PDA

Zobacz pełną wersję : foto zabawa - zgadywanka - co to za szkło ?



bogdi64
20-09-2011, 19:49
no to zgadujmy, co to za szkiełko doczepione do d200, fotki z puchy, kontrast i nasycenie 0 - ostrość
+1 - nie zaglądamy w EXIF, zmniejszone SNS, aby pomóc podaję parametry fotek

iso 400, t 1/100, f 3,5 - pełny kadr

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/87/bb06921resizer900q85.jpg/)

iso 320 , t 1/100, f 3,2 - pełny kadr

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/546/bb06887resizer900q85.jpg/)

iso 320, t 1/500, f 3,2 - pełny kadr

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/824/bb06886resizer900q85.jpg/)

iso 320, t 1/160, f 3,2 - lekko wykadrowane

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/823/bb06879aresizer900q85.jpg/)

stock
20-09-2011, 20:29
zrozumiałbym taki watek gdybyś wrzucał nam foty z bokehem łamiącym kolana. Ale tak... to wybacz. Jakies nieporozumienie raczej i nie sądze by ktoś się w to bawił. Ja przynajmniej nie, bo foty są najzwyczajniej w świecie kiepskie.

bogdi64
20-09-2011, 20:33
tu nie chodzi o jakość fotek tylko o rozpoznanie obiektywy, dlatego nie dałem ich w dział fotograficzny, a dopisanie co to za szkiełko, naprawdę nie zajmuje dużo czasu, ale skoro nie chcesz spróbować to trudno ...
ps: szkiełko dziś dotarło paczką - fotki testowe typu dział - nie działa, oczywiście wszystko zrobione tym samym obiektywem

Boryszuk
20-09-2011, 20:33
A ja zaproponuję żeby ktoś zgadł jaką mam koszulkę na sobie ;)

Semati
20-09-2011, 20:40
raczej codziennie świeżą.... zgadłem???

co do obiektywu : system Nikona??

bogdi64
20-09-2011, 20:43
to nie jest obiektyw nikona choć z bagnetem fabrycznym nikona

Mamrot
20-09-2011, 20:43
Bawełnianą...
A jeżeli zgadłem to co wygrałem?

pilon
20-09-2011, 20:44
no to zgadujmy, co to za szkiełko doczepione do d200
Strasznie mi trudno powiedzieć co to za szkiełko, bo nie widzę na zdjęciach ani szkiełka ani aparatu... Pewnie jest gdzieś w krzewach albo za daleko od okna i nie widać go z zewnątrz domku na trójce... Zbyt dobrze schowałeś aparat... Ale ubawiłem się nieźle szukając go :)

Anja_G
20-09-2011, 20:44
A ja zaproponuję żeby ktoś zgadł jaką mam koszulkę na sobie ;)
Znając Cię - na pewno koronkową.

bogdi64
20-09-2011, 20:48
no to zacznijmy od ogniskowej - będzie łatwiej, a ogniskową (tak "około" widać - dlatego podałem parametry naświetlania)

Imago
20-09-2011, 20:48
A ja zaproponuję żeby ktoś zgadł jaką mam koszulkę na sobie ;)
należącą do ciebie ;) co wygrałam? :lol:

marszull
20-09-2011, 20:58
A ja zaproponuję żeby ktoś zgadł jaką mam koszulkę na sobie ;)


Biorac pod uwage godzine, to pewnie nocna ;)

Kuba_
20-09-2011, 21:05
Heh konkurs Boryszuk'a wciągnął bardziej niż ten w temacie:D no więc i ja spróbuję wyprodukowaną w Chinach;D

co do ogniskowej to sam nie wiem coś od 15 do 120mm:D

bogdi64
20-09-2011, 21:11
.....

co do ogniskowej to sam nie wiem coś od 15 do 120mm:D

już co raz bliżej ;)

Seeker
20-09-2011, 22:12
Samyang 85mm

bogdi64
20-09-2011, 22:22
Samyang 85mm


wątpię aby ten obiektyw miał taką głębię ostrości (foto 3) przy f 3,2 ? -więc to nie ten

kZC_
21-09-2011, 00:23
bezsensowna zabawa..
autor proszony jest o wyjście z domu, bo forum mu szkodzi :)