Zobacz pełną wersję : mikrofon do nikon d5100
mam nikona d5100 i chce kupic mikrofon zewnetrzny, czy macie jakies które polecacie?
prosze podzielcie sie opiniami o nich i o nikon me-1
dzieki
anita-głowacka
29-09-2011, 13:54
jeśli jesteś z Poznania, to wpadnij do nas do sklepu w Starym Browarze, mamy dwie sztuki ME-1 na miejscu :)
Myślę, że najlepiej będzie jak sam przetestujesz go na miejscu ze swoim aparatem, możemy też wyjść nazewnątrz :)
wielkie dzieki to super
a jak ten sklep sie nazywa
i w ktorej czesci browaru jest?
anita-głowacka
29-09-2011, 15:45
stara część browaru. poziom -1, Nikon NPS (AB FOTO) naprzeciwko pralni :)
ano tak sorry zapomnialem ze tam jest ten salon, ale przyjsc będe mógł dopiero za tydzien najwczesniej, bo jestem na wyjezdzie
uprzedzam ze mam 14 lat :)
anita-głowacka
29-09-2011, 17:46
spokojnie.. nie musisz mieć dowodu osobistego do wejścia do sklepu :D
marszull
29-09-2011, 18:14
tak przy okazji mozesz zapoznac sie z tekstem calkiem sensownie napisanym (kiedys sie natknalem szukajac artykulow o nagrywaniu dzwieku)
http://inspiredbylife.pl/2009/12/01/mikrofon-i-dzwiek-podczas-filmowania-lustrzankami/
kostek-brasil
06-10-2011, 18:19
Od dwóch dni cieszę się z mikrofonu "Videomic" firmy Rode. Bardzo duża różnica w jakości nagrywanego dźwięku w stosunku do tego jaki oferował mikr. wbudowany w aparat ( D300s ). Nawet przy nagrywaniu z dalszej odległości dźwięk jest bardzo wyraźny i czysty. Co ważne, jest dużo głośniej i prawie wcale nie słychać zakłóceń np. od pracy "łap" kostka w okolicy aparatu, czy statywu. Nie podoba mi się tylko trochę specyficzne mocowanie do aparatu...wydaje mi się, że w terenie kostek je szybko zdewastuje i potrzebna będzie modyfikacja, ale co do jakości nagrywanego dźwięku naprawdę jestem bardzo mile zaskoczony. Nie jest to żadna nowość na rynku, do zakupu skłoniła mnie w dużej mierze spora "gromadka" zadowolonych użytkowników. Jako ciekawostkę dodam, że po zarejestrowaniu mikrofonu na stronie Rode okres gwarancji wydłuża się na 10 lat. Polecam. Osobiście kupiłem w wersji mono za 360zł, ale można też nabyć podobny w wersji stereo ( Videomic Pro )..tyle, że już w dwukrotnie wyższej cenie. :p
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.