PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina 12-24 + ???



Zenith
13-02-2007, 19:16
Witam,
Mam dylemat co do kupna obiektywu. Wymieniłem niedawno kita 18-70 na tokine 12-24 i teraz zastanawiam się co dokupić aby pokryć zakres poprzedniego obiektywu czyli coś z przedziału 24(28 )-70(80). Najlepiej coś jasnego i ostrego ale na pierwszym miejscu stawiam jakość wykonania, później ostrość i AF a na końcu dopiero jasność gdyż z czasem zamierzam dokupić jasną sigme 30 lub nikkora 35 więc nie 2,8 nie jest mi aż tak potrzebne. Cena w granicach 1800zł ( max 200zł). Najbardziej odpowiada mi 24-120 VR - zakres, AF-s i VR idealnie mi pasują lecz jakość optyczna już nie do końca choć może się myle i nie jest taki zły ??. Myślałem też o sigmach typu 24-70 ale podobno AF nie jest zbyt pewny. Proszę a jakieś propozycje obiektywó gdyż do tej pory nie mogę się na nic zdecydować.
Ps. jakość fotek - na pewno nie chciałbym gorszych niż produkuje kit 18-70!

Dzięki!

Jakubas
13-02-2007, 20:02
Jak niezbyt drogo, a szybko i dobrze, to w tym przedziale najlepszy bedzie Nikkor AF-S 24-85/3,5-4,5. Bardzo dobre uzupelnienie zestawu stalek. A kasy Ci jeszcze zostanie, to mozna na cos spozytkowac. Np przepic ;) albo jakis plener sobie zafundowac. Albo zasilic Fundacje Na Rzecz Rozbudowy Szklarni im. Jakubasa ;)

nikonowiec
13-02-2007, 20:11
Witam,
Mam dylemat co do kupna obiektywu. Wymieniłem niedawno kita 18-70 na tokine 12-24 i teraz zastanawiam się co dokupić aby pokryć zakres poprzedniego obiektywu czyli coś z przedziału 24(28 )-70(80). Najlepiej coś jasnego i ostrego ale na pierwszym miejscu stawiam jakość wykonania, później ostrość i AF a na końcu dopiero jasność gdyż z czasem zamierzam dokupić jasną sigme 30 lub nikkora 35 więc nie 2,8 nie jest mi aż tak potrzebne. Cena w granicach 1800zł ( max 200zł). Najbardziej odpowiada mi 24-120 VR - zakres, AF-s i VR idealnie mi pasują lecz jakość optyczna już nie do końca choć może się myle i nie jest taki zły ??. Myślałem też o sigmach typu 24-70 ale podobno AF nie jest zbyt pewny. Proszę a jakieś propozycje obiektywó gdyż do tej pory nie mogę się na nic zdecydować.
Ps. jakość fotek - na pewno nie chciałbym gorszych niż produkuje kit 18-70!

Dzięki!

Cześć. Proponuję Ci AF Nikkor 2,8-4/24-85 D IF. Bardzo dobra mechanika i bardzo dobra optyka. Zobacz tutaj: http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/83701 i jeszcze to: http://www.ceneo.pl/productInfo.aspx?productID=65411&longDesc=true

Jakubas
13-02-2007, 21:05
Opinie sa takie, ze ciemniejsza wersja tego Nikkora jest lepsza optycznie. Jesli nie zalezy Ci tak bardzo na swietle, to moze lepiej zaoszczedziec. Ale oczywiscie to Twoj wybor...

nikonowiec
13-02-2007, 22:10
Opinie sa takie, ze ciemniejsza wersja tego Nikkora jest lepsza optycznie. Jesli nie zalezy Ci tak bardzo na swietle, to moze lepiej zaoszczedziec. Ale oczywiscie to Twoj wybor...

Nie znam ciemniejszej wersji, mam tą która polecam i jestem zadowolony. Używam jej do Nikona D80 i analoga 801s. Wiadomo, że każdy obiektyw przy f2,8 rysuje inaczej niż przy f5,6 czy f8. Generalnie nie jest to zły obiektyw. Ma bardzo dobre powłoki. Wadą jego jest to, że po 2-3 latach przesuwa się guma na pierścieniu do zoomowania, a za nową w serwisie chcą 95 zł. Bandyci!! Kawałek radełkowanej gumy! Niestety musiałem zapłacić, bo przysłać mi samej nie chcieli. Tak jak nie umiałbym sobie nowej założyć. Pozdrawiam.

Jakubas
13-02-2007, 22:34
Tzn ja sie tutaj teoretycznie wymadrzam, bo nie znam zadnego z obiektywow 24-85, ale wnikliwa lektura tego forum stawia przed jasnym wnioskiem - ciemniejsza wersja jest lepsza optycznie, i jak podejrzewam chodzi tu o porownanie tych szkiel na tych samych ogniskowych i tych samych przyslonach. Mysle, ze najwiecej wyjasni po prostu poczytanie na forum o tych dwoch szklach - sporo porownan bylo, nawet ostatnimi czasy.

Klos
14-02-2007, 00:54
polecam komplet stałek :
sigma 30/1.4
Nikkory 50/1.8 i 85/1.8

ulv
14-02-2007, 01:26
Może do kompletu też Tokina... np.: taka jak mam 28-70/2,6-2,8. Jasna, przyzwoicie ostra, AF wbrew pozorom całkiem rozsądny i do obrony przed niedźwiedziami się nadaje (to nie o tobie Niedźwiedź było ;-))

Pozdrawiam
Ulv

aTomek
14-02-2007, 01:33
...Kawałek ... gumy! Niestety musiałem zapłacić, bo przysłać mi samej nie chcieli. Tak jak nie umiałbym sobie nowej założyć...

Sorrki, że nie w temacie ale dziwnie mi się skojarzyło
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif) to zakładanie.
Może by tak do cytatów?
Mam nadzieję nikonowiec, że się na mnie nie pogniewasz za pocięcie Twojej wypowiedzi.

Yuras
14-02-2007, 02:38
Teoretycznie Tamron 28-75 f:2,8 ale ja już chyba kilkanaście testowałem i straciłem nadzieję, że zdarzy się jeszcze jakiś bez FF. Sigmę 24-70 f:2,8 odradzam, miałem ponad pół roku i tylko się nadźwigałem, poza tym filtry strasznie drogie (82mm). Przeżyłem też epizod z Tokiną 28-70 tą najlepszę wersją 2,6-2,8 ostra ale AF mozolny jak w Sigmach. Zatem ostatecznie przychylam się do Klosa. Patrz zresztą w stopkę. Zastanawiam się jeszcze nad 30 f:1,4Sigmy lub 35 f:2 nikona (ze wskazaniem na niego).

zdyboo
14-02-2007, 06:46
Sigmę 24-70 f:2,8 odradzam, miałem ponad pół roku i tylko się nadźwigałem

A co konkretnie było nie tak? Bo ja tą sigme bym akurat polecał. Mam ją i uważam, że to dobry obiektyw.


Zatem ostatecznie przychylam się do Klosa.

Zyskuje się światło, jakość obrazu i upierdliwość przy zmianie obiektywów. No i nie wmówisz mi, że te trzy stałki są lżejsze niż S24-70/2.8. Pomijam kwestię ceny i kwotę, której Zenith nie może przekroczyć.

Niedzwiedz
14-02-2007, 10:50
30 1,4 i 85 1,8 sadze ze to rozsadny wybor :)

nikonowiec
14-02-2007, 22:41
Sorrki, że nie w temacie ale dziwnie mi się skojarzyło
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif) to zakładanie.
Może by tak do cytatów?
Mam nadzieję nikonowiec, że się na mnie nie pogniewasz za pocięcie Twojej wypowiedzi.

Cześć aTomek. Słuchaj, sam jak to napisałem to się z tego śmiałem. Miałem to poprawić, ale pomyślałem sobie, że pewnie będzie z tego trochę śmiechu. Wiesz jak to jest, czasami sie coś napisze albo powie. Takie śmieszne cytaty są wskazane. Jest wszystko OK. Pozdrawiam forumowiczów (użytkowników Nikona oczywiście).

nikonowiec
14-02-2007, 22:52
Podziwiam tych, co decydują sie na zakup Tamrona. Odważni albo bogaci (bo ciagle będą kupować nowy). Bez urazy dla tych co maja Tamrony, ja nie kupiłbym tego instrumentu. Tamron robił znakomite obiektywy tylko do jednego aparatu (już historii) - Bronica. To były perfekcyjne szkła, natomiast te teraz to badziewie. Sory, ale nie zmienię zdania. 100 razy wolałbym Sigmę. Pod względem mechaniki to niektóre obiektywy Sigmy, są lepsze od...Nikkora i Canona. Takie sa opinie ludzi, których spotykam przy różnych większych czy też mniejszych spędach fotoreporterów. A wśród nich są naprawdę tacy, którzy fotografują na D2X i używają Sigm.

Smurf
14-02-2007, 23:18
Nie znam ciemniejszej wersji, mam tą która polecam i jestem zadowolony. Używam jej do Nikona D80 i analoga 801s. Wiadomo, że każdy obiektyw przy f2,8 rysuje inaczej niż przy f5,6 czy f8. Generalnie nie jest to zły obiektyw. Ma bardzo dobre powłoki. Wadą jego jest to, że po 2-3 latach przesuwa się guma na pierścieniu do zoomowania, a za nową w serwisie chcą 95 zł. Bandyci!! Kawałek radełkowanej gumy! Niestety musiałem zapłacić, bo przysłać mi samej nie chcieli. Tak jak nie umiałbym sobie nowej założyć. Pozdrawiam.
http://kenrockwell.com/nikon/2485af.htm