PDA

Zobacz pełną wersję : Internet w PL ale taki chwilowy.....



Strus
26-09-2011, 17:01
Można gdzieś kupić mobilnego neta na miesiąc na przykład ? Lecę do PL i naszym mieszkaniu brak neta (nas nie ma to nie podłączaliśmy nic). Ale jednak potrzebowałbym dostępu. Niby mogę sobie podpiąć BB pod lapka i jechać z BISu ale pierwszy raz będę korzystał z BISu u polskiego operatora (Orange) więc nie wiem czy to zadziała. Stąd pytam - gdzie net na miesiąc kupić ?

skarab
26-09-2011, 17:06
hej Strusiu,
możesz sobie na alledrogo kupić modem do karty SIM, a kartę internetową SIM na doładowania kupić w kiosku.. potem sprzedajesz modem za te same pieniążki...

nie jest to super tanie rozwiązanie ale na miesiąc do korzystania z poczty i forum da radę

Art Erie
26-09-2011, 17:14
Zobacz tutaj http://techmobile.pl/2011/06/darmowy-internet-juz-dziala-ale-nie-dla-wszystkich/
Ale to tylko nie sprawdzona informacja.

ozzy
26-09-2011, 18:16
Strusiu obczaj ofertę Orange Free na kartę. Można wykupić pakiety danych, wychodzi korzystnie
http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_free_pre_discover?stamp=1317053709759

Strus
26-09-2011, 18:32
Strusiu obczaj ofertę Orange Free na kartę. Można wykupić pakiety danych, wychodzi korzystnie
http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_free_pre_discover?stamp=1317053709759

No dobra, karta kartą a jakiegoś pena żeby tą kartę wsadzić i wpiąć do lapka dają czy trzeba sobie samemu zorganizować ?

ozzy
26-09-2011, 18:36
można samemu, można wziąć zestaw startowy z modemem lub kartą do laptopa oraz kartą SIM

Strus
26-09-2011, 18:38
Ok, doczytałem. Zestaw z modemem US to wydatek 200zł....


hhmm A teraz jeśli mam takie cuś (http://www.ebay.co.uk/itm/Unlocked-VODAFONE-HUAWEI-K4511-HSPA-4G-USB-28-8mbps-/250846555859?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_PCM CIACards&hash=item3a679eaed3) z Vodafone UK to jeśli wsadzę tam polską kartę startowa to będzie hulać ? Bo na aukcjah z e-bay to widzę że są jakieś odblokowane czyli co ? Mój może być zablokowany ? Jak telefon ? I jak mogę sprawdzić czy ten który mam jest zablokowany czy nie ?

Rafał_Sz
26-09-2011, 19:02
http://www.play.pl/pl/oferta/internet/internet-na-karte/opcje/index.html


Lub sąsiedztwo McDonald`s :) Mają w każdym darmowe Wi-Fi.

Strus
26-09-2011, 19:05
Rafał ale to znowu 130zł. Taniej niż Orange ale skoro mam modem to może da się z niego skorzystać i zaoszczędzoną kasy przeznaczyć na flaszkę Jose Cuervo

Rafał_Sz
26-09-2011, 19:09
To możesz kupić sam starter za 9 zł, wiele nie ryzykujesz. Zagada z modemem który masz to ok, nie to będziesz kombinował. :)

Strus
26-09-2011, 19:11
Za 8 funtów mogę ten mój modem odblokować. Tylko najpierw chciałbym wiedzieć czy jest zablokowany.... Chyba do Vodafona zadzwonię i zapytam :)

skarab
26-09-2011, 19:14
modem masz na 99% zablokowany, moda na brak simlocka jest tylko dla telefonów

kondziu
26-09-2011, 19:31
Kup starter PLAY w każdym kiosku za 19 pln 1GB chyba przez 14 dni jeżeli nie wystarczy to wszędzie doładujesz 50 pln 4GB chyba 53dni, wkładasz do modemu i sprawdzasz jeżeli nie działa to musisz pójść do dowolnego sklepu z używanymi telefonami pewnie odblokują na miejscu.

Strus
27-09-2011, 00:17
Tak zrobie. Kupie Play'a bez modemu i odblokuje swój. Dzieki za podpowiedzi.

Strus
27-09-2011, 02:28
Zapytam jeszcze o cos - ten posiadany przeze mnie modem nie jest Plug & Play. W instrukcji niby jest że musze pobrac jakis soft z Vodafone'a. I teraz czy jesli zdejme blokade i bede chcial go uzywac z karta Play czy Orange to mam korzytsac z tego softu Vodafone'a czy jak ?

Wybaczcie ale temat mobilnego netu i takich modemow jest mi zupelnie obcy.

tomnow:
27-09-2011, 07:43
Zapytam jeszcze o cos - ten posiadany przeze mnie modem nie jest Plug & Play. W instrukcji niby jest że musze pobrac jakis soft z Vodafone'a. I teraz czy jesli zdejme blokade i bede chcial go uzywac z karta Play czy Orange to mam korzytsac z tego softu Vodafone'a czy jak ?

Wybaczcie ale temat mobilnego netu i takich modemow jest mi zupelnie obcy.

zainstaluj sterowniki (pewnie sa w tym sofcie Vodafone) i
sciagnij sobie darmowy polski program Topnet info. w ustawieniach wybierzesz tylko operatora i wszystko bedzie dzialac :-)
sam uzywam tego programu od dluzszego czasu i jestem bardzo zadowolony :-)

tomek s
27-09-2011, 08:19
Powinno śmigać, ja mam jakiś modem z softem blueconnecta i korzystam z orange, wystarczyło tylko skonfigurować nowy profil połączenia.
pozdr

km79
27-09-2011, 08:39
Ja używam orange na sofcie iplusa, o ile dobrze pamiętam to nie musiałem nic konfigurować. W orange masz za 25zł = 1GB na internet i 25 zł na wygadanie.

Strus
27-09-2011, 08:40
Na razie zbieram info jak go odblokować. Tyle że niestety winda go widzi ale już np soft do odblokowywania (http://www.dc-unlocker.com/downloads/get/FoJh1tGt) jak i soft vodafone'a go nie widzą. Ten pierwszy komunikuje że modemu nie znaleziono a ten drugi że się nawet nie zainstaluje bo nie ma modemu. Co prawda w modemie jest karta SIM inna niż Vodafone ale przecież właśnie z taką kartą powinno się modem odblokowywać... Także chyba jestem w kropce. Jak żonka wróci z pracy to sprawdzę z kartą Voda

kondziu
27-09-2011, 21:48
Sam odblokowałem tylko modem Huawei E220 po usunięciu SIM-locka mogłem używać wszystkich sieci przy pomocy oprogramowania Play.

Strus
27-09-2011, 21:57
Kupiłem usługę odblokowania i jutro wysyłam modem w celu realizacji usługi :)

A potem to zobaczymy :)

Kamiel
27-09-2011, 22:57
Jak masz modem to najtaniej chyba wyjdzie jak kupisz na allegro kartę orange free. Dostaniesz 6 GB na 150 dni za 40 zł + wysyłka. Nie będę podawał linków ale znajdziesz na pewno :)

Strus
27-09-2011, 23:30
Nosz.... A ja kilka godzin temu zakupiłem na Allegro starter Play :(