PDA

Zobacz pełną wersję : Mętlik w głowie



Zoidberg
13-02-2007, 11:55
Witam,
Zaczeło się od artykułu w Chip Foto Video (z lutego) o małym domowym studiu np. do fotografowania portetów dzieciaczków. I w tym momencie zacząłem intensywnie myśleć - mam 8 miesięcznego bobasa, który jest tak słodki, że chce go mieć na wielu zdjęciach. Tylko, że lampa wbudowana do D80 to trochę mało - poza tym cienie są przy tym okropne (nie mówiąc o strzlaniu dziecinie po oczach lampą). Pomyślałem o mini domowym studiu. I teraz założenia - kwota do wydania ok. 1500 PLN. I co dalej?
1. Kupić lampę SB800 i na tym na razie poprzestać
2. Kupić jakiś zestaw funsportu (np. FUN 200) (zakładam, że można go wyzwalać z D80 kabelkiem)
3. Kupić coś na allegro - ale nie mam pojęcia co.
4. Jakieś tła - by nie zawsze za dzieciaczkiem stały jakieś meble itp. (tylko jakie? Tkanina, tworzywo sztuczne, jaki kolor?)

Największy pokój w mieszkaniu to 25m2 (ok. 5x5m), choć oczywiście fotografowałbym w całym mieszkaniu.

Aby nie było - poszukałem na forum wszystkiego odnośnie domowego studia ale to jakoś nie dało mi odpowiedzi na moje pytania.

Prosiłbym Was o bardzo konkretne porady (np. nazwy podzespołów (lampy, softboxy itp) i porady praktyczne bym nie przepłacił ale też miał dość solidny zestaw na jakiś czas.

Pozdrawiam

tumiwisizm
13-02-2007, 14:46
kupic tanio do ok 750 zl sb600 .. badz do 1300 SB800.
d80 obsluguje cls jesli dobrze pamietam - wiec wtedy bedziesz mogl zdalnie wyzwalac swoje lampki (bardzo mobuilne lampki)

puchbeary
13-02-2007, 15:06
Jeśli masz w planach zdjęcia tylko w domu i do tego w określonym ku temu pokoju/miejscu to kupuj zestaw lamp stacjonarnych bo tego ci błyskotka nie zastąpi. jeśli chcesz mieć coś bardziej uniwersalnego to tylko sb800 bo nie dość że pracuje na aparacie to jeszcze wyzwolisz ją z aparatu bez zbędnych pierdół w stylu kabel czy kostki . Musisz sam wybrać. Co do tel to bym może kupił jedno jakies materiałowe najlepiej w jasnym kolorze - nie kupisz ich tyle żeby zmieniac je co tydzień a podobnie jak meble tlo się opatrzy po kilku strzałach.

Zoidberg
13-02-2007, 22:16
A może tak jeszcze ktoś by się wypowiedział?

tumiwisizm
14-02-2007, 11:35
Zoidberg (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=1649) ty chcesz referatu na takie pytanie ?
skoro chcesz puscic 1.5k a d80 ma cls to mozesz nawet pokusic sie odrazu na dwie sb600, i bedziesz miec odrazu domowe studio z jednym z najlepszych sposobow mierzenia i zarzadzania swiatlem
nie bedziesz musial niczego robic na manualu, skakac i poprawiac moc itd itd
choc lepiej oczywiscie sb800 + sb600 - ale to juz dwa kola

Czornyj
14-02-2007, 11:53
Wg mnie kupowanie osprzętu studyjnego do tego typu celów to bezsens. Masz jasne szkło, co pozwala ci wyseparować temat z tła - po co ci zatem jakieś szmaty? Do tego ew. lampa błyskowa, dyfuzorek i jest git. Można też pomyśleć o statywie z parasolką do lampy.

Zoidberg
14-02-2007, 17:50
Wg mnie kupowanie osprzętu studyjnego do tego typu celów to bezsens. Masz jasne szkło, co pozwala ci wyseparować temat z tła - po co ci zatem jakieś szmaty? Do tego ew. lampa błyskowa, dyfuzorek i jest git. Można też pomyśleć o statywie z parasolką do lampy.


Dzięki - właśnie o tego typu rady chodzi - wiecie jak jest - jak się człek napali to potrafi z gupoty kasę w błoto wyrzucić.