PDA

Zobacz pełną wersję : Tani Grip z FOTO - TIPa



swistakbmx
12-02-2007, 19:50
Witam tak sie rozgladam za gripem do D50 i mam pytanie jak sie spisuje ten wynalazek http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=53&products_id=544 cena jest bardzo niska wiec rewelacji pewnie nie bedzie.Ktos to ma moze cos powie???

TomK
12-02-2007, 19:58
To jest battery pack a nie grip. nie ma pionowego spustu migawki. Poszukaj troche byl test pseudo gripu do d50 ze spustem migawki. Tzn takim spustem ale nie spustem :P

bradley
12-02-2007, 20:01
No cóż. Mam mieszane uczucia. Sam po zakupie piałem z zachwytu, bo wydawało się, że to "fajny wynalazek" dopóki nie okazało się, że mam wadliwy egzemplarz. Okazało się że błyskawicznie rozładowuje zarówno baterie jak akumulatory. Foto -Tip (nie mogę firmie nic zarzucić) bezproblemowo wymienił na nowy, sprawny, tylko, że ten nowy nie bardzo pasował do body :-). Po prostu po dokręceniu na maxa odstawał od korpusu. dałem sobie spokój i sprzedałem. Może ten nowy (ze spustem) będzie bardziej udany.

swistakbmx
12-02-2007, 20:10
Dzieki za info

TomK
12-02-2007, 20:19
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11966
tu masz test tego gripa

mp_
12-02-2007, 23:33
To jest battery pack a nie grip. nie ma pionowego spustu migawki. Poszukaj troche byl test pseudo gripu do d50 ze spustem migawki. Tzn takim spustem ale nie spustem :P

ze spustem czy bez.. w dalszym ciągu jest to grip ;P

odie83
13-02-2007, 03:22
ze spustem czy bez.. w dalszym ciągu jest to grip ;P
...mnie się wydawało, że bez spustu to baterry pack, a z nim to grip(?)
chyba zawsze był taki podział.

TomK
13-02-2007, 09:31
no wlasnie ja tez kieruje sie takim podzialem...

mp_
13-02-2007, 23:58
...mnie się wydawało, że bez spustu to baterry pack, a z nim to grip(?)
chyba zawsze był taki podział.

heh.. a nie słyszeliście nigdy określenia "battery grip" ?? .. a poza tym "grip" oznacza uchwyt. więc uchwyt czy to z przyciskiem czy bez dalej jest uchwytem.. z resztą co to ma za znaczenie w ogóle?

odie83
14-02-2007, 00:14
heh.. a nie słyszeliście nigdy określenia "battery grip" ?? .. a poza tym "grip" oznacza uchwyt. więc uchwyt czy to z przyciskiem czy bez dalej jest uchwytem.. z resztą co to ma za znaczenie w ogóle?

mówiąc grip mam na myśli oczywiście battery grip, to oczywiste
nie ważne co po angielsku oznacza "grip",
utarło się, że battery grip to ten z pionowym spustem, a battery pack jest bez niego...