gumis_rulez
30-09-2011, 12:33
Witam serdecznie,
Byłem poproszony o zrobienie zdjęć w teatrze, zdjęcia były wykonywane d700 + 24-70 2.8; Ze względu na słabe warunku oświetleniowe ISO 4000, ruchliwość postaci 1/160, oraz ze względu na ostrzenie obiektywu f.4. I tu moje pierwsze pytanie - czy odpowiednio dobrałem ustawienia do warunków?
Druga sprawa to jest balans bieli - zdjęcia lecą w żółć.. Chciałbym tu załączyć RAW'a ale z innych wątków dowiedziałem się, że ewentualne korekty i późniejsza publikacja takiego zdjęcia to same kłopoty - oczywiście to rozumie i nie mam nikomu nic za złe. Dlatego chciałbym pozyskać od Was informacji jak usunąć tą żółć ze zdjęć - jak uzyskać taki Canonowy chłód na zdjęciach? Zdjęcia były wykonywane w pomieszczaniach, gdzie ściany miały PRL'owski żółty kolor i stąd to nasycenie, ale chciałbym się go jakoś wyzbyć. Jakie korekty powinienem zastosować, aby uzyskać kolorystykę Canona? (nie mam tu na myśli korekt ekspozycji, czerni, światła itp. bo z tym wydaje mi się, że sobie radzę i uzyskuje taki efekt jaki bym chciał, tylko ten balans bieli.. ehh)
Trzecia sprawa - to czy jest sens używanie np. Passporta przed spektaklem do stworzenia profilu przy założeniu, że światło dane przez lampy będzie takie same, ale będą różne kadry, w różnych miejscach? Czy trzeba byłoby stworzyć profil dla każdego miejsca, z którego chciałoby się robić zdjęcia?
Byłem poproszony o zrobienie zdjęć w teatrze, zdjęcia były wykonywane d700 + 24-70 2.8; Ze względu na słabe warunku oświetleniowe ISO 4000, ruchliwość postaci 1/160, oraz ze względu na ostrzenie obiektywu f.4. I tu moje pierwsze pytanie - czy odpowiednio dobrałem ustawienia do warunków?
Druga sprawa to jest balans bieli - zdjęcia lecą w żółć.. Chciałbym tu załączyć RAW'a ale z innych wątków dowiedziałem się, że ewentualne korekty i późniejsza publikacja takiego zdjęcia to same kłopoty - oczywiście to rozumie i nie mam nikomu nic za złe. Dlatego chciałbym pozyskać od Was informacji jak usunąć tą żółć ze zdjęć - jak uzyskać taki Canonowy chłód na zdjęciach? Zdjęcia były wykonywane w pomieszczaniach, gdzie ściany miały PRL'owski żółty kolor i stąd to nasycenie, ale chciałbym się go jakoś wyzbyć. Jakie korekty powinienem zastosować, aby uzyskać kolorystykę Canona? (nie mam tu na myśli korekt ekspozycji, czerni, światła itp. bo z tym wydaje mi się, że sobie radzę i uzyskuje taki efekt jaki bym chciał, tylko ten balans bieli.. ehh)
Trzecia sprawa - to czy jest sens używanie np. Passporta przed spektaklem do stworzenia profilu przy założeniu, że światło dane przez lampy będzie takie same, ale będą różne kadry, w różnych miejscach? Czy trzeba byłoby stworzyć profil dla każdego miejsca, z którego chciałoby się robić zdjęcia?