PDA

Zobacz pełną wersję : Odbitki na "płótnie"



czarny
06-06-2005, 14:22
Slowo plotno dalem w cudzyslow bo dokladnie nie wiem co to bylo ..
Spotkal sie ktos z czyms takim? Widzialem juz chyba w trzech miejscach (fotograf) w bardzo duzych formatach. Robi niesamowite wrazenie.
Gdzie takie cos mozna wykonac? Oto jest pytanie.

@nia
06-06-2005, 14:25
tak widziałam... potrafią wyglądać super... niestety koszt przeraża...
gdzieś w domu mam wizytówkę gdzie coś takiego robią... jak znajdę to podeślę namiary...

Gelo5
06-06-2005, 14:51
Coś takiego - może być drukiem na płótnie (Canvas- druk ploterem, sam to robię) lub jest specjalna technika polegająca na "zdjęciu" powłoki ze zwykłego zdjęcia i przeniesieniu jej za pomocą prasy (takie duże żelazko) na płótno. Robi to mój kolega, jeśli trza mogę się dowiedzieć szczegółów.
pozdrawiam
Grzegorz

@nia
06-06-2005, 14:53
dowiedz się szczegółów - zwłaszcza jakościowo-cenowych...

Gelo5
06-06-2005, 15:05
Jakościowo to jest zdjęcie tyle,że na płótnie. Cenowo z tego co wiem sprzedaje te cudeńka w formacie 50x70 cm, oprawione - za 400-600zł. Aha, kolega jeszcze bierze pędzel, farby i maluje po tym obrazie jakiej dodatki, żeby wyglądało jak obraz. Potem to wszystko spryskuje werniksem (utrwala).
Pozdrawiam
Grzegorz

@nia
06-06-2005, 15:07
a trochę mniejsze? - jakieś 30x45 lub 20x30 ?

Gelo5
06-06-2005, 15:30
Przed chwilą rozmawiałem.
Taki 30x45 (samo przeniesienie na płótno ze zdjęcia, bez naciągania na ramy) kosztuje ok. 90zł
Pozdrawiam
Grzegorz

@nia
06-06-2005, 15:31
no to warte zastanowienia... muszę wymienić repertuar na ścianach...
dasz jakieś konkretne namiary?

Gelo5
06-06-2005, 15:35
Bez problemów.
Możesz się kontaktować ze mną. On i tak na moich urządzeniach to robi.
Jedyny problem powstaje, kiedy kończy mu się płótno i musi zamówić całą belkę.
Ale jeśłi będziesz potrzebowała kontaktu do niego - to oczywiście podam na priv.
Pozdrawiam
Grzegorz

szymony
06-06-2005, 17:28
Jak B&W to samemu można wyczarować, trza tylko chcieć i zdjąć cyfrowe patrzałki :mrgreen:

rami
06-06-2005, 17:39
zaguglaj "emulsja w płynie" "emulsja światłoczuła" itp... na pewno robi tetenal, foma... bardziej markowe moga byc drozsze (choc to i tak nie jest tania zabawa). Na meblach kiedys widzialem zrobione - pocieszne :>

Czornyj
06-06-2005, 18:06
Można sobie mając jakąś drukarke atramentową A4-A3 spreparować takie cudo samemu, w sklepach z art. do drukarek są papiery fotograficzne o fakturze płótna, np z tetenala:

http://www.centrumpapieru.com.pl/info.php?id=1531

Bieże sie toto, wsadza w drukarek i normalnie, bez żadnych cudów drukuje. Ja sam dawno temu robiłem jakiejś malarze reprodukcje jej akwarelki w ćwierćformacie przy pomocy zwykłego epsona photo 1290! Malara była zachwycona.

czarny
06-06-2005, 20:48
Czornyj, to chyba wlasnie bedzie to. Ceny strasznie duze .. ale jakie mozlwosci. Dla mnie imponujace niesamowicie.
Teraz nalezy odlozyc troche grosza.

Czornyj
06-06-2005, 21:05
Czornyj, to chyba wlasnie bedzie to. Ceny strasznie duze .. ale jakie mozlwosci. Dla mnie imponujace niesamowicie.
Teraz nalezy odlozyc troche grosza.

Ceny skandaliczne, ale można kupować na sztuki. Wydaje mi sie, że kiedyś kupiłem to usrojstwo taniej, tylko jakiejś innej firmy.

Anonymous
18-06-2005, 17:32
mysle, ze to byl druk ploterowy na solwencie albo firma Teba z Łodzi ma plotery, przeznaczone wyłącznie do druku na tkaninach, widziałem to w pracy - powala. wyciąga 1440x1440 dpi - naprawdę fajne coś, można ich poprosić o namiary na firmy, którym sprzedali. Jak nie będą chcieli to powiedz, że jesteś zainteresowany kupnem, ale chciałbyś porozmawiać z kimś, kto już to użytkuje bo to dużo pieniędzy taka zabawka. :)

[ Dodano: Sob Cze 18, 2005 5:33 pm ]
na zwykłe plotery też jest już masę mediów z tkanin, i to chyba jest najtańsze rozwiązanie około 50-70 zł za m2.

Gelo5
18-06-2005, 18:52
@madmips
Nie trzeba daleko szukać. Już pisałem,że mam ploter solwentowy (nie z TEBY), drukujący w 1440dpi. Robiłem na różnych podłożach m.in. płótnie przeznaczonym na rolety, materiale na żagle oraz na typowym płótnie do obrazów (CANVAS).
Mogę drukować szer. 1900mm - długość rolki 20m.
Taki druk to rzeczywiście ok. 70zł/m2, ale zależy to w dużej mierze od użytego materiału.
Np. typowy Canvas kosztuje 80-90zł/m2, tkanina na żaluzje - 25,00zł/m2 itd.
Pozdrawiam
Grzegorz

czarny
21-06-2005, 06:23
Gelo5, oj szkoda, ze mieszkasz kilkaset kilometrow odemnie:(

szymony
21-06-2005, 06:53
Gelo5, oj szkoda, ze mieszkasz kilkaset kilometrow odemnie:(

Co za problem. Dogadujesz się co do ceny i szczegółów technicznych i tyle. Później dostarczasz plik do wydruku (poczta polska, net) i prawie załatwione.

wasia
21-06-2005, 12:46
Papier (w zasadzie powlekane plotno) Tetenala nazywa sie Canvas Textile .Do kupienia w arkuszach i rolach do ciecia . Mozna drukowac na domowych drukarkach fotograficznych. Ciekawe efekty uzyskuje sie modyfikujac zdjecia w PSie (jakis efekt malarski , zdjecia w sepii ) . Wydriki trwale - u mnie wisi juz rok i nie widze zeby cos wyblaklo. Trzeb tylko poprobowac z nasyceniem kolorow , bo inaczej wchlania atrament - to co na blyszczacym papierze fotogrficznym bylo fotka o doskonale nasyconych kolorach - przy tych samych ustawieniach drukarki (lub pliku) daje nieco bledsze kolory na plótnie.

link (http://www.spectrajet.pl/Lfp/sheet_lfp.html)

Gelo5
21-06-2005, 14:39
Jest jeszcze jedna rzecz o której nikt nie wspomina.
Aby poprawnie wydrukować (obojętnie czy na domowej drukarce czy na profesjonalnym urządzeniu) należy mieć DOBRZE SKALIBROWANĄ MASZYNĘ - co to oznacza?
Ano to,że każdy materiał - folia, papier, canvas, baner itd.. wymaga odpowiedniego profilu ICC. Mówiąc jescze prościej - trza mieć densytometr, wydrukować na odpowiednim materiale próbkę, wsadzić do densytometru i dokonać kalibracji urządzenia (punkt czerni, krzywe itd). Dopiero teraz można mówić o prawidłowym druku.
Podam dla przykładu,że drukując na folii np. Avery jakiś obraz i nie zmieniając profilu w maszynie, zakładam folię np. OraJet - otrzymuję dwa różne obrazy.Tak samo jest z papierami, płótnami itd.. na drukarki domowe - jeśli nie jest skalibrowana - możecie się wściekać,że nic nie wychodzi.
RADA: kupując materiał na którym chcecie drukować - poproście sprzedawcę o profil na ten materiał (podając rodzaj maszyny na jakiej będzie drukowany np. EpsonStylus, Canon itp.)
Pozdrawiam
Grzegorz

@czarny - Tak jak pisał szymony - to żaden problem w dobie komputerów, gołębi ......pocztowych.......

slawek007
21-06-2005, 19:37
Witam!

Nie wiem czy słyszeliście o punktach "Studio by ILFORD". Są to zakłady fotograficzne dysponujące odpowiednim sprzętem (drukarki EPSON, odpowiednie oprogramowanie ILFORDa z profilami - tzw. RIP, tusze pigmentowe EPSON Ultrachrome). Zazwyczaj maksymalna szerokość wydruku wynosi 61cm więc np. 60x90 można śmiało wydrukować, albo nawet 60cm x 15 metrów (taką długość ma rola, jak ktoś dysponuje takim zdjęciem...). Część zakładów ma drukarki pro 9600 i tam szerokość wydruku wynosi 112cm !!! Więcej informacji na stronie www.ilford.pl (także adresy zakładów) Jak ktoś ma skalibrowany monitor może pobrać profile ICC, sam przygotować fotkę w domciu, zanieść do zakładu i otrzymać wydruk o wysokiej zbieżności kolorów. Podaję jeszcze link do serwisu fotopolis, gdzie ukazał się artykuł o tym systemie - http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&arch=1&nrarch=2933

tanatos
15-07-2007, 12:20
Bez problemów.
Możesz się kontaktować ze mną. On i tak na moich urządzeniach to robi.
Jedyny problem powstaje, kiedy kończy mu się płótno i musi zamówić całą belkę.
Ale jeśłi będziesz potrzebowała kontaktu do niego - to oczywiście podam na priv.
Pozdrawiam
Grzegorz

Grzegorz, kto to robi w Suwałkach, czyżby Radek ??



A tak wogóle, to bardzo fajna zabawa jest z emulsją w płynie. Sam robiłem kiedyś fotkę na zlecenie na desce.

fIlek
15-07-2007, 12:55
Nikt nie wspomina jednak o tym, że wydruk na płótnie to nie to samo co transfer zdjęcia na płótno. Do transferu na płótno wysyłasz poprostu już wykonaną odbitkę, pod wpływem temperatury jest rozdzielana (emulsja zdejmowana z papieru) i wprasowywana pod ciśnieniem na prawdziwe płótno, a nie coś z przypominającą fakturą. Co do Studio by Ilford - papiery się ostatnio poprawiły, ale rip jest tragiczny - funkcyjnie 100lat za konkurencją. Wiem, bo testowaliśmy w sumie 4 ripy do epsonów. Co do prawdziwych zdjęć na płótnie, zdecydowanie polecam firmę Marek i Darek (M&D), mają kilka dodatkowych propozycji oprawy i przy okazji dysponują doskonałymi ramami. Dla zainteresowanych kontakt:

http://www.ramy-produkcja.pl/

zapa
15-07-2007, 16:22
Co do Studio by Ilford - papiery się ostatnio poprawiły, ale rip jest tragiczny - funkcyjnie 100lat za konkurencją

:mrgreen:

Zgadzam się :)

Ja polecam firmę Book%Art / Coolscan.pl z Warszawy

http://www.book-art.eu/

Tematem wydruków zajmuje się Maciej Graj - jest profesjonalistą w tym temacie. Mają spore doświadczenie w przygotowaniu wystaw dla wielu znanych fotografów.

Pracują między innymi na Epsonie 9800 i wielu rodzajach nośników.

Polecam :)

Władca Pixeli
17-07-2007, 05:54
Kupiłem kiedyś "lumijet cloth canvas"


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.samys.com/images/products/lumj13lccc.jpg)

Niestet bardzo trudno wydrukować czyste zdjęcie bez dodatkowych smug z brudnych głowic, ponieważ jest to grubsze niż zwykły papier.
Za to bardzo dobrze się tym czyści głowice drukarki :mrgreen:

Raf 007
17-07-2007, 08:45
Witam
Znam kogoś kto takie zdjęcia (orginalne przeniesienie emulsji na płótno) może wykonać stosunkowo tanio, tylko trochę trzeba czasami poczekać 1-2 miesiące. format do około 45/45

credka
07-07-2011, 21:17
Odświeżę, jako że szukam dobrej firmy wykonującej obrazy ze zdjęć. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, a raczej wiem, że są różne metody produkcji. Interesuje mnie jednak tylko efekt - dobrej jakości obraz z mojego zdjęcia na płótnie, oczywiście NIE malowany ręcznie olejnymi ;)
Macie coś godnego polecenia?

Motorniczy
07-07-2011, 21:52
Jak B&W to samemu można wyczarować, trza tylko chcieć i zdjąć cyfrowe patrzałki :mrgreen:
Dokladnie tak to wspaniala robota gwarantujaca 100% frustracjii i 100% agresji :) ale efekt jest powalajacy. Czysta tworcza tyrka na czworakach i z krwia w oczach :) Sztuka kochani, sztuka !

Don_Pedro_123
08-07-2011, 17:17
Odświeżę, jako że szukam dobrej firmy wykonującej obrazy ze zdjęć. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, a raczej wiem, że są różne metody produkcji. Interesuje mnie jednak tylko efekt - dobrej jakości obraz z mojego zdjęcia na płótnie, oczywiście NIE malowany ręcznie olejnymi ;)
Macie coś godnego polecenia?

Mogę pomóc... Zapraszam na PW lub tel.

eSPe
08-07-2011, 19:49
ja wydruki robiłem na Mokotowskiej w W-wie. Bardzo dobry wydruk.
Oprawę na blejtramy możesz wykonac w wiekszości sklepów z art. malarskimi, ja robiłem na Twardej. Pewnie można wszystko w jednym miejscu zrobić, ale te 2 miejsca mogę polecić. Nie polecam natomiast impregnatu (nawet matowego, takie cudo w sprayu), widać slady, nie mocno ale jeśli komus to może przeszkadzać to lepiej nie.

BUBYPL
08-07-2011, 23:35
no to warte zastanowienia... muszę wymienić repertuar na ścianach...
dasz jakieś konkretne namiary?

nie wiem czy koledzy wymienili tą firmę, ale tutaj DecoMania.pl możesz zamówić darmowe próbki.

Plus rabaty dla fotografów.

credka
09-07-2011, 06:51
BUBYPL, coś mam przeczucie, że Ania już sobie poradziła od czerwca 2005 roku, bo jeśli nie, to długa droga przede mną :D
A tak poważniej - sprawdzę co potrafią, dzięki ;)

setth
15-07-2011, 17:19
właśnie odebrałem pierwszy druk na płótnie z DecoMania.pl. druk wielkości 100 x 70 powiem wam... jest nieźle dobre kolory bardzo dobry kontakt. po pierwszym zakupie jestem zadowolony. będę drukował dużo więcej wiec podzielę sie z wami dalszymi spostrzeżeniami. dodam tylko ze była to wysyłka kurierem, to jak obraz został przygotowany do wysyłki oceniam na 5 +. pozdrawiam

BUBYPL
21-07-2011, 22:32
BUBYPL, coś mam przeczucie, że Ania już sobie poradziła od czerwca 2005 roku, bo jeśli nie, to długa droga przede mną :D
A tak poważniej - sprawdzę co potrafią, dzięki ;)


i ja myślę, że już sobie poradziła, nie zwróciłem uwagi na datę postu... mea culpa.