PDA

Zobacz pełną wersję : Dobrze grająca "Empetrócha" - jakies pomysły?



Locter
01-10-2011, 19:11
Witawszy ;)

Nie wiem czy taki temat już był - jesli tak prosze o linka i skasowanie tego. ;)

Potrzebny mi odtwarzacz mp3 - nie musi być super wypaśny, chodzi mi o to żeby to dobrze grało i bylo w miare wygodne w obsłudze, żeby można bylo wrzucac mp3 bezposrednio na dysk a nie bawic sie w jakies programy.

Moze byc brzydkie, zależy mi tylko na jakości dźwieku i intuicyjnej obsłudze, budżet jaki moge przeznaczyć - plus minus 100 euro.

Za wszystkie pomysly serdeczne dzieki ;)

Rafał_Sz
01-10-2011, 19:20
Sansa Clip. Ok 20 euro, więc zostaje 80 na dobre słuchawki. :)

Spinner
01-10-2011, 19:55
Iriver T60 + Koss Porta Pro, zmiescisz sie spokojnie w budżecie... Mam taki zestaw i dobrze to imho brzmi;-)

Locter
01-10-2011, 20:59
Iriver T60 + Koss Porta Pro, zmiescisz sie spokojnie w budżecie... Mam taki zestaw i dobrze to imho brzmi;-)


O ile sie orientuje T60 sa na AAA - to odpada, musi byc wbudowany akumulator, żebym mógł podłaczyc do kompa przez usb wrzucajac muze i przy okazji sie bedzie ladowac. A co do sluchawek - tylko malutkie douszne wchodzą w role. Ale dzieki za propozycje.
Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł ?

TristisAnima
01-10-2011, 21:28
Ze swojej strony polecam Sanse Fuze ale koniecznie z podmienionym oprogramowaniem na Rockbox-a (swoją drogą na Sansie Clip, polecanej Ci wcześniej, też się da podmienić). Po podmianie zyskuje się niesamowite wręcz możliwości konfiguracji strumienia audio (oraz innych rzeczy). Takich możliwości ustawienia nie mają nawet co niektóre karty dźwiękowe. Męczyłem się z ustawieniami 4 dni, ale jak już wszystko ogarnąłem, grało to to na prawdę baaaaardzo fajnie (oczywiście z podpiętymi dobrymi słuchawkami a nie tymi dedykowanymi). Co do nawigacji, moim zdaniem bardzo wygodna. Dzięki kółku. nawigowanie po folderach i menu odbywa się szybko i precyzyjnie.

Umbra
01-10-2011, 21:49
Vedia V39. Nie wiem, czy można jeszcze ją gdzieś dorwać.

MARS CooL
02-10-2011, 00:58
http://www.philips.pl/c/mp3-i-mp4/gogear-ariaz-4-gb-sa3ara04k_02/prd/
kupiłem dzieciakowi do angielskiego i bardzo mi podpasowało w jaki sposób interpretuje dźwięki i ile w nich przestrzeni.
Może nie jest do końca czysto i elegancko ale dynamika i miodność odtworzeń powoduje że katuje utwory które, dawno już odstawiłem do lamusa

krzysztof jot
02-10-2011, 02:14
Jak wyżej - Sansa Clip da Ci pełne zadowolenie . Wbudowane alu, rozszerzenie pamięci kartą, małe zgrabne, wygodne i bardzo dobrze gra.

http://logolife.wordpress.com/category/audio-mp3-hi-fi/sansa-clip-plus/

Locter
02-10-2011, 09:18
Jak wyżej - Sansa Clip da Ci pełne zadowolenie . Wbudowane alu, rozszerzenie pamięci kartą, małe zgrabne, wygodne i bardzo dobrze gra.

http://logolife.wordpress.com/category/audio-mp3-hi-fi/sansa-clip-plus/


NO to chyba sprawa rozwiązana ;) Dziękuje.

Ale skoro jeszcze jestesmy przy temacie, to jakie sluchaweczki dobrac do tego - chodzi mi o małe, douszne.
Na odtwarzacz wydam jakies 40 euro z przesylka, wiec zostaje 50-60 euro na sluchawki - zapraszam do pisania swoich typów.

Strus
02-10-2011, 09:41
Zerknij po prostu na Amazon'a i wybierz sobie jakis Senki w tym budzecie.

Bedzie Pan zadowolony :)

Przemek Paśnik
02-10-2011, 09:45
Ja jestem bardzo zadowolony z Irivera E100, oczywiście słuchawki na start do wymiany :)

konopia
02-10-2011, 09:51
Słuchawek niestety musisz posłuchać sam.
Wszystko zależy od upodobań i rodzaju słuchanej muzyki. Różnie też te słuchawki mogą się zachowywać z różnymi mptrójkami. Słuchawki mają największy wpływ na brzmienie, charakter grania.

Ktoś kto na co dzień słucha jazu poleci komuś genialne jego zdaniem słuchawki i osoba słuchająca metalu będzie zawiedziona bo mu się wszystkie instrumenty będą zlewać w niestrawną kluchę, a fanowi rapu będzie brakowało basu.

Spróbuj gdzieś posłuchać słuchawek AKG.
Mają kilka w argosie, poczytaj najpierw o nich kup mniej-więcej takie jakie są polecane do muzyki jaką lubisz
a jak się okaże, że to nie to to oddasz (tylko sprawdź przed zakupem jak jest z oddawaniem słuchawek, w końcu to się do ucha wkłada).

Ja cały czas szukam słuchawek dla siebie, chwilowo zatrzymałem się na pioneer'ach (muszle wiszące nad uchem) Grają naturalnie, czysto, z dobrą analityką, bardzo dobrym środkiem i odpowiednią górę, tylko o basie bardziej opowiadają niż go faktycznie grają, ale w przypadku muzyki którą słucham - metal, można dzięki nim usłyszeć więcej niż w innych.

Locter
02-10-2011, 10:02
Słuchawek niestety musisz posłuchać sam.
Wszystko zależy od upodobań i rodzaju słuchanej muzyki. Różnie też te słuchawki mogą się zachowywać z różnymi mptrójkami. Słuchawki mają największy wpływ na brzmienie, charakter grania.

Ktoś kto na co dzień słucha jazu poleci komuś genialne jego zdaniem słuchawki i osoba słuchająca metalu będzie zawiedziona bo mu się wszystkie instrumenty będą zlewać w niestrawną kluchę, a fanowi rapu będzie brakowało basu.

Spróbuj gdzieś posłuchać słuchawek AKG.
Mają kilka w argosie, poczytaj najpierw o nich kup mniej-więcej takie jakie są polecane do muzyki jaką lubisz
a jak się okaże, że to nie to to oddasz (tylko sprawdź przed zakupem jak jest z oddawaniem słuchawek, w końcu to się do ucha wkłada).

Ja cały czas szukam słuchawek dla siebie, chwilowo zatrzymałem się na pioneer'ach (muszle wiszące nad uchem) Grają naturalnie, czysto, z dobrą analityką, bardzo dobrym środkiem i odpowiednią górę, tylko o basie bardziej opowiadają niż go faktycznie grają, ale w przypadku muzyki którą słucham - metal, można dzięki nim usłyszeć więcej niż w innych.


Konopia jeśli chodzi o brzmienie - preferuje ciepełko, ma być ciepło i miodnie, muza - rock, czasem metallica, ballady, hip hop od czasu do czasu.

coach_lodz
02-10-2011, 10:03
Ja mam Sanse Clip+ i słuchaweczki Koss Porta Pro... jestem bardzo zadowolony :)

piom
02-10-2011, 10:07
jak słuchawki to tylko klipsch s4

Rafał_Sz
02-10-2011, 10:28
Słuchawek niestety musisz posłuchać sam.
Wszystko zależy od upodobań i rodzaju słuchanej muzyki. Różnie też te słuchawki mogą się zachowywać z różnymi mptrójkami. Słuchawki mają największy wpływ na brzmienie, charakter grania.

Ktoś kto na co dzień słucha jazu poleci komuś genialne jego zdaniem słuchawki i osoba słuchająca metalu będzie zawiedziona bo mu się wszystkie instrumenty będą zlewać w niestrawną kluchę, a fanowi rapu będzie brakowało basu.

Spróbuj gdzieś posłuchać słuchawek AKG.
Mają kilka w argosie, poczytaj najpierw o nich kup mniej-więcej takie jakie są polecane do muzyki jaką lubisz
a jak się okaże, że to nie to to oddasz (tylko sprawdź przed zakupem jak jest z oddawaniem słuchawek, w końcu to się do ucha wkłada).

Ja cały czas szukam słuchawek dla siebie, chwilowo zatrzymałem się na pioneer'ach (muszle wiszące nad uchem) Grają naturalnie, czysto, z dobrą analityką, bardzo dobrym środkiem i odpowiednią górę, tylko o basie bardziej opowiadają niż go faktycznie grają, ale w przypadku muzyki którą słucham - metal, można dzięki nim usłyszeć więcej niż w innych.
Jak cenię firmę Harman/Kardon, tak ich produkty AKG uważam za niedorobione.

Sapphiron
02-10-2011, 10:57
Też chciałem założyć taki wątek ale Locter mnie ubiegł. Może i lepiej nawet :)

Sansa już do mnie jedzie, ciekawe jak śmiga na Sanheiserach :)

konopia
02-10-2011, 11:02
dobre opinie mają słuchawki Beyerdynamic DTX 101 iE , ja jeszcze nie słyszałem nic od tej firmy :(
ale może warto sprawdzić ich ofertę.

Pioter_
02-10-2011, 11:07
popieram - sansy to dobry wybór, ważne (jeśli nie ważniejsze) są dobre słuchawki...

Rafał_Sz
02-10-2011, 11:12
Mała wskazówka dla posiadaczy Sansy. W ustawieniach zamiast regionu EUROPA wybierzcie CAŁY ŚWIAT. Wyłączycie w ten sposób bezsensowny limit głośności.

KaeF
02-10-2011, 16:31
Nie wiem czy jeszcze produkują, ale Creative Zen Stone. Jest naprawdę mały - jak kamyk z plaży;) Ładowana przez mUSB, tak samo łączenie z kompem. Mam cudo od czterech lat i bateria trzyma tak samo dobrze. Naładowana na full starcza na około 18-20 godzin ciągłej pracy.

M_B
02-10-2011, 17:58
Ale skoro jeszcze jestesmy przy temacie, to jakie sluchaweczki dobrac do tego - chodzi mi o małe, douszne.
Na odtwarzacz wydam jakies 40 euro z przesylka, wiec zostaje 50-60 euro na sluchawki - zapraszam do pisania swoich typów.


AKG K330. Mam, polecam.

Błażej
02-10-2011, 18:33
Proponuję popatrzeć za słuchawkami firmy JAYS.

velaskez
02-10-2011, 23:33
Mała wskazówka dla posiadaczy Sansy. W ustawieniach zamiast regionu EUROPA wybierzcie CAŁY ŚWIAT. Wyłączycie w ten sposób bezsensowny limit głośności.

Ja w starej Sansie swojej wwgrywałem firmware z Ameryki, żeby mieć głośniej :D I miałem radio też wtedy :D

swider
02-10-2011, 23:41
Ale skoro jeszcze jestesmy przy temacie, to jakie sluchaweczki dobrac do tego - chodzi mi o małe, douszne.

[…] preferuje ciepełko, ma być ciepło i miodnie […]
To ja zaproponuję SoundMAGIC PL21 -- używam osobiście i jestem bardzo zadowolony. :)

slanting_eye
02-10-2011, 23:59
mam creative zen stone i polecam

http://www.google.co.uk/search?ds=pr&pq=creative+zen+stone&hl=en&cp=19&gs_id=1r&xhr=t&q=creative+zen+stone+plus&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=828&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=fi#um=1&hl=en&tbm=isch&sa=1&q=creative+zen+stone+1gb&pbx=1&oq=creative+zen+stone+1gb&aq=f&aqi=g-S4&aql=&gs_sm=e&gs_upl=7352l8348l0l9404l3l3l0l2l2l0l612l612l5-1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=4c6dcaf669c5eee6&biw=1280&bih=828

maciey75
03-10-2011, 14:33
A moze dla dzieci cos mozecie polecic oprocz w/w philipsa? Dziecko 7 lat wiec wypas niepotrzebny. ;) Dobrze by bylo aby byl dosc wytrzymaly

Rafał_Sz
03-10-2011, 14:47
A moze dla dzieci cos mozecie polecic oprocz w/w philipsa? Dziecko 7 lat wiec wypas niepotrzebny. ;) Dobrze by bylo aby byl dosc wytrzymaly
Patrz post #2. :) Moja mama emerytka odporna na technologiczne cuda bezproblemowo sobie z tym grajkiem radzi. :)

R
03-10-2011, 15:14
To ja zaproponuję SoundMAGIC PL21 -- używam osobiście i jestem bardzo zadowolony. :)


o tak, tez uzywam soundmagic i sa rewelacyjne

Dyziek
03-10-2011, 15:20
To ja zaproponuje MP3 Irivera E30:-)

prz3mo
03-10-2011, 15:46
Nie wiem jak obecnie, ale kiedyś w kwestii jakości dźwięku - iRiver był najlepszy.

Locter
03-10-2011, 20:20
Nie chcialo mi sie czekac na przesylke ze sklepu online, poszedlem do sklepu i kupilem Creative ZEN style 100... ale syf :/

sinner
03-10-2011, 20:42
i jak teraz spojrzysz w oczy tym którzy Ci doradzali ;)

swider
03-10-2011, 20:54
Nie wiem jak obecnie, ale kiedyś w kwestii jakości dźwięku - iRiver był najlepszy.
Faktycznie -- tak było. Obecnie zapewne rynek się zmienił i z wyborem już nie jest tak łatwo. :)


Nie chcialo mi sie czekac na przesylke ze sklepu online, poszedlem do sklepu i kupilem Creative ZEN style 100... ale syf :/
Kup jeszcze do tego słuchawki w kiosku, za dyszkę i styknie. ;)

Vall
03-10-2011, 21:07
Ja mam iRivera E50 + Sennheisser PX100 (mk I), zestaw gra naprawdę dobrze jak za tą cenę, mam wrażenie że player ma jeszcze trochę zapasu (jak podpiąłem Grado SR80i to brakowało trochę mocy, ale dźwięk pierwsza klasa!). :-) Osobiście bym odradzał wszelkie tanie i tańsze rozwiązania (mam jeszcze starego Creativa, nigdy więcej :-) ).

Locter
03-10-2011, 21:20
Faktycznie -- tak było. Obecnie zapewne rynek się zmienił i z wyborem już nie jest tak łatwo. :)


Kup jeszcze do tego słuchawki w kiosku, za dyszkę i styknie. ;)

Kupilem senheizer CX 271 - i tak jest do dupy..., no nic pobujam sie z tym pare miechów a potem kupie cos porządnego..., czlowiek uczy sie na swoich blednach.

Boryszuk
03-10-2011, 21:32
, czlowiek uczy sie na swoich blednach.

;)

Vall
03-10-2011, 21:38
;)

Nie zauważyłem póki nie odpowiedziałeś. ;-)

Locter
03-10-2011, 21:41
;)


Literówka, nie łap za słówka :P

Boryszuk
03-10-2011, 21:43
Literówkę zauważyłem dopiero po chwili, nie o nią mi chodziło ;)

zdyboo
03-10-2011, 21:44
Ja na urlopie zgubiłem iRivera T60SE i zaraz kupiłem następnego. Jedyny odtwarzacz jaki znam, zasilany AAA. Dla mnie to olbrzymia wygoda. Rzadko zmieniam playlistę i musiałbym pamiętać o podłączaniu takiego do kompa celem ładowania. Choć są już przedłużacze z listwami wyposażonymi w gniazda USB. Do tego jak dla mnie gra spoko. Używam w tandemie z Koss Porta Pro.

konopia
04-10-2011, 09:36
Locter jesteś pewien, że tak fatalnie?

Jakość dźwięku powinna być lepsza niż w większości telefonów i innych empetrójek.
Jak jest tak fatalnie to oddaj do sklepu, nie ma sensu się męczyć, a może to słuchawki wybitnie nie pasują pod ten model, a może coś nie tak z plikami mp3 które posiadasz, może Creative tak dobre że obnaża ich niedoskonałości?

Zen generalnie miał kiedyś bardzo dobrą jakość dźwięku, kłopotliwa była tylko ta aplikacja do ładowania plików i no drogie były, nie chce mi się wierzyć że zepsuli jakość grania.

A jak jest z innymi słuchawkami?



A może faktycznie masz wyczulone ucho i nic poza playerem - HIFIMAN cię nie zadowoli ;)
http://hifiman.us/products/?pid=71
Jedyny, prawdziwy przenośny odtwarzacz FLAC dla wymagających. Do niego oczywiście minimum słuchawki "Grado GR10".

Locter
04-10-2011, 17:38
Dobra może troche przesadzilem z tą fatalnością, sluchawki chyba sie wygrzały bo jest zauważalnie lepiej, zaczelo troche mocniej grać z tzw. „przytupem” - o to mi chodziło, moze jutro bedzie jeszcze lepiej.

sinner
21-10-2011, 15:16
poszedłem za radą kolegów i nabyłem Sansa tylko w wersji Fuze
naprawdę fajny sprzęt i te karty micro SD super sprawa
filmiki i fotki da się na tym oglądać, a gra naprawdę dobrze - polecam

cube
21-10-2011, 19:34
u mnie doskonale sprawdza się zestaw Sansa Clip+ i słuchawki a-Jays two, polecam!

mOSAd
25-10-2011, 10:21
Od wielu wielu lat używam dwóch iPodów. Jeden przeszedł na brata, drugi u mnie działa. Pod względem jakości wypluwanego dźwięku - rewelacja. Kiedyś dawno temu tylko firma iRiver oferowała coś podobnego. Zakup odtwarzacza zacząłbym jednak od zakupu... Słuchawek. Jeżeli mają być przenośne, to podobnie jak mnóstwo ludzi ceniących przyjemny i dobry dźwięk, polecę Koss Porta Pro. To jedyne tak małe słuchawki, które mają świetny zarówno dół, górę, środek, jak i wspaniałą dynamikę. Jedyna istotna przy nich, ale i przy każdych słuchawkach rzecz, to jakikolwiek, nawet prosty "equalizer" w naszym odtwarzaczu. Kossy mają rewelacyjne basy, ale ciut za głośne, dlatego wystarczy uwypuklić soprany i już jest super dla brzmień bardziej rokowych czy klasycznych.
A ze słuchawkami już znanymi nam, przejść się po sklepach lub po kolegach i potestować ich odtwarzacze. Nie sądzę by czołówka uległa zmianie jednak. Nadal prawdopodobnie najlepszy dźwięk będzie w iPodach, po piętach będzie deptał iRiver oferujący za to większą fucjonalność i pozbawiony pewnych Apple'owych dziwactw. Sansa pamiętam, że kiedyś była również notowana w miarę wysoko. Jeżeli ktoś używa systemu Mac OS, to od razu i bez zastanowienia polecę iPoda któregoś. Jeżeli działacie pod windowsem i macie uczulenie na iTunes i dziwne oprgogramowanie, kosztem jakości dźwięku i obsługi samego urządzenia, inne wymienione przeze mnie firmy będą być może lepszym wyborem.
Jeżeli ktoś zdecyduje się na iPoda, to warto sprawdzić, czy głośność z danymi słuchawkami jest dla niego wystarczająca. To nie jest krzykliwy odtwarzacz, zagłuszający ryk silnika autobusu i rozmowy pasażerów. Koneserom polecam.

Pawel92
25-10-2011, 21:02
... Nadal prawdopodobnie najlepszy dźwięk będzie w iPodach..

Nie jestem tak do końca przekonany do tego "najlepszego" dźwięku w iPodach. Zły oczywiście nie jest :smile:, ale najlepszy ...

Yanluk
26-10-2011, 09:10
Nadal prawdopodobnie najlepszy dźwięk będzie w iPodach
Hmm odwaznie, odwaznie... :)
Ja od siebie polece jakby ktos jeszcze szukal CowonS9.

Rafał_Sz
26-10-2011, 10:37
Moto Defy jako odtwarzacz MP3 przebija jakością Sansę. Takie moje ostatnie spostrzeżenie w temacie odsłuchu. :)

Boryszuk
20-03-2012, 04:00
Wlasnie testuje jak sansa clip+ sprawdzi sie w trudnych warunkach (pyl, kurz, zaolejone rece).

Ps. Ale to glosno gra!

Tapatapped

locos
21-03-2012, 22:39
Od wielu wielu lat używam dwóch iPodów. Jeden przeszedł na brata, drugi u mnie działa. Pod względem jakości wypluwanego dźwięku - rewelacja. Kiedyś dawno temu tylko firma iRiver oferowała coś podobnego.

Odważne stwierdzenie :) Gdybyś przejrzał fora o tematyce mp3 i przenośnych sprzętów, to raczej nikt nie poleci ipod'a zamiast iriver'a... kierując się jakością dźwięku jako podstawowym wyznacznikiem. Zresztą jeśli znasz kogoś, kto jest w posiadaniu irivera h120 lub 320/40 to polecam zrobić porównanie :)



Nie sądzę by czołówka uległa zmianie jednak. Nadal prawdopodobnie najlepszy dźwięk będzie w iPodach, po piętach będzie deptał iRiver oferujący za to większą funkcjonalność i pozbawiony pewnych Apple'owych dziwactw.Prawdopodobnie nie miałeś w rekach dobrego modelu iriver'a (choc przyznam sie szczerze, ze nie sledze na bieżąco, wiec mogę się mylić) , cowon audio lub paru innych sprzętów, które zjadają wręcz ipoda na dziendobry. Co do dziwactw w sprzęcie apple'a, to jeśli używałeś kiedyś cokolwiek w trybie mass storage i robisz sobie strukturę katalogów jak na systemowym dysku to niestety, ale apple jest nie do przetrawienia, gdy przechodzisz na ten sprzęt.



To nie jest krzykliwy odtwarzacz, zagłuszający ryk silnika autobusu i rozmowy pasażerów. Koneserom polecam.Żaden odtwarzacz nie jest krzykliwy - jeśli chcesz zagłuszyć ryk silnika, to kupujesz słuchawki dokanałowe. (np takie creative ep 630 - dokładnie to samo co sennki c300 tylko dwa razy tańsze)

Boryszuk
22-03-2012, 16:36
Wlasnie testuje jak sansa clip+

Wady:
-nie da się zablokować 'klawiatury' w żaden sposób. Szkoda bo przydałaby mi się taka funkcja. Kilka razy przypadkowo wyłączyłem muzykę.
-ładuje się tylko podłączona do komputera. Mam w pracy radio z gniazdem USB, Sansa rozpoznaje, że jest podłączona ale po 1.5h dalej krzyczy, że bateria słaba.
Zalety:
-fajny, mały grajek.

Greg77
22-03-2012, 16:43
creative ep 630

To dziala, mam takie.....

Rafał_Sz
22-03-2012, 17:10
Wady:
-nie da się zablokować 'klawiatury' w żaden sposób. Szkoda bo przydałaby mi się taka funkcja. Kilka razy przypadkowo wyłączyłem muzykę.
-ładuje się tylko podłączona do komputera. Mam w pracy radio z gniazdem USB, Sansa rozpoznaje, że jest podłączona ale po 1.5h dalej krzyczy, że bateria słaba.
Zalety:
-fajny, mały grajek.
Ależ tato... ;)

- Odtwarzacz blokujesz poprzez przytrzymanie przycisku home. Analogicznie odblokowujesz.
- Porty w radiach itp. przeważnie mają bardzo małe natężenie prądu "na wyjściu", tym się nie da ładować. Za to każda ładowarka z mini USB i min. 500 mA da spokojnie radę. Ja używam takiej od nawigacji, ma ponad 1 A na wyjściu i ładuje w try miga.

A teraz przeproś swojego grajka, bo mu jest smutno za te "wady". ;):)

GrzesiekM
22-03-2012, 17:43
...może wyjdę na łosia, ale od ponad roku korzystam z Pentagrama Volt ze słuchawkami SENNHEISER MX880 i według mnie dają radę całkiem dobrze, na pewno lepiej niż Creative Zen (dzieciaki się nimi katują). Akumulator trzyma ponad 50 godzin non stop ...

Greg77
22-03-2012, 17:45
- Porty w radiach itp. przeważnie mają bardzo małe natężenie prądu "na wyjściu", tym się nie da ładować.

Ja laduje z USB w radiu samochodowym;)

erro
22-03-2012, 17:49
Prawdopodobnie nie miałeś w rekach dobrego modelu iriver'a (choc przyznam sie szczerze, ze nie sledze na bieżąco, wiec mogę się mylić) , cowon audio lub paru innych sprzętów, które zjadają wręcz ipoda na dziendobry.
(...)
(np takie creative ep 630 - dokładnie to samo co sennki c300 tylko dwa razy tańsze)

1) Niestety iriver nie posiada w ofercie modelu o wyższej pojemności (powyżej 160 gb). Teraz planuję wymianę dysku w ipodzie do 240gb. Jedyna alternatywa to Cowon X7 ale jest znacznie droższy i większy.
2) istnieje projekt o nazwie emcore/freemyipod który można wgrać nawet na classica w wersji 6 i świetnie rozszerze to jego możliwości (od podstaw jak normalny dostęp do dysku i odtwarzanie flac po różne korektory itd.)
freemyipod.org (http://www.freemyipod.org/wiki/Main_Page)

Z ciekawostek to najdłużej grającym odtwarzaczem była taka szajbka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.onyougo.com/sony-network-walkman-nw-e105-o_iphw0345276.jpg),
w specyfikacji było 70h na jednej baterii AAA i tyle działał :-)

Jeśli ktoś nie potrzebuje duzych pojemności to kilka lat użytkowałem cowona d2 - też mogę polecić choćby z powodu długiego czasu odtwarzania oraz dźwięku. Jeśli ktoś nie potrzebuje okazjonalnie czegoś na nim obejrzeć to lepszą propozycją może być i7, ale już chyba nie jest produkowany.

Co do ep-630. Muszę zwrócić uwagę na jedną rzecz - miałem trzy pary, każda się zniszczyła dosyć szybko. Teraz używam soundmagic pl50 i jest wszystko git.

Greg77
22-03-2012, 17:56
Dzisas, ja mam creativea jakiegos starego, ladowalem go z 3 lata temu, uzywam raz na miesiac na 15minut i wciaz jest polowa baterii, ktos mnie przebije??:D

Boryszuk
22-03-2012, 18:53
Ależ tato... ;)

- Odtwarzacz blokujesz poprzez przytrzymanie przycisku home. Analogicznie odblokowujesz.
- Porty w radiach itp. przeważnie mają bardzo małe natężenie prądu "na wyjściu", tym się nie da ładować. Za to każda ładowarka z mini USB i min. 500 mA da spokojnie radę. Ja używam takiej od nawigacji, ma ponad 1 A na wyjściu i ładuje w try miga.

A teraz przeproś swojego grajka, bo mu jest smutno za te "wady". ;):)

Wujek...
Za sposób blokowania dziękuję, nie wiedziałem. Oczywiście instrukcję czytałem ;)

Z tym ładowaniem to nie tak. Próbowałem też ładowarki sieciowej i sytuacja była identyczna. A z tego radia ładuję swój telefon więc urządzenie bardziej prądożerne niż taka 'empetrócha' ;)

locos
22-03-2012, 19:41
1) Niestety iriver nie posiada w ofercie modelu o wyższej pojemności (powyżej 160 gb). Teraz planuję wymianę dysku w ipodzie do 240gb. Jedyna alternatywa to Cowon X7 ale jest znacznie droższy i większy.

no tak, tylko ja odnioslem sie do jakosci dzwieku w ipodzie vs iriver - pojemnosc nie ma tu nic do rzeczy, poza tym to musisz latac do chicago dwa razy w tygodniu zeby 160gb muzy sie przydalo.... ;)


2) istnieje projekt o nazwie emcore/freemyipod który można wgrać nawet na classica w wersji 6 i świetnie rozszerze to jego możliwości (od podstaw jak normalny dostęp do dysku i odtwarzanie flac po różne korektory itd.)
freemyipod.org (http://www.freemyipod.org/wiki/Main_Page) tak samo jak istnieje projekt rockbox, ale znowu mowimy o latwosci uzytkowania, a ta masz prosto po wyjeciu z pudla, ale nie w ipodzie...


Co do ep-630. Muszę zwrócić uwagę na jedną rzecz - miałem trzy pary, każda się zniszczyła dosyć szybko. Teraz używam soundmagic pl50 i jest wszystko git.Pytanie za 100 pkt - kupowales na allegro czy w sklepie ? jest to model tak czesto podrabiany, ze nie zdzwilibym sie ze miales podroby ( w sumie ciezko mi sobie wyobrazic, ze rozwiles juz 3 pary - od 3 lat mam te same, chodze z nimi codziennie i wygladaja identycznie jak w dniu zakupu)

Greg77
22-03-2012, 19:52
Co do ep-630. Muszę zwrócić uwagę na jedną rzecz - miałem trzy pary, każda się zniszczyła dosyć szybko.

Mam trzy pary juz dobre trzy lata, dostalem je gratis w firmie w ktorej pracowalem, byly dokladane do laptopow DELLa w Irlandi, podrobki to nie sa a kazda para dziala bezblednie, gumki w stanie idealnym a jedna z par byla nawet wyprana;)

coach_lodz
22-03-2012, 21:05
Z tym ładowaniem to nie tak. Próbowałem też ładowarki sieciowej i sytuacja była identyczna. A z tego radia ładuję swój telefon więc urządzenie bardziej prądożerne niż taka 'empetrócha' ;)

do Clip+ idealna jest ładowarka od Motoroli V3 :) sprawdzone! działa!

eristoff
23-03-2012, 11:40
a ma ktoś może VEDIA A10 ?? słyszałem że lepsza od SanDisk SANSA CLIP+ , miał ktoś możliwość porównać ??

nowart
23-03-2012, 11:46
Dzisas, ja mam creativea jakiegos starego, ladowalem go z 3 lata temu, uzywam raz na miesiac na 15minut i wciaz jest polowa baterii, ktos mnie przebije??:D

Tak. Mam starą mp3, jakąś reklamówkę, leży w szafie od bodaj 5 lat. Nie używam jej wcale. Właśnie sprawdziłem i wciąż jest na chodzie :D

till
23-03-2012, 13:29
Od pół roku używam za namową tego wątku Sansę Clip+ - bez zarzutu. Nie byłem przekonany do małego rozmiaru, ale teraz nie kupiłbym nic większego. Można przypiąć wszędzie, zaliczyła kilkadziesiąt upadków i nic się nie dzieje, nawet nie ma śladu na obudowie. A dyktafon nagrywa w jakości lepszej niż cyfrowy dyktafon ze średniej półki.

erro
23-03-2012, 15:56
no tak, tylko ja odnioslem sie do jakosci dzwieku w ipodzie vs iriver - pojemnosc nie ma tu nic do rzeczy, poza tym to musisz latac do chicago dwa razy w tygodniu zeby 160gb muzy sie przydalo.... ;)
No mnie jest potrzebne mam wszystkie płytki zrzucone na niego i nie muszę się zastanawiać czy coś mam czy nie, po prostu jest.
Różnica w poziomie dźwięku jest dyskusyjna, rockbox - który jest odpalany na emcore daje dokładnie te same możliwości co iriver.



tak samo jak istnieje projekt rockbox, ale znowu mowimy o latwosci uzytkowania, a ta masz prosto po wyjeciu z pudla, ale nie w ipodzie...
Apple konsekwentnie myli łatwośc użytkowania z obcinaniem funkcjonalności i uprawnień. Dlatego uważam ipoda z oryginalnym softem za nienadającego się do użytku.
Ciekawostką jest że kiedy sony w tym pomarańczowym modelu który wkleiłem wcześniej (i innych w tych czasach) miało ograniczenia a'la iTunes to wszyscy na nią pluli... Apple wszystkim wmówiło ze jest to najlepszy i jedyny możliwy sposób.



Pytanie za 100 pkt - kupowales na allegro czy w sklepie ? jest to model tak czesto podrabiany, ze nie zdzwilibym sie ze miales podroby ( w sumie ciezko mi sobie wyobrazic, ze rozwiles juz 3 pary - od 3 lat mam te same, chodze z nimi codziennie i wygladaja identycznie jak w dniu zakupu)

Nigdy nie kupuję takich rzeczy na allegro. Może nie rozlatywały się w palcach ale wyjątkowo łatwo było je zepsuć przez przypadek.