PDA

Zobacz pełną wersję : witajcie i pomóżcie mój NIKON 5600...............



klufa
05-06-2005, 22:52
czesc wam . mam nastepujący problem.Posiadam Nikona 5600 i nie umiem albo ten aparat nie umie:)robić zdjęć z bardzo bliskiej odległości -makro.zdjęcia sa rozmyte i niewidoczne.Kto mi pomoże ?może zły program nastawiam no naprawdę nie wiem.Czekam na podpowiedzi z góry dzieki pozdrawiam Was

admin
05-06-2005, 22:59
Witaj na forum. Zacznij od sprawdzenia minimalnej odleglosci ostrzenia Twojego aparatu (odsun sie od obiektu na wieksza odleglosc i sprawdz czy aparat ostrzy). Jesli to nie pomoze, pokaz zdjecie o ktorym mowisz.

idiom
05-06-2005, 23:24
Po pierwsze witaj.
Po drugie czy w momencie robienia zdjęcia zielona dioda paliła się, czy mrugała ?
Próbuj w ten sposób ustaw tryb makro (dwa sppsoby 1. kursor w dół i "ok" 2. pokrętło trybów na "Scene", menu i wybierasz "Macro)
Zbliżaj się do fotografowanego obiektu i sprawdzaj czy jest ostry i czy AF może ustawić ostrość, wciskając do połowy spust migawki.
Minimalna odległośc to, wg instrukcji, 4 cm.

klufa
06-06-2005, 08:11
zielona dioda pali się ciągiem.mówiac kursor w dół masz na myśli szczałke w dół dżojstkiem tak?powiem szczeże ze tak nie prubowałem dzisiaj to zobacze dzięki za wskazówki

Campo
08-06-2005, 09:52
Najlepsza w takim wypadku metoda, stara jak swiat - to zajrzec do instrukcji obslugi.

Raff
11-06-2005, 01:50
Najlepsza w takim wypadku metoda, stara jak swiat - to zajrzec do instrukcji obslugi.
Czyli mowiac krotko RTFM ;)