PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o tej lampie ?



martin204
13-02-2007, 20:41
Witam czy ktos zwas miał w rekach taką lampe http://allegro.pl/item166284494_nissin_lampa_blyskowa_di481_do_cyfro wek_nowa.html
- i czy rzeczywiscie obsługuje iTTL pozdrawiam i prosze o odpowiedz

jm
13-02-2007, 20:43
link się nie wyświetla - jednak mam prawie 100% pewności, że pytasz o lampę wymienioną trzy wątki poniżej.....

martin204
13-02-2007, 20:48
Juz popraawiłem
A tak sie pospieszyłem z tym postem ze nie przeczytałem pozostalych postów.... i nadal pytam i prosze o opinie uzytkownikow
Pozdrawiam

jm
13-02-2007, 20:51
Myślę, że chyba nikt tej lampy jeszcze nie ma. Więc najlepiej byłoby za kilka dni mailowo zapytać osobę/osoby które tę lampę nabędą na tej aukcji - chyba innego wyjścia nie ma...

wertus
16-02-2007, 23:33
faktycznie nikt jej nie zna

ekonet
17-02-2007, 00:00
faktycznie nikt jej nie zna

A na jakiej podstawie tak autorytatywnie stwierdziłeś, że spośród ponad bodajże 7 tysięcy użytkowników tego forum NIKT nie zna tej lampy...?

Co zaś do meritum sprawy - jeśli ktoś szuka kłopotów, niech podpina niefirmowe lampy - kto wie, jakie to podaje napięcie na stopkę i na płytę główną aparatu...?

wertus
17-02-2007, 00:13
sam jej nie zanasz , to w czym widzisz problem
mówisz na temat lampy ciekawie ale ja i inni pytaja czy ktos sie juz spotkał w realu z tą lampą
co to za wynalazek i czy to wogóle działa, asadze tak że nikt jej nie zna bo nikt o niej nie pisze a po drógie miała to byc prowokacja do zabrania głosu kogoś kto sie z nia spotkał

pozdrawiam
---------------

ekonet
17-02-2007, 00:24
Spokojnie. Trochę dystansu. Daj ludziom trochę czasu. A tu widzę, że minęło 2h i już wyrok, że nikt nie zna. Ja mogę jedynie powiedzieć, że ja nie znam. Ale ja nie jestem nikim ważnym...
Jeśli zaś wydajemy po kilka tysięcy na korpusy i szkła, to wydajmy jeszcze te 800-1400 zł na dedykowaną FIRMOWĄ lampę. Inaczej jest to, jak napisałem, szukanie kłopotów. Człowiekowi zepsuje się aparat, zaniesie do serwisu, tam zapytają, co podpinał, powie, że Nissina - i ma po ptakach. Niektórzy twierdzą nawet, że serwis jest w stanie z body czy lampy odczytać, z czym to było spinane, ale nie wiem, czy to prawda.

kaktus
18-02-2007, 17:08
Nie mam identycznej lampy, lecz z podobnego przedzialu cenowego i jakosciowego - Tumax 880AFZ. Uzywalem jej glownie z emerytowanym juz Nikonem 5000, bo on tam mial cos na poziomie komorek do blyskania. Zrobilem kupe fajnych zdjec doswietlonych bardzo ladnie.

Teraz mam D50 i lampa podpieta byla tylko kilka razy, bo dziala zdecydowanie gorzej niz wbudowana - podpinam tylko dla blysku odbitego od sufitu/sciany przy portretach. Dla reszty moich zastosowan wbudowana starcza. Do tego lampa nie ma trybow manualnych (ten Nissin tez nie z tego co widze) i nie mozna z niej korzystac z manualnymi obiektywami (bo tam sila rzeczy pokretlo na M przestawiasz).

Drugi raz bym takiej lampy nie kupil - predzej bym szukal na allegro jakis uzywanych Nikonow w tej samej cenie (SB-24 czy cos takiego - przewijaly sie tu obok tematy).

A odnosnie kupwania ogole drogich akcesoriow, to prosilbym o troszke dystansu. Czesto wchodze na forum i czytam "kupiles aparat za tyle pieniedzy i zal Ci 300 zlotych na torbe Lowerpro / 600 zl na statyw Manfrotto" itp. Niestety sa na forum tez osoby, dla ktorych ruskie szkla i tanie chinskie akcesoria to jedyna szansa na fotografowanie.

ekonet
18-02-2007, 18:13
Jak najbardziej masz rację. Mam nadzieję, że nikt nie twierdzi, iż radzieckimi szkłami czy chińskimi akcesoriami na pewno zrobi się gorsze zdjęcia. Chodzi najczęściej o przestrogę z kategorii "nas, biednych, nie stać na tanie rzeczy". Na przykład kupisz tanią torbę, która Ci się wnet popruje albo obijesz w niej aparat, gdyż niedostatecznie chroni - dodatkowe koszty masz gotowe. Niefirmowy, niekompatybilny sprzęt - to okazja, by np. zmarnować niepowtarzalne zdjęcia, gdy akurat zawiedzie lampa czy coś innego.