PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon SB800 czy jakis Metz?



Adak
03-06-2005, 11:39
Witam.

Jako ze jestem na etapie wyboru i kupna sprzetu to pytanie mam podobne jak w temacie.

Co prawda zadalem je juz na pl.rec.foto cyfrowa, ale odpowiedz byla wysoce niezadowalajaca...

Czy wybierajac Metza (ktorego?) cos osiagne? Cos wiecej niz uzywajac SB800?
Moze HSS do 1/8000s?

Ogolnie, czy Metz jest lepszy od firmowych lamp Nikona?

Mlotki mnie raczej nie interesuja (wymiary...), ale takie "zwykle" lampy na stopke (Metz 54 costam) - sa w jakims aspekcie lepsze lub oferujace wiecej od SB800?

Chce to wszystko czepiac do D70s i byloby by dobrze jakby obslugiwalo CLS (bede mial dostep do conajmniej 2 lub 3 SB800 wiec fajnie by to wykorzystac).

Zdrowka i TIA

Kaleid
03-06-2005, 11:43
Moim zdaniem SB800. Metz nie obsluguje CLS, tyle ze ma dwa palniki...z ktore niektorzy tu sprzedaliby nerke :) Calkiem spora dysputa odbyla sie juz tu (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=5945&highlight=metz)

Adak
03-06-2005, 20:58
Taaaak - teraz juz wiekszosc wiem :-)

Co prawda chodzilo mi o porownanie SB800 do Metza (bez Sigm w miedzyczasie), ale co chcialem to sie dowiedzialem.

I wychodzi mi na SB800 - nie chce tracic CLS'a, a jesli Metza nie ma HSS'a powyzej 1/500s to mi on na nic (drugi palnik zrobie sobie unoszac glowice i wyciagajac odblysnik).

Za to (nie wiem czy nie powinienem zaczac drugiego watku?) ciekaw bym byl, jak sprawuja sie 2 lampy postawione na 1 aparacie (zalozmy ze na sankach jest "rozgaleziacz", albo jedna montujemy na sankach a druga na uchwycie obok [wszak mamy CLS]?

Np. 1 wali do przodu, a druga do gory?
Ew. jesli jestem naprawde daleko to 2 do przodu?

Bede mial taka mozliwosc wiec ciekaw jestem :-)

powerfactorx
05-06-2005, 22:01
a może jednak http://www.metz.de/en/photo_electronics/analog/mecablitz_54_MZ-4i.171.html

Kaleid
05-06-2005, 22:08
A moze jednak nie. Niestety, mimo i-TTL CLSa nie obsluguje :)

bobba
05-06-2005, 22:44
a ja powtórze to co kiedyś ktoś mi powiedział kiedy stałem przed takim samym dylematem,
zawsze aparat i lampa będą działać lepiej gdy będą tego samego producenta. Dlaczego....
bo tak juz jest zbudowany świat :)