PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr - Wyskrobane zdjecie



Patryk Olczyk
05-10-2011, 21:36
Witam , dzis z problemem : szzukam filtra który daje efekt podrapanych zdjęc , czy moze powiedziec jaki to ?
:)

morzon
05-10-2011, 21:42
To sie tekstura zwie i to nie jest filtr.

Patryk Olczyk
05-10-2011, 21:47
Mogłbys mi pomóc czy, tylko moralizowac bedziesz ?

TheKilla
05-10-2011, 22:12
patrykolczyk, jak chcesz znaleźć coś czego nie znasz nazwy?
s4int Ci napisał co to jest... resztę zrobi google

morzon
05-10-2011, 22:13
Mogłbys mi pomóc czy, tylko moralizowac bedziesz ?





https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://niezgrani.pl/wordpress/wp-content/uploads/2011/02/facepalm.jpg)

swider
07-10-2011, 01:57
Szukasz zdjęcia z interesującą Cię fakturą, np. jakiś odrapany mur, blacha czy co tam chcesz, wklejasz na osobnej warstwie, zmieniasz tryb mieszania tejże warstwy na np. łagodne światło i zmniejszasz krycie. Tyle.

PS
No chyba, że zapytasz bombla… ostatnio coś wspominał o plug-inie Fast Scratch Maker. ;)

Motorniczy
07-10-2011, 03:13
Mozna tez skanowac na plaskim skanerze rozne rozerwane kartony lub grube kartki papieru ( w powiekszeniu pojawia sie fajne "wloski" i rozne nierownosci ) , potem to poskladac jako ramke . Moze z tego wyniknac duzo fajnej zabawy :) To odnosnie ramki , gdybys chcial :) Pozdro

Patryk Olczyk
07-10-2011, 10:40
Dzięki Swider i Motorniczy . O taką odp mi chodziło , a nie jak poprzedni ...

morzon
07-10-2011, 10:49
O taką odp mi chodziło , a nie jak poprzedni ...

Napisałem Ci w pierwszy poście jak to się nazywa, ale Ty masz najwidoczniej jakieś poważne braki w nauce czytania ze zrozumieniem. To co napisał Swider i Motorniczy to właśnie TEKSTURA. Może warto było wklepać w google "photoshop tekstura" i sprawdzić o czym piszę, zamiast pisać o "moralizowaniu" (swoją drogą sprawdź co to oznacza, bo przykro się robi jak ktoś używa słów których nie rozumie) ? Najwygodniej jak ktoś poda na tacy krok po kroku co naciskać, bo inaczej to już zbyt duży wysiłek cokolwiek zrobić, a potem wielce urażony.
Zapamiętam na przyszłość, że nie warto pisać czegokolwiek gdy o coś pytasz, bo to się mija z celem.

kh29228
07-10-2011, 12:11
hehe... chłop chciał pomóc, to dostał po głowie:D
S4AINT olej temat, nie ma sensu tracić nerwów jak dzieciak niewychowany i niekulturalny...

jacek.gold
07-10-2011, 12:17
hehe... chłop chciał pomóc, to dostał po głowie:D
S4AINT olej temat, nie ma sensu tracić nerwów jak dzieciak niewychowany i niekulturalny...

no
a potem się dziwią że się nikt nie chce odezwać
bo przecież trzeba podać na tacy z linkiem skąd mają pobrać i podziękować że zechcieli zapytać

kh29228
07-10-2011, 14:07
no
a potem się dziwią że się nikt nie chce odezwać
bo przecież trzeba podać na tacy z linkiem skąd mają pobrać i podziękować że zechcieli zapytać

nie nie nie... trzeba poprosić o fotkę, grzeczniutko obrobić i odesłać:)

swider
07-10-2011, 14:25
Panowie -- wystarczy już tej gorzkiej szydery. Kolega Patryk chyba zrozumiał.

look
07-10-2011, 14:36
w każdym razie nie jest to jakaś wiedza tajemna

http://www.webdesign.org/photoshop/photo-editing/decorating-your-photo-from-scratch.15456.html

http://www.smashingmagazine.com/2008/10/20/the-ultimate-collection-of-useful-photoshop-actions/

http://www.atncentral.com/

przeglądając niektóre z akcji po kolei sam dojdziesz do tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i jakie narzędzia do tego zastosować

Patryk Olczyk
07-10-2011, 19:54
Powem tak :
Napisałem filtr poniewaz w ps'ie pod taką nazwą widnieją wszystkie takie.
Przepraszam, nie miałem złych intencji .