PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień szósty: 05-11 lutego 2007



admin
12-02-2007, 00:27
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/06/01.jpg)

I miejsce w szostym tygodniu konkursow - gratulacje!


2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/06/02.jpg)

autor: holka


3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/06/03.jpg)

II miejsce w szostym tygodniu konkursow - gratulacje!


4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/06/05.jpg)

III miejsce w szostym tygodniu konkursow - gratulacje!


5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/06/06.jpg)

autor: Keyser Soze


6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/06/07.jpg)

autor: admin


7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/06/04.JPG)

autor: jakubs

Gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu, przez grzecznosc sobie nie ;)

jakubs
12-02-2007, 00:32
od razu lepiej :D

Ludmar
12-02-2007, 00:46
no to w tym tygodni będzie niezła rozgrywka, a wcale nie z powodu jakiegoś super poziomu, wydaje mi się ze poziom ciutke spadł w stosunku do wcześniejszych tygodni, 2 zdjęcia mogą tu pobić kompletnie reszte albo.... będzie baaardzo wyrównane głosowanie co doprowadzi do dwóch dogrywek
jak zwykle oddałem głos na zdjęcie które zajmie minimum 2 miejsce ;)

Dyziek
12-02-2007, 00:49
Głos oddany:)

jakubs
12-02-2007, 00:49
Ludmar a Ty prorok? ;)
A ja nie uważam, żeby spadł, a mam przynajmniej komfort, ze zagłosuję na zdjęcie, które mi się baaardzo podoba :)

Ludmar
12-02-2007, 00:56
Ludmar a Ty prorok? ;)



hihi jakubs za tydzień się okaże czy prorok ;)

Radosso
12-02-2007, 00:59
Pewnie wielka większość zagłosuje na to samo ;)

jchyra
12-02-2007, 01:02
ale dzień!
od rana latam po forum, od ankiety do ankiety, od wyniku ankiety do wyniku ankiety :-)
robi się na prawdę gorąco na forum
i pracowicie, bo aby sprostać forumowo-obywatelskiemu obowiązkowi na wybory trzeba chodzić co najmniej dwa razy w tygodniu :-)

w piątym tygodniu trochę siadł nam poziom, ale nie dotyczy to tych najlepszych zdjęć
także walka o fotografię miesiąca przewiduję, że będzie równie wyrównana jak w styczniu

jakubs
12-02-2007, 01:04
a to o wyrównanej walce to napisałeś z ironią....? chociaż faktycznie 3 zdjęcia walczyły zajadle ;)

nie mniej to prawda, że fajnie się dzieje w zakresie, konkursów, pojedynków, bo to właśnie buduje prestiż tego forum i jednocześnie pozwala nam się bawić, a przy tym doskonalić :)

jchyra
12-02-2007, 01:17
a to o wyrównanej walce to napisałeś z ironią....? (...) :)
w żadnym wypadku
19 - 23 - 25 procent to jest super wyrównana walka

jakubs
12-02-2007, 01:24
no właśnie o tym mówię, 3 zdjęcia zgarnęły 67% głosów i między nimi walka owszem była, inaczej zrozumiałem Twoje słowa, przepraszam

jchyra
12-02-2007, 01:30
nie ma za co przepraszać
ja na tym forum piszę cały czas z ironią i widzę, że jak coś wyrażę na poważnie to już nie jest to (albo z trudem ) odbierane poważnie :-)

jivaro
12-02-2007, 01:34
Niestety zdjęcie miesiąca mi umknęło ach te góry:) ... pozostaje mi głos na ten tydzień, tym przyjemniej że jak zwykle jest w czym wybierać...

jakubs
12-02-2007, 01:38
adminie wszystkiego najlepszego z okazji dziesięciotysięcznego posta :) stooo lat, stooo lat, niech.... i tak dalej

Keyser Soze
12-02-2007, 01:41
...utrzymujac dyskusje w troszeczke mniej powaznym tonie, to oczekiwanie na konkursowe wyniki porownac mozna do wyczekiwania na kolejne odcinki "Lost" czy "Prison Break" ;) , ze nie wspomne o odkrywaniu tajemnicy autorow zdjec

PS. Jarek, a Ty wogole wczoraj zasnales? ;) ...

admin
12-02-2007, 01:43
adminie wszystkiego najlepszego z okazji dziesięciotysięcznego posta :smile: stooo lat, stooo lat, niech.... i tak dalej


Dzieki, doigralem sie ;)

jchyra
12-02-2007, 01:46
Dzieki, doigralem sie ;)

zapraszam tu :-) http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=219447#post219447

pacyf
12-02-2007, 19:52
ooo widzę w tym tygodniu fotke admina ;)

adrian
12-02-2007, 19:56
Dziś się nawet nie musiałem długo zastanawiać ;) Takie konkursy to ja lubię :D

pawl_s
12-02-2007, 19:59
Ano pieknie, wybralem. Bardzo mi sie to zdjecie podoba. Ciekawe czy wygra.

wizja
12-02-2007, 21:02
ach jak on pięknie czeka... ;-)

no tak, nie zdążyłem (taaaa...) na ten konkurs, ale na kolejny mam nadzieję, że i owszem.

tym razem też ma wrażenie, że w poprzednim było bardziej wyrównanie, i również nie miałem cienia wątpliwości, na które głosnąć. Fajnie :-)

kronos28
12-02-2007, 22:09
nooo obowiazek forumowicza spelniony :)

starx
13-02-2007, 09:00
i poszło

pebees
13-02-2007, 09:04
Trudny wybór... znaczy spomiędzy dwóch konkretnych :)

jakubs
13-02-2007, 09:21
W końcu z czystym sercem zagłosowałem na właściwego autora... (mam nadzieję)... :)

Korchez
13-02-2007, 09:37
Poziom w tym tygodniu jest wysoki :) W sumie to wszystkie zdjęcia mi się podobają. Głos oddam później bo.....
nie wiem na jakie zdjęcie :) Conajmniej dwa sa po prostu świetne:):)

Zink
13-02-2007, 10:21
Hi hi, 5 wygląda jakby ściana trzymała się za nos :)

elmo
14-02-2007, 14:20
ale jak zawsze tylko jedno więc poszło...

żółto-czarny
14-02-2007, 17:01
Na początek zawęziłem sobie wybór. Mam nadzieję, że na pudło wejdą: 1, 4, 5.
2. - czyżby tematyka kolejowa (jedna z moich ulubionych)? :) Jeśli tak, to za skromnie pokazana.

jakubs
14-02-2007, 19:47
Ja też na początek zawęziłem wybór... jeszcze bardziej zawęziłem... zaczekałem, aż się dopasuje i jeszcze bardziej zawęziłem... Zawsze tak robię. Nigdy nie trafiam...

aTomek
14-02-2007, 19:53
Poszło - w tym tygodniu nie miałem wątpliwości.

kuzyn88
14-02-2007, 22:59
4 jest bardzo ciekawa i dobrze moim zdaniem zrobiona
pozdrawiam :)

glisek
15-02-2007, 00:18
...Zawsze tak robię. Nigdy nie trafiam...

no jak to nie trafiasz, ostatnio trafiles jako jedyny :D
...na najlepsza fote ... od konca :D

jakubs
15-02-2007, 00:30
tak, zdania nie zmieniłem.... ale wiesz, tak się serce rwie ku ludziom, ku średniej krajowej :D

glisek
15-02-2007, 00:41
czytales pewnie troche Biblie?
a konkretnie Apokalipse i listy do siedmiu kosciolow :)
tam jest o sredniej :D

jakubs
15-02-2007, 01:32
to pojechałeś, masz na myśli zimny i gorący? no to chciałbym być gorący, ale na forum... no nie wiem... boję się alienacji ;)

glisek
15-02-2007, 01:33
:D

tml
15-02-2007, 14:55
Głos oddany. Wybór prosty i oczywisty, a skoro nie nagradzamy drugich miejsc, to nie mam więcej dylematów. :)

Zireael
15-02-2007, 16:31
mój pierwszy głos oddany.
dołączam sie dziś do zabawy:)

mikosz76
16-02-2007, 18:43
z wielką radością oddaję głos po raz drugi :D. Jak dla mnie jedna fota wybija się ponad wszystkie, oczywiście w moim subiektywnym odczuciu. Pozdrawiam

jakubs
17-02-2007, 00:18
eee, pewnie nie tylko w Twoim ;)

no zobaczymy, czy moja odbije się od dna ...



.... no nie odbiło się :)... ludzie nie lubia starych widokówek ...

trochę smutno, że nie mam komu dziękować :(

jakubs
17-02-2007, 00:27
adminie ile to lat na tym zdjęciu mocie??? :)

admin
17-02-2007, 00:27
Pare... Pare mniej :)

jakubs
17-02-2007, 00:33
a już tak się zżyłem z tamtym Twoim wizerunkiem...

admin
17-02-2007, 00:34
Zmiany wychodza na korzysc ;) Nostalgia mnie ostatnio dopadla :)

jakubs
17-02-2007, 00:40
to jest ciekawe, przecież Ty przystojniacha jesteś... faktycznie coś Cię musiało dopaść, no ale każdego może...

glisek
17-02-2007, 00:42
pamietam jak sie tu kiedys zapuscilem w poszukiwaniu instrukcji do (wymoderowano) i zobaczylem takiego nostalgicznego avatara :D

admin
17-02-2007, 00:46
to jest ciekawe, przecież Ty przystojniacha jesteś...


Pojechales sobie po mnie... Dzieki :)

jakubs
17-02-2007, 01:22
glisek czy to jakaś aluzja ;)

admin wcale nie pojechałem, bo tak uważam, z resztą to chyba oczywistość, ale rozumiem, że nostalgia to piękne uczucie, sam czasem lubię się w nim wypławić :)

glisek
17-02-2007, 01:26
Ja? aluzja?
nie :D

jakubs
17-02-2007, 01:31
Moderator, wymoderowano... coś skojarzenia masz ;) z resztą może faktycznie wyrzuć to... poważnie...

glisek
17-02-2007, 01:38
no tak bylo :)
szukalem instrukcji i googlasy mnie tu wrzucily i tak juz zostalo. A avatar Admina nostalgiczny, bo to inne czasy byly.
Nikogo nie znalem, wszyscy co napisali cos wiecej o sprzecie i jeszcze cos o fotogafii, albo jaka fotke zamiescili rosli w moich oczach strasznie. NAwet wtedy Admin foty publikowal, teraz cos malo sie stara :D ;)
ale sie mu nie dziwie, musi w koncu w ryzach utrzymac calkiem spora zbieranine ludzi tu na forum :) to kiedy ma sie sztuka zajmowac? :D

Imago
17-02-2007, 09:35
no tak bylo :)
szukalem instrukcji i googlasy mnie tu wrzucily i tak juz zostalo. A avatar Admina nostalgiczny, bo to inne czasy byly.
Nikogo nie znalem, wszyscy co napisali cos wiecej o sprzecie i jeszcze cos o fotogafii, albo jaka fotke zamiescili rosli w moich oczach strasznie. NAwet wtedy Admin foty publikowal, teraz cos malo sie stara :D ;)
ale sie mu nie dziwie, musi w koncu w ryzach utrzymac calkiem spora zbieranine ludzi tu na forum :) to kiedy ma sie sztuka zajmowac? :D
Hihi ze mną podobnie było tylko, że nie instrukcji a informacji szukałam :D.

Miło, że większość głosujących była tego samego zdania co ja i kliknęła na 1. :)
Autorowi gratuluję. :)

żółto-czarny
17-02-2007, 12:53
No i w tym tygodniu... pierwszy raz nie trafiłem :( Dałem głos 5. bo jest taka tajemnicza i "niedopowiedzana". Takie kadrowanie i oświetlenie też mi odpowiada.
Natomiast jak najbardziej przyłączam się do gratulacji dla 1. To miało być u mnie II miejsce :)

odie83
17-02-2007, 15:05
heh :-D
nic nowego... znów zagłosowałem na zwycięzce...

jchyra
17-02-2007, 20:21
Zmiany wychodza na korzysc ;) Nostalgia mnie ostatnio dopadla :)
pożółkłeś?
czy na korzyść?... chyba ;-)

Jacek_Z
18-02-2007, 00:44
głosowanie zakończone - czas na komentarz.
będzie dość skąpy tym razem - poziom zdjęc w tym tygodniu niższy to raz, a dwa - mój typ zajął predostatnie miejsce, co mnie zniechęciło nieco do komentowania tego co sie dzieje.
zdj 1 - dobre, ale bez rewelacji. Bo jest takie jakieś bez tematu. Technicznie OK.
zdj 2 - jak dla mnie najlepsze w tym tygodniu, głosowałem na to. Brawa dla Holki. Jedyny minusik - czerwone po lewej jest za blisko krawędzi zdjęcia. A tak - bardzo dobre zdjęcie. Też z tych które by zyskało w duzym formcie na ścianie.
zdj 3 - dobre. Ale szkoda, że nie widac nic z twarzy dziewczynek, a z tyłu przeszkadza trochę kawałek innej osoby. Jak zawsze - chwyta egzotyka i dzieci, a to że napisze - urocze jako naguski mam nadzieję, że nie bedzie odebrane jako pedofilia
zdj 4 - dobre ale brak światła. kolory by były czystsze, kropla krystalicznejsza, zdjęcie bardziej trójwymiarowe. Może trzeba było spróbowac zrobic wersję z użytą lampą błyskową?
zdj 5, 6, 7 - jestem generalnie na nie, choć są w nich jakieś plusy. 5 i 6 miało coś przekazywać - ale ten przekaz jest nie dośc jasny, a 7 - które nie dostało głosu (pewnie dlatego, że nieostre) ma nawet jakiś nastrój i jest skromne kolorystycznie, ma swój urok.

admin
18-02-2007, 01:31
Jacek lubie Twoje komentarze, najbardziej dlatego ze sa tak diametralnie rozne od moich opinii :)

Jacek_Z
18-02-2007, 01:43
chyba nie chcesz napisać, że ci sie nie podoba zdjęcie holki? :)
A widzisz? Pisanie komentarzy to takie trochę chodzenie po polu minowym. Wiem, że się czasami narażam (wolałem nie znać autorów) ale mimo to piszę szczerze co myślę.

admin
18-02-2007, 01:59
A jak Ci napisze ze mi sie nie podoba, to co? No nie podoba mi sie, bo nie jest w moim klimacie, a tylko tak oceniam zdjecia :) Ja generalnie przywiazuje mniejsza wage do tego czy zdjecie do mnie gada, czy nie. Raczej oceniam oczami niz dusza, choc jesli juz ona sie odezwie, to ocena jest zwykle bardzo wysoka. W zadnym razie niczego nie zmieniaj w swoich ocenach, bo sa Twoje. To najwieksza ich wartosc. Zadne pola minowe i narazanie sie. Wszystko jest ok.

andrzej_laskowski
18-02-2007, 09:39
głosowanie zakończone - czas na komentarz.
zdj 2 - jak dla mnie najlepsze w tym tygodniu, głosowałem na to. Brawa dla Holki. Jedyny minusik - czerwone po lewej jest za blisko krawędzi zdjęcia. A tak - bardzo dobre zdjęcie. Też z tych które by zyskało w duzym formcie na ścianie.



Muszę przyznać że masz bardzo oryginalny gust, bo imho to kompletnie nic ciekawego. Ot kurki pstryknięte z małą GO.
Za to ta para dzieciaków, gdyby autor miał trochę cierpliwości i szczęścia, byłoby rewelacyjne. Byłoby, gdyby choć jedno pokazało buźkę i pani w tle poszła sobie dalej. No ale to tylko moje zdanie.

żółto-czarny
18-02-2007, 11:51
zdj 1 - dobre, ale bez rewelacji. Bo jest takie jakieś bez tematu. Technicznie OK.
Ja też się mocno zastanawiam, kim są te postacie we mgle (napewno autor w swoim czasie nam to wyjaśni) :) i w jakich okolicznościach ta fota powstała? Ale czasami zdjęcie, którego temat nie jest wyłożony "kawa na ławę" i każdy widz może sobie nad nim podumać, jest IMHO właśnie ciekawsze. W tym wypadku, jak i przy zdj. 5.

jarek.b
18-02-2007, 12:11
Mój typ w tym tygodniu to 6-ka. Dlaczego? Bo widzi mie się to jak zakazany owoc albo tęsknota za wielkim światem połączona z brakiem możliwości na zmianę. Daje coś do myślenia.

Jacek_Z
18-02-2007, 12:58
Muszę przyznać że masz bardzo oryginalny gust, bo imho to kompletnie nic ciekawego. Ot kurki pstryknięte z małą GO.
Za to ta para dzieciaków, gdyby autor miał trochę cierpliwości i szczęścia, byłoby rewelacyjne. Byłoby, gdyby choć jedno pokazało buźkę i pani w tle poszła sobie dalej. No ale to tylko moje zdanie.

Gdyby dzieciaki były odwrócone. Ale nie były. Oceniam zaprezentowane zdjęcie. Wiele razy we wcześniejszych komentarzach pisałem - ze byłoby fajniej gdyby... np było lepsze światło itd. Ale nie stawia się zdjęcia (przynajmniej ja) wyżej za to jakie ono by mogło być.
A kurki - ładny kolor, kompozycja OK. Dobra fotografia - choć o niczym. W tym tygodniu nie było jednak niczego ciekawszego. IMHO.

jakubs
18-02-2007, 19:23
Ja tam głosowałem w tym tygodniu na jedynkę i nie żałuję, łagodne przejścia tonacji, wiele planów, co do uwag do zdjęcia nr dwa, to trzeba napisać, że przecież takie zdjęcie jak to z psem to też łatwo zrobić, wystarczy się znaleźć we właściwym miejscu i czasie, wykadrować, przekształcić na cz-b... słowem prostota ;)

Stworzenie zdjęcia dwóch zaworów wydaje się proste, bo tak sobie tkwią i wystraczy podejść i sfotografować... żadna sztuka... na zdjęcie jednak trzeba chwilę popatrzeć zanim wyda się jakiś surowy werdykt, i tak właśnie patrząc zrozumiałem, ze istotny tutaj jest drugi plan, zagadnienie rozmycia pierwotnego kształtu przedstawionego na planie pierwszym, zniekształcenie zaworu ilustrujące dylematy naszego widzenia, dla mnie jest to ciekawe (nie bardzo ciekawe) studium. Wypowiedź Jacka_Z jest dla mnie poniekąd potwierdzeniem mojej opini.

Dla mnie dotyk dziecka jest czymś prawie magicznym i tak patrzę na zdjęcie nr 3, mogą być tyłem, może i lepiej, bo wiem, że o ten dotyk chodzi... Proste dziecięce przyleganie dziecięcej dłoni do ciała drugiego dziecka... bliskość, bezpretensjonalność, ciepło, siła... takie są moje skojarzenia. Kadrowi i kolorystyce nie mam nic do zarzucenia :)


Zdjęcie kropli niestety jest dla mnie za ciężkie... kropla już się ma do spadania nabrzmiała własnym ciężarem... może do kogoś przemawiać... do mnie nie, zwłaszcza, że kilka takich kropli widziałem bardzo fajnych...


Piątka dla mnie ma ten sam problem co czwórka, strasznie ciężkie i ostre te cegły, za dużo ich, nie potrafię się zdecydować, czy one przywalają chłopca, czy on/ona zza nich wygląda. Trochę za szeroki kadr, dziwnie pracuje światło (wydobywa zbytnio twardość cegieł, przez co zdjęcie traci na tajemniczości), ale pewnie są tacy, którzy inaczej na nie patrzą, a moja opinia jest w tym przypadku bardzo osobista :)

Szóstka, czuję o co w niej chodzi, ale trochę mi tego w niej brakuje, a może po prostu przeszkadza mi skośny płot, może brakuje mi jakiegoś człowieka w okolicy samolotu, a może właśnie o ten brak chodzi... nie do końca potrafię rozkminić to zdjęcie, choć jakoś jest mi bliskie...

Niechluj ze mnie, mam na myśli tę czerń w górnym prawym rogu :( Cały tydzień wstydziłem się za to, choć i tak przypuszczałem, że zdjęcie wzięciem to się cieszyć nie będzie... Nieostrość jest efektem rozmycia gaussowskiego, ale wiem, że nie jest ona zbyt popularna :D

jchyra
19-02-2007, 20:43
gratuluję anonimowemu zwycięzcy (mój syn mówi anonimowanemu :-) )
chciałem głosować na jedynkę, ale wydała mi się za smutna
to takie moje osobiste odczucie, chwilę tuż przed kliknięciem ankiety

Keyser Soze
20-02-2007, 22:30
...a' propos , to zastanawiam sie czy psiak z jedynki jest bardziej ukrainski czy kazachski ;)
gratulacje dla zwyciezcy...