PDA

Zobacz pełną wersję : przygotowanie do wydruku PS View | Proof Setup



BML
05-10-2011, 20:47
Witam Wszystkich i mam bardzo precyzyjne pytanie dotyczące przygotowania do wydruku.

Mam skalibrowany sprzętowo monitor. Zdjęcia obrabiam w Lightroomie a następnie wybieram edit in Photoshop.
W PS wybieram View | Proof Setup | Profil z Fotolabu
Po tej akcji mam na monitorze kolory bardzo zbliżone do tych, które uzyskam na odbitkach więc bardzo fajnie bo wiem co wydrukuję. Jest tylko jedno ale, te kolory mi się nie podobają i chciałbym jakimś szybkim sposobem przywrócić kolorystykę jaką widziałem przed wybraniem " View | Proof Setup | Profil z Fotolabu".
Nie chodzi mi o wyłączenie tego widoku tylko dodanie takiego przekształcenia kolorów żeby przypominały te przed włączeniem Proof Setup.

Gio
05-10-2011, 21:36
to moze edit/convert to profile i podłącz profil labu?

BML
05-10-2011, 22:04
Dzięki Gio,

skonwertowałem przez edit/convert do profilu labu i wygląda dokładnie tak samo jak poprzez " View | Proof Setup | Profil z Fotolabu", więc to nie rozwiązuje mojego problemu.
W obu przypadkach kolory wyglądają nieciekawie i żeby uzyskać ich pierwotny kształt muszę sie sporo namęczyć za pomocą warstw i filtrów, przy 100 zdjęciach jest straszna robota ....

Gio
05-10-2011, 22:20
To chyba się nie zrozumieliśmy. Jeśli lab jest kiepski, to gimnastyka może być zbyt skomplikowana, zwłaszcza jeśli masz kolory 'trudne' dla labu. Rozwiązaniem jest wydruk na urządzeniu o szerszym gamucie, albo sensownie skalibrowanym.

BML
05-10-2011, 22:38
Kolorem trudnym jest żółty, zamienia się w jakąś brudną odmianę żółtego :). W rezultacie żółte jesienne liście i skóra przy zachodzie słońca wyglądają nieciekawie.
Zadzwonię jutro do labu i może mi coś podpowiedzą bo to profesjonalny lab i mają codzienna kalibrace sprzętu. Dam znać co ustalę

Gio
05-10-2011, 22:50
żółty nie jest jedynym takim kolorem. zielenie są chyba nawet gorsze. kup sobie epsona:-)