adolfik9501
06-10-2011, 14:35
Witam.
Przed nami piętnasty wyścig w tym sezonie, 2011 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX na torze Suzuka International Racing Course. Na tym torze będziemy gościć bodaj po raz 23. Wyścigi na tym obiekcie odbywają się z przerwami, na Fuji, od roku 1987. Obecna wersja, jest piątą ewolucją toru, gdyż co jakiś czas majstrują od zakrętu 130R do szykany.
Układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Pełna wersja diagramu dostępna jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/japan_852/circuit_diagram.html).
Zdjęcia z satelity (34°50'37.73" N, 136°31'55.64" E) nie będzie, gdyż, ponieważ, dlatego że Google się leni i dalej jest tylko widoczna część toru, a reszta zasłonięta jest przez chmury.
Trochę danych technicznych (dane w nawiasie dotyczą pierwszej wersji toru (1987-1991):
Długość toru: 5807 m (5859 m)
Ilość okrążeń: 53
Dystans wyścigu: 307.471 km (310.550 km)
Pierwsze GP: 2003 (1987)
Ilość rozegranych GP: 6 (5)
Strefa DRS:
Pomiar: 70 m po zakręcie nr 15 (130R)
Aktywacja: 30 m po zakręcie nr 18
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:
2003 - Rubens Barrichello (Ferrari F2003-GA/Ferrari 052 3.0 V10) 1:25'11.743 hrs. 216.611 km/h.
(1987 - Gerhard Berger (Ferrari F1-87/Ferrari 033 1.5 V6T) 1:32'58.072 hrs. 192.861 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:30'27.323 hrs. 203.948 km/h.
(1991 - Gerhard Berger (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1:32'10.695 hrs. 202.141 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'29.599 min. 233.320 km/h.
(1991 - Gerhard Berger (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'34.700 min. 222.745 km/h.)
Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):
2005 - Kimi Raikkonen (McLaren MP4/20-Mercedes-Benz FO110R 3.0 V10) 1'31.540 min. 228.372 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'41.532 min. 207.757 km/h.)
Wyniki poprzedniego wyścigu na tym torze:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 7 października 2011r:
1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30
Sobota, 8 października 2011r:
3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00
Niedziela, 9 października 2011r:
Wyścig: 08:00
Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania na następujących stronach:
http://www.drhtv.com.pl/index.html
http://www.vipbox.tv/
http://www.sport-typ.info/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wideoteki YT:
rZ24-l5PC0k
EDc-AkhxbwI
jtMSnA_7dEk
Zapraszam.
Przed nami piętnasty wyścig w tym sezonie, 2011 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX na torze Suzuka International Racing Course. Na tym torze będziemy gościć bodaj po raz 23. Wyścigi na tym obiekcie odbywają się z przerwami, na Fuji, od roku 1987. Obecna wersja, jest piątą ewolucją toru, gdyż co jakiś czas majstrują od zakrętu 130R do szykany.
Układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Pełna wersja diagramu dostępna jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/japan_852/circuit_diagram.html).
Zdjęcia z satelity (34°50'37.73" N, 136°31'55.64" E) nie będzie, gdyż, ponieważ, dlatego że Google się leni i dalej jest tylko widoczna część toru, a reszta zasłonięta jest przez chmury.
Trochę danych technicznych (dane w nawiasie dotyczą pierwszej wersji toru (1987-1991):
Długość toru: 5807 m (5859 m)
Ilość okrążeń: 53
Dystans wyścigu: 307.471 km (310.550 km)
Pierwsze GP: 2003 (1987)
Ilość rozegranych GP: 6 (5)
Strefa DRS:
Pomiar: 70 m po zakręcie nr 15 (130R)
Aktywacja: 30 m po zakręcie nr 18
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:
2003 - Rubens Barrichello (Ferrari F2003-GA/Ferrari 052 3.0 V10) 1:25'11.743 hrs. 216.611 km/h.
(1987 - Gerhard Berger (Ferrari F1-87/Ferrari 033 1.5 V6T) 1:32'58.072 hrs. 192.861 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:30'27.323 hrs. 203.948 km/h.
(1991 - Gerhard Berger (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1:32'10.695 hrs. 202.141 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'29.599 min. 233.320 km/h.
(1991 - Gerhard Berger (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'34.700 min. 222.745 km/h.)
Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):
2005 - Kimi Raikkonen (McLaren MP4/20-Mercedes-Benz FO110R 3.0 V10) 1'31.540 min. 228.372 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'41.532 min. 207.757 km/h.)
Wyniki poprzedniego wyścigu na tym torze:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 7 października 2011r:
1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30
Sobota, 8 października 2011r:
3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00
Niedziela, 9 października 2011r:
Wyścig: 08:00
Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania na następujących stronach:
http://www.drhtv.com.pl/index.html
http://www.vipbox.tv/
http://www.sport-typ.info/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wideoteki YT:
rZ24-l5PC0k
EDc-AkhxbwI
jtMSnA_7dEk
Zapraszam.