PDA

Zobacz pełną wersję : Fotoksiążka



Strony : [1] 2 3

lukas_78
12-02-2007, 22:30
Witajcie!

Chciałbym zapytać gdzie najlepiej wykonać fotoksiążkę. Chciałbym aby stony były matowe, układ pionowy lub poziomy, zróżnicowane formaty ,grube okładki no i trwałe wykonanie.

Czy ktoś już zlecał z Was coś takiego ? może podzieli się opiniami...

Pozdrawiam!

sailor
13-02-2007, 11:40
kazda dobra drukarnia cyfrowa ci cos takiego wydrukuje. potem tylko zaniesc do oprawy

madmips
13-02-2007, 11:53
www.vipercyfra.pl (http://www.vipercyfra.pl) ale oprawę indywidualnie musisz z nimi zagadać

Miqel
13-02-2007, 17:02
Jest jeszcze Fotto.pl w Bialymstoku i Durst w Warszawie

lukas_78
13-02-2007, 19:24
a dziekuje bardzo posprawdzam wasze wskazania

downunder
14-02-2007, 23:46
A czy ktoś zna firmę produkującą fotoksiążkę z grubymi, sztywnymi stronami na oko gramatura ok. 600 g/m2? Wiem, że można takie sobie wykonać w zakładach fotograficznych ale tam ceny są astronomiczne.
Z góry dziękuję za pomoc. :)

fIlek
15-02-2007, 00:40
Firma fox z lublina - wysyłają toto do włoch - robi to firma Franco Gallegati

marcus86
06-03-2007, 11:53
Tu możecie sobie złożyć zamówienie na fotoksiążkę: http://www.digitalalbum.pl

Wykonują naprawdę bardzo ładne ksiażki w dobrej cenie. Okładka oprawiona jest skórą, a wykonywane wydruki są na papierze fotograficznym Fuji Supreme Mat i Błysk, Kodak PortraY lub Kodak Metallic. A do tego wszystkiego dają bardzo eleganckie etui na ksiazkę. Od złożenia zamówienia u nich, otrzymałem książkę w ciągu 5 dni. Naprawdę wykonuja dobrą robotę i są naprawdę szybcy.
A jeśli chodzi o fotoprezenty to zerknijcie sobie na stronę: http://www.efoto.com.pl

madmips
06-03-2007, 15:40
jest taka drukarnia w toruniu, ale nie pamietam jak sie nazywala, specjalizowali sie w ksiazkach o niskim nakladzie...

yetik
13-03-2007, 12:29
proponuje www.drukarniacyfrowa.com.pl - kraków

penny
08-05-2007, 02:41
pewnie chodzi Ci o www.drukujtaniej.pl
to jedna z najdłużej obecnych na naszym rynku drukarni cyfrowych, ale u nich fotoksiążkę musiałbyś zrobić sam np. w jakimś fotoshopie i zamówić po prostu jako druk z oprawą. trochę to roboty ;)

penny
08-05-2007, 02:48
polecam drukujwspomnienia.pl
dopiero zaczęli, ale ja już korzystałem. jest super - duży wybór i niezłe ceny.
zamawiałem wersję w ręcznie wykonanej oprawie i jestem pod wrażeniem. jak ktoś chcę mogę zapodać więcej szczegółów.

sorry, że odkopuję wątek, ale strasznie się nakręciłem ostatnio na fotoksiążki i szukam teraz po necie ciekawych pomysłów ;) mam już dość trzymania fotek na płytkach - ani tego nie ma jak pokazać, ani się nacieszyć. a zwykłe albumy nie dają takich możliwości.

saboteur81
08-05-2007, 13:13
Ja znalazłem coś takiego - www.drukujwspomnienia.pl

Mają chyba najlepszą ofertę, no i ten program do edycji tych fotoksiążek mi się podoba. Zobacz sobie.

fotoksiazka.pl
06-09-2007, 13:58
Witam
jestem nowy na forum i nie ukrywam ze chcialbym wam polecic fotoksiazke produkowana przez CeWe Color.
Na pewno nie jest to fotoksiazka z grubymi kartkami (600mg) lecz z 200mg. Niewątpliwą zaletą tej fotoksiążki jest cena - którą można sprawdzić na www.fotoksiazka.pl.
Duza zaleta jest nowy program do tworzenia fotoksiazki ktory również możecie pobrać z tej strony (kilka wersji programu w zależności od klienta do którego będziecie chcieli dostarczyć projekt)
W nowej wersji możecie przygotować sobie cały projekt w Photoshopie badz Gimpie i wstawiac zdjęcia jako tło strony (jeden bądź zdjęcie rozłożone na dwóch stronach).

Najlepiej ściągnąć program i przetestować. Termin realizacji fotoksiążki 6 dni. (dostawa do domu bądź do wybranego klienta w zależności od pobranej wersji programu.

kkosecki
24-10-2008, 09:30
Odradzam cewe!! Jakość druku kiepska i losowa.
Fakt ze tanio liczą, lecz jeśli zalezy nam na jakości to niestety z cewe bywa róznie.
Pozdrawiam.

Ania_B
24-10-2008, 10:24
ja polecam blurb'a (http://www.blurb.com/)

sote
24-10-2008, 15:55
Odradzam cewe!! Jakość druku kiepska i losowa.
Fakt ze tanio liczą, lecz jeśli zalezy nam na jakości to niestety z cewe bywa róznie.
Pozdrawiam.

przylacze sie do tej opinii!
Nigdy wiecej cewe... baaardzo slaba jakosc :(
Zdecydowanie lepiej wygladaja fotki w rozmiarze powiedzmy 15x21
wklejone do ladnego albumu z czarnymi kartami. Z
adna fotoksiazka nie moze sie do tego moim zdaniem rowanc.

madmips
25-10-2008, 21:42
ja polecam blurb'a (http://www.blurb.com/)

korzystałaś? Jak tam z jakością, terminami i opłatami za przesyłkę?

pustelnik
26-10-2008, 10:04
no właśnie jteż jestem ciekawy jak wygląda sprawa cen i przesyłki.

samek
26-10-2008, 10:15
no właśnie jteż jestem ciekawy jak wygląda sprawa cen i przesyłki.

No rany - przecież to wypisane na stronie jest: www.blurb.com/create/book/pricing

Mont
27-10-2008, 09:17
przylacze sie do tej opinii!
Nigdy wiecej cewe... baaardzo slaba jakosc :(



W ostatnim DFV Pani Prus najwyżej oceniła jakość druku właśnie z CEWE.
"Bądź mądry i pisz wiersze człowieku..."

Ania_B
27-10-2008, 10:16
korzystałaś? Jak tam z jakością, terminami i opłatami za przesyłkę?
sorry za brak odzewu ale zapomniałam o tym miom poscie..
a odp. na temat: jak najbardziej, jak wejdziesz na strone to masz dokładny cennik książki /wszystko zależy od formatu rodzaju okładki , papieru i ilości stron więc ciężko mi coś powiedzieć ale ceny bardzo przystępne jak na tą jakość wydruku która jest bardzo dobra moim zdaniem/ jeśli chodzi o przesyłkę to masz kilka rodzaji od ekspresowej która jest naprawdę szybka /bo sama musiałam z niej skorzystać/ po normalną, książki są też dobrze opakowane dzięki czemu szansa na uszkodzenia jest raczej mała co też jest ważne
co do samej jakości to naprawdę zdjęcia na stronie nie kłamią...

pustelnik
27-10-2008, 20:37
W ostatnim DFV Pani Prus najwyżej oceniła jakość druku właśnie z CEWE.
"Bądź mądry i pisz wiersze człowieku..."

Cóż, niektóre artykuły są sponsorowane więc ciężko o obiektywizm w takiej sytuacji.

sote
27-10-2008, 21:28
W ostatnim DFV Pani Prus najwyżej oceniła jakość druku właśnie z CEWE.
"Bądź mądry i pisz wiersze człowieku..."

nie wiem kto to Pani Prus ani co to DFV ;) (choc tego drugiego sie domyslam;) )
Robilem po slubie (2 lata temu) to "cudo" w 2 wersjach dla rodzicow i tesciow...
Pierwsza szybko musialem odebrac wiec bylem zmuszony przymknac oko na "jakosc",
druga odebralem za 3cim razem i po znizce, bo delikatny blekit ktory dalem jako telko
stron wyszedl jako ciemno granatowofioletowy, za kazdym razem im tak wychodzil
wiec nie mogla to byc wpadka... kolory ogolnie bardzo niefajne :(
Teraz jak ogladam ta fotoksiazke to baaardzoo zaluje ze nie byl to zwykly album
z wklejonymi fotkami 15x21 albo nawet 10x15 ;)

Blurb wyglada na stronie bardzo ciekawie, jednak poki nie zobacze tego na wlasne oczy
wszelkim fotoksiazko-wynalazkom podziekuje...

penny
01-11-2008, 01:07
Cóż, niektóre artykuły są sponsorowane więc ciężko o obiektywizm w takiej sytuacji.

też widziałem ten artykuł. jak dla mnie śmierdzi na kilometr. zresztą co się dziwić. o ile się nie mylę CEWE regularnie wykupuje w tej gazecie całostronicowe reklamy. Jak ich na nie stać (zobaczcie sobie ceny reklam w takich gazetach), to pewnie i stać na sponsorowanie takiego artykułu. a że sponsorowany, to widać :(

powiem szczerze, że tym tematem interesuję się już od jakiegoś czasu i pierwsze co mnie uderzyło w tym artykule to brak w rankingu dwóch firm, które są najwyraźniej poważną konkurencją dla CEWE. mowa o drukujwspomnienia.pl i firmie fotto. Żeby było jeszcze ciekawiej, na płycie dołączonej do gazety dziwnym cudem znalazł się Edytor Wspomnień (to program do robienia fotoksiażek z drukujwspomnienia.pl). Jest to więc wg. mnie jawne wprowadzanie czytelników w błąd, w zasadzie sprawa kwalifikuje się do UOKiKu, bo nigdzie nie jest oznaczone, że to artykuł sponsorowany, a śmierdzi tym sponsoringiem na kilometr. ech, szkoda gadać. smutne jest to, że tak właśnie obcy koncern gnębi nasze rodzime firmy, a wydawca jeszcze temu przyklaskuje.

po tym artykule zacząłem się poważnie zastanawiać nad wiarygodnością takich gazet... skoro żyją z reklam, to przecież nie obsmarują swoich chlebodawców :( w każdym bądź razie Digital Foto Video jest dla mnie w tej chwili bezapelacyjnie spalony. na amen. po prostu zero rzetelności ze strony tego czasopisma.

penny
01-11-2008, 01:23
[...]
Blurb wyglada na stronie bardzo ciekawie, jednak poki nie zobacze tego na wlasne oczy
wszelkim fotoksiazko-wynalazkom podziekuje...

mnie zawsze zniechęca kombinatoryka związana ze sprowadzaniem czegoś zza granicy. pół biedy jak to np. konkretny sprzęt, po którym wiem czego się spodziewać i który mogę serwisować na miejscu. ale usługi? eee, nie bardzo. wizja problemów z ewentualną reklamacją mnie przeraża.

z drugiej strony ja ze swojej strony z czystym sumieniem będę konsekwentnie polecał drukujwspomenia.pl ;) ale zanim zlejesz mój post pozwól sobie coś pokazać ;) - drukujwspomnienia.pl/gwarancja - możesz praktycznie za free sprawdzić jakość ich druku. wprawdzie obejmuje to tylko druk foto zeszytu, ale hej - jak ci się nie spodoba to możesz go zwrócić i dostaniesz kasę z powrotem. ja już bardzo długo korzystam z ich usług i mnie jakość w pełni zadowala (z CEWE też miałem niezłe przejścia - nie polecam!). moja cała rodzina się też wkręciła i ciągle coś jak nie dla siebie to dla nich zamawiam... a teraz idą święta, koniec roku, więc pewnie będzie jakieś większe zamówienie na kalendarze - w zeszłym roku to był u nas prawdziwy gwiazdkowy hit! :)

sote
01-11-2008, 17:53
z drugiej strony ja ze swojej strony z czystym sumieniem będę konsekwentnie polecał drukujwspomenia.pl ;) ale zanim zlejesz mój post pozwól sobie coś pokazać ;) - drukujwspomnienia.pl/gwarancja - możesz praktycznie za free sprawdzić jakość ich druku. wprawdzie obejmuje to tylko druk foto zeszytu, ale hej - jak ci się nie spodoba to możesz go zwrócić i dostaniesz kasę z powrotem. ja już bardzo długo korzystam z ich usług i mnie jakość w pełni zadowala (z CEWE też miałem niezłe przejścia - nie polecam!). moja cała rodzina się też wkręciła i ciągle coś jak nie dla siebie to dla nich zamawiam... a teraz idą święta, koniec roku, więc pewnie będzie jakieś większe zamówienie na kalendarze - w zeszłym roku to był u nas prawdziwy gwiazdkowy hit! :)

a ten post to mi wyglada na reklame jak nie wiem...

penny
01-11-2008, 19:06
a ten post to mi wyglada na reklame jak nie wiem...

eh, no właśnie wiem. przepraszam. trochę się zagalopowałem, ale już tak mam, że się na jakiś temat zapalam i potem słowa same wychodzą mi spod palców :) taki już jestem... kwieciste teksty po prostu piszę. dlatego staram się ograniczać pobyt na forach :P

yetik
01-11-2008, 20:51
A co powiecie na ALBUM FOTOGRAFICZNY klejony z ODBITEK FOTOGRAFICZNYCH a nie wydruków laserowych - rożnica w jakości jest dość znaczna.

pozdrawiam

Mont
01-11-2008, 21:28
A co powiecie na ALBUM FOTOGRAFICZNY klejony z ODBITEK FOTOGRAFICZNYCH a nie wydruków laserowych - rożnica w jakości jest dość znaczna.

pozdrawiam

Jakość jest zdecydowanie inna bo album jest robiony na papierze fotograficznym.
Jeśli jesteś zadowolony z jakości odbitek to i z Albumu będziesz.
Boli stosunkowo wysoka cena.

ArtX
01-11-2008, 21:36
Boli stosunkowo wysoka cena.

Niekoniecznie (jesli sprawdzisz podany przez Yetika link), a jakosc faktycznie zupelnie inna

pozdr.
Art.

yetik
01-11-2008, 22:16
Jakość jest zdecydowanie inna bo album jest robiony na papierze fotograficznym.
Jeśli jesteś zadowolony z jakości odbitek to i z Albumu będziesz.
Boli stosunkowo wysoka cena.


obecna technologia pozwala na realizacje albumów na papierach fotograficznych za "przyzwoitą" cenę.

pozdrawiam

penny
02-11-2008, 01:39
obecna technologia pozwala na realizacje albumów na papierach fotograficznych za "przyzwoitą" cenę.

przyzwoitą, jak na tą technologię ;) ale na poważnie, ktoś to u nas robi? Widziałem kiedyś jakąś polską stronę w necie, ale była chyba martwa :/

Mont
02-11-2008, 07:49
Oglądałem gotowe albumy w Fotonecie (http://www.fotonet.info/) w Tychach. Robią wrażenie, mogliby jedynie urozmaicić ofertę okładek.

yetik
02-11-2008, 10:27
Oglądałem gotowe albumy w Fotonecie (http://www.fotonet.info/) w Tychach. Robią wrażenie, mogliby jedynie urozmaicić ofertę okładek.

to dalej standard druku laserowego, jest istotna różnica między tą technologia a naświetlaniem zdjęć na papierach fotograficznych.
Zobacz na to http://drukarniacyfrowa.com.pl/index.php?navi=004,007

pozdrawiam

endrju22
02-11-2008, 11:41
to dalej standard druku laserowego, jest istotna różnica między tą technologia a naświetlaniem zdjęć na papierach fotograficznych.
Zobacz na to http://drukarniacyfrowa.com.pl/index.php?navi=004,007

pozdrawiam

A jak wygląda okładka takiego albumu? Czy wykonana jest również z papieru fotograficznego i jak to jest klejone. Może napiszesz coś więcej. A może posiadasz jakieś zdjęcia gotowego albumu. Oczywiście ze stroną już się zapoznałem, ale chciałbym wiedzieć jak taki album wygląda w środku po rozłożeniu.

penny
02-11-2008, 21:12
to dalej standard druku laserowego, jest istotna różnica między tą technologia a naświetlaniem zdjęć na papierach fotograficznych.[...]

eh, no tak, ale ceny są po prostu zaporowe :/ 28 stron A4 za 215zł?? to jak ja robię sobie fotoksiążki z wakacji po 60 czy 80 stron to raczej jest nierealne coś takiego zamawiać. w drukujwspomnienia za 80 stronicową fotoksiażkę A4 płacę jakieś 150-160zł po rabacie. i to w twardej oprawie oklejonej zdjęciem. wiem, że to zupełnie inna technologia, ale mi wystarcza. sorry, ale ja np. nie jestem w stanie zapłacić ponad dwóch stów za ledwie 30 stron fotoksiążki, tym bardziej biorąc pod uwagę moją dość dużą częstotliwość tworzenia :)

yetik
02-11-2008, 21:22
A jak wygląda okładka takiego albumu? Czy wykonana jest również z papieru fotograficznego i jak to jest klejone. Może napiszesz coś więcej. A może posiadasz jakieś zdjęcia gotowego albumu. Oczywiście ze stroną już się zapoznałem, ale chciałbym wiedzieć jak taki album wygląda w środku po rozłożeniu.

ALBUM otwiera się zupełnie na płasko,
standardowo okłada jest wykonana z tego samego materiału co strony wewnętrzne (takie wykonanie się sprawdza), jest możliwość wykonania twardej oprawy ze zdjęć lub innego materiału (niestety podnosi to koszty i wydłuża czas realizacji. Strony są klejone polimerem gwarantującym elastyczność i trwałość klejenia.
Na początku tygodnia pojawią się nowe zdjęcia gotowych albumów.

pozdrawiam

yetik
02-11-2008, 21:27
eh, no tak, ale ceny są po prostu zaporowe :/ 28 stron A4 za 215zł?? to jak ja robię sobie fotoksiążki z wakacji po 60 czy 80 stron to raczej jest nierealne coś takiego zamawiać. w drukujwspomnienia za 80 stronicową fotoksiażkę A4 płacę jakieś 150-160zł po rabacie. i to w twardej oprawie oklejonej zdjęciem. wiem, że to zupełnie inna technologia, ale mi wystarcza. sorry, ale ja np. nie jestem w stanie zapłacić ponad dwóch stów za ledwie 30 stron fotoksiążki, tym bardziej biorąc pod uwagę moją dość dużą częstotliwość tworzenia :)

Witaj
w technologi druku laserowego można zrobić 80 stron A4 za mniej niż 160 zł z oprawą twardą ze zdjęciami - niestety różnica jakości jest jak przepaść..... trzeba to zobaczyć (same papiery 0 mat jedwabisty w albumie z portretami - a druk laserowy....).

Pozdrawiam

penny
02-11-2008, 23:04
Witaj
w technologi druku laserowego można zrobić 80 stron A4 za mniej niż 160 zł z oprawą twardą ze zdjęciami - niestety różnica jakości jest jak przepaść..... trzeba to zobaczyć (same papiery 0 mat jedwabisty w albumie z portretami - a druk laserowy....).

szczerze mówiąc nie widziałem nigdzie znacząco taniej niż te 160zł, a wręcz przeciwnie - zazwyczaj jest drożej. przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem. Natomiast co do technologi, o której piszesz, to ja zdaję sobie sprawę z różnicy, bo ją widziałem. Jednak powtarzam, mi (podobnie jak całej mojej rodzinie, która składa się ze zwykłych ludzi, a nie "zboczonych fotografów" ;) ) dobry laser wystarcza. Podkreślam "dobry", bo z tym też bywa różnie.
To co pokazujesz na pewno prezentuje się dobrze, jednak z doświadczenia wiem, że dla laika nie jest to produkt wart swojej dość wygórowanej ceny. Przecież jak dam coś takiego dziadkom, czy nawet swoim rodzicom, to i tak nie zauważą szczególnej różnicy w jakości. Im dobry laser po prostu wystarcza - tak samo jak kiedyś wystarczało im robienie odbitek w kiosku koło domu po kilkanaście groszy za sztukę :/
Oczywiście jest to moje zdanie - okazjonalnie fotografującego, zaawansowanego amatora, który robi w roku kilka (może nawet kilkanaście) fotoksiążek dla siebie i rodziny :) Zresztą przejrzyj sobie forum na drukujwspomnienia i zobacz jacy ludzie korzystają z takich usług - to nie są wymagający artyści dla których fotografia cyfrowa jest już bluźnierstwem ;) Sorry, że tak wyolbrzymiam, ale takie są po prostu moje odczucia. Wolę spojrzeć na to w ten sposób - różnicę w cenie między laserem a tym co proponujesz z chęcią przeznaczę an szkło, albo nowy korpus. Dobry laser mnie po prostu w pełni zadowala :)

No i znowu się rozpisałem. ech tak to już ze mną jest. Pora zrobić sobie przerwę od ekranu :)

Zuzus
03-11-2008, 20:41
ja polecam Baranskich z Krk:

http://baranski.com.pl/albumy.php?page=pokazalbum&m=menu_foto&id=24&PHPSESSID=e7a78cf45161fc426826cbfb88736da0.

Mialam ich fotoksiazki w rekach - bardzo profesjonalnie i fajnie to wygladalo :)

wronap
03-11-2008, 21:15
Zdecydowanie polecam fotoksiążki od Z. Barańskiego, stosunkowo duży wybór rodzaju okładzin (skóra naturalna, galanteryjna - różne odcienie), ma okładce jest możliwość umieszczenia metalowej aplikacji lub tłoczenia, solidne wykonanie.

Kyo
05-11-2008, 11:02
a tak na szybko moze ktos odpowie.
Czyli gdzie najlepiej najladniej i najtaniej zrobic? cewe odpada rozumie

penny
05-11-2008, 14:22
a tak na szybko moze ktos odpowie.
Czyli gdzie najlepiej najladniej i najtaniej zrobic? cewe odpada rozumie

Tanio, ładnie i co ważne, trwale, znajdziesz na pewno tutaj: http://drukujwspomnienia.pl/gwarancja - myślę, że dożywotnia gwarancja na oprawę mówi sama za siebie. A ceny moim zdaniem są bardzo dobre (niższe np. niż w cewe).

pustelnik
22-11-2008, 16:02
Tanio, ładnie i co ważne, trwale, znajdziesz na pewno tutaj: http://drukujwspomnienia.pl/gwarancja - myślę, że dożywotnia gwarancja na oprawę mówi sama za siebie. A ceny moim zdaniem są bardzo dobre (niższe np. niż w cewe).

Ostatnio zamówiłem w drukujwspomnienia.pl i są znacznie lepsi niż cewe. Jakość cewe widziałem w fotojoker'ze, mają wystawione próbki i to co mnie przeraziło to to że zdjęcia były w strasznej jakości, widoczne było coś w rodzaju linii w po przekątnej każdego zdjęcia. Nie wiem z czego to wynikało. Pół biedy jak zdjęcie jest na całą strone A4 to tego efektu aż tak nie widać, ale przy małych zdjęciach ( 8x8 ) to chyba niewiele ze zdjęcia zostanie. Gdzie w drukujwspomnienia miałem tej wielkości fotki i wszystko jest jak należy.

tmadzik
12-03-2009, 17:15
Ja mam pytanie. Czy, w którejś z firm można przesłać gotową książkę w formacie pdf? Napisałam do fotto i drukuj wspomnienia na razie bez odzewu. Chciałabym, aby okładka była usztywniana w środku zwykłe kartki.

Można gdzieś pobrać szablon chodzi mi o marginesy zagięcia itp?

Wiem, że te firmy mają swoje programy, ale wolę korzystać ze swojego PS'a.

tmadzik
14-03-2009, 00:22
Nie aktualne :) W obu firmach można wydrukować swoje fotoksiążki :)

Macie może namiary na fajne przykłady? Może macie swoje prace do pokazania? szukam natchnienia i w sumie nie bardzo wiem jak rozłożyć zdjęcia :)

Kundzior
16-03-2009, 01:21
Pracuje w FJ i powiem wam tak książki wyglądają fajnie niedługo będzie możliwość robienia książek na papierze fotograficznym.

Floyd Rose
17-03-2009, 17:39
Z forum Pentax:

Alkos pisze: "Zamowilem dwa albumy cz-b w blurbie.

1. wyglada porzadnie na pierwszy rzut oka
2. okładka niedokladnie spasowane, zdjecia wpadaja w roż
3. strony trzeba rozdzielac - niewiadomo dlaczego kleja sie krawedziami...
4. druk w srodku neutralny, papier ladny, ale pliki z D200 pomniejszone jakim chorym algorytmem, linie sie troche lamia, poza tym raster jak z Trybuny...


ogolnie rozczarowanie. chociaz za te pieniadze..."
http://www.blurb.com/images/uploads/catalog/84/354684/215494-e12519b1ea978b89cbb82c5ed5f76a29.pdf



http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=9004

Pioter
25-03-2009, 19:27
Bardzo dobre książki robi drukarnia Studiouh.com z Warszawy. W twardej oprawie i na matowym papierze. Mozna zamowic przes strone www.alboom.pl albo dostarczyc wlasnego pdf'a.

fIlek
25-03-2009, 23:30
Bardzo dobre książki robi drukarnia Studiouh.com z Warszawy. W twardej oprawie i na matowym papierze. Mozna zamowic przes strone www.alboom.pl albo dostarczyc wlasnego pdf'a.

Pierwszy post i reklama? Dziwne. Znam studiouh, mało tego pisałem o nich na tym forum. Tyle, że ostatnio chyba pozwalniali trochę pracowników - jak teraz jest? Kazali pozostałym pracownikom reklamować drukarnię po forach internetowych?

remek
26-03-2009, 22:33
Robiłem w blurb album foto bo nie chciałem pakować się w druk (robię zamówienie dla organizacji w US która nie określiła się ile chce - blurbem załatwiłem dystrybucję oraz brak konkretów jeśli chodzi o wielkość zamówienia). Zrobiłem demo i wyszło świetnie - tzn. całe strony były przygotowane w 100% w PS'ie. Nie korzystałem z szablonów blurba. Ponadto moje phtoshopowe strony były takich samych rozmiarów jak kartki albumu. Efekt - super! Pełne panowanie nad tym co ma być. Przedtem jeszcze zrobiłem wydruk wszyskich kartek by porównać z albumem. Oczywiście te wydrukowane były lepsze ale i tak do albumu nie mogłem się przyczepić. Teraz w oparciu o blurba robię album finalny.

Piotr_Millennium
23-05-2009, 08:52
Odświeżając temat, mam prośbę do osób, które zlecją usługę wykonania foto-książki-albumu na terenie Warszawy, są zadowolone z jakości usług i mogą z czystym sumieniem polecić Swojego zleceniobiorcę.

jevel
02-06-2009, 20:00
własnie, może ktoś coś poleci z Warszawy? ja lubię pomacać przed zakupem, szukam firmy, która robi fotoksiązki tez na twardych stronach, dostałam sama ofertę od www.luma-druk.pl, jak ktoś chce cennik to prześlę bo mam od nich na mailu w pdfie, może juz ktos korzystał z ich usług?

endrju22
02-06-2009, 22:14
Ciekawą ofertę mają w http://www.NajlepszeFoto.pl (http://www.najlepszefoto.pl/) ,ale też chętnie przeczytał bym opinie osób które korzystały z ich usług.

jevel
02-06-2009, 22:24
http://www.fotto.pl/ wyczytałam na innym forum dobrą opinię na ich temat, wygląda ciekawie, i mają program do edycji fotoksiązek, nie trzeba kupować dodatkowych PSowych szblonów

grzegorzant
02-06-2009, 23:19
FJ też poszerzyl ostatnio swoją ofertę

Franeq
03-06-2009, 22:50
Jakosc w FJ jest conajmniej słaba. Przynajmniej to co widzialem pół roku temu, jakosc zdjec jak z gazety wyborczej...

Kundzior
04-06-2009, 00:23
Teraz masz możliwość zrobienia zdjęć na papierze fotograficznym do książki + "skórzane" okładki. Stare książki były drukowane an papierze zwykłym, pewnie offsetem (maszyna HP jakaś tam). Ponadto jest 20% zniżki na książki o większych rozmiarach niż A4. Szczegóły na www lub w salonach.

endrju22
24-06-2009, 19:16
Nikt nie ma w domu porządnie wykonanej fotoksiążki?

Denwer77
24-06-2009, 21:25
Przyłączam się do "endrju22" ktoś robił fotoksiążkę u nich http://www.NajlepszeFoto.pl ??? Moim zdaniem na stronce wygląda profesjonal.

kleszcz5
24-06-2009, 22:44
Nie mam porównania ale książka z FJ bardzo mi się podobała. Wiadomo że nie jest to taka sama jakość jak na tradycyjjnych odbitkach ale b. mile mnie zaskoczyła.

mtu
25-06-2009, 08:42
Ja robiłem w fotogift i jak dla mnie jakość ok. Polecam.

grzegorzant
25-06-2009, 11:19
Robiłem ostatnio w FJ w formacie A4 poziomym, na papierze foto. Przede wszystkim nareszcie porządny skład - strony sztywne otwierają się całkowicie do 180 st. Fotki naklejane są na cienki karton (jest możliwość stron z grubym kartonem vide książeczki dla dzieci :) ) Co do samej jakości fotek to napewno o niebo lepsza niż offset. Natomiast czy lepsza od najlepszych... tego nie wiem ;)
pozdrawiam

Agraf
25-06-2009, 16:50
A drukował ktoś w kserokopie, bo się zastanawiam, jak wasze opinie?

fIlek
25-06-2009, 16:54
Teraz masz możliwość zrobienia zdjęć na papierze fotograficznym do książki + "skórzane" okładki. Stare książki były drukowane an papierze zwykłym, pewnie offsetem (maszyna HP jakaś tam). Ponadto jest 20% zniżki na książki o większych rozmiarach niż A4. Szczegóły na www lub w salonach.

Bez kitu, 1 egzemplarz drukować offsetem, to dopiero byłby opłacalny biznes :D

sote
26-06-2009, 07:50
A drukował ktoś w kserokopie, bo się zastanawiam, jak wasze opinie?

Ja u nich drukowalem na probe mala ksiazeczke - jakosc super, tylko strony, przynajmniej te u mnie,
moglyby byc sztywniejsze.

adrian_c
26-06-2009, 17:33
Przyłączam się do "endrju22" ktoś robił fotoksiążkę u nich http://www.NajlepszeFoto.pl ??? Moim zdaniem na stronce wygląda profesjonal.

gorąco polecam, miałem okazje z nimi współpracować robią na prawdę profesjonalnie

Denwer77
28-06-2009, 09:08
gorąco polecam, miałem okazje z nimi współpracować robią na prawdę profesjonalnie

dzięki, właśnie na taką opinie liczyłem:-)
mam już projekt więc zostaje tylko wysłać

jevel
09-07-2009, 12:39
ja zamówiłam fotoksiążkę na fotto.pl i nie polecam! wykonanie koszmar, wysłałam im zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a na wydruku widać pikselozę, czarno-białe zdjęcia nie mają głębi, i w dodatku są jakies sine, a wszystkie foty przygotowuję na skalibrowanym monitorze, poza tym deklarują, że zlecenie wykonują w ciągu 2-3 dni, ja na książkę czekałam 2 tygodnie i jestem rozczarowana, nie odpowiadają na maile, nie można skontaktować sie przez gg, bo też nie odpowiadają, jedynie telefony odbiera jakiś przymulony koleś....

conik
13-07-2009, 13:52
ja ze swojej strony moge polecic nfoto.com.pl
firma z bialegostoku, jakosc naprawde bardzo dobra. druk na skalibrowanych xeroxach

heniek85
13-07-2009, 19:17
Ja z kolei mogę polecić wspominaną już w tym wątku firmę najlepszefoto.pl. Jakoś i wykonanie książki na najwyższym poziomie. Widziałęm kilka i ta najbardziej mi się podoba. Co do kolorystyki samych zdjęć to nie do końca mi odpowiada, ale w moim przypadku to tylko i wyłącznie moja wina. Tak się kończy obróbka zdjęć na laptopie. Ale tą firme mogę polecić.

pustelnik
21-07-2009, 09:19
Tylko mnie nie zaciupajcie ;) ale zmieniłem podejście do fotoksiążki.
Każda fotoksiążka jest godna polecenia. W całej tej sprawie dla mnie ważne jest by zdjęcia przelać na papier a nie trzymać tylko na dysku.
Ok, zgadzam się jakość fotek jest też ważna.
Ale jeśli oglądam album ze zdjęciami z wycieczki na którą ciułałem przez 2 lata, to jednak bardziej będę zwracał uwagę na uchwycony moment.
To jest moje zdanie. A przy okazji zamówiłem w studiouh, jest jakieś powiązanie z alboom. W tym tygodniu mam otrzymać przesyłkę więc zdam relacje z jakości również.

maateoo
21-07-2009, 22:58
Polecam CEWE fotoksiążka
z tego co pamiętam to FOTOJOKER miał chyba w swojej ofercie

KS
22-07-2009, 10:21
OK, przebrnąłem przez większość wątku, ale... czy może ktoś z Was robił gdzieś fotoksiążkę ślubną i może polecić mi właśnie firmę, która miałaby program taki, żeby takie coś złożyć i wydrukować w bardzo dobrej jakości - nie ma być to jakość Fotojokera, bo taką fotoksiążkę widziałem i nie podobała mi się.

Jakieś doświadczenia, propozycje? Z góry dziękuję za pomoc.

pustelnik
05-08-2009, 20:51
No więc otrzymałem foto książkę z alboom.pl i tak...
trochę rozczarowań trochę zaskoczeń.
Zacznę od minusów
- w miejscu szyć czasem widać inną stronę
- niektóre zdjęcia wyglądają na lekko zaszumione.
- kolory nie powalają na nogi (ale nie różnią się znacząco od tego co widzę na ekranie)
- brak możliwości tworzenia ramek, a te co są mają dziwne ograniczenia (nie każdy wymiar można zrobić)
- zdarza się że niektóre zdjęcia nie załadują się na serwer (brak listy nie załadowanych)
- brak możliwości rotacji zdjęć.

a z plusów to:
- cena za 68 stronicowy album zapłaciłem 95 zeta

Generalnie polecam ze względu na fakt o którym wspomniałem w wcześniejszym poście ( przyp. przyjemniej oglądać zdjęcia na papierze niż na monitorze).
Większość minusów nie ma znaczącego wpływu na jakość albumu, jednakże alboom.pl nie polecam do ślubów, czy też innych okoliczności , albo portfolio, gdzie znaczenie ma wysoka jakość efektu końcowego.

zunaj
06-08-2009, 08:06
Ja wczoraj zamówiłem ślubną fotoksiążkę z superfoto.pl - napiszę coś o jakości wykonania jak przyjdzie

endrju22
09-08-2009, 12:35
Z czystym sumieniem polecam najlepszefoto.pl .Fakt,że cena za fotoalbum który zamówiłem to ponad 500 zł, ale jakość na najwyższym poziomie.Polecam.

heniek85
11-08-2009, 22:54
Z czystym sumieniem polecam najlepszefoto.pl .Fakt,że cena za fotoalbum który zamówiłem to ponad 500 zł, ale jakość na najwyższym poziomie.Polecam.

Potwierdzam. Pisałem już o tym wcześniej. Jakość naprawdę dobra. Tanio nie jest, ale myślę, że warto. Szczególnie jeżeli ma to być album ślubny np.

zunaj
13-08-2009, 12:15
Fotojsiążka przyszła (ponad 134 zł z przesyłką za 22 strony). Jakość zdjęć i wykonania zadowalająca - jednak czas dostawy długi - 10 dni.


Ja wczoraj zamówiłem ślubną fotoksiążkę z superfoto.pl - napiszę coś o jakości wykonania jak przyjdzie

penny
13-08-2009, 12:40
OK, przebrnąłem przez większość wątku, ale... czy może ktoś z Was robił gdzieś fotoksiążkę ślubną i może polecić mi właśnie firmę, która miałaby program taki, żeby takie coś złożyć i wydrukować w bardzo dobrej jakości - nie ma być to jakość Fotojokera, bo taką fotoksiążkę widziałem i nie podobała mi się.

Jakieś doświadczenia, propozycje? Z góry dziękuję za pomoc.
Ja polecam www.drukujwspomnienia.pl (http://www.drukujwspomnienia.pl)
Mają bardzo szeroką ofertę, a jak potrzebujesz ślubną fotoksiążkę, to chyba u nich najlepiej. Super oprawa w "skórę", ale w ludzkiej cenie. No i dają gwarancję na oprawę, a to ważne, jeśli chcesz mieć coś trwałego. Program mają swój, ze sporymi możliwościami (ale można też przesyłać PDFy). Szybki czas realizacji - gwarantują 4 dni i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby było dłużej. Wszystko sprawnie idzie, naprawdę polecam. Jedyne, czego trzeba pilnować, to to, żeby wszelkie uwagi (jak np. znajdziesz błąd w projekcie po złożeniu zamówienia czy coś) zgłaszać natychmiast, bo oni praktycznie od razu drukują. Zdarzyło mi się kiedyś, że wysłałem zamówienie koło 7 rano, a o 8:30 napisałem do nich, żeby nie drukowali, bo znalazłem błąd na jednej stronie... było już za późno. Na szczęście udało się załatwić, żeby podmienili jedną kartkę.

himi
25-08-2009, 18:28
Ja właśnie zamówiłem w drukujwspomnienia testówkę, powinna dojść za 3 dni. Chcę się zorientować głównie w jakości wydruków i kolorystyce. Szkoda, że nie mają opcji w grubszym papierem stronic. Fotto chciałem sprawdzić, ale od 3-4 dni dostaje wiadomość, że ich strona infekuje. Nie włażę, napisałem do nich maila i nic. Wie ktoś, co się z nimi dzieje? Oni zdaje się mają opcję grubych stronic?

BlackRoger
25-08-2009, 20:59
Byłem dzisiaj w empiku i dorwałem magazyn ZOOM Fotografia Cyfrowa - na końcu jest fajny test usług wydruku fotoksiążek, w sumie 11 drukarni do porównania w tym większość tutaj opisywanych. Polecam jako przeglądówkę - co do wiarygodności testu to sami wiecie... bywa z tym różnie.

eldritch
26-08-2009, 21:12
Mi w ręce wpadły ostatnio fotoksiązki robione tu: http://www.najlepszefoto.pl/.
FK robione są w Rzeszowie i jestem pod wrażeniem, że ktoś u nas robi to tak dobrze.
Do wyboru są cztery papiery Kodaka błysk, mat, met i jedwabisty.
Skład trzeba sobie w wersji pro zrobić samemu.
W wersji fun jest taki nieciekawy programik.
Okałdek jest całkiem duży wybór.
Strony są grube jak w książkach dla małych dzieci (sztywne jak cholera).
Papier jedwabisty daje bardzo duże refleksy - ale jak sie dobrze trzyma w stosunku do źródła światła to jest super.
Papier metaliczny jest fantastyczny do fotoksiązki - ale nie każdemu może się spodobać - no i te paluchy.

robsonzbydzi
27-08-2009, 09:32
Tak z ciekawości, jakie fotoksiążki preferują u Was klienci?
1) drukowane cyfrowo 2) czy na papierze foto przyklejanym na tworzywo
za pierwszymi przemawia cena, za drugimi jakość obrazu

eldritch
27-08-2009, 18:46
Ja jako klient chciałbym fotoksiązki przypominające normalne książki - a nie oklejane grube kartki na papierze foto. To 2 rozwiązanie sprawdza się jeżeli A: chcemy pokazać stosunkowo niewiele zdjęć lub B: zdjęcia mają być bardzo małe.
Marzy mi się fotoksiążką, w której jestem w stanie umieścić 120-130 zdjęć o wielkości minimum 10/15 i która kosztowałaby około 150 zł brutto. Niestety to jest chyba raczej jak na razie nierealne.
Chciałbym w 100% zlikwidować albumy fotograficzne.

jacek.gold
27-08-2009, 18:50
Chciałbym w 100% zlikwidować albumy fotograficzne.

likwiduj ;)
będę miał co robić

eldritch
27-08-2009, 18:53
masz jakąś propozycję złocieńki... ;)

jacek.gold
27-08-2009, 18:55
masz jakąś propozycję złocieńki... ;)

nieeeeeee :mrgreen:
ja czekam na propozycje i sprawdzam terminy ;)
bo ja oczywiście przedkładam albumy nad fotoksiążki

eldritch
27-08-2009, 19:04
dlaczego...?
Jakich albumów używasz?
EDIT:
PS ile ich masz w domu?

jacek.gold
27-08-2009, 19:13
wszelkich jakie klientowi wpadną w oko czyli henzo panodia ale lubię poldomy (!!!) a jak trza to i gedeona się zlepi ;) no i paru chętnych miałem ostatnio na skórę i drewienko
grunt żeby album był duży i gruby (100 stron to tak w sam raz ;)) a nie parę stron w tekturce jako fotoksiążka

eldritch
27-08-2009, 19:22
aaa to się nie zrozumieliśmy... ;) ja chcę zlikwidować albumy z "moimi" zdjęciami - przeznaczonymi do użytku własnego, a ty myślisz pewnie o ślubniakach...
W domu mam około 20 albumów ze zdjęciami z ostatnich paru lat, do tego drugie tyle trzymam w domu u rodziców. Albumy zajmują strasznie dużo miejsca. Dlatego mówiłem o fotoksiążce z cienkimi kartami, taka która mogłaby mieć spokojnie ze 60 str.. i przy tym grubość tak do 2 cm

jacek.gold
27-08-2009, 20:15
nie żartuj
dorób sobie regał a nie przesiadaj się na fotoksiążki ;)

damciop03
27-08-2009, 22:29
można też zrobic w sieci salonów www.fotojoker.pl

eldritch
28-08-2009, 09:59
nie żartuj
dorób sobie regał a nie przesiadaj się na fotoksiążki ;)

noo i razem z tym regałem dobuduj trochę mieszkania... ;)
fotoksiązki są o niebo lepsze od albumów, żebym nie wiem jak się staral i tak zawsze powklejam te zdjęcia trochę krzywo z nierównymi odstępami. Za parę lat te cholerne przylepki będą puszczać klej i zdjęcia zaczną wypadać. Po drugie na rynku nie ma za dużo albumów z czarnymi stronami (a tylko takie toleruję), które kosztowałyby przyzwoite pieniądze. A nadto ile zabawy z planowaniem rozkładówek w takim albumie, a tak wszystko na kompie.

sote
28-08-2009, 10:19
Po drugie na rynku nie ma za dużo albumów z czarnymi stronami (a tylko takie toleruję), które kosztowałyby przyzwoite pieniądze.
cos chyba slabo szukales;) calkiem tego sporo, w roznych cenach, formatach i wogole, dostepne np. TU (http://www.fotokoszyk.pl/)


A nadto ile zabawy z planowaniem rozkładówek w takim albumie,

z planowaniem rozkladowek do fotoksiazki tez jest sporo zabawy ;)
wlasnie sie o tym przekonalem na wlasnej skorze


a tak wszystko na kompie.
az tak ufasz komputerom? ja tam wole miec na papierze, bo jak padnie dysk to album na polce nadal bedzie:)

eldritch
28-08-2009, 10:55
ad 1 Owszem pokazałeś albumy po 160 zł sztuka - jak dla mnie trochę drogo.
ad 2 Nie tak dużo jak z rozłożeniem 130 zdjęć na podłodze ułożeniem ich w odpowiedniej kolejności a następnie wklejaniem w rękawiczkach przez 3h przy pomocy drugiej osoby, która nakleja naklejki (sam robiłbym to co najmniej 6h).
ad 3 Nie rozumie. Przecież to ma być na papierze - w FK.

sote
28-08-2009, 11:47
ad 1 Owszem pokazałeś albumy po 160 zł sztuka - jak dla mnie trochę drogo.
a ten (http://www.fotokoszyk.pl/index.php?products=product&prod_id=950)?


ad 2 Nie tak dużo jak z rozłożeniem 130 zdjęć na podłodze ułożeniem ich w odpowiedniej kolejności a następnie wklejaniem w rękawiczkach przez 3h przy pomocy drugiej osoby, która nakleja naklejki (sam robiłbym to co najmniej 6h).

Wlasnie sie przekonuje ze podobna ilosc czasu moze to zajac ;)



ad 3 Nie rozumie. Przecież to ma być na papierze - w FK.

zle zrozumialem to co poprzednio napisales ;) moj blad.

elanek
28-08-2009, 13:11
a następnie wklejaniem w rękawiczkach przez 3h przy pomocy drugiej osoby, która nakleja naklejki (sam robiłbym to co najmniej 6h).

tylko pistolet - żadne naklejki

eldritch
28-08-2009, 14:56
elanek jaki pistolet??? chyba o czymś nie wiem...
no chyba że sugerujesz że mam się zastrzelić przy tej robocie... ;)

sote - ten jest akurat za duży... ale nie o to chodzi - nie mówiłem, że ich nie ma w ogóle ale że wybór nie jest za duży (jeśli chodzi o czarne kartki) , albumy zawsze kupuję w sklepie tradycyjnym i na moim lokalnym rynku wybór jest bardzo mały. W netcie trochę większy - jeszcze nie zamawiałem albumów z internetu.

Wracając do tematu - a w zasadzie to OT - ;) to jednak myślę żę FK - to przyszłość katalogowania "domowej" fotografii, musi tylko troszkę potanieć... na dzień dzisiejszy jest to 2-3 razy droższe od odbitek w albumie i to jest w zasadzie jedyny powód dlaczego się to jeszcze nie upowszechniło IMHO oczywiście.

elanek
28-08-2009, 17:13
elanek jaki pistolet??? chyba o czymś nie wiem...
no chyba że sugerujesz że mam się zastrzelić przy tej robocie... ;)


jak będziesz nalepki naklejał to się potniesz
pistolet:
http://www.sklep.fotokowalski.pl/Pistolet_do_wklejania_zdjec_firmy_HENZO-146.html
warto
mocno klei
magazynki tanie

stig
28-08-2009, 17:40
jak będziesz nalepki naklejał to się potniesz
pistolet:
http://www.sklep.fotokowalski.pl/Pistolet_do_wklejania_zdjec_firmy_HENZO-146.html
warto
mocno klei
magazynki tanieAle uzywanie tego potrafi doszczetnie wq...c! Ostatni album musialem niestety tym wykleic, bo male-niebieskie Henzo (tape runner) sa juz niestety nieosiagalne. :( Uzywanie tych dwoch produktow to niebo a ziemia.

elanek
28-08-2009, 18:11
Ale uzywanie tego potrafi doszczetnie wq...c! Ostatni album musialem niestety tym wykleic, bo male-niebieskie Henzo (tape runner) sa juz niestety nieosiagalne. :( Uzywanie tych dwoch produktow to niebo a ziemia.

Dlaczego może doszczętnie wq...c?
Małego niebieskiego Henzo używałem ostatnio bo właśnie nie mogłem kupić porządnych taśm, tych do pistoletu z cytatu. Magazynek z niebieskich nie starczył na album, dobrze, że mam zapasy. Jakoś za słaby dla mnie po używaniu jakiś czas pistoletu czerwonego :)

stig
28-08-2009, 18:21
Dlaczego może doszczętnie wq...c?
Małego niebieskiego Henzo używałem ostatnio bo właśnie nie mogłem kupić porządnych taśm, tych do pistoletu z cytatu. Magazynek z niebieskich nie starczył na album, dobrze, że mam zapasy. Jakoś za słaby dla mnie po używaniu jakiś czas pistoletu czerwonego :)Ja nie narzekalem na malego-niebieskiego. Nie dosc ze starczal na okolo 90-kilka zdjec (znaczy na pewno starczal -- nie pamietam ile wiecej nim wyklejalem, ale taki album na pewno dawal rade bez zadnego "ale"), lep trzymal wystarczajaco, a zaraz po przyklejeniu zdjecie dawalo sie odkleic bez zadnych uszczerbkow dla kart albumu. Moj problem lezy w samym aplikowaniu. O ile z malym-niebieskim szlo szybko i bez wyciagajacej sie tasmy z dozownika, o tyle w przypadku czerwonego to krew mnie zalewa! Czasami 8-10 aplikacji idzie ok, a czasami kazde podanie lepu na zdjecie, wyciaga tasme z pistoletu. Wiadomo co to znaczy. Trzeba otworzyc pistolet, naciagnac tasme, zebrac troche lepu z tego fragmentu tasmy, ktory sie wysunal poza "obszar aplikacyjny", itd. Ch... nie robota!

jacek.gold
28-08-2009, 18:33
oj stig (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=80) nie masz wprawy ;)

stig
28-08-2009, 18:45
oj stig (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=80) nie masz wprawy ;)Zara tam wprawy... ;) Do malego-niebieskiego wprawy nie trza bylo. :(

elanek
29-08-2009, 00:23
O ile z malym-niebieskim szlo szybko i bez wyciagajacej sie tasmy z dozownika, o tyle w przypadku czerwonego to krew mnie zalewa! Czasami 8-10 aplikacji idzie ok, a czasami kazde podanie lepu na zdjecie, wyciaga tasme z pistoletu. Wiadomo co to znaczy. Trzeba otworzyc pistolet, naciagnac tasme, zebrac troche lepu z tego fragmentu tasmy, ktory sie wysunal poza "obszar aplikacyjny", itd. Ch... nie robota!
No fakt.
Wydaje mi się, że pistolet nie jest na takie wielkie wkłady - za długa taśma, czyli za gruba w pistolecie.
Po kilku razach dopracowałem technikę klejenia. Na czuja trochę.
Ale za to jak się przykleiło to o odklejeniu mowy być nie mogło :)

zaqer
31-08-2009, 13:37
Fotoksiążki z Drukuj Wspomnienia może i ok - ale ich program to jakiś koszmar! Zwłaszcza jeśli chodzi o edycje tła - jakoś nie moge sobie z tym poradzić... :/

Może ktoś pomoże w tej kwesti? Da się tam jakieś sensowne tło załadować? Jakoś nie moge tego "ogarnąć". :/

Madlenne
31-08-2009, 20:15
Niech mi ktoś powie i skończy moje męki co oznacza CEWE fotoksiążka? :P

RomanZWrocławia
31-08-2009, 21:23
Madlenne - Google
Kolegom bawiącym się pistoletami polecam ten, który mam i używam. Kupiłem tu:
http://www.adl-dl.pl/pl/akcesoria_na_sprzeda%C5%BC/id_344.html
To magnum do przyklejania.
Wcześniej widziałem koszmarne działanie pistoletów Henzo i dokąd nie zobaczyłem w akcji tego pieprzyłem się z przylepcami.
Jeden kłopocik. Trzeba być precyzyjnym. Taśma łapie natychmiast bardzo mocno i nie ma mowy o pozycjonowaniu zdjęcia na karcie albumu.
POZDRAWIAM

zaqer
31-08-2009, 21:24
fotoksiążka dukowana przez laboratorium fotografii cyfrowej CeWe Color - mający swoją siedzibę k. Chorzowa (o ile nic się nie zmieniło od czasu kiedy tam byłem). CeWe color jest marką firmy Fotojoker - robią tam straszną masówkę, oprócz fotoksiążek do laboratorium cewe są zrzucane wszystkie zlecenia z małopolski z małych sklepików w których można zamówić odbitki "na za 2 dni".
Tak więc ogólnie oni tam "produkują" zdjęcia, a jak wiadomo często ilość nie idzie w parze z jakością tak więc podobnie jak i większość kolegów - raczej nie polecam.

Madlenne
31-08-2009, 21:34
fotoksiążka dukowana przez laboratorium fotografii cyfrowej CeWe Color - mający swoją siedzibę k. Chorzowa (o ile nic się nie zmieniło od czasu kiedy tam byłem). CeWe color jest marką firmy Fotojoker - robią tam straszną masówkę, oprócz fotoksiążek do laboratorium cewe są zrzucane wszystkie zlecenia z małopolski z małych sklepików w których można zamówić odbitki "na za 2 dni".
Tak więc ogólnie oni tam "produkują" zdjęcia, a jak wiadomo często ilość nie idzie w parze z jakością tak więc podobnie jak i większość kolegów - raczej nie polecam.


wielkie dzięki ;)

Ksiazkiewicz
03-09-2009, 13:37
powtórzę to co zawsze:

jak albumy czy fotoksiażki to tylko u barańskiego. http://www.baranski.com.pl/

zaqer
03-09-2009, 23:54
powtórzę to co zawsze:

jak albumy czy fotoksiażki to tylko u barańskiego. http://www.baranski.com.pl/

Uzasadnienie?

sote
04-09-2009, 08:07
moze i Baranski robi dobrze albumy i fotoksiazki ale niestety marketing ma beznadziejny, strona slaba, moze dla ludzi z Krakowa jest latwiej
bo moga podejsc, zobaczyc i zamowic osobiscie. Poza tym czas oczekiwania na realizacje zamowienia... jak dla mnie troche dlugi,
To z ich regulaminu: "10. Czas realizacji zamówienia ze względu na proces produkcyjny nie powinien przekroczyć 21 dni roboczych. Standartowo nie przekracza 14 dni roboczych"

KS
04-09-2009, 09:20
powtórzę to co zawsze:

jak albumy czy fotoksiażki to tylko u barańskiego. http://www.baranski.com.pl/

OK, tylko gdzie ja tam znajdę jakiś soft do przygotowania projektu takiej książki?
Mam wysłać jpg z wymiarami zgodnie z
http://www.baranski.com.pl/albumy/index.php?go=albumy-foto-ksiazka ?

Tak jak wspomniał sote - strona u nich leży... chętnie bym skorzystał, bo mam robić album/fotoksiążkę szwagierce i zastanawiam się gdzie...

zaqer
04-09-2009, 10:20
Za sote i opiekun - odstrasza strona, brak softu, czas realizacji i trochę mi nie pasują formaty.

Jak będe w Krakowie to podejde i obejrze, bo jakoś nie wygląda mi to na jakąś rewelacje na rynku fotoksiążek.

Wydaje mi się że oferta firmy Kserokop (http://drukarniacyfrowa.com.pl/index.php?navi=004,007) z Krakowa też nie jest zła, chociaż obsługa w drukujwspomnienia.pl (http://drukujwspomnienia.pl/) jest bardzo przyjazna, są szybcy i mają bardzo szeroką ofertę (oprawy, formaty itd.. ) chociaż pewnie z jakością jest ciut gorzej.

sote
04-09-2009, 15:08
ja dzis zobacze fotoksiazke ktora zamowilem TU (http://www.najlepszefoto.pl/fotoksiazka-oferta-pro.html)
niby czytalem na forum pozytywne opinie ale jak jest naprawde okaze sie w weekend :)
Zrobie jakies fotki i podziele sie wrazeniami ;)

sote
06-09-2009, 20:13
fotoksiazka dotarla :)
zapakowana BARDZO solidnie, oblozona z gory i z dolu sklejka :)
dalej cienka pianka i sama fotoksiazka.
Wykonanie super - nie mam sie do czego przyczepic, jakos tez super.
Zrobilem pare fotek, moze cos wrzuce, chociaz fotki i tak nie oddadza jak to faktycznie wyglada :)
Karty sa grube i sztywne, wszystko razem z okladka wykonane BARDZO starannie.
Wiec z czystym sumieniem moge polecic najlepszefoto.pl

zaqer
06-09-2009, 23:04
Dzięki za info, jak możesz to wrzuć zdjęcia - będe wdzięczny. A robiłeś jeszcze gdzieś, masz jakąś skalę porównawczą, bo zastanawiają mnie Ci z drukujwspomnienia.pl czy mają dużo gorszy druk czy coś zbliżonego?

sote
07-09-2009, 08:34
widzialem tez fotoksiazke z: http://www.digitalalbum.pl/ i jakosc tez byla super!
Digitalalbum i Najlepszefoto to druk na papierze fotograficznym, mialem w rece albumy z obu firm i zaryzykuje twierdzenie ze to praktycznie ten sam produkt,
jakosc wykonania samego albumu i jakosc wydruku jest na bardzo wysokim poziomie.
Mam tez malutka (probna) fotoksiazke z kserkopu, ktory sie reklamowal jakis czas temu na forum, tu jakosc druku tez byla super, ale niestety oni (przynajmniej wtedy)
nie oferowali oprawy w ekoskore, tylko okladki fotograficzne, ale ceny mieli dobre;) to tez druk na papierze fotograficznym.

Drukujwspomnienia (z tego co wyczytalem na ichniej stronie) to druk cyfrowy, nie mialem tego w rece wiec wypowiedziec sie nie moge...

pare fotek tego co dostalem z najlepszefoto.pl:


widok ogolny:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/1496/dsc3917m.jpg)

pieczec na okladce i naroznik:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/8089/dsc3919mx.jpg)

pierwsza rozkladowka, bez zdjecia (tak robia w najlepszefoto.pl) digitalalbum odrazu daje rozkladowke z foto:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/5501/dsc3920m.jpg)

laczenie rozkladowek:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img142.imageshack.us/img142/7725/dsc3933m.jpg)

jedna ze stron:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img142.imageshack.us/img142/6518/dsc3962m.jpg)

struktura papieru:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img169.imageshack.us/img169/6185/dsc3962crop.jpg)

zaqer
07-09-2009, 15:48
Wow! No widać że jest to zupełnie inna półka w stosunku do produktów cewe color (fotojoker) czy drukujwspomnienia.pl Natomiast mam takie pytanie czy strony nie są za bardzo sztywne, czy sie po prostu wygodnie sie przegląda strony? Mógłbyś może wrzucić jakieś zdjęcie fotoksiążki otwartej na nieco bardziej kolorowej stronie? Może być wycinek, chciałbym zobaczyć jak to się tak mniej więcej prezentuje.

Za dotychczasowe zdjęcia i poświęcony czas serdeczne dzięki.

sote
07-09-2009, 16:01
zobacze czy mam taka fotke w chacie :)
ale na ich stronie mozesz poogldac - oni maja duzo przykladowych fotek

Strony sa tak grube jak w takich ksiazeczkach dla dzieci ;) czy wygodnie sie przeglada? chyba tak ale to pewnie tez kwestia gustu.
Mysle ze fajnym dodatkiem moga byc okucia na narznikach stron.
Nastepnym razem chyba takie doloze.

Ksiazkiewicz
07-09-2009, 22:11
Osobiście sam składam sobie rozkładówkę do fotoksiążek... pomimo terminów to kunszt jest wysoki i wart swojej ceny. Fotoksiążka może mniej ale albumy... zwłaszcza albumy z serii plener - ekologia. Robię wyłącznie na nich i jakość tej skóry, kart, pergaminu jest rewelacyjna. Marketing może i kiepski... ale facet ma tak zamówień że ledwo wyrabia... a główni klienci to fotografowie ślubni z USA.

mkalinow
08-09-2009, 23:40
Osobiście polecam:
http://www.pafe-albums.de
http://www.bulmark.com
http://www.graphistudio.com
przy czym PAFE jest najtańszy. Chodzi oczywiście o systemowe albumy ślubne (1 duży, dwa średnie i cztery małe)

KS
09-09-2009, 19:35
sote - zrobię sobie portfolio z ciekawości z najlepszefoto.pl, żeby zobaczyć jak to wygląda. Dzięki za zdjęcia.

Może ktoś z Was będzie wiedział: młodzi chcą fotoksiążkę na papierze metalizowanym/metalicznym - jakie fotki najlepiej do tego się nadają - jakieś zalecenia? Jaki mniej-więcej stosunek radzicie stron metalizowanych do zwykłych?

Z góry dziękuję.

bukowy dziad
09-09-2009, 20:30
sote - zrobię sobie portfolio z ciekawości z najlepszefoto.pl, żeby zobaczyć jak to wygląda. Dzięki za zdjęcia.

Może ktoś z Was będzie wiedział: młodzi chcą fotoksiążkę na papierze metalizowanym/metalicznym - jakie fotki najlepiej do tego się nadają - jakieś zalecenia? Jaki mniej-więcej stosunek radzicie stron metalizowanych do zwykłych?

Z góry dziękuję.

Taki papier genialnie oddaje błyszczące powierzchnie - kadry ze starego kościoła, złocone ołtarze - zdięcia tego typu nabierają nowego wymiaru. natomiast papier ten gorzej oddaje półtony - więc bez pracy z dobrym profilem i podglądem jest ryzyko powstania wyjaranych jednorodnych plam - z tego powodu unikałbym go przy ważnych zdięciach z ludźmi.
Ogólnie wrażenie fantastyczne, ale ja na nim zrobiłem jeden set i więcej nie ryzykowałem - ale z drugiej strony ja często posługuję się nietypowym kolorem - może w standardowej zdięciowej palecie radzi sobie lepiej?:)

KS
09-09-2009, 20:55
Taki papier genialnie oddaje błyszczące powierzchnie - kadry ze starego kościoła, złocone ołtarze - zdięcia tego typu nabierają nowego wymiaru. natomiast papier ten gorzej oddaje półtony - więc bez pracy z dobrym profilem i podglądem jest ryzyko powstania wyjaranych jednorodnych plam - z tego powodu unikałbym go przy ważnych zdięciach z ludźmi.
Ogólnie wrażenie fantastyczne, ale ja na nim zrobiłem jeden set i więcej nie ryzykowałem - ale z drugiej strony ja często posługuję się nietypowym kolorem - może w standardowej zdięciowej palecie radzi sobie lepiej?:)

Dzięki! :mrgreen:

Vincente
11-09-2009, 21:49
sote - zrobię sobie portfolio z ciekawości z najlepszefoto.pl, żeby zobaczyć jak to wygląda. Dzięki za zdjęcia.

Może ktoś z Was będzie wiedział: młodzi chcą fotoksiążkę na papierze metalizowanym/metalicznym - jakie fotki najlepiej do tego się nadają - jakieś zalecenia? Jaki mniej-więcej stosunek radzicie stron metalizowanych do zwykłych?

Z góry dziękuję.
Do książki metalik raczej odradzam, jak i w ogóle papier błyszczący. Błyskawicznie zostawia odciski paluchów, co przy tej wielkości jest tylko kwestią czasu. Dla najlepszefoto 99% rozkładówek jakie naświetlamy w labie to jedwab. Świetnie sie prezentuje przy tego typu zastosowaniach. Ale jesli już musisz na metaliku to zdejmij kapke z kontrastu, bo na tym papierze zwiększa się on znacznie.

KS
12-09-2009, 07:49
Czyli jak dobrze rozumiem jedwab jest w Fotoksiążce PRO w standardzie?

Dzięki za rady!

Goomis
20-09-2009, 19:54
wg. mnie na matallicu najlepiej wychodzą różne odcienie złota, zieleni i brązu. Zdjęcia stylizowane na "antyczne" albo z dużą ilością zieleni. Ale nie ma co przesadzać z rozkładówkami metalicznymi ;)

Vincente
28-09-2009, 00:56
wg. mnie na matallicu najlepiej wychodzą różne odcienie złota, zieleni i brązu. Zdjęcia stylizowane na "antyczne" albo z dużą ilością zieleni. Ale nie ma co przesadzać z rozkładówkami metalicznymi ;)
Zgadzam się, generalnie odbitki na metalicu świtnie się prezentują, gdy mamy do czynienia z pełnym zróżnicowaniem kolorów (krajobrazy itp.), bajecznie to wygląda. Za to np. zdjęcia cz-b, czy sepia na tym papierze wyglądają dziwacznie, przynajmniej moim zdaniem. Kwestia gustu.

bohumil
29-09-2009, 14:43
pierwsza rozkladowka, bez zdjecia (tak robia w najlepszefoto.pl) digitalalbum odrazu daje rozkladowke z foto


Po pierwsze: polecam Digital Album. Po drugie: można tam wybrać, czy pierwsza i ostatnia rozkładówka (tzw. wewnętrzna okładka) ma być zdjęciem czy w kolorze ecre lub czarnym. Przy większej ilości stron zalecają pozostawienie pierwszej i ostatniej rozkładówki bez zdjęć.

KS
05-10-2009, 20:55
Dostałem fotoksiążkę z najlepszefoto.pl - rewelacja. Składam w tym tygodniu album ślubny dla szwagierki i wysyłam do nich.

Macie jakieś pomysły na rozkładówki (układ, tła itp.)? :)

zaqer
08-10-2009, 14:25
Ja również otrzymałem z najlepszefoto.pl i jestem bardzo zadowolony. Kolorki wyszły idealnie, druk bardzo ostry, ładny kontrast. Polecam.

lukasz1ostrowski
15-11-2009, 11:38
Drukowałem dawno temu w Foto Jokerze i fotto.pl - FJ jeszcze obleci ale fotto.pl dramat! kolor twarzy jakiś pomarańcz, czarno białe bez przejść :( teraz robie u siebie ze sztywnymi stronami na naświetlane na satynie :) www.artesis.pl projekt trzeba zrbic w PS lub zakupić sobie szablony do PS http://ramkicyfrowe.artesis.pl Drukowanie metodą cyfrową nie przystoi komuś kto fotografuje profesjonalnie a odwzorowanie kolorów hmmm loteria. Program do projektowania : photoshop :) do fotoksiąg potrzeba jest jakość a nie skompresowanie jakimś śmiesznym programem. Fotki tej poprzedniej fotoksiążki fajne - taka jest ok :) mam takie same tylko 1 strona połączona z okładką :)

tmadzik
15-11-2009, 13:08
Macie jakieś pomysły na rozkładówki (układ, tła itp.)? :)

Chyba najlepsze są takie klasyczne układy bez udziwnień :P ale jak kto woli :) Na blogu zamieściłam kilka projektów foto książki może Cię zainspirują.

kazzi
16-11-2009, 22:14
Odebrałem dzisiaj swoją foto-książkę z FJ.Oglądałem ich reklamówkę wykonaną na papierze fotograficznym i ciekaw byłem czy potrafią to utrzymać w normalnej produkcji.Mogę powiedzieć,że z zadania wywiązali się bardzo dobrze,zdjęcia prawidłowo zreprodukowane z głębokimi naturalnymi czerniami,bez odchyłów kolorystycznych,może przydało by się w niektórych trochę więcej nasycenia ale zamawiałem bez autokorekty więc i tu możne być przyczyna.Nawet nie ma co porównywać do tych zwykłych ksiązek.
Program do układania pobrany ze strony FJ trochę niedopracowany ponieważ edytor tekstów nie posiada typowo polskich literek ale podobno można to obejść edytując tekst w innym programie a
potem wklejając w pole tekstu.
Ogólnie to jestem z wykonania bardzo zadowolony trochę mniej z ceny / 220 zł za 50 stron A4/

fruzia
23-11-2009, 13:43
Odświeżę trochę temat bo zbliża się mikołaj, a niedługo potem są święta więc okazji do kupowania prezentów w grudniu nam niestety nie brakuje (brakuje za to częściej pieniędzy na te prezenty, no ale takie życie). Robiłam kiedyś na prezent dla mamy Fotoksiążkę w sklepie superfoto.pl więc mogę Wam ten sklep śmiało polecić, bo z wykonania byłam bardzo zadowolona. Zrobiona jest w eleganckiej, twardej oprawie ze skóry i na dobrym papierze. Więc jeśli ktoś z Was będzie robił taki prezent to odsyłam do tego sklepu :)

jevel
12-01-2010, 12:04
najlepszefoto rządzi, zamówiłam u nich 2 albumy z portfolio korzystając z oferty ekonomicznej, czyli album 30/30 cm, w eko- skórze, 12 rozkładówek - za wszystko razem z kurierem zapłaciłam 380 zł, albumy są przepiękne, zdjęcia ostre, kontrastowe, takie jak na skalibrowanym monitorze, jestem zachwycona ! w dodatku musze ich pochwalic bo jedno zdjecie wychodzilo kiepsko w druku, jakas pixeloza sie tworzyla chociaz bylo w dobrej rozdzielczosci, ale moze cos z obróbka bylo, w kazdym razie zadzwonili do mnie ze to jedno foto kiepsko wychodzi - wiec zmienilam zdjecie i podeslalam im jeszcze raz jedna rozkladówke i wszystko wyszlo idealnie, nie drukuja wszystkiego jak leci tylko naprawdę dbają o jakość, szybki czas realizacji, ok 4 dni

Denwer77
14-02-2010, 19:42
trochę szukałem i w końcu się zdecydowałem na najlepszefoto. teraz będę tam wysyłał wszystkie moje fotoksiążki:-). za przedmówcami (jevel, zaqer) kolorki tak jak na moim monitorze, ostre itp. to jest to czego szukałem - najwyższa klasa jeśli chodzi o jakość wykonania, kontakt i termin realizacji. Duży plus za opis na stronce jak zrobić własny projekt i wysłać. Polecam wszystkim niezdecydowanym i tym którzy szukają czegoś wyjątkowego dla swoich klientów.

gregor [k]
16-02-2010, 17:44
Witam,

Osobiście używam CEWE i jestem zadowolony - to co dla mnie bardzo istotne to aby foto-książka miała strony a nie tekturowe karty grubości 1mm - poszukuję odpowiedników albumów fotograficznych takich jakie leżą w księgarniach na półkach np znanych fotografów a do tych CEWE chyba bliżej niż najlepszefoto.pl

Jeśli ktoś zna inne rozwiązania niż CEWE ale opierające się na stronach to chętnie sprawdzę...

kohermoher
13-03-2010, 16:46
Ja tam polecam mja.pl (http://www.mja.pl) szybko i dobrze. Co do kolorów i jakości u mnie cacy.

marszull
13-03-2010, 19:24
;1757114']
Jeśli ktoś zna inne rozwiązania niż CEWE ale opierające się na stronach to chętnie sprawdzę...

Sprawdz sobie blurb.com papier zwykly bo nie ma co przeplacac za premium
przy okazji masz wrzucone na strone (ale jak nie chcesz udostepniac to ukryte) i mozna linka podeslac komus zeby sobie przejrzal ksiazke online

Kundzior
14-03-2010, 12:33
W CeWe popraiwła sie ostatnio jakość papieru zwykłego używanego w ksiażkach, jak by gramatura zwiększona, i mniej ziarnisty ofset. Zmiany oczywiście na +.

Duszan77
09-04-2010, 14:36
ja polecam lumabook.pl . Dawniej Luma-Druk, ale teraz mają nową ofertę, z tego co wiem mają też o niebo lepszą niż dawniej jakość druku cyfrowego. No i też darmowy program do projektowania fotoksiążek. Jeśli chodzi o papier to osobiście polecam kredę, bo ładnie wychodzą na niej wydruki.

Bladyrunner*
19-05-2010, 17:25
Czy ktoś z Warszawy robił może w drukujwspomnienia.pl ? chętnie bym zobaczył na żywo jak wygląda jakość druku i klejenia. Niestety naświetlane księgi mają grube i sztywne karty, co mi zupełnie nie pasuje, CEWE jest do ... i niech to wystarczy, a blurp, nie ma formatu pionowe A4. W związku z tym rozpaczliwie szukam alternatywy i będę wdzięczny za możliwość sprawdzenia jak to wygląda na prawdę.

Pozdrawiam
Łukasz

GeparD
22-05-2010, 01:52
I ja przylacze sie do watku o fotoksiazkach. Wiedzac ze bywaja tutaj rowniez wyspiarze, zapytam o rekomendacje tutejszysch (UK) producentow fotoksiazek - jako ze o CEWE juz sie tutaj naczytalem - www.jessops.com odrzucam na starcie (a moze to inne CEWE?)
bardzo podoba mi sie wykonanie ksiazki kolegi sote - jednak nie bede skladal zamowienia w Polsce by przesylac do UK, chociaz jak nie znajde czegos podobnego to i taka mozliwosc rozwazam

bl@dy
09-06-2010, 23:13
Witam, a ja polecam digitalalbum.pl, wysłałem do nich juz okolo 7 fotoksiążek i nie bylo zadnej roznicy poniedzy ekranem monitora a rozkładówka, świetna jakośc, szybka i profesjonalna osbuga, a na dodatek przystępne ceny. Zadam jeszcze pytanko...? czy wie ktoś może w jakim programie robione były te szeblony? http://www.burda-graph.com/product_info.php?cPath=5&products_id=41

stig
09-06-2010, 23:19
czy wie ktoś może w jakim programie robione były te szeblony? http://www.burda-graph.com/product_info.php?cPath=5&products_id=41A co w nich jest wg Ciebie charakterystycznego dla jakiegos konkretnego programu, ze nie moglyby byc zrobione w czymkolwiek?

bl@dy
10-06-2010, 08:16
charakterystyczne są np.: ramki zdjęć, dodatki do rozkladowek takie jak , lampki szampana, płatki róży, skrzypce. Pracowałem na DG kraft i oczywiscie na PS i nie spotkałem się z czymś takim. Projekty te zauważyłem pierwszy raz w digitalalbum - Mielcu. Bylem zaskoczony jakościa, pomysłem i wykonaniem tych wlasnie fotoksiazek. Pracownik powiedział, że klient ten dostarcza do nich "Ślubne F-K" regularnie, - niestety nie znają nazwy tego programu...

stig
10-06-2010, 09:34
charakterystyczne są np.: ramki zdjęć, dodatki do rozkladowek takie jak , lampki szampana, płatki róży, skrzypce. Pracowałem na DG kraft i oczywiscie na PS i nie spotkałem się z czymś takim.A jaki widzisz problem, zeby sobie samemu przygotowac zdjecia (szampan, roze, skrzypce) i posklejac to w Photoshopie, Paint Shop Pro, Corelu, GIMPie czy nastu innych aplikacjach? :)

D_Z_I_A_D_E_K
19-06-2010, 00:22
No i ja dziś dostałem kurierem mój pierwszy fotoalbum z najlepszefoto.pl
Pierwsze co to WOW!!!
Ale od początku.

12. VI. wysyłam drogą netową fotoalbum (12 rozkładówek, format 20x20, okładka z oknem, stempel okolicznościowy, nadruk na CD).

14. VI. - z Ich strony cisza.

15. VI. - dzwonie do Nich w celu:

a) potwierdzenia zamówienia oraz informacją iż drogą m@ilową został wysłany załącznik do nadruku CD,
b) z prośba o dokładne wyliczenie zamówienia,
c) prośba aby CD i album dotarły do mnie jedną paczką.
Po 1,5h dostaję m@ila z niezbyt dokładnym wyliczeniem tego co zamawiałem - brak wyszczególnionej pozycji "stempel okolicznościowy" oraz "fotoalbum 2sz." (zamawiałem 1 szt.) Jedyne, co sie zgadza to ostateczna cena - 178zł. Tego samego dnia wysyłam jeszcze raz m@ila z prośbą o weryfikację zamówienia. Po niezbyt długim czasie dzwoni do mnie b. miła pani z informacją, że wszystko jest ok. bo Oni tak robią, bo to, bo tamto.

16. VI. dzwoni do mnie b. miły pan z informacją iż niektóre zdjęcia są jego zdaniem (cyt.) słabe, żę na polikach są przepały, plamy na twarzy, kolorystyka jeśli chcę zostanie poprawiona (ja tworząc rozkładówki przy pomocy programu zamieszczonego na ich stronie widziałem, iż po powiększeniu dzieje się coś dziwnego ze zdjęciami - jakaś pixeloza ale myślę sobie: wysyłam, tak pewnie jest tylko w tym programie). Mówie mu dalej, że jest to niemożliwe, bo zdjęcia wywołuję z pomoca ACR z opcją wykrywania przepaleń, a końcowe zdjęcia zapisywane są z jak najmniejszą kompresją, że to jest prawdopodobnie wina resamplingu zdjęc w ich programie. Pan na to ok. i sprawdzi co to może być i czy mógłbym sprawdzić te felerne zdjęcia. Mówie, że nie ma sprawy, odpalam PS-a, powiększenie 230%, wszystko oki - mówię panu, po czy wysyłam mu je m@ilem. Po ok. 40 minutach dostaję m@ila iż (cyt.) "Znalazłem przyczynę. Rzeczywiście, pliki są ok. Zostały poprawione, zamówienie zostanie zrealizowane w normalnym trybie".

17. VI. - późnym popołudniem robię przelew, dostaję inf, iż przelew zostanie dokonany 18. VI.

18. VI. kurier puka do drzwi :-0
Paczka zapakowana pancernie: na wierzchu folia, sklejka, folią bąbelkowa, pudełko kartonowe, album.

Otwieram, WOW, super,extra.

Ale po chwili coś mi nie gra:

a) kolor tła pierwszej rozkładówki jest .... leciutko różowy-prawie biały, a powinien być różowy, tak jak pozostałe strony fotoalbumu,

b) brak jednej rozkładówki (dwóch stron).
W rozliczeniu które otrzymałem wraz z fotoalbumem napisane jest 12 rozkładówek, tymczasem ja mam 11, a zapłaciłem jak za 12. Dodatkowo nie otrzymałem żadnego dowodu zakupu - paragon.

Dziś wysłałem do najlepszefoto.pl m@ila z opisem zaistniałej sytuacji, zobaczymy jak z tego wybrną.

Duszan77
28-07-2010, 12:51
Czy ktoś z Warszawy robił może w drukujwspomnienia.pl ? chętnie bym zobaczył na żywo jak wygląda jakość druku i klejenia. Niestety naświetlane księgi mają grube i sztywne karty, co mi zupełnie nie pasuje, CEWE jest do ... i niech to wystarczy, a blurp, nie ma formatu pionowe A4. W związku z tym rozpaczliwie szukam alternatywy i będę wdzięczny za możliwość sprawdzenia jak to wygląda na prawdę.

Pozdrawiam
Łukasz

lumabook.pl ma format pionowy A4. Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem, możesz sobie zamówić fotoksiążkę "prezentacyjną" po znacznie obniżonej cenie. Wystarczy się zarejestrować u nich na stronie.

himi
28-07-2010, 23:09
No i ja dziś dostałem kurierem mój pierwszy fotoalbum z najlepszefoto.pl
Pierwsze co to WOW!!!
Ale od początku.

12. VI. wysyłam drogą netową fotoalbum (12 rozkładówek, format 20x20, okładka z oknem, stempel okolicznościowy, nadruk na CD).

14. VI. - z Ich strony cisza.

15. VI. - dzwonie do Nich w celu:

a) potwierdzenia zamówienia oraz informacją iż drogą m@ilową został wysłany załącznik do nadruku CD,
b) z prośba o dokładne wyliczenie zamówienia,
c) prośba aby CD i album dotarły do mnie jedną paczką.
Po 1,5h dostaję m@ila z niezbyt dokładnym wyliczeniem tego co zamawiałem - brak wyszczególnionej pozycji "stempel okolicznościowy" oraz "fotoalbum 2sz." (zamawiałem 1 szt.) Jedyne, co sie zgadza to ostateczna cena - 178zł. Tego samego dnia wysyłam jeszcze raz m@ila z prośbą o weryfikację zamówienia. Po niezbyt długim czasie dzwoni do mnie b. miła pani z informacją, że wszystko jest ok. bo Oni tak robią, bo to, bo tamto.

16. VI. dzwoni do mnie b. miły pan z informacją iż niektóre zdjęcia są jego zdaniem (cyt.) słabe, żę na polikach są przepały, plamy na twarzy, kolorystyka jeśli chcę zostanie poprawiona (ja tworząc rozkładówki przy pomocy programu zamieszczonego na ich stronie widziałem, iż po powiększeniu dzieje się coś dziwnego ze zdjęciami - jakaś pixeloza ale myślę sobie: wysyłam, tak pewnie jest tylko w tym programie). Mówie mu dalej, że jest to niemożliwe, bo zdjęcia wywołuję z pomoca ACR z opcją wykrywania przepaleń, a końcowe zdjęcia zapisywane są z jak najmniejszą kompresją, że to jest prawdopodobnie wina resamplingu zdjęc w ich programie. Pan na to ok. i sprawdzi co to może być i czy mógłbym sprawdzić te felerne zdjęcia. Mówie, że nie ma sprawy, odpalam PS-a, powiększenie 230%, wszystko oki - mówię panu, po czy wysyłam mu je m@ilem. Po ok. 40 minutach dostaję m@ila iż (cyt.) "Znalazłem przyczynę. Rzeczywiście, pliki są ok. Zostały poprawione, zamówienie zostanie zrealizowane w normalnym trybie".

17. VI. - późnym popołudniem robię przelew, dostaję inf, iż przelew zostanie dokonany 18. VI.

18. VI. kurier puka do drzwi :-0
Paczka zapakowana pancernie: na wierzchu folia, sklejka, folią bąbelkowa, pudełko kartonowe, album.

Otwieram, WOW, super,extra.

Ale po chwili coś mi nie gra:

a) kolor tła pierwszej rozkładówki jest .... leciutko różowy-prawie biały, a powinien być różowy, tak jak pozostałe strony fotoalbumu,

b) brak jednej rozkładówki (dwóch stron).
W rozliczeniu które otrzymałem wraz z fotoalbumem napisane jest 12 rozkładówek, tymczasem ja mam 11, a zapłaciłem jak za 12. Dodatkowo nie otrzymałem żadnego dowodu zakupu - paragon.

Dziś wysłałem do najlepszefoto.pl m@ila z opisem zaistniałej sytuacji, zobaczymy jak z tego wybrną.

Zleciłem im w tym roku chyba z 20 fotoksiążek, sam składam PS. Złego słowa nie powiem.

monikowska
28-07-2010, 23:18
też polecam najlepszefoto.pl
świetnie zapakowane, i super kontakt...

podejrzewam, że z reklamacją nie będzie problemu.

Składam książki w PS i nigdy nie było problemu, fajne mają zestawy 2+1, wybó skór itp
jakość naprawdę dobra

jchyra
29-07-2010, 15:38
www.lumabook.pl (http://www.lumabook.pl)
i Lumabook
i nic więcej

Doskonała jakość, ale to w dzisiejszych czasach już raczej norma. Za to podejście do klienta i szybkość działania - wzorowe.

Zupełnie inaczej niż u konkurencji. Ileż to ja się na-dzwoniłem, na-klikałem, na-wertowałem, na-pytałem. I co najgorsze na-ściągałem i na-wpychałem do komputera tych kretyńskich programów. Czasem na odpowiedz (via e-mail) trzeba było czekać dniami. A tu nagle trafiam do Lumabook i dowiaduję się, że nie ma kłopotu z miękką oprawą, nie ma kłopotu z ilością stron (zrobiłem 144), z płatnościami. Rewelacja.

Pośpieszyłem się. Pliki poszły w niedzielę z automatu na stronie. Nie miałem już sił i czasu na pytania, które każdy ucinał słowem: nie. We wtorek nagle sobie przypomniałem, że wysyłałem ale nie sprawdziłem czy doszło. Dzwonię pytam czy wszystkie mają. A tu bęc - mówią, że moja kniga już w drodze. I rzeczywiście - środa kurier dostarcza moją czekoladkę. I jak się okazuje w rozmowie, że w przyszłości można wysłać pedeefa! Myślałem, że to jakiś Szymon Majewsko Show wśród fotoksiążkowych moli bo dotąd nikt nie chciał słuchać o żadnych plikach spoza "magicznych systemów eftepowo-detepowo-bajerowych". Super firma, od pierwszego kontaktu czuje się, że profesjonalna w każdym calu (towar, www, kontakt) a jednocześnie nie jakaś hurtownia usług, gdzie czujesz się jakbyś jechał taśmą produkcyjno-usługową z przyklejonym numerkiem zlecania. W Lumabook widać, że panowie ogarniają (jeszcze) całą firmę.

Krótko mówiąc... polecam

himi
29-07-2010, 15:58
Czy przy stałej współpracy dają rabaty? Ceny podobne jak w najlepszefoto (mówię o naświetlanych książkach, innych nie robię). A najlepszefoto mam na tyle dobre doświadczenia, że tylko cena mogłaby mnie skłonić do zmiany firmy do książek.

jchyra
29-07-2010, 16:34
Nawet bez stałej współpracy. Od razu na wstępie! Trzeba tylko skontaktować się. Nie tak jak ja: najpierw zapłaciłem kartą on-line a potem dowiedziałem się, że przy tym zleceniu należy się rabat. Ale czeka na mnie do wykorzystania przy kolejnych realizacjach :-)

himi
29-07-2010, 17:32
Tylko dlaczego dla skorzystania z rabatu chcą bym instalował ich soft? Nie zamierzam, projekty zwykłem robić w PS.

jchyra
29-07-2010, 18:28
Czyli dokładnie tak jak ja :-) Zadzwoń. Na pewno dogadasz się.

jak501
29-07-2010, 21:02
oj tak to prawda firma z którą się normalnie rozmawia i zawsze wiedzą co człowiek chce, również polecam

janoo
04-08-2010, 10:33
najlepszefoto.pl - album ślubny 2+1

występują przebarwienia na składaniach rozkładówek - na czarnym albo ciemnym tle jest przebarwienie zielone, na jasnym tle jest różowe.

jeżeli na zagięciu rozkładówki jest zdjęcie (obojętnie czy czarno-białe czy kolorowe) to przez całą jego wysokość przechodzi widoczny kolorowy (różowo-zielony) pasek zmieniający barwy w zależności od jasności zdjęcia w danym miejscu; jeżeli tło całej rozkładówki jest czarne to pasek jest zielony; tylko na białym tle nie ma żadnych przebarwień.

kiedy zgłosiłem problem w najlepszefoto.pl poinformowano mnie, że jest to normalna rzecz przy zaginaniu papieru fotograficznego.
na zdjęciach kolorowych pasek jest mniej widoczny ale zdjęcia czarno-białe mają bardzo widoczny różowy pasek!
jedynym sposobem aby tego uniknąć jest umieszczanie zdjęć wyłącznie na białym tle i w taki sposób aby nie przechodziły przez środek.

ogólnie nie mam zastrzeżeń co do jakości wykonania albumu i odwzorowania kolorów na zdjęciach ale moim zdaniem takie paski dyskwalifikują ten album!
zastanawiam się czy do tej pory nikt tego nie zauważył? albo zauważył ale bał się napisać? nawet w najlepszefoto.pl doskonale wiedzą, że taki problem istnieje.

mam pytania:
1. czy wasze albumy z najlepszefoto.pl też mają takie paski?
2. czy w albumach innych firm też występują te paski?

dajcie namiary, które firmy robią dobre albumy pozbawione wad.

Duszan77
04-08-2010, 12:56
najlepszefoto.pl - album ślubny 2+1

mam pytania:
1. czy wasze albumy z najlepszefoto.pl też mają takie paski?
2. czy w albumach innych firm też występują te paski?

dajcie namiary, które firmy robią dobre albumy pozbawione wad.

http://www.lumabook.pl - na albumach w ich jest "rowek" po bigowaniu papieru, ale odbarwień nie zauważyłem.

bukowy dziad
04-08-2010, 15:06
najlepszefoto.pl - album ślubny 2+1

występują przebarwienia na składaniach rozkładówek - na czarnym albo ciemnym tle jest przebarwienie zielone, na jasnym tle jest różowe.

jeżeli na zagięciu rozkładówki jest zdjęcie (obojętnie czy czarno-białe czy kolorowe) to przez całą jego wysokość przechodzi widoczny kolorowy (różowo-zielony) pasek zmieniający barwy w zależności od jasności zdjęcia w danym miejscu; jeżeli tło całej rozkładówki jest czarne to pasek jest zielony; tylko na białym tle nie ma żadnych przebarwień.

kiedy zgłosiłem problem w najlepszefoto.pl poinformowano mnie, że jest to normalna rzecz przy zaginaniu papieru fotograficznego.
na zdjęciach kolorowych pasek jest mniej widoczny ale zdjęcia czarno-białe mają bardzo widoczny różowy pasek!
jedynym sposobem aby tego uniknąć jest umieszczanie zdjęć wyłącznie na białym tle i w taki sposób aby nie przechodziły przez środek.

ogólnie nie mam zastrzeżeń co do jakości wykonania albumu i odwzorowania kolorów na zdjęciach ale moim zdaniem takie paski dyskwalifikują ten album!
zastanawiam się czy do tej pory nikt tego nie zauważył? albo zauważył ale bał się napisać? nawet w najlepszefoto.pl doskonale wiedzą, że taki problem istnieje.

mam pytania:
1. czy wasze albumy z najlepszefoto.pl też mają takie paski?
2. czy w albumach innych firm też występują te paski?

dajcie namiary, które firmy robią dobre albumy pozbawione wad.

fizyki, czy tam chemii nie oszukasz - jak nie od razu to po czasie przebarwienie na zgietym papierze fotograficznym wyjdzie. wlasnie zerknalem do polrocznej ksiazki najlepszefoto - owszem - sa przebarwienia - na czarnobialych widoczne troche bardziej, na kolorowych prawie wcale. w obu przypadkach na tyle niewielkie, bym nie robil z tego problemu. nie bardzo widze, jak mialyby tego unikac inne firmy, stosujace te same papiery i praktycznie ten sam proces tworzenia ksiazki. inna sprawa, ze jak ktos komponuje rozkladowki w taki sposob, ze na kazdej zjecie przechodzi pzez srodek to moze i faktycznie przeszkadzac. u mnie na 23 rozkladowki w ksiazce jakies zdjecia na linii zgiecia znajduja sie moze na 5 rozkladowkach max.

Duszan77
05-08-2010, 11:34
fizyki, czy tam chemii nie oszukasz - jak nie od razu to po czasie przebarwienie na zgietym papierze fotograficznym wyjdzie. wlasnie zerknalem do polrocznej ksiazki najlepszefoto - owszem - sa przebarwienia - na czarnobialych widoczne troche bardziej, na kolorowych prawie wcale. w obu przypadkach na tyle niewielkie, bym nie robil z tego problemu. nie bardzo widze, jak mialyby tego unikac inne firmy, stosujace te same papiery i praktycznie ten sam proces tworzenia ksiazki. inna sprawa, ze jak ktos komponuje rozkladowki w taki sposob, ze na kazdej zjecie przechodzi pzez srodek to moze i faktycznie przeszkadzac. u mnie na 23 rozkladowki w ksiazce jakies zdjecia na linii zgiecia znajduja sie moze na 5 rozkladowkach max.

Zgadzam się z bukowy dziad. Przebarwienia na bigu/zagięciu papieru foto tak czy inaczej powstają wcześniej czy później, czasami są bardziej widoczne, czasami mniej. Być może w jakimś stopniu zależy to od rodzaju papieru fotograficznego, modelu fotolabu czy proporcji składników chemicznych użytych w procesie naświetlania (wybaczcie moją lakoniczność opisu - nie mam wiedzy w tej kwestii), ale nie doszukiwałbym się tutaj winy producenta, czy zaniedbania z jego strony. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, nawet na zdjęciach przechodzących, choć zaznaczam - nie widziałem jak to wygląda na albumach w najlepszefoto.

okruszek
05-08-2010, 15:35
Witam
Nigdy nie miałam takiego problemu z przebarwieniami. Pierwszą fotoksiążkę robiłam rok temu, teraz zamówiłam kolejną. Tak jak patrzę na poprzednie fotoksiążki jakość się nie zmieniła- żadnych smug:) Nie wiem co prawda jak jest w innych firmach, bo dotychczas robiłam tylko w Cewe i eksperymentować z innymi nie chcę, bo jestem bardzo zadowolona zarówno z czarnobiałych jak i kolorowych zdjęć.

bukowy dziad
05-08-2010, 16:03
cewe fotoksiążki - o ile się nie mylę - nie powstają na papierze fotograficznym. ot taka lepsza gazeta;) my tu mówimy o książkach ze sztywnymi kartami (gramatura minimum 700g/m2), których produkcja (w przybliżeniu) polega na naklejeniu zdjęcia naświetlonego na wysokiej jakości fotograficznym papierze na twardy podkład.

Duszan77
06-08-2010, 07:30
cewe fotoksiążki - o ile się nie mylę - nie powstają na papierze fotograficznym. ot taka lepsza gazeta;)

ojoj, wypraszam sobie ;) fotoksiążka to NIE lepsza gazeta :D to, że niektóre firmy zaniżają jej jakość, nie oznacza, że fotoksiążka nie może być godną towarzyszką fotoalbumu :) domagam się poszanowania dla fotoksiążki ;)

bukowy dziad
06-08-2010, 16:26
ojoj, wypraszam sobie ;) fotoksiążka to NIE lepsza gazeta :D to, że niektóre firmy zaniżają jej jakość, nie oznacza, że fotoksiążka nie może być godną towarzyszką fotoalbumu :) domagam się poszanowania dla fotoksiążki ;)
a co mi tam - niech stracę;). szanuję je:)

moonrage
06-08-2010, 20:59
Panowie a czy ktoś z Was zamawiał w www.fotoksiazka.pl ? Osobiście to również polecam www.najlepszefoto.pl - robiłem u nich małą książkę ostatnio 20x20 i wyszła dokładnie tak jak zaprojektowałem, kolory się zgadzały itd.
Przypadkiem trafiłem na stronę www.fotoksiazka.pl i tym razem będę zamawiał na dniach w formacie 30x45
Proszę dajcie znać jakie macie o nich opinie.
pozdrawiam

Duszan77
06-08-2010, 21:33
Panowie a czy ktoś z Was zamawiał w www.fotoksiazka.pl ? Osobiście to również polecam www.najlepszefoto.pl - robiłem u nich małą książkę ostatnio 20x20 i wyszła dokładnie tak jak zaprojektowałem, kolory się zgadzały itd.
Przypadkiem trafiłem na stronę www.fotoksiazka.pl i tym razem będę zamawiał na dniach w formacie 30x45
Proszę dajcie znać jakie macie o nich opinie.
pozdrawiam

Cóż mogę powiedzieć o fotoksiazka.pl - CEWE, ogromna korporacja międzynarodowa, która ma swoje przedstawicielstwo oraz centralę produkcyjną także w Polsce. Można o nich spokojnie powiedzieć, że są fabryką fotoksiążek. Mają ogromny park maszynowy, drukują na HP Indigo, kleją książki klejami typu PUR itd. Ale nie polecam tej firmy, bo są molochem, w którym klient znika wśród setek innych. Mimo, że mają taki park maszynowy i ogromny kapitał, wcale nie wybijają się jakością wydruków ani jakością oprawy. Polecam za http://www.lumabook.pl ze względu na personalistyczne podejście do klientów, fachowość i naprawdę bardzo dobrą jakość wydruków. Poza tym drukują książki na papierze kredowym 170g, który nadaje fajny połysk zdjęciom.

moonrage
06-08-2010, 21:39
Cóż mogę powiedzieć o fotoksiążka.pl - CEWE, ogromna korporacja międzynarodowa, która ma swoje przedstawicielstwo oraz centralę produkcyjną także w Polsce. Można o nich spokojnie powiedzieć, że są fabryką fotoksiążek. Mają ogromny park maszynowy, drukują na HP Indigo, kleją książki klejami typu PUR itd. Ale nie polecam tej firmy, bo są molochem, w którym klient znika wśród setek innych. Mimo, że mają taki park maszynowy i ogromny kapitał, wcale nie wybijają się jakością wydruków ani jakością oprawy. Polecam za http://www.lumabook.pl ze względu na personalistyczne podejście do klientów, fachowość i naprawdę bardzo dobrą jakość wydruków. Poza tym drukują książki na papierze kredowym 170g, który nadaje fajny połysk zdjęciom.

dzięki Duszan za wyczerpującą odpowiedź, dałeś mi sporo do myślenia. Zobaczę lumabook.pl zgodnie z Twoją radą. Mam jeszcze kilka dni czasu na podjęcie ostatecznej decyzji, mam nadzieję, że co bym nie wybrał to będę zadowolony a przede wszystkim mój klient :)
Dzięki serdecznie raz jeszcze

moonrage
06-08-2010, 22:54
Update:
23 prawie na zegarku a lumabook.pl odpisuje mi na maile :D
Faktycznie ta firma wybija się ponad konkurencję :D

Slon
09-08-2010, 22:58
możecie podrzucić adresy firm, w których można zrobić próbną fotoksiążkę (taniej)? Takie demo do pokazania klientowi. Może być nawet z logiem drukarni.
chodzi oczywiście o te fotoksiążki z twardymi kartami na papierze fotograficznym

bukowy dziad
10-08-2010, 09:34
digitalalbum.pl ma fajny pakiet startowy: rabat18%na album, wzornik, stempel firmowy gratis i znizka na program do składu.

hantsha
06-12-2010, 23:29
polecam najlepszefoto.pl najbardziej korzystna relacja cena/jakość

jchyra
06-12-2010, 23:55
polecam najlepszefoto.pl najbardziej korzystna relacja cena/jakość
Najbardziej korzystna relacja cena/jakość jest w www.lumabook.pl
Co się zmieniło? Byłem tam u Nich osobiście i na żywo potwierdziły się wszystkie dobre doświadczenia nabyte poprzez kontakt na odległość. To ludzie z pasją i doświadczeniem. Zrealizowaliśmy już trzy książki. W tym jedną w formacie 260x297 mm na 336 stron. - Konia z rzędem temu co znajdzie gdzieś w kraju firmę, która wykona taką książkę.

Damianus
07-12-2010, 19:39
Też polecam digitalalbum.pl drukowałem u nich kilka fotoksiążek i takiej jakości wydruku nie spotkałem dotychczas nigdzie .Co prawda cenowo są dosyć drodzy ale jakość powala.

Vincente
25-12-2010, 13:16
W tym jedną w formacie 260x297 mm na 336 stron. - Konia z rzędem temu co znajdzie gdzieś w kraju firmę, która wykona taką książkę.

W najlepszefoto masz do 300 stron.

Sapphiron
25-12-2010, 13:31
Czy wiecie coś na temat czy w Lublinie jest możliwośc druknięcia fotoksiążki na miejscu w którejś drukarni lub cos w tym stylu?

bo jednak boje sie jeszcze tak przez neta cosik takiego robić a zależy mi na jakości jednak bo to ma być demo dla Młodych, żeby pokazać im przed pospisaniem umowy... zresztą chyba wiecie o co chodzi...

Sapphiron
25-12-2010, 13:32
Czy wiecie coś na temat czy w Lublinie jest możliwośc druknięcia fotoksiążki na miejscu w którejś drukarni lub cos w tym stylu?

bo jednak boje sie jeszcze tak przez neta cosik takiego robić a zależy mi na jakości jednak bo to ma być demo dla Młodych, żeby pokazać im przed pospisaniem umowy... zresztą chyba wiecie o co chodzi...

rotor
16-02-2011, 17:47
coś tutaj mocny zastój, więc odświeżam temat, bo ciekawy


polecam najlepszefoto.pl najbardziej korzystna relacja cena/jakość


Najbardziej korzystna relacja cena/jakość jest w www.lumabook.pl


cena fotoksiążki 30stron w najlepszefoto -> 295zł
w lumabook ->419zł

z obu firm wziąłem te propozycje fotoksiążek o jakości polecanej do ślubnych

duży rozdźwięk cenowy, mam nadzieję, że dobrze to policzyłem...

jchyra
06-03-2011, 17:35
Podtrzymuję. Nie napisałem "najtaniej" ale, "relacja cena/jakości". A więc za stówkę więcej, za to masz jakość o jaką bardzo trudno dobić się gdzieś indziej. Myślę też, że na bank ugrasz jakiś rabat. ;-)

Vincente
07-03-2011, 12:02
No akurat jakościowo, jak i w stosunku cena/jakość, to najlepszefoto.pl trudno przebić. Poza tym z tego co widzę lumabook ma do wyboru tylko 4 rodzaje okładek i to w wersji exlusive.

rotor
07-03-2011, 12:43
za niedługo będę w Najlepszefoto coś robił, więc podzielę sie spostrzeżeniami

Antonioo
08-03-2011, 15:18
robiłem w CEWE dla siebie już 3 fotoksiążki na przestrzeni 3 lat...i z każdą następną, widać znaczny progres w jakości... ja jestem zadowolony....

dla tych co cenią jakość jest też Fotoksiążka na papierze foto....nie wiem, czy wiecie o tym.,,,,

http://www.fotoksiazka.pl/CeWe-Fotoksiazka-na-papierze-foto.php

ale co do inf... jaki to papier, to chyba trzeba by dzwonić do cewe....

guti
08-03-2011, 15:52
Ja robię tylko w CEWE, a co do jakości - różne firmy przysyłały mi demówki książek na różnych papierach, w tym na metalizowanych i robi to mna PM większe wrażenie, ale i tak wybierają tańszą (i całkiem przyzwoitą) wersję CEWE.

rotor
08-03-2011, 15:58
niedawno spróbowałem z Cewe w Rossmanie (to samo co Fotojoker) i rzeczywiście, nie ma do czego się przyczepić. Robiłem zwykłą fotoksiążkę (kartki kredowe, półtwarde) i tę na papierze foto (wygląda na Kodak Endure). Jakośc w obu przypadkach była co najmniej zadowalająca.

tomasz24
09-03-2011, 19:31
coś tutaj mocny zastój, więc odświeżam temat, bo ciekawy





cena fotoksiążki 30stron w najlepszefoto -> 295zł
w lumabook ->419zł

z obu firm wziąłem te propozycje fotoksiążek o jakości polecanej do ślubnych

duży rozdźwięk cenowy, mam nadzieję, że dobrze to policzyłem...

Coś się chyba jednak pomyliłeś
mi wychodzi 30x30, 30 stron (tj. 15 rozkładówek)

najlepszefoto > 295 zł przy 800g/m2 przekładkach
najlepszefoto > 370 zł przy 1200g/m2 przekładkach ok, ale ...
lumabook > 609 zł bo 229 zł to konfig. podstawowa za 10 stron - 5 rozkładówek,

więc przebicie jest dwukrotne, ciekawe jak to się przekłada na jakość,
najlepszefoto ma przekładki 800g/m2 czyli około 0,88mm grubości przekładki (1200g/m2 to 1,25 mm) a lumabook aż 200 micronów czyli 2mm grubości (stąd maksymalna ilość rozkładówek to 15), więc sztywność jest różna i znacząca
no i pozostaje jeszcze jakość samych zdjęć

pietrobas
10-03-2011, 18:10
Mam z najlepsze foto, firma z Rzeszowa, widziałem kilka albumów, wszytskie dobrze wykonane, obsługa też na poziomie
Ze swojej strony polecam. Zdjęcia sa naświetlane w standardzie na pap. jedwabnym, ze swojej strony polecam metalik do kolorowych, kontrastowych ujęć, wygląda imponująco.

Adam Trzcionka
10-03-2011, 20:42
u mnie wyłącznie skóra wysokiej jakości, eko mam wrażenie, dość szybko się przeciera i łatwo łapie kontuzje, ta jest nie do zdarcia.
w środku endura; logotyp na tyle + kartonowe etui ochronne. formaty: 30x30, 20x20, 30x20



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img529.imageshack.us/img529/3554/albumuytrzcionka2010.jpg)

himi
11-03-2011, 17:57
To jest NF Adam?

Adam Trzcionka
11-03-2011, 18:16
To jest NF Adam?

nie. to krakowska firma, która od połowy kwietnia wypłynie szerzej.

hackermuz
12-03-2011, 00:19
Mariusz Bilski?

Adam Trzcionka
12-03-2011, 02:20
Mariusz Bilski?

nie, pierwsze słyszę.

hackermuz
12-03-2011, 10:07
Ja od niego biorę jakościowo świetne albumy skórzane, właśnie on ma wypłynąć z nimi szerzej a jest z czym no ale to nie temat o albumach. W takim razie podzielisz się kto?

Adam Trzcionka
12-03-2011, 15:56
W takim razie podzielisz się kto?

pewnie, i to intensywnie - za miesiąc.

Vincente
16-03-2011, 18:47
Tak się zastanawiam, dlaczego ten wątek siedzi w dziale "Tradycyjne techniki wołania - ciemnia" ? :)

Adam Trzcionka
18-03-2011, 01:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/img198/6981/setalbum.jpg)

a tu nieco większe: http://adamtrzcionka.pl/2009/setalbum.jpg

KS
18-03-2011, 08:44
No to z niecierpliwością czekam na ten 'za miesiąc'. Adamie, czy miałeś może porównanie tej fotoksiążki z produktem innych firm (najlepszefoto, cewe itp.)?

Ładnie do kompletu wygląda 'etui' na płyty.

Adam Trzcionka
18-03-2011, 11:46
Adamie, czy miałeś może porównanie tej fotoksiążki z produktem innych firm (najlepszefoto, cewe itp.)?


miałem. niech to wystarczy za całkowitą odpowiedź.

KS
18-03-2011, 12:51
No to tym bardziej czekam. Do tej pory polegałem na najlepszefoto. Może czas na wypróbowanie czegoś innego.

fotojacek
18-03-2011, 23:35
Hehe widzę, że Adam sam będzie książki robił :D
A wypłynie szerzej na targach w Łodzi :))
NIezły pijar ta tajemnica

Adam Trzcionka
19-03-2011, 02:08
Sam robił nie będę, a i do Łodzi się nie wybieram, choć pomysł niezły :)

hackermuz
19-03-2011, 21:29
Adamie czyżby taką tajemnicą okryte było http://www.albumfotograficzny.com.pl

Adam Trzcionka
19-03-2011, 23:18
Oj nie, nie. Dawno juz nie korzystam :)

hackermuz
20-03-2011, 15:07
Czyli korzystałeś, jak jakościowo to u nich wygląda?

miszael
20-03-2011, 23:16
Witam,
czyli można się spodziewać, że w tym wątku napiszesz Adamie co to za firma?

ps.
link który wkleiłeś wcześniej... to jest fotoksięga?

pozdrawiam

Adam Trzcionka
22-03-2011, 12:42
Mateusz - pytanie o jakość jest bardzo pojemne :)

zwał jak zwał - fotoksięga, fotoksiążka - ja mówię po prostu fotoalbum.
nie będę ich robił, ale prawdopodobnie będę je współreklamował, nie chciałbym więc robić jakiś nieczystych zwodów z podawaniem namiarów, a w swoim czasie po prostu pojawię się z reklamą. pozdrawiam, at

jery
22-03-2011, 14:04
No to czekamy, konkurencja dobrze wpływa na ceny, jakość itd. :)

Ksiazkiewicz
25-03-2011, 02:08
też mi zapachniało albumfotograficzny.com.pl...

Kondioz
11-04-2011, 10:34
Witam po raz pierwszy,


nie. to krakowska firma, która od połowy kwietnia wypłynie szerzej.
Panie Adamie - czy tajemnicza firma z Krakowa będzie prezentowała swoje produkty na targach w Łodzi? Albumy na zdjęciach sprawiają wrażenie bardzo profesjonalnych ale chciałbym zobaczyć je na żywo.

Ostatnio dostałem newsletter-a z NF i podobno na targach (cytuję) "....wystartuje też rewolucyjna kampania promocyjna pozwalająca profesjonalnemu fotografowi stworzyć album pokazowy zupełnie za darmo!"

Szygułów nie znam ale brzmi ciekawie.

Miloko
11-04-2011, 12:20
Ostatnio dostałem newsletter-a z NF i podobno na targach (cytuję) "....wystartuje też rewolucyjna kampania promocyjna pozwalająca profesjonalnemu fotografowi stworzyć album pokazowy zupełnie za darmo!"

Szygułów nie znam ale brzmi ciekawie.


ja osobiście jestem bardzo ciekawa ich nowych okładek - czarna gwiazda zapowiada się nieźle

michal.dobinski
20-04-2011, 17:38
nie wiem czy chodzi o tą samą firmę - ale na targach w Łodzi dostałem ulotkę z fotoksiążkami.
Firma robi tylko dla profesjonalistów - nie robi książek dla "kowalskiego"
Póki co czekam na dostęp do konta - potem złożę zamówienie - wg. ulotki pierwsza 50% taniej.

ostatnio zdecydowałem, że już nie wyślę, żadnej książki do blurba - zacząłem testować podawane tutaj linki
niestety - mam wrażenie, że chyba producenci książek nie mają podstaw wiedzy o kolorze
lumabook, najlepszefoto, digitalalbum - wszystko wygląda tak samo nędznie (druk) - o ile raster jest mniejszy (w Blurbie ogromny) to za to zdjęcia cz-b mają jazdy w cały świat - pojawiają się tęcze na cz-b zdjęciu nieba - zresztą najlepszefoto promowało swoje nowe książki 300g na targach i nawet na tych pokazowych to mieli (na dodatek nie obcięte kartki - jeśli tym mają zachęcić to ja odpadam) - na pytanie skąd się to wzięło pan zrobił tylko minę kota ze Shreka...

może dla amatora który robi zdjęcia kompaktem takie rozwiązania są ok - ale mi byłoby wstyd coś takiego pokazywać


jak będę wiedział coś więcej to napiszę - firma jest bardzo tajemnicza :/ - choć koncepcja mi się już podoba (ukryte ceny na stronie, dostęp tylko dla profesjonalistów)

Kondioz
21-04-2011, 10:45
możesz podać adres strony www tej tajemniczej firmy?

michal.dobinski
21-04-2011, 22:21
wolałbym na razie nie podawać - zobaczę produkt tej firmy - to będzie o czym pisać

sote
22-04-2011, 12:40
jakie spiski... normalnie strach czytac ;)
dajcie sobie na wstrzymanie z tymi tajemnicami - o ile nie jestescie wlascicielami takich firm (bo Ci musieliby wykupic reklame na forum!)
to piszcie co to za firmy i nie bawcie sie z uzytkownikami, ktorzy w lodzi nie byli...

hackermuz
22-04-2011, 15:18
sote no coś Ty, jeszcze sam zaczniesz tam robić i co będzie? :)

KSIĘŻAK
22-04-2011, 15:45
Ja pierdziu chcą robić biznes nie pokazując towaru. Dziwne zjawisko. Czekałem, czekałem na info aż w końcu zamówiłem partię u Barańskiego

michal.dobinski
22-04-2011, 20:57
Nie lubię komuś robić reklamy bez powodu
Nie ma teorii spiskowej - obiecuję że napiszę wrażenia jak tylko dostanę książkę.
o 3 producentach powyżej już napisałem - ale napisałem dopiero wtedy jak dostałem ich produkcje - inaczej byłoby to bez sensu

Księżak - a to Barański robi fotoksiążki?

KSIĘŻAK
23-04-2011, 17:11
Z jego strony wynika że tak.

Nieporozumienie. Zamówiłem albumy .Sorry

dziubol
01-05-2011, 12:20
czy już wiadomo co to są za fotoksiążki którymi pochwalił się AT?

Mikołaj
02-05-2011, 15:58
napędzie jeszcze nie jest nie wystarczająco wysokie ;) Trzeba poczekać.

rotor
04-05-2011, 13:39
jakby kogoś interesowało, mam porównanie fotoksiążek z Rossmana/Fotojokera vs. Najlepszefoto. W obu przypadkach mówię o tych wyrabianych na papierze foto.
Najlepszefoto:
a)papier wygląda jak "jedwabisty
b)karty + okładka sztywne tekturki
c)okładka nie różni się gramaturą, wyglądem od kart /wygląda to mało elegancko, to tak jakby zeszyt pozbawiono okładek i został sam środek
d)jakość fotek....mnie wystarczyła, ale ktoś może mieć inne wymagania, więc nie będę ferował wyroków
e)ogólna jakość wydaje sie solidna, bez obawy zniosąca oglądanie znajomych teraz i po latach ;)
Rossmann/Fotojoker
a)papier wygląda, jak Kodak Endura
b)karty półsztywne, wyglądają jakby skleić ze sobą po prostu dwa papiery foto Kodak Endura (tak na oko), okładka sztywna lakierowana "albumowa", taka jaką można spotkać w księgarni kupując albumik A4 z Tatr np.
c)jak wspomniałem w punkcie b), karty róznią się od okładki i wygląda to zdecydowanie na bardziej eleganckie
d)jakość fotek j.w.
e)ogólna jakość... karty łączone są w sposób, który trochę mnie niepokoi, nie wiem co się z tym stanie po iluś tam oglądnięciach

podsumowując: dla mnie fajniejszą jest ta z Rossmana

aha i jeszcze jedna różnica w Najlepsze, album rozpoczyna sie od razu rozkładówką, w Rossmanie z lewej jest biała strona (wymóg technologiczny)

Mikołaj
05-05-2011, 13:08
napędzie jeszcze nie jest nie wystarczająco wysokie ;) Trzeba poczekać.

zamiast ''napędzie''miało by ''napięcie'' nie wiem jak to się stało ;)

chevalier
10-05-2011, 09:42
Moim zdaniem Adam odnosił się do tego pomysłu:

http://kdalbumy.pl/

Wygląda to naprawdę dobrze!

himi
10-05-2011, 15:48
Albumy KiD to nie oferta, o której mówił Adam. Zbyszek oferuje alternatywę dla Blurba, bardzo dobrą swoją drogą.

pinyo
14-05-2011, 00:51
Właśnie Firma K&D to jak sama nazwa wskazuje Zbyszek i Marcin :) mam fotoksiążkę wykonaną przez nich, i mogę napisać że to jest to czego brakowało na polskim rynku (a że sa w Łodzi to już pana boga chwalić). Brakowało nam produktu dla wymagajacych klientów którzy chcieli 0d 50 do 200 dużych fotografi z reportażu w jednym albumie, bo jeżeli chodzi o fotografie plenerowe i studyjne to spokojnie mieszczą sie w "najlepszefoto" (tylko i wyłącznie jeśli ma być fotoalbum:)
Fotoksiążka K&D jest wydrukowana na bardzo wysokim poziomie, Marcin mi to tłumaczył ale nie potrafię tego powtórzyć :)(liniatury,rastry,głębie, gamuty itp) i po szczegóły techniczne odsyłam do niego. Karty sa w miare grube i sztywne a jakość wydruków B&W więcej niż zadawaląca , kolor też ale... B&W robi wieksze wrażenie
Mają swój program do składu albumu, może nie idealny ale naprawde niezły, intuicyjny i funkcjonalny. Ceny porównywalne z blurbem a nawet niższe :) na pierwszy pokazoway album rabat 50%.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lew.wsinf.edu.pl/~pinyo/blog/K&D-1)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lew.wsinf.edu.pl/~pinyo/blog/K&D-2)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lew.wsinf.edu.pl/~pinyo/blog/K&D-3)

michal.dobinski
16-05-2011, 16:48
no więc widzę, że nie tylko ja jestem zadowolony z firmy KD
wiadomość powyżej trochę mnie uspokoiła ... bo mój album przyszedł dopiero dzisiaj

rzeczywiście jest dobrze - to co uderza na początek to przejścia tonalne - nie wiem co oni zrobili ale jest tak jak powinno być
papier, kolory, druk cz-b - wszystko tak jak powinno być

poza tym - raster dużo mniejszy niż w blurbie - jest to doskonale widoczne przez każdego - nawet amatora
sama oprawa także budzi miłe skojarzenia
szycia nie widać - ale producenci zapewniali, że nic nie ma prawa się rozpaść
książka mogłaby rozkładać się trochę lepiej - ale jak rozumiem szycie ogranicza to - czyli coś za coś - ale chyba wolę to niż rozpadające się książki blurba

ja wybrałem okładkę płócienną - czarna, wygląda jakby była czymś zabezpieczona - ogólnie klasyka jak to napisali na swojej stronie

ogólne wrażenie - WOW - w Polsce można zrobić coś lepiej niż w stanach
jeśli ktoś jeszcze zamawia w blurbie to chyba tylko z niewiedzy



i teraz jedynie by utrzymali poziom...

Mikołaj
16-05-2011, 22:20
...jeśli ktoś jeszcze zamawia w blurbie to chyba tylko z niewiedzy...

Lub nie jest profesjonalistą, z tego co piszą na swojej stronie, to dziękują amatorom.

Śli
17-05-2011, 09:14
najlepszefoto jest dzisiaj na grouponie 39zł za 30x20 28stron idzie jak swieze bułeczki http://www.groupon.pl/in/.sz9q9U?nlp

himi
17-05-2011, 17:54
Oby nie skończyło się to tym, że zamówienia PRO będą czekać tygodniami w NF.....


Czarno białe zdjęcia w K&D są świetne, do kolorów mam lekkie zastrzeżenia, trzeba mocno kontrastować. Ale jakościowo są ok. BTW panowie - braliście książki na firmę od K&D?

michal.dobinski
18-05-2011, 15:54
Lub nie jest profesjonalistą, z tego co piszą na swojej stronie, to dziękują amatorom.

a nie masz jakiegoś znajomego fotografa co chce mieć większy rabat i który ma firmę?




braliście książki na firmę od K&D?
ja podałem dane firmowe przy rejestracji i potem tylko dostałem pytanie o ulice bo nie mieli tego w systemie i dostałem fakturę

hackermuz
03-06-2011, 09:19
Znów oferta na Grouponie http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/fotoksiazkipl-online/426944

wmac
22-07-2011, 10:14
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img529.imageshack.us/img529/3554/albumuytrzcionka2010.jpg)[/QUOTE]

Patrząc na etui na płytę i pudełka na fotoksiążki, to jestem przekonany, że robi to Mirek Piątek ze Skawiny.
Ja u niego zamawiam już dobrą chwilę (2 lata) i wszystko było ok, dawniej tylko albumy tradycyjne do wklejania teraz także fotoksiążki w skórze.

hackermuz
22-07-2011, 14:43
Kurcze tyle lat mieszkałem w Skawinie i nie wiedziałem...Jakieś namiary można?

artur678
22-07-2011, 19:46
Ja dzisiaj odebrałem dwa fotoalbumy z digitalalbum.pl
Długo czekałem na moją realizację zamówienia (3 tygodnie). Troszkę mnie termin realizaji irytował. Kilkakrotnie dzwoniłem.
Jaki efekt? Piorunujący! Jestem bardzo zadowolony z fotoalbumów passe partout. Szczerze polecam.

himi
22-07-2011, 20:01
Tylko cena PP zniechęca mi klientów.

artur678
22-07-2011, 22:57
Ile więcej doliczasz do PP?

wmac
23-07-2011, 12:06
Kurcze tyle lat mieszkałem w Skawinie i nie wiedziałem...Jakieś namiary można?

A proszę bardzo: Mirosław Piątek, tel: 501248401, fotoksiązki zamawia się przy użyciu fotosendera ale albumy też robi fajne. No i to etui na płyty też robi wrażenie na PM.

tomek293
24-07-2011, 12:16
polecam najlepsze foto:) jeśli chodzi o fotoksiążki

jacoslavgth
24-07-2011, 14:27
polecam najlepsze foto:) jeśli chodzi o fotoksiążki

czytam i czytam i czytam i chyba też sie na najlepsze foto skuszę :)
a jaki zamawiałeś - okładka, ilośc kart itd, na jakim papierze naświetlają?

coroner
28-07-2011, 14:36
Witajcie.
Dziś wraz ze zwrotem sprzętu z serwisu N otrzymałem kupon na CEWE Fotoksiążkę. Jak konkretnie wyglądają ich produkty ?? Czy dla dobrego efektu muszę zamawiać na papierze fotograficznym ?? Czy karty w ich książkach są grube (1mm), usztywniane ??

rotor
28-07-2011, 14:57
tu masz kilka moich spostrzeżeń -> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2380831#post2380831

awedpk
11-08-2011, 11:58
Witam,

Z tego co mi wiadomo to 90% fotoksiążek w Polsce drukuje pewna drukarnia w Poznaniu nie podam nazwy żeby nie było, ale wiem że mają oni podpisane kontrakty w większoscią tego typu firmami. Różnice w jakości sa spowodowane tylko różnymi papierami i wsadem jaki otrzymują od poszczególnych małych firm. Druk cyfrowy czy ofsetowy ma swoje wady i jeszcze mu daleko z jakością do wklęsłodurku.

Pozdrawiam

jchyra
11-08-2011, 13:32
awedpk (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=17111) napisz co to za drukarnia. Jeśli tajemnica - to na PM. Ostatnio nawiązałem współpracę z doskonałą drukarnią offsetową właśnie pod Poznaniem. Zbieram więc opinie. Natomiast moja ulubiona cyfrowa drukarnia jest w Radomsku www.lumabook.pl O czym często pisałem tu na forum. I gwarantuję, że maszynę mają doskonałą, bo osobiście przy niej stałem, obserwowałem pracę. Druga dość dobra (bo bliżej) jest w Białymstoku. Natomiast to co udało się nam osiągnąć to nawiązanie współpracy z profesjonalną introligatornią, której szefostwo ma pasję tworzenia rzeczy ładnych i niebanalnych. Bo cyfrowe wydruki doskonałej jakości nie są w dzisiejszych czasach trudne do osiągnięcia. No chyba, że ktoś - jak dwóch moich klientów - tęskni za rotograwiurą.

Kolejny raz podkreślę jeszcze, że ja nie zajmuję się drukiem fotoksiążek, ale przygotowywaniem egzemplarzy pokazowych albumów. Najczęściej w jednym, bądź kilku egzemplarzach. I jest opcja wykonania fotoksiążki, która niczym nie różni się od albumu na księgarskiej półce. Fotograf dostarcza materiał (zdjęcia, czasem tekst) a odbiera gotową książkę. Skanowanie, opracowanie bitmap, opracowanie wektorów, opracowanie typograficzne, redakcyjne, tłumaczenia na angielski czy niemiecki, korekta tekstu, skład i łamanie, przygotowanie do druku - to moja rola.

W czasach konkurencji nawet największe fotograficzne nazwiska walczą o budżety i dotacje poza firmami wydawniczymi. Fotografowie nie są już zapraszani na rozmowę z wydawcą, który ma doświadczenie i ze sterty zdjęć jest w stanie wyobrazić sobie gotowy produkt w formie książki o konkretnej objętości i zawartości. Dzisiaj trzeba rozmawiać z szefami najróżniejszych stowarzyszeń, fundacji czy urzędów. Ci ludzie dysponują pieniądzem, ale nie mają "zawodowej wyobraźni książkowej". Trzeba położyć im na stół gotowy produkt.

Moją pierwszą książkę (album zbiorowy) na tej właśnie zasadzie (egz pokazowy - potem dotacja) wydałem jeszcze na studiach w 1999 roku. Potem była autorska o Narwi w 2002 roku. Inaczej nie było szans - moje nazwisko nic nie mówiło. Te publikacje dały mi w środowisku opinię człowieka od załatwiania spraw beznadziejnych i bardzo przydały się w czasach (ostatnie parę lat) gdy w drogie albumy fotograficzne już niemal nikt nie chce inwestować na zasadach rynkowych. To co wartościowe i ekskluzywne chyba w 90% sprzedaje się poza komercyjnym rynkiem księgarskim i we wsparciu dotacyjnym czy sponsorskim. Nasza praca z projektowania książek przesuwa się w stronę projektowania fotoksiążek.

W tym miesiącu rozmawiam z ambitnym i zdolnym amatorem, który chciałby w swoim pokazowym egzemplarzu mieć tekst jakiegoś znanego autora. Inny mój kolega (fotograf) rozmawia na temat projektu z uznanym polskim projektantem książek. Najczęściej jednak zawodowcy znużeni czekaniem, biorą sprawę w swoje ręce i zlecają lub sami przygotowują książki pokazowe. A najzabawniejsze jest to, że jak się już znajdą pieniądze, to wydawca często proponuje własny układ graficzny - dopasowany do jakiejś stałej serii wydawniczej. Miałem taką sytuację z własną autorską książką. Odmówiłem kilka razy, bo dwaj wydawcy uparcie chcieli dołożyć zwierząt i kolorowych widoczków. Akurat to forum zna moje ulubione "ciemne lasy" :-) Skazałem się więc na "własnoręczne" wydanie własnej książki. Niebawem pochwalę się.

awedpk
11-08-2011, 15:13
czy pod tym adresem :

ul. Kościuszki 93
64-700 Czarnków

jchyra
12-08-2011, 18:16
Nie, Mrowino koło Poznania

leszek225
13-08-2011, 21:34
Witam serdecznie, ja z kolei chcialbym z apytac doswiadczonych kolegów na jakim papierze zdjecia do fotoksiazki najlepiej wychodza i lepiej mat czy błysk?