PDA

Zobacz pełną wersję : Kradzież a zabezpieczenie zdjęcia



stachu321
12-09-2011, 21:19
Witam,
chciałem zapytać forumowiczów, którzy zabezpieczali swoje zdjęcia u Notariusza. Mam problem z portalem internetowym, który bezprawnie wykorzystał moje fotografie do ilustracji artykułu. Poszedłem do Notariusza i chciałem aby mi zabezpieczył zawartość strony. On sam nie wiedział zbytnio jak się do tego zabrać i jak owe "zabezpieczenie" miałoby wyglądać.

Czy ktoś z doświadczenia może mi powiedzieć jak wygląda takie "zabezpieczenie" zdjęcia u Notariusza? Z góry dzięki za informacje.

m-a-r
12-09-2011, 22:37
zmień notariusza.

Notariusz powinien wykonać wydruk strony i potwierdzić na wydruku zgodnośc wydruku ze stroną internetową.

Ideologia N
12-09-2011, 22:57
Łatwiej porozsyłaj linki do znajomych- świadkowie wystarczą

pewex
22-09-2011, 18:46
Właśnie stanąłem przed taką sytuacją, że muszę co nie co zabezpieczyć. Prosiłbym kogoś kto już przeszedł tą drogę jaki jest skuteczny sposób zabezpieczenia.

Rascal
23-09-2011, 03:25
jaki jest skuteczny sposób zabezpieczenia.

Nie ma. W zasadzie drogi sa dwie, celowo pomijam watermarki ktore wolaja o pomste do nieba.

1) zabezpieczenie z poziomu www, wylaczenie zapisz jako itp.

Jak ktos sie uprze to znajdzie sposob.

2) Digimarc + pozniejsza droga sadowa.

Nawet jesli ktos zrobi print screen, crop czy zapisze jeszcze raz w innym formacie, to nadal zachowana jest sygnatura Digimarc :) Wersja Pro udostepnia takze wyszukiwanie swoich prac w sieci.