - w końcu moratorium silnikowe trwa już chyba z 5 lat

McSimus
10-10-2011, 21:23
Był czas, żeby się dotrzeć ;)