PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] kolejny klasyk



mirekvampirek
04-10-2011, 16:41
kolejna miejscowka obstrzelana wielokrotnie w uk, ale mimo wszystko-

-zapraszam



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img511.imageshack.us/i/corfeportland4.jpg/)

pozdrawiam

Hoobie
04-10-2011, 17:39
Przyjemnie, klimatycznie ;)
Chyba bym jednak podpiął ten kadr pod kwadrat, z większą ilością prawej strony ;)
Ten LD trochę za ciemny i odwraca uwagę - ale to tylko mz :p

to
04-10-2011, 18:18
Lubię takie fotki, gdzie światło tworzy obraz :) Klimat jest :)

maniak666
04-10-2011, 18:48
Noo tak. Ty jak zwykle, nos na kwintę, wqrw w oczętach, zbolałym głosem o lipie nawijasz...:lol:

A potem tak od niechcenia wrzucasz to i owo...

Nieżle ugotowałeś to mleko:wink:

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 18:50
az sie balem otwierac
mysle - znowu ten sam shit... a tu takie zaskoczenie. no ladnie jest, ladnie. nawet bardzo ;0

mirekvampirek
04-10-2011, 19:15
maniaku wiesz jak jest troche pomarudze i ponarzekam to sie i bardziej zmobilizuje do dzialania :)

mikie jak to znowu ten SHIT :D :D :D

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 19:22
mikie jak to znowu ten SHIT :D :D :D
memlane kamyczki, paliki, mola, lodki, falochroniki, torpedownie i caly ten szajs spoczywajacy na brzegach jezior, rzek, morz i ocenow... dzien po dniu od kilku lat, takie same, nudne, powielane i wszechobecne... normalnie boje sie lodowke otwierac....
wiec gdy widze, ze ktos zaszufladkowany robi wreszcie cos innego... to od razu pojawia swiatelko nadziei :)

mirekvampirek
04-10-2011, 19:31
kurde ale ty mi tu jedziesz normalnie,
ktos zaszufladkowany :D :D :D

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 19:40
hehehe
podziękuj sam sobie :mrgreen:
ja to mam wrażenie, ze niektórzy z tego forum mieszkają w szopie na plaży :-P

maniak666
04-10-2011, 19:49
hehehe
podziękuj sam sobie :mrgreen:
ja to mam wrażenie, ze niektórzy z tego forum mieszkają w szopie na plaży :-P


A gdzie mieszkają portrecisci, samolociarze, ci od aktów, itd, itp,
Szufladkujesz okrutnie Mikie...
Pozdrawiam-mimo wszystko.

sirart
04-10-2011, 20:28
Oj... Tynieckie klimaty w UK. Świetne :)

krop
04-10-2011, 20:35
klimatyczne eldorado

Paablitos
04-10-2011, 20:41
memlane kamyczki, paliki, mola, lodki, falochroniki, torpedownie i caly ten szajs spoczywajacy na brzegach jezior, rzek, morz i ocenow... dzien po dniu od kilku lat, takie same, nudne, powielane i wszechobecne... normalnie boje sie lodowke otwierac....
wiec gdy widze, ze ktos zaszufladkowany robi wreszcie cos innego... to od razu pojawia swiatelko nadziei :)

Mam podobnie:)

A zdjecie mi sie bardzo podoba... klimacior super.

mirekvampirek
04-10-2011, 20:49
a ja kocham morze, bo tam sie urodzilem, bo nad morzem spedzilem wiekszosc zycia, mnie na przyklad nie kreca laki, ale otwierajac watki bartkaw nie mysle znowu ten shit, tylko czym mnie znowu zaskoczy, czy gory ostrego to tez shit bo w kolko fotografuje je we mgle i czy mieszka w szopie na hali? oczywiscie nie porownuje sie do nich bo moje fotki przy ich zdjeciach to doslownie shit, ale bardziej w kwestjach technicznych, ale szufladkowanie na podstawie znowu lodka, palik woda to troche nie teges
pozdrawiam

Paablitos
04-10-2011, 21:06
a ja kocham morze, bo tam sie urodzilem, bo nad morzem spedzilem wiekszosc zycia, mnie na przyklad nie kreca laki, ale otwierajac watki bartkaw nie mysle znowu ten shit, tylko czym mnie znowu zaskoczy, czy gory ostrego to tez shit bo w kolko fotografuje je we mgle i czy mieszka w szopie na hali? oczywiscie nie porownuje sie do nich bo moje fotki przy ich zdjeciach to doslownie shit, ale bardziej w kwestjach technicznych, ale szufladkowanie na podstawie znowu lodka, palik woda to troche nie teges
pozdrawiam

Mirku... to nie jest tak, ze otwieram watek z mysla... 'o znowu ten shit' jak piszesz.
Tak sobie czasem mysle, na tych wyspach cos kurcze musi byc tez cos ciekawego miedzy brzegami...;).
I dlatego taka 'inna' fota bardzo mi pasuje. Nie wnikam w technikalia, ani nie szufladkuje.

Temat do glebszego wyjasnienia gdzies, kiedys przy piwie... za duzo pisania ;).

mirekvampirek
04-10-2011, 21:38
no to jestesmy umowieni ;)

Paablitos
04-10-2011, 21:40
no to jestesmy umowieni ;)

Ok... tylko nie bierz ze soba 'bejsbola';)... sorki za OT.

mirekvampirek
04-10-2011, 21:42
Ok... tylko nie bierz ze soba 'bejsbola';)... sorki za OT.

Maniaka wezme :)

Paablitos
04-10-2011, 21:45
Maniaka wezme :)

No to ja musze wziac 'bejsbola' dla wyrownania proporcji;) heh

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 21:46
Pozdrawiam-mimo wszystko.
mimo wszystko?
a co ja Ci krzywde jakas zrobilem? mam miec poczucie winy?
no niestety prawda jest taka, ze w memlanych zdjeciach nie ma niczego odkrywczego i o ile byly bardzo ciekawe, to niestety tylko na poczatku, bo stanowily pewne novum na forum. teraz juz nie sa.... nuda wieje :mrgreen:
a ze szufladkuje, to wiem... bo ja widze swiat w b/w - czarny albo bialy

mirekvampirek
04-10-2011, 21:54
bo ja widze swiat w b/w - czarny albo bialy

nuda wieje :D

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 21:59
no i niech mi nikt nie wmawia ze białe jest białe, a czarne jest czarne ;D

maniak666
04-10-2011, 22:14
mimo wszystko?
a co ja Ci krzywde jakas zrobilem? mam miec poczucie winy?
no niestety prawda jest taka, ze w memlanych zdjeciach nie ma niczego odkrywczego i o ile byly bardzo ciekawe, to niestety tylko na poczatku, bo stanowily pewne novum na forum. teraz juz nie sa.... nuda wieje :mrgreen:
a ze szufladkuje, to wiem... bo ja widze swiat w b/w - czarny albo bialy

Nie nie. Żadna krzywda. Poczucia winy też nie zamierzałem wzbudzać.
Czy w rowach z wodą na polu, polach, łąkach, górach i tak można wymieniac bez konca-zarejestrowanych bez jakiejkolwiek kreacji - czy to na etapie samego wyzwolenia migawki , czy tez w póżniejszym postprocesie jest coś odkrywczego. Łąk, gór i tego wszystkiego o czym wyżej też zatrzęsienie na forum. Tylko jakoś nikt na razie nie próbuje tego postponowac. Co Tobie ostatnimi czasy bodajże dwukrotnie już przydarzyło...
Stąd moje "mimo wszystko"

Myślę ze tyle ile zdjęc i ich odbiorców tyleż opinii.
A że jedni wolą ogórki a inni ogrodnika córki... Cóz życie po prostu.
Szanujmy się po prostu na wzajem i nasze fotograficzne wybory.

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 22:27
zle mnie rozumiesz
niestety prawa jest taka, ze na łąkach, polach, czy tez w gorach mozna zarejestrowac duzo wiecej ciekawych kadrow (patrz zdjecie Mirka), niz nad brzegiem oceanu, albo mi sie wydaje patrzac na wciaz te same kadry, ktore pojawiaja sie na forum. coz z tego, ze na wysokim technicznym poziomie, skoro nudne?

Tylko jakoś nikt na razie nie próbuje tego postponowac. Co Tobie ostatnimi czasy bodajże dwukrotnie już przydarzyło...
ze niby o co chodzi? chyba mialo byc kontestowac... ale tylko zgaduje :)

stroop
04-10-2011, 22:28
Jest bardzo ładnie ale spróbowałbym kadrować bardziej wąsko.

Locter
04-10-2011, 22:30
Ja tego nie kupuje Mirek, dlaczego ? Nie wiem... ale nie czuje tej foty :)

mirekvampirek
04-10-2011, 22:41
locter, bo nie ma lodek ? ;) :D
pozdrawiam

maniak666
04-10-2011, 22:59
zle mnie rozumiesz
niestety prawa jest taka, ze na łąkach, polach, czy tez w gorach mozna zarejestrowac duzo wiecej ciekawych kadrow (patrz zdjecie Mirka), niz nad brzegiem oceanu, albo mi sie wydaje patrzac na wciaz te same kadry, ktore pojawiaja sie na forum. coz z tego, ze na wysokim technicznym poziomie, skoro nudne?

ze niby o co chodzi? chyba mialo byc kontestowac... ale tylko zgaduje :)
Jednak chodzi o postponowanie (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2547651#post2547651), a nie kontestowanie.



P.S. Podoba mi się Twoja propozycja konwersji mojej "wirówki" Ja niestety się poddałem przy ponownej probie przekonwertowania tej fotki.

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 23:17
kurde, a co to znaczy postponowanie? pytami sie powaznie... tak amo jak do tej pory nie wiem co znaczy slowo "kondominium" :mrgreen::mrgreen:

dzieki, w tej mojej wersji trzeba by bylo delikatnie rozjasnic morze powyzej kamienia :) doslownie 0,3ev :mrgreen:

Locter
04-10-2011, 23:26
locter, bo nie ma lodek ? ;) :D
pozdrawiam


Jak zapewne wiesz nie na kazdym moim zdjeciu sa lodki :D

CO do twojej foty - nie wiem czy jest zla czy dobra, ja tego nie chwytam tak po prostu :) Czegos tu brakuje...

maniak666
04-10-2011, 23:28
kurde, a co to znaczy postponowanie? pytami sie powaznie... tak amo jak do tej pory nie wiem co znaczy slowo "kondominium" :mrgreen::mrgreen:

dzieki, w tej mojej wersji trzeba by bylo delikatnie rozjasnic morze powyzej kamienia :) doslownie 0,3ev :mrgreen:

Eeech naprawde nie chce się do słownika (http://www.sjp.pl/postponowa%E6) zajrzeć?

<| MICHAŁ |>
04-10-2011, 23:33
zajrzalem - do tego (http://www.ling.pl/)
musialem sprwdzic, czy innego znaczenia nie ma, niz te, ktore mi sa znane :)
nie sadzielem, ze to polskie slowo

ostrytux
04-10-2011, 23:48
Z wielką przyjemnością zaglądam w Twoje wątki, nie inaczej jest tu!
Klimatyczna fotografia z mgłą i światłem :)

Duder
05-10-2011, 01:57
Bardzo fajna fota, jednak uwagi Hoobiego bardzo trafne. Może nie aż do kwadratu, ale szukałbym kadru bez lewej lub może nawet bez prawej strony. Ciemny narożnik wtedy nie byłby zgrzytem.
Dla uwag Mikiego mam zrozumienie, bo chyba każdy z nas ma często takie myśli, czasami niestety wielu z nas przegina wałkując w kółko te same tematy. Z drugiej strony jest oczywiste, że każdy "orze jak może". :-) Mamy w zasięgu takie a nie inne "lokacje" i wyćwiczone sposoby i zawsze jest pokusa, żeby użyć starych, wypróbowanych chwytów. Jednak przyłączam się do nawoływania o więcej inwencji i poszukiwań. A może przede wszystkim do autocenzury - nie pokazujmy kilku(nastu) prawie identycznych zdjęć, trzeba nauczyć się trudnej sztuki rezygnacji i wyboru.

PABLOOK
05-10-2011, 08:47
Tak jak fotografia jak najbardziej do mnie przemawia, tak powyższa dyskusja już nie do końca ;).
Rób Mirku dalej to co lubisz i niech sprawia Ci to jak największa frajdę :).
Ja z wielką przyjemnością wchodzę w Twoje wątki i cieszę oko ich zawartością :).

<| MICHAŁ |>
05-10-2011, 08:48
Duder, dokladnie o to mi chodzilo - Tobie sie udalo lepiej zebrac mysli i je przelac na klawisze :)
pifko za to!

mirekvampirek
05-10-2011, 09:39
Pawle tak bede robil i moze to kogos zaszokuje, ale zdjecia robie z mysla o sobie i wedle wlasnego gustu bedac oczywiscie otwartym na opinie innych.
faktycznie duder ujął to dobrze, ale sens pogawedki o shitcie zrozumialem juz wczesniej, zeby nie bylo, nie czuje sie urazony, mam po prostu niesmak w ustach ;)
pozdrawiam wszystkich bez wyjatku

Badyl81
05-10-2011, 10:29
Bardzo fajnie, że zrobiłeś to zdjęcie, taka odmiana. Może przycięte wyglądałoby lepiej, ale ja łykam tak jak jest, z fajnym światłem, tematem i mgłą.