PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 14 GP Singapuru



adolfik9501
22-09-2011, 20:44
Witam.

Zbliża się 2011 FORMULA 1 SINGTEL SINGAPORE GRAND PRIX na torze Marina Bay Street Circuit. Będzie to 4 wyścig na tym obiekcie.

Tor ma układ następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełna wersja diagramu dostępna tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/singapore_854/circuit_diagram.html)).

Zdjęcia z satelity (1°17'29.76"N, 103°51'23.71"E) nie będzie ponieważ dalej jest nieaktualne.

Trochę danych technicznych (wersja do 2009r):

Długość toru: 5073 m (5067 m)
Ilość okrążeń: 61 (61)
Dystans wyścigu: 309.316 km (308.950 km)

Strefa DRS:

Pomiar: po zakręcie nr 4.
Aktywacja: po wyjściu z zakrętu nr 5.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:57'53.579 hrs. 157.422 km/h.

(2008 - Fernando Alonso (Renault R28/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:57'16.304 hrs. 158.068 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'45.390 min. 173.287 km/h.

(2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'44.801 min. 174.056 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap:

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'47.976 min. 169.137 km/h.

(2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'45.599 min. 172.740 km/h.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wyścigu w zeszłym roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:

Piątek, 23 września 2011r:

1 trening: 12:00 - 13:30
2 trening: 15:30 - 17:00

Sobota, 24 września 2011r:

3 trening: 13:00 - 14:00
Kwalifikacje: 16:00

Niedziela, 25 września 2011r

Wyścig: 14:00

Jak zwykle dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania między innymi na stronach:

http://www.vipbox.tv/

http://www.drhtv.com.pl/index.html

http://www.sport-typ.info/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

O-c4U_-tU8w

Jako, że nie mogą coś znaleźć wersji dłuższej z bełkotem komentatorów Polsatu zapodaję takie coś:

hYMeSlWp5jw

Zapraszam.

EDIT: Byłbym zapomniał: Wielki Palec może już w ten weekend zostać majstrem, lecz zawsze jest jakieś matematyczne ale... do którego odsyłam tutaj (http://www.f1wm.pl/php/news_id-23838.html).

MadOnion
23-09-2011, 13:35
Ciekawe czy zobaczymy jakies manewry ; )
głownego aktora z ubiegłego roku nie ma wiec pozostaje tylko DRS.

ASAHI
23-09-2011, 15:45
zapowiada się dobry wyścig :)

adolfik9501
23-09-2011, 17:08
Wyniki piątkowych treningów:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
24-09-2011, 14:05
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
24-09-2011, 16:34
Pietrov pokazał ile wnosi do zespołu, szkoda że nie wyprzedził go Kov.

adolfik9501
24-09-2011, 16:39
Pietrov pokazał ile wnosi do zespołu, (...)

Coś przegapiłem? Pokazał dowód wpłaty? :mrgreen:


szkoda że nie wyprzedził go Kov.

Ano szkoda, dobrze że chociaż Bruno się ładnie prezentuje tak w kasku w bolidzie, jak i na torze - zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile chłop nie jeździł.

Dzisiaj za latającego Fina robił Japończyk (KOB) ;)

adolfik9501
24-09-2011, 17:14
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
24-09-2011, 21:21
Kovalainen zamiast napoju zabiera jutro gaśnicę na wyścig ; )
Myślę że Kubica w HRT wyprzedziłby Pietrova w tym czarnym bolidzie...

adolfik9501
25-09-2011, 18:25
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

DRS coraz bardziej mnie drażni - tym razem emocje u mnie były "czy jednak nie da rady wyprzedzić..." toż to patologia. O ileż ciekawsze były manewry w innych miejscach toru, choć nie liczne - po co mamy ryzykować, skoro mamy DRS.

Pietrov - nie wiem, jak dobrać słowa... Podobało mi się, jak taktycznie wyczekał przez kilka (kilkanaście?) okrążeń aż D'Ambrosio zjedzie do boksu... Prawdziwy fighter :mrgreen:

Ze slajdów ;) :

- Button - coraz bardziej mnie ten gość zadziwia;
- Hamilton - mimo tego, że zapomniał iż od kilku sezonów jeździ się z szerokimi skrzydłami z przodu ;)
- Di Resta;
- Schumacher :mrgreen: ja rozumiem, że dziadek lubi się ścigać, lecz dlaczego wrócił do F1? W związku z tym, co udało mu się osiągnąć (będąc we właściwym miejscu o właściwym czasie) dziwne wydaje mi się, to co obecnie uskutecznia. Nie lepiej się przenieść choćby za ocean do CART Series...
- Kovalainen - mimo dodatkowej gaśnicy ukończył przed Renault

Z negatywów:

- Renault
- Vettel, czyli 85%RedBull - a raczej Newey ;)

Jak mi się coś przypomni to dopiszę ;)

mirtius
25-09-2011, 18:40
To jak się toczy "walka" o mistrzostwo w tym sezonie to jeden wielki zieeeeew... Gdyby nie Button, to Vettel już by świętował zdobycie kolejnego tytułu (zabrakło 1pkt)

ekonet
25-09-2011, 18:47
Dzisiaj za latającego Fina robił Japończyk (KOB) ;)
MSC też ładnie się poderwał do lotu.

pil74
25-09-2011, 19:07
Nudny ten sezon :)

adolfik9501
25-09-2011, 20:25
Nudny ten sezon :)

Aż tak źle nie jest (poza "walką" o majstra), choć oczywiście V8 Supercars to to nie jest (nie mogłem się powstrzymać) ;)

MadOnion
25-09-2011, 20:34
Kiedy te ciołki na stołkach zmienią ten druny przepis aby w trakcie neutralizacji maruderów na koniec wyganiać!!!!

adolfik9501
25-09-2011, 20:43
Kiedy te ciołki na stołkach zmienią ten druny przepis aby w trakcie neutralizacji maruderów na koniec wyganiać!!!!

E tam, powinni mniej rygorystycznie do niebieskich flag podchodzić tak jak w Cart Series czy V8 SC (gdzie chyba w ogóle ich nie ma?). Dublowany ma ochotę to puści, nie to jedzie dalej. Ino blokować nie może. Skoro jesteś szybszy to sobie radź ;)

Też by chciał by Button i McLaren się dobrał do Vettela, no ale wyszło jak wyszło. Mógł jechać szybciej wcześniej...

EDIT: Ustalanie kolejności za SC trwa dość długo, chyba że za pomocą radyjka kolejność ustalić bez "oddublowywania sie" fizycznie. Poprawiona by była czytelność takich sytuacji, ale jak widzę pincet wersji opon w kolorach tęczy i jak słyszę gdy chłopaki w studio mówią: "opony twarde, czyli miękkie", "opony miękkie czyli supermiękkie" itp, to mam obawy czy w F1 komukolwiek o czytelność, prostotę i zrozumienie chodzi. O cudownych, nie raz zmienianych decyzjach w sprawie egzekwowania regulaminów itp. nie wspomnę.

McSimus
27-09-2011, 10:22
Borowczyk - wróć !!!